Nadmiar masy ciała w czasie ciąży

Zawartość:

Oczekiwanie na pojawienie się dziecka na świat – być może najbardziej przyjemny czas w życiu każdej kobiety. Ale ciąża jest związana nie tylko z przyjemnych emocji i doświadczeń, ale także z różnych emocji i niepokoju. I jeden z powodów, dla nich są często nadwagi podczas ciąży.

load...

Po tym wszystkim, to wskaźnik, takich jak masa ciała przyszłej matki jest bardzo ważne dla zdrowia zarówno dla kobiety i dziecka. Idealnie, kobieta zyskuje odpowiednią ilość masy w czasie ciąży przez zdrowej diety – jest to dobry znak, że dziecko staje się wszystkie składniki odżywcze i rośnie w normalnym tempie.

Jednak, niestety, nie zawsze tak się dzieje. Nadmiar masy ciała w czasie ciąży – bardzo częstym zjawiskiem. Co więcej – wiele matek nie widzę nic strasznego w tym zjawisku, biorąc pod uwagę, że aby pozbyć się zbędnych kilogramów po urodzeniu dziecka będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednak oni przeoczyć fakt, że nadwaga w czasie ciąży jest bardzo negatywny wpływ na przebieg ciąży:

 • Rozwój hemoroidów

Hemoroidy – bardzo nieprzyjemna choroba, która może dostarczyć przyszła mama dużo nieprzyjemnych emocji. I podczas porodu hemoroidy – nie najlepszy asystent. A jeśli matka ma nadwagę, szanse zachorowania na hemoroidy znacząco wzrosła.

 • Choroba hipertoniczny

W niektórych przypadkach, obecność nadmiaru masy ciała w czasie ciąży prowadzi do systematycznego wzrostu ciśnienia krwi. Nadciśnieniem podczas ciąży, co z kolei może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a czasem życia zarówno matki, jak i dziecka.

load...
 • Phlebeurysm

Kolejnym problemem, który często napotykają przyszłych matek – jest żylaki. Ten problem nie jest prosta niedoskonałości kosmetycznych i bardzo poważna choroba niezależna. A jeśli mama podczas ciąży zyskał na wadze więcej niż normalnie, żylaki, to jest praktycznie gwarantowana.

 • Ból w plecach

Nadwaga – poważne obciążenie układu mięśniowego pleców. Ale on już miał ogromne obciążenie z powodu rosnącego brzucha przyszłych matek. W rezultacie, kobiety w ciąży czuje dokuczliwy ból w okolicy lędźwiowej.

 • Duszność

Nadwaga w prawie wszystkich przypadkach prowadzi do rozwoju ciężkiej duszności. Duszność – jest to pewny sposób na rozwój niedotlenienia. Zarówno matka i dziecko. Niedotlenienie – jest to pewny sposób na rozwój różnych powikłań.

 • Zaburzenia metaboliczne

Jednym z najgroźniejszych powikłań normalnej ciąży – jest rozwój cukrzycy. I nadwaga przyszłe mamusie czasami zwiększa ryzyko tego powikłania.

Ponadto dodatkowy ciężar ma bezpośredni wpływ na stan wszystkich tkanek organizmu. W znacznym stopniu tracą swoją elastyczność i zdolność do rozciągania. Nietrudno się domyślić, że w trakcie porodu, funkcja ta może znacznie utrudnić prawidłowy przebieg porodu. Co więcej – nie można tracić z pola widzenia faktu, że matki, które mają nadwagę, częściej rodzi się większy dziecko. Ich proces narodzin trudno nazwać łatwe.


Ile można zyskać w czasie ciąży?

Spróbujmy dowiedzieć się, gdzie granice normy i dlaczego tak wiele przyszłych mam dla nich? Po pierwsze, w żadnym przypadku nie można „jeść za dwoje” w czasie ciąży. I to właśnie ta rada przyszła mama słyszy najczęściej od wielu sympatyków – przyjaciół, znajomych, krewnych. Każdy próbuje umieścić kobietę na tabliczce jest smakołyk. Brzmi znajomo, prawda? Nie, nie, nie nazywaj krewni obrazić ostry odmowę. Ale nadal starają się przekazać im odpowiednia informacja jest prawidłowa.

Oczywiście, przyszła matka naprawdę potrzebuje nieco więcej kalorii niż reszta. Po tym wszystkim, koszty energii stały się kilkakrotnie wyższa – ciało dziecko potrzebuje również kalorii. Ale to nie powód, aby jeść niczego, co nie jest przybity. Ogólnie rzecz biorąc, należy spożywać tylko 100 – 300 kalorii więcej niż przedtem, aby w pełni zaspokoić potrzeby Twojego rozwijającego się dziecka.

Kg te, które powinni zdobyć w czasie ciąży, są wykonane z różnych parametrów:

 • Waga dziecka w macicy.
 • Płynu owodniowego, łożysko.
 • Większość ciężaru macicy oraz wzrost rozmiarów gruczołów sutkowych.
 • Zwiększona objętość krwi i innych płynów.

Że wszystkie te kilogramy i zrobić ten sam przyrost masy ciała, bez których żaden koszt, nikt nie ciąży. Z reguły, jest zwykle od 8 do 12 kg w ciągu całego okresu ciąży. W tej samej sprawie, jeśli numery są bardziej lekarze mówią o nadwagę. Ale w każdym przypadku, nie należy zapominać, że przyrost masy ciała w czasie ciąży – złożony proces, który odbywa się nierównomiernie. Na przykład, waga dziecka w pierwszych 20 tygodniach ciąży zmienia się bardzo mało, ale w drugiej połowie zaczyna się znacznie i szybko wzrosnąć.

Ale królowa, wręcz przeciwnie, najbardziej precyzyjnie cięższy w pierwszej połowie ciąży. Wynika to z faktu, że jest intensywne gromadzenie się tkanki mięśniowej macicy w tym okresie. Ale wzrost objętości krwi występuje przez cały okres ciąży równomiernie. Ponadto nie należy zapominać, że tkanka tłuszczowa i zwiększa swoją objętość. Ale to zależy od tego, co w przyszłości kobiet spożywa.

Jak kontrolować swoją wagę?

Często przyszła mama zastanawia się, jak to jest konieczne do kontrolowania wagi ciała. Często do tych celów są nabywane najdroższe łuski. Jednak to nie jest najlepszy sposób – na własnej matki oczekującej nie może sobie pozwolić, aby określić, jaka część przypada na tkankę tłuszczową a jaka część – do obrzęków. Niestety, obrzęk – jest to bardzo powszechny problem w obliczu wielu przyszłych matek.

Dlatego ważne jest, aby niezwłocznie odwiedzić ginekologa, zwłaszcza w drugiej połowie ciąży. Obowiązkowa kontrola obejmuje określanie masy ciała, na podstawie których lekarz i sprawia, że ​​wnioski o przyrost masy ciała. Istnieje specjalna płyta, na której lekarz określa, czy jest przyszłe problemy matka z nadwagą.

Chociaż, oczywiście, wszystkich tych danych jest bardzo przeciętna. Dlatego lekarz musi dokonać zasiłki dla indywidualnych cech organizmu każdego indywidualnego kobiety. W szczególności, waga oryginału, który był kobietą przed zajściem w ciążę. Zasada jest prosta – im więcej masy ciała był początkowo, tym mniej można wybrać. Istnieją trzy główne grupy kobiet:

 • Brak wagi

W takim przypadku, jeśli kobieta pierwotnie miał niedowagę podczas ciąży, może wybrać do 15 kilogramów.

 • Normalna waga

W przypadku, gdy kobiety masy ciała przed ciążą było normalne, to przyrost masy ciała powinien być średni – od 8 do 12 kg.

 • Nadwaga

Dobrze, jeśli kobieta była pulchna, w czasie ciąży może uzyskać nie więcej niż 5 – 6 kg. Inaczej, wysokie ryzyko różnych powikłań.


Jak schudnąć w czasie ciąży?

Oczywiście, bardzo trudno jest uchronić się przed nadwagą. Ale niech ten problem na jego przebieg w każdym razie niemożliwe. Walki z nadwagą może i powinna być. Chociaż, oczywiście, można to zrobić jedynie pod nadzorem pracownika służby zdrowia. Istnieją pewne uniwersalne wytyczne, które pomogą utrzymać wagę pod kontrolą. Są one całkowicie bezpieczne dla wszystkich kobiet, bez wyjątku:

 • Żywieniowe można frakcja – w 6-7 posiłki w ciągu dnia, w regularnych odstępach czasu.
 • Zawsze lekkie przekąski, takie jak orzechy, rodzynki, ser i krakersy, suszone owoce i jogurt. Jak tylko poczujesz głód, nie spiesz się do lodówki – spróbuj zjeść coś lekkiego. Należy jednak uważać, aby nie jeść w nałóg – one również znacznie przyczynić się do wystąpienia nadwagi.
 • Unikać chodzić do kawiarni. Często zdarza się, że jest w nich podwyżki kobieta zjada te same kalorie, co prowadzi do nadwagi.

Również zwrócić uwagę na dietę. Upewnij się, że menu było prawidłowe. Po pierwsze, konieczne jest unikanie sytuacji, w produktach mleczarskich. Oczywiście, produkty mleczne muszą być obecne, ponieważ zawierają one dużą ilość bardzo potrzebnego wapnia.

Musisz mieć co najmniej 400 gramów nabiału dziennie. Jednak staram się jeść tylko produkty o niskiej zawartości tłuszczu – będzie to znacznie zmniejszyć ilość kalorii i tłuszczu spożywane w ten sposób. Nie należy również zapominać o ograniczeniu słodkich napojów. Słodzone napoje takie jak napoje bezalkoholowe, ponczu owocowego, napojów owocowych, mrożona herbata, lemoniada dostarczonych partii ciała kalorii i niewielu składników odżywczych. Więc spróbuj pić czystej niegazowanej wody lub napojów owocowych i domowy kompot z suszonych owoców.

Tak ściśle jak to tylko możliwe, ograniczenia przyjmowania soli. Po soli jest bardzo zatrzymywanie wody w organizmie. Po prostu, zbyt słone jedzenie wywołuje silny obrzęk. I one stały się przyczyną otyłości. Oczywiście, nadmiar płynu – to nie jest tkanka tłuszczowa. Ale także zjawisko bardzo, bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne.

Należy również pamiętać, żadnych tłuszczów i sosów używać podczas gotowania. Staraj się ograniczyć spożycie produktów, takich jak: margaryna, masło, sosów, sosów, majonezu, sosów, metan, śmietaną i serem. Są bardzo, bardzo dużo kalorii – tylko kilka dni od tej żywności może prowadzić do pary potrójnych dodatkowych kilogramów. To sprawia, że ​​bardziej sensowne, aby zastąpić je oliwą z oliwek. Oczywiście, to nie będzie smaczne, ale zdecydowanie bardziej użyteczne.

Aktywność fizyczna

W celu utrzymania wagi pod kontrolą, należy pamiętać o wysiłku fizycznego. Oczywiście, żaden poważny trening i mowy być nie może. Jednakże minimalna aktywność fizyczna dla matki oczekującej jest koniecznością. W przeciwnym razie nie tylko zbędne kg można stosować, ale również w znacznym stopniu osłabione mięśnie. Ale pojawienie się okruchów w świat – jest to bardzo poważna praca z ciałem matki.

I dlatego tak ważne jest, aby dobrze przygotować się do tego ważnego wydarzenia. W jaki sposób? Lekarze mówią, że najbardziej bezpieczny sposób – jest pływanie i odległości krótkiego spaceru. Co do zasady, przyszła mama stara się poruszać mniej, wierząc, że w ten sposób oszczędzać energię. Jednak to nie jest tak – brak ruchu jest właściwa droga do różnego rodzaju powikłań, w tym takich jak nadwagi podczas ciąży.

Dlatego jest to tak ważny, by się poruszać. Przyszła mama musi przejść codzienny spacer z co najmniej dwóch kilometrów. A jeśli pozwalają sił – jeśli nie więcej. To nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka – po prostu wziąć regułę chodzić codziennie przez co najmniej godzinę.

Ponadto, nie powinniśmy ignorować specjalne ćwiczenia dla kobiet w ciąży. I to niekoniecznie jest nagrany na drogich kursach. Zazwyczaj zajęcia są w prawie każdej klinice. Co więcej – prawdopodobnie lekarz może z pewnością pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiedni zestaw ćwiczeń, które można zrobić w domu bez pracy niezależnie. I taki problem, jako dodatkowy ciężar ciąży, po prostu przestają być istotne dla Ciebie.

Jak widać, ciąża i nadwaga – nie najlepsze sojusznikami. Więc należy zachować tę kwestię pod ścisłym nadzorem. Pomoże to uniknąć wielu problemów i komplikacji z organizmu zarówno matki i od dziecka. Być zdrowe. Ci światło dostawa i szczęśliwe macierzyństwo!

load...