Nadmierne pocenie Leczenie środków ludowej

Zawartość:

Czy wiesz, co jest nadmierna potliwość? Ten dziwny termin oznacza nic innego, ale najbardziej zwykły zwiększona potliwość. Ponadto wysokie pocenie może znajdować się na różnych częściach ciała – na przykład pod pachami, rąk lub stóp nóg. W każdym przypadku zjawisko to powoduje wiele niedogodności dla użytkownika. Więc trzeba szukać sposobów, aby rozwiązać ten problem.

load...

Oczywiście, należy najpierw skontaktować się z lekarzem, ponieważ w niektórych przypadkach wysypka może wskazywać na obecność w organizmie pewnych patologii. Tak więc, zanim rozpocznie walkę z poceniem się, trzeba wyeliminować wszystkie możliwe choroby. Inaczej traktują nadmierna potliwość jest bezużyteczny – będzie wracać znowu i znowu, tak długo, jak choroby podstawowej zostaną wyeliminowane. Jeśli jednak nie ma choroby ludzkie nie jest obecny, ale istnieje coś takiego jak nadpotliwości, leczenie środków ludowej może pomóc pozbyć się nadmiernej potliwości w możliwie najkrótszym czasie.

Przede wszystkim mówi się o samą naturę tego zjawiska. Czy wiesz, że, dlaczego ludzie pocą? Na rdzeniu, pocenie jest ochronną odpowiedzią organizmu, zapobiegając przegrzaniu. Pewnie zauważyłeś, że pot często osoba zaczyna to w gorącym sezonie?

Dodatkowo, pocenie umożliwia wydzielanie toksyn, które powstają w wyniku procesów metabolicznych. Tak, a za utrzymanie równowagi wodno-soli w bardziej odpowiedzialny jest pocenie się. Jak widać, proces ten jest niezwykle ważna, a to wymyślił natura nie jest na próżno.

Ale wróćmy do naszego głównego tematu rozmowy. Więc w jaki sposób pozbyć się nadmiernego pocenia się, w przypadku gdy jest to tylko indywidualne cechy organizmu, a nie objaw jakiejś choroby?

load...


Leczenie palmy pocenie

Jeśli problem obszary – palma, aby pozbyć się tego problemu nie jest zbyt trudne przy użyciu metod opisanych poniżej. Należy jednak pamiętać, że jest to nadmierne pocenie palm często jest wskazanie różnych zaburzeń w organizmie. Tak więc, przed rozpoczęciem leczenia środków ludowej, wizyty u lekarza.

 • Calendula i skrzyp

Pierwszy oznacza, że ​​warto spróbować, skoro zdecydowali się poddać działaniu środków ludowej – wanna z ziela skrzypu i kwiatów nagietka. Aby zrobić to, trzeba będzie:

 1. 2 łyżki suszonych kwiatów nagietka.
 2. 3 łyżeczki suszonego ziela skrzypu.
 3. 0, 5 litrów wody.
 4. 1 łyżka alkoholem.

Przygotowanie narzędzia następuje. W rondlu szkliwa, umieść surowców zielarskich, napełnić go wodą i, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień, przykryć garnek i gotować przez 15 minut. Następnie przecedzić napar szmatą gazę i przelać do małej szklanej butelce.

Dodaj napar z alkoholem i dokładnie wymieszać. Umieścić dziesięć dni w lodówce. Wstrząsnąć wlew raz dziennie. W ciągu dziesięciu dni można rozpocząć leczenie. Przed pójściem do łóżka rozgrzać jeden litr wody, wlać do miski i dodać kilka łyżek powstałego infuzji. Czas trwania kąpiele – przez co najmniej 15 minut. Samo leczenie powinno być prowadzone w ciągu trzech tygodni.

 • Ocet jabłkowy

Innym bardzo skutecznym narzędziem, aby pomóc przy nadmiernej potliwości – jest to zwykły ocet jabłkowy. Aby zrobić to dwa razy dziennie, aby gorącą kąpiel z octem jabłkowym. Wystarczy podgrzać litr wody, wlać do miski i dodać pięć łyżek octu jabłkowego. Czas trwania kąpieli – nie mniej niż 15 minut. Leczenie należy kontynuować przez miesiąc.

 • Kora dębu

Nie należy również zapominać o kory dębu, który jest bardzo skuteczny w wielu różnych schorzeń. Łącznie w taki kłopotów jak nadmierna potliwość dłoni. Można używać kompresów lub kąpieli. I rzeczywiście, w obu przypadkach niezbędne do przygotowania wywaru z kory dębu.

Wytwarza się go w następujący sposób. W szkliwa ware umieścić pięć łyżki sproszkowanego kory dębu. Wlać litr wody, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować do tego czasu, aż objętość wody jest zmniejszona o połowę. Przykryć garnek pokrywką, owinąć garnek i pozostawić do zaparzenia na dwie godziny.

Następnie przecedzić powstałego wywaru używając ściereczki gaza, wlać do butelki. Utrzymać należy wyłącznie w lodówce. I nie więcej niż trzy dni – w przeciwnym razie bardzo szybko Nalewka utracić swoje właściwości lecznicze. Nawiasem mówiąc, to dlatego wywar z kory dębu nie może przygotować się na przyszłość.

Dla kompresuje trzeba kilka chusteczek z gazy. Zwilżyć je w otrzymanej brzeczki i dołączyć do dłoni, co najmniej 15 minut. Jako ściereczki do suszenia może być zmieniana. Wszystko leczenie należy kontynuować przez co najmniej 21 dni. W razie potrzeby leczenia może być przedłużony do miesiąca.

Kąpiel w wywarze z dębu wykonana jeszcze łatwiejsze – rozgrzać litra wody, wlać do miski i dodaj pół szklanki bulionu kory dębu. Taca powinna trwać 30 minut i sprawiają, że konieczne jest raz dziennie, najlepiej przed snem. Leczenie powinno być przeprowadzone w ciągu jednego miesiąca. A najlepiej, powinien łączyć obie tace i kaczki – efekt będzie wyrażona znacznie bardziej jasne.


Leczenie grzybicy stóp

Kolejnym najczęściej problem – nadmierna potliwość stóp. Ale jest to możliwe, aby poradzić sobie ze środków ludowej. Najczęściej jest to spowodowane niewłaściwym wyboru pończoszniczych i obuwie. Tak więc, przed rozpoczęciem leczenia, powstrzymywania się od syntetycznych rajstop i pończoch wykonanych z materiałów syntetycznych obuwia i obuwia gumowego. Oraz nadawanie się nie tylko w czasie obróbki, ale także w czasie – w przeciwnym razie istnieje ryzyko nawrotu problemu.

 • Wanny z piołunu, jarzębiny i kory dębu

To narzędzie jest bardzo dobrze pomóc na początku, gdy tylko problem dał o sobie znać. Aby przygotować wywar trzeba będzie jedną łyżkę:

 1. Rozdrobnionej kory dębu
 2. Suche bylica
 3. Liście i jagody jarzębina

Wszystkie te elementy można nabyć w niemal każdej drogerii. Jednak w okresie letnim można korzystać ze świeżych surowców – w tym przypadku, dawkę należy zmniejszyć o połowę. Wszystkie składniki są umieszczone w emaliowanym garnku, zalać litrem wody i doprowadź do wrzenia. Zagotować rosół przez 20 minut, a następnie przykryć rondel i owinąć grubym ręcznikiem. Domagaj go na jeden dzień, a następnie odcedzić używając szmatki gazą.

Przed pójściem do łóżka, umyć an_1, zrobić bardzo gorącą kąpiel stóp i dodać do niej pół litra wywaru przygotowanego wcześniej. Soar an_1 musi wynosić co najmniej 10 minut, a następnie spłukać je wodą z lodem, wysuszyć dokładnie talk nocy i założyć bawełniane skarpety.

 • Crumpled i kora wierzby

Jeśli nadmierna potliwość stóp jest bardzo silna, można spróbować następujących sposobów. Trzeba będzie jedną łyżkę:

 1. Suche mięty
 2. Rozdrobnione kory wierzby
 3. Sok z jednej cytryny

Umieścić w termosie kory wierzby i mięty pieprzowej, wlać litr wrzącej wody. Nalegają w ciągu dnia, po czym szczep ściereczką gazy. Dodać sok z cytryny i wlać do szklanej miski. Przechowywać tylko napar w lodówce przez tydzień.

Do leczenia trzeba cienkie bawełniane skarpetki. W godzinach wieczornych, umyć an_1, jak na parę gorącą kąpiel. Mokre skarpety powstałego infuzji i umieścić na jednej godziny. Jak suszenie mokrych skarpetek nie zapomni. Leczenie powinno być przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni, choć poprawa nastąpi w ciągu jednego dnia.

Leczenie potliwości pach

Istnieją skuteczne terapie i środki folk dla tych ludzi, którzy cierpią z powodu nadmiernego pocenia się pod pachami. Należy zwrócić uwagę! Przed rozpoczęciem leczenia środków ludowej, nie zapomnij skonsultować się z lekarzem w celu zapewnienia braku jakiejkolwiek choroby.

 • Makaron z kory dębu

To narzędzie jest bardzo skuteczne w najcięższych pocenie się. Do przygotowania trzeba dwie łyżeczki miodu i trzy łyżeczki posiekanej kory dębu. Wymieszać wszystkie składniki i umieścić powstałą pastę w szklanej misce. Przed pójściem do łóżka, prysznica, nałożyć cienką warstwę pod pachami. Po 15 minutach umyć pod bieżącą wodą. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Wywar z rumianku

To narzędzie jest przygotowana w bardzo prosty sposób. Umieść w garnku szkliwa, wlać 0,5 litra wody i gotować przez 20 minut. Następnie przecedzić powstałego wywaru użyciu szmatki gazą. Podobnie, wlew należy czyścić tak często jak to możliwe pachami. Zwykle po tygodniu pocenie jest znacznie zmniejszona.

Jak widać, z poceniem jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie ze środków ludowej. Najważniejsze – to systematyczne i ścisłe przestrzeganie receptury. Nawiasem mówiąc, jeśli nie pomoże to pierwszy narzędzie – nie rozpaczaj, może to jest w twoim przypadku, to warto spróbować żadnego innego przepisu. I jesteś pewny, aby znaleźć sobie prawo!

load...