Na łokciach uskowaty skóry? Pozbycie się problemu

Łuskane łokcie? To naprawdę bardzo nieprzyjemne zjawisko. Oprócz tego, że łokcie łuszczące wyglądają bardzo nieestetyczne, dostarczają dużo dyskomfort dla człowieka, często są one również wskazują, że zachodzą w ciele i tym naruszeniem. Dlatego ludzie w żadnym wypadku nie powinny być brane pod uwagę obierania łokcie. Co zrobić w tym przypadku?

load...

Pierwszą rzeczą, że wszyscy – jeszcze potrzebne – jest, aby skonsultować się z lekarzem – dermatologa. On będzie w stanie profesjonalnie znaleźć przyczyny problemu, należy przypisać odpowiednie leczenie, a jeśli to konieczne, i wysłany do konsultacji specjalisty. Najczęstszą przyczyną złuszczania skóry są z następujących powodów:

  • łuszczyca

Łuszczyca może doprowadzić do pokonania całą powierzchnię skóry, w tym skóry łokci, przy czym one zaczynają odpadać. Dla lekarza – dermatolog w tym przypadku nie będzie trudne do zdiagnozowania choroby, ponieważ jest jeszcze szereg typowych objawów łuszczycy. Leczenie w tym przypadku wystarczająco długi i specyficzny. Niestety, dziś medycyna nie może w pełni poradzić sobie z łuszczycą. Maksymalna, co można osiągnąć – jest zmniejszenie objawów choroby do minimum. Leczenie tej choroby jest lekarz – dermatolog.

  • Naruszenie układu hormonalnego

Naruszenie tego układ hormonalny, we wszystkich przypadkach prowadzi do destabilizacji stan hormonalny. I w wyniku zaburzeń hormonalnych problemy ze skórą – bardzo częstym zjawiskiem w tym kolanka łuskowatych. Dlatego lekarz – dermatolog, nie znajdując problemy z jego strony, może wysłać chorego do lekarza – endokrynologa. Lekarz – endokrynolog zbadać chorego wyznaczyć badanie krwi w celu określenia poziomu zawartości niektórych hormonów. Jeśli jest to konieczne, chory będzie przypisana do leczenia.

  • Brak witamin

W przypadku u ludzi brakuje witaminy E i A, skóra na łokciach nie tylko zaczynają się odklejać, ale wystarczająco mocne, a nawet pękać. Aby rozwiązać ten problem, w tym przypadku, należy natychmiast rozpocząć przyjmowanie multiwitaminowe kompleksy, które zawierają w swoim składzie witaminy A i D. A lekarze zalecają, aby nie wydawać pieniędzy na bardzo drogie witamin – jest bardzo skuteczny najzwyklejszych „Aevitum” i „Undevit”. Ponadto należy pamiętać, że aby pozbyć się brakiem witamin może być szybko, prosto – wystarczy dostosowując swoją dietę. Uwzględnić w codziennym menu, cebula, pietruszka, koperek i innych ziół, oleju roślinnego i masła.

load...

Właściwa pielęgnacja łokciach ręce

Jednakże, czasami mogą być kolanka skorupie, bez – miejsce naruszenie na części korpusu, podobnie jak w wyniku niewłaściwego opiekę nad nimi. Ale za opiekę łokcie nie wymaga szczególnie długie lub szczególnie duże koszty materiałowe. Wystarczy zapłacić bardzo niewielką wagę do tej procedury, a nie masz już ukryć łokcie pod długimi rękawami.

  • Oczyszczanie skóry łokci

Jeśli łokcie uskowaty skóry, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby dokładnie wyczyścić łokcie, przy usuwaniu martwych komórek na powierzchni skóry. Do tego bardzo skuteczną metodą jest: przed pójściem do łazienki przez około 10 minut, ostrożnie przetrzeć je z pół ziemniaka lub plasterka cytryny. I podczas brania prysznica twardej gąbki dokładnie natrzeć łokcie.

  • Miękki odcień skóry łokci

Po kąpieli lub prysznica, podczas którego oczyszcza skórę łokci potrzeba, aby go zmiękczyć. Po zabiegach wody skóra jest najbardziej podatne na działanie środków zmiękczających skórę. I można go używać nie tylko specjalne nawilżające i różne środki improwizowane: dowolny olej roślinny – Oliwa, musztarda, olej słonecznikowy, lub tłuszcze zwierzęce. Wybrane środki muszą być stosowane na skórę w okolicy łokci z grubą warstwą na wierzchu bandażem tkanki miękkiej, przykryć folią i zabezpieczyć bandażem. Ten okład należy pozostawić na całą noc.

  • Wanny soda

Jeśli łuszczenie się skóry na łokciu, dobrze pomóc gorące kąpiele sody. Do tego roztworu do jednego litra wody pięć łyżki sody oczyszczonej ze zjeżdżalnią. Woda powinna być tak gorące jak stoją skórę. Umieścić w misce z łokcia wody przez około 30 minut, dolewając wody w miarę ochładzania. Po tym, należy również użyć peeling.

łokci przebarwienia

Jednak problem może być, że nie tylko łuskane łokcie. Czasem skóra na łokciach po prostu zmienić ich kolor, coraz ciemniejszy odcień. Z jednej strony ma szczególnych niedogodności osoba nie zapewniają. Jednak ciemne łokcia skóry często wygląda niechlujstwa.

Ale jej wybielić nie tak trudne. Po pierwsze, możliwe jest zastosowanie specjalnie do tego celu wybielania kosmetyków. I można korzystać z make-zmiany: rano i wieczorem, a następnie wypolerować skórę łokci lub sokiem z cytryny lub pół jabłko lub ogórek. Co do zasady, tylko kilka tygodni łokcie nabywać dziewiczy kolor.

load...