Nadmierne pocenie się. Jak radzić sobie z tym problemem?

Zawartość:

Nadmierne pocenie się – problem znany wielu ludzi. Ktoś spocone dłonie lub stopy, ale w większości przypadków, że ma do czynienia z nadmierną potliwość jest pachy. Zjawisko to daje wiele kłopotów. Sędzia dla siebie – bardzo nieprzyjemny zapach, stała wilgotne plamy i przebarwienia, plamy na ubraniach, co jest niezwykle trudne do wypłukania.

load...

Ponadto, istnieje silny dyskomfort psychologiczny – to jest bardzo trudne do komunikowania się z ludźmi, wiedząc, że masz, jak zawsze, mokrych pach. Czasem problem trwa w skali bardziej globalnej – człowiek niemal całkowicie odmówił komunikować, zamknięty w sobie. Co więcej, często problem jest w dużej mierze przesadzone przez chorego.

Powoduje silne pocenie

Dlaczego chory? Ponieważ nadmierna potliwość, medycyna nosi nazwę nadmierne pocenie się, w większości przypadków jest to wskazanie naruszenia normalnego funkcjonowania współczulnego część ośrodkowego układu nerwowego. Ten nerwowy Dział systemu jest odpowiedzialny za aktywację ciała w różnych sytuacjach stresowych. Szczególnie ważne było w dawnych czasach, gdy nasi przodkowie na każdym kroku w niebezpieczeństwie. I musieli być gotowi do walki lub ucieczki w każdej chwili.

W czasie, gdy dochodzi do aktywacji współczulnego układu nerwowego, osoba znacznie zwiększa poziom ciśnienia krwi, temperatury ciała, tętno przyspiesza. W konsekwencji, istnieje duże i intensywne pocenie się. Z reguły takie zjawisko występuje, gdy silny stres, emocje, napięcie nerwowe, strach. Chociaż nie jest to wymagane w pewnych przypadkach – w przypadku działanie współczulnego strony ośrodkowego układu nerwowego przerwane – co może się zdarzyć, bez żadnych warunków.

Ponadto, czasami zdarzają się przypadki, gdy nadmierne pocenie się pod pachami to rodzaj odruchu. Gdy zauważyłem mokrą pachy i związał go z sytuacji stresowej, człowiek zaczyna się spodziewać powtórki z jakiegokolwiek podniecenia. W konsekwencji, nadmierne pocenie się, nie czyni nadchodzi. Okazuje się swego rodzaju błędne koło, przerwa, która ostatecznie staje się coraz trudniejsze.

load...

Jednakże układ nerwowy – nie jest jedyną przyczyną nadmiernego pocenia się. Chociaż w rzetelności, należy zauważyć, że w większości przypadków jest to powszechne. Lekarze wyróżnić wiele innych przyczyn nadmiernej potliwości:

 • Choroby endokrynologiczne

Do takich chorób należą cukrzyca i wszelkiego rodzaju dysfunkcji tarczycy. W takich przypadkach, szczególnie silne pocenie się, w tym nocnych. W żadnym wypadku nie powinno opóźnić wizytę u lekarza, gdyż są to bardzo poważne choroby i leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. Do tego czasu, dopóki nie zostanie wyeliminowane lub przynajmniej poddane kontroli choroby podstawowej, pozbyć się nadmiernej potliwości nie może być w żaden sposób.

 • Zaburzenia hormonalne

W takim przypadku, jeśli pachy się dużo nastolatków potowe, kobiety w ciąży i kobiety w okresie menopauzy, najprawdopodobniej przyczyną jest zmiana poziomu hormonów w organizmie. Podobne zjawisko w 90% przypadków prowadzi do nadmiernego pocenia się. Oczywiście, młodzieży i kobiet w ciąży będzie miała trochę czasu, aby cierpieć, ponieważ są one przeciwwskazane żadnych środków farmakologicznych.

Ale kobiety, które są w okresie menopauzy, często potrzebują specjalnej terapii hormonalnej. Endokrynolog wysłać kobietę do badań laboratoryjnych krwi, która będzie określać poziom hormonów. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać leki, które zawierają progesteronu. Zazwyczaj jest to brak tego hormonu prowadzi do nadmiernego pocenia się.

 • Wybór ubrania

Jako banalne, jak to brzmi, ale w niektórych przypadkach główną przyczyną nadmiernej potliwości jest zły wybór odzieży. Spróbuj do powstrzymania się od jakichkolwiek syntetycznych tkanin, nie tylko w czasie upałów. Oczywiście, w lecie powinny dać pierwszeństwo tkanin bawełnianych, ale również w okresie zimowym nie zapomnij naturalnej tkanki – skóry muszą „oddychać” o każdej porze roku. Nie wierzysz mi? Spróbuj sam – zaledwie kilka dni można zauważyć pozytywną tendencję. Pocenie jeśli nie całkowicie zniknąć, to będzie dużo mniej.

 • Moc człowiek

Nie przegap w świetle reflektorów i ludzkiej diety. Jeśli mają skłonność do nadmiernej potliwości, należy zrewidować swoje menu. Jest to konieczne, aby spróbować całkowite wyeliminowanie lub przynajmniej zminimalizowanie zużycia ostry ostry żywności i przypraw. Są one coraz do ciała, prowadzi do nadmiernej potliwości. To samo odnosi się do alkoholi i napojów zawierających kofeinę – z nich musi być opuszczony, nawet w gorącej sezonu.

Powody te często prowadzą do nadmiernego pocenia się. Przede wszystkim konieczne jest, aby wykluczyć je.


Metody leczenia nadmiernego pocenia

Spróbujmy zrozumieć najważniejsze pytanie – jak to najczęściej nadmierne pocenie się uporać? Oczywiście, jeśli przyczyną intensywnego pocenia ma żadnej choroby, w celu rozwiązania problemu konieczne jest wyeliminowanie Przyczyną siebie. Mianowicie – choroba. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem. Jak wspomniano powyżej, w żadnym wypadku nie może angażować się w siebie – może to doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem.

Cóż, w takim przypadku, jeśli przyczyną nadmiernej potliwości jest specyficzną cechą swojego ciała, możesz spróbować poradzić sobie z tym problemem stosując popularne receptur. Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, dzięki czemu można z nich korzystać bez jakichkolwiek obaw. Jedyną rzeczą, którą musisz pamiętać, że nie wszystkie przepisy są uniwersalne. To byłoby idealne dla jednej osoby, inni nie mogą pomóc w ogóle. Dlatego, eksperyment, poszukaj go jego pomocą.

 • Okłady Contrast

Jednym z najprostszych, ale bardzo skutecznych środków – kontrastującym okłady. Dla nich, trzeba będzie jedynie szmatki gaza, ciepłą i zimną wodę. Dodać cztery gazę, przygotować dwa pojemniki z ciepłą i zimną wodą. Uwaga – pach powinny być starannie ogolony.

Serwetki namoczyć w gorącej wodzie przez pięć minut i mają zastosowanie do pachy. Po tym, nawilżyć już zimną wodą i zastosować ponownie przez pięć minut. Suma tych „podejść” powinno być pięć – gorące i zimne okłady. Podobna procedura powinna być wykonywane co najmniej raz dziennie, przez 10 dni. Ci, którzy próbowali tego środka na siebie, twierdzą, że pocenie znika na bardzo długi czas.

 • Balsamy z roztworem nadmanganianu potasu

Oprócz kontrastujące ściska pomoc jest bardzo skuteczne, aby pozbyć się pocenie i płyny roztworem nadmanganianu potasu. Będziesz potrzebował pół szklanki ciepłej wody, tkaniny z gazy i kilka ziaren nadmanganianu potasu. Należy zwrócić uwagę! W celu rozpuszczenia nadmanganian potasu, należy umieścić w płótno gazy i zanurzono w wodzie – roztwór powinien mieć różowy kolor. Jest to niezbędne w celu wyeliminowania możliwości uzyskania nierozpuszczone ziarna nadmanganianu potasu, które mogą powodować oparzenia skóry.

Mokrych otrzymanego roztworu dwa gazy i dołączyć je do pachami, około 20 minut. Zmień ścierek, ponieważ są one suszenia. Ta sama procedura powinna być przeprowadzana dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pocenie się jest w znacznym stopniu zmniejszona w drugim dniu. Jednakże, nie można przerywać leczenia – powinna trwać co najmniej 10 dni.

 • Balsamy słonowodne

Nie mniej skuteczne i płyny ze słoną wodą. Są one prowadzone w taki sam sposób jak w powyższym przykładzie. Jednak uważnie obserwować proporcje – szklanka wody trzeba wziąć nie więcej niż jeden łyżeczkę soli. Można używać dużych i małych soli. Nie można tego zrobić bardziej stężonego roztworu – efekt nie wzrasta, ale aby dostać się podrażnienia skóry pod pachami jest jeszcze możliwe. Po skóry w tym obszarze jest bardzo wrażliwa. Balsamy ochronne powinny być wykonywane dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przez co najmniej dziesięć dni.

 • Balsamy z wywaru z kory dębu

Jeśli pocenie się jest bardzo intensywny, można spróbować silniejszym recepty. Na przykład, lotion z wywaru z kory dębu. Aby przygotować bulion trzeba dwie łyżki drobno zmielonej kory dębu, dwie szklanki wody i emaliowanym garnku.

Umieścić kory dębowej w garnku, zalać wodą i, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez 20 minut. Po wyłączyć grzanie, przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na trzy godziny. Następnie przecedzić rosół szmatą gazę i przelać do szklanej miski. Trzeba tylko bulion przechowywać w lodówce nie dłużej niż trzy dni.

Balsamy są bardzo proste – kąpiel w zimnym roztworze dwóch gazę i dołączyć je do pachy przez 15 minut. Zmień ścierek, ponieważ są one suszenia. W dniu trzeba przytrzymać dwa takie procedury – rano i wieczorem. Czas trwania obróbki – co najmniej dwa tygodnie.

 • Szałwia herbaty

Jak już wspomniano, czasami powodować pocenie się są głównymi problemami układu nerwowego. W związku z tym, można spróbować najczęściej napar z szałwii – ma silne działanie uspokajające. Przygotowanie naparu jest bardzo proste – umieścić go w termosie z dwoma łyżkami posiekanych ziół szałwii i zalać szklanką wrzącej wody.

Infuse mędrzec musi wynosić co najmniej trzy godziny. Następnie przecedzić napar używając ściereczki gazą. Powstały osoba infuzji powinien pić w ciągu dnia małymi łykami. Czas trwania obróbki – co najmniej 10 dni. Nawiasem mówiąc, wiele osób twierdzi, że szałwia herbata znacznie poprawia jakość snu.


Leki

Istnieje wiele leków, które są bardzo skuteczne w zmniejszeniu intensywność pocenia się. Jednak przed ich zastosowaniem jest nadal warto skonsultować się z lekarzem.

 • Proszki

W szczególności, jest bardzo skuteczny w proszku z urotropiny i kwasu borowego. Można również użyć najzwyklejszych niemowląt w proszku, bez żadnych dodatków. Proszek należy nakleić na czystą, suchą skórę, tak że nie grudek.

 • Preparaty zawierające wapń

Wystarczającej ilości wapnia w organizmie i zmniejsza ryzyko ciężkich pocenie się. Więc można spróbować suplementów wapnia. Który lek powinien wybrać dla Ciebie – powiedz o tym lekarzowi.

Bądź przygotowany na to, że szybko osiągnąć pożądany rezultat jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Co do zasady, trzeba co najmniej kilka tygodni w celu ustalenia przyczyn i znaleźć dla niego odpowiednie metody leczenia. Nie poddawaj się, a będziesz mieć pewność, aby odnieść sukces. I stale wilgotne pachy pozostają dla ciebie tylko niemiłym wspomnieniem.

load...