Na co zwrócić uwagę podczas podróży samochodem w całej Europie

Zawartość:

Wiele kilometrów tras i autostrad „staruszka” Europy wydaje się być dla nich podróżować samochodem. Jeśli dodamy do tego bardzo mityczna „grzybica” w szpilkach, chęć poznania nowych krajów, oddając instynkty odkrywcy i zbliża się w najbliższej przyszłości dłuższy urlop, będzie można dostać tylko pewny sposób, aby podróżować. Nie najtańsze, jak błędnie uważany przez niektórych, ale najbardziej spektakularne. Niezwykła okazja, by zobaczyć to miasto i ten kraj oczami mieszkańców. Sen o w każdej części Europy chcesz odwiedzić, a następnie na horyzoncie majaczyły bardzo jasną drogowa podróż po Europie!

load...

Na tym etapie, zwłaszcza jeśli jesteś niedoświadczony podróżnik, nie można zrobić bez korzystania z usług touroperatorów. To pomoże Ci zoptymalizować trasę, będzie wiza Schengen oraz rezerwacje całego trasie. Strata czasu na znalezienie miejsca noclegowego może zepsuć wrażenie reszty. Wstępne obliczenia budżet podróży, aby uwzględnić koszty wypłaty tzw płatnych dróg i grzywien.

Nawiasem mówiąc, nie należy zapominać, że stan techniczny pojazdu muszą być zgodne z normami europejskimi. Oczywiście, jeśli nie chcesz się potknąć, a to się zaczęło. Nie zapomnij o bezpieczeństwo własne i ignorują możliwość drobnych urazów, apteczka powinna być wyposażona w magazynie. Szczególnie konieczne jest, aby myśleć o tym dla tych, którzy cierpią z powodu chorób przewlekłych. Idziesz za granicą, a większość leków przepisywanych przez lekarzy. Dlatego też, w celu uniknięcia problemów, dbać o niezbędnych produktów do ciebie!

Jednakże dość liryczne dygresje, dokumenty są gotowe, trasa odpowiada lot wyobraźni, i nadszedł czas, aby udać się na wycieczkę!

Trasa od: Estonii (Tallin), Szwecji (Sztokholm, Göteborg), w Danii (Kopenhaga), Niemcy (Bremen, Frankfurt), Szwajcarii (Zurych), Austrii (Wiedeń), Czechy (Brno), Polska (Kraków), na Litwie (Wilno) ,

load...


Estonia

Dla wszystkich mieszkających w ZSRR, której Estonia była i będzie przydatna tam do dziś. Starożytni, oryginalna kultura tego kraju, złote piaszczyste plaże, zalesione wzgórza i fantastyczne piękno swoich miastach zawsze przyciąga turystów. Narva, Narva oraz z jego twierdz Ivangorskoy, historyczna prowincja Viru, wieży widokowej, Valaste wodospadu. Komfort miasteczek, wdychając spokój i jakiś szczególny urok i ciepło. Tartu – centrum kultury i najstarszym miastem w krajach bałtyckich.

Jego uniwersytet, założony w 1632 roku, jest uważana za jedną z najstarszych w Europie. Ruiny katedry św Piotra i Pawła, Aniołów i Most Diabła, Kościół św Jana, Tartu obserwatorium i ogród botaniczny – dosłownie wszystko jest zanurzone w dawnych czasach daje dużo wrażeń i nie pozostawi obojętnym. I wreszcie – fantastyczny Tallin. Średniowieczna wieża, trzyma się na niebie iglice, pinwheels Vyshgorod, wąskie brukowane uliczki z kamienia.

Oleviste Kościół z unikalnych gotyckich chórów – jeden z najwyższych w Europie, Pühavaimu „wisi”, a Departament wspaniały zegar, Kościół Matki Bożej Kazańskiej, kościół Aleksandra Newskiego. Rzemieślnicy uliczne Katarina „street-drabinka” Lühike Jalg i ratusza, który znajduje się symbol miasta – wiatrowskaz Vana Toomas. Setki menu kawiarni i restauracji zaspokoi nawet najbardziej kapryśne gusta. Tak więc, podczas oczekiwania na prom, który zabierze Cię w Szwecji, można korzystać z różnych kuchni lokalnej (syyr, suitsukala, vereverst, pakeogid wiary), a także pyszne an_2 z innych krajów.


Szwecja

Poczucie, że jesteś gościem w żartobliwej i kapryśnej boga morza, wizyta użytkownika w przypadku ogromny pływak parowa śnieżnobiałe na falach Bałtyku, aby dostać się do następnego miejsca – Szwecja.

Surowe i liryczne Sztokholm wieże spotykają lancet sylwetki na tle nieba, zwykle hałasu portu i niesamowite świeże powietrze, to nic dziwnego, to miasto jest nazywany stolicą najczystszych na świecie. Harmonijne połączenie żelbetowych budynków, parków i oaz kruchym pięknem starożytnych zamkach wygrać cię od pierwszego wejrzenia. Stockholm położony jest na piętnaście wysp, z których każda jest godna uwagi i wnikliwej analizy. Gamlastan centralna wyspa na której stare miasto. To jest miejsce, gdzie można znaleźć miejsce, z którego budowa rozpoczęła się w Sztokholmie.

Najstarszy budynek w mieście Riddarholmskaya budynku kościoła którego początki sięgają XIII wieku – jedyny zachowany średniowieczny klasztor w Szwecji kościoła. To było miejsce pochówku szwedzkich monarchów do 1950 roku. Niemiecki Kościół czy Kościół Św Gertrudy, wpływające na nasilenie linii i bujnej piękno dekoracji wnętrz. W Sztokholmie, dużej ilości zabytków i muzeów. Wydaje się, że przez całe życie nie wystarczy, aby przejść przez wszystkie ulice stolicy Szwecji, by podziwiać Queen Street z parami lwy, „turyści” w całości z kamienia, żelaza i brązu rzeźby, tu i tam, estetyczny wygląd.

Na nabrzeżu, widać postać boga przestrzeniach morskich – Sogudena z syrena, który siedzi na jego kolanach. Możliwość pobudzają wyobraźnię Szwedów dyskretnie osadzonych w nowoczesnym budynku o wyjątkowej grupy architektonicznej średniowiecznych zabytków, bez naruszania „ducha” swojego kapitału i zaprasza do odpoczynku, aby zrozumieć i nauczyć się od nich tę sztukę. Jednak można oczekiwać poprawnego pojazd i gładką nawierzchnię drogi, prowadzące do nowych doświadczeń.

Szwecja – jest ogromna, a na drodze do Danii, będzie można spotkać się z różnych dużych i małych miastach, niezbywalne, aby cieszyć się pięknem natury. Wycieczka po europejskim samochodem jest dobre, dzięki czemu można zatrzymać się w dowolnym mieście, trzeba odpocząć, przyjemny nurkowania do swojego spokojnego przebiegu życia, wędrować po targach wiejskich …


Dania

Czas pędzi do przodu i przemijanie swoich sił opuścić gościnną Szwecja, dzieje się najdłuższy w Europie (32 km), Oresund Bridge, do następnego etapu podróży. Jeśli to możliwe, należy wypełnić to, co nazywa się „deszczowy dzień”, benzyna jest tańsza niż w Szwecji, w Danii. Więc, zwracając czterdzieści euro, wystarczy, aby podziwiać widoki i cieśninę Sund z okna samochodu, zapraszamy do Danii.

Po Lindgrenovskoy Szwecja Pippi jej domu i dachu, gdzie mieszka ten sam Carlson, Anderson Dania jest kontynuacją opowieści. Jak inaczej powiedzieć o mieście, gdzie liczba miejsc na centralnym metr kwadratowy przekracza wszelkie dopuszczalne „standardów”. Ratusz jest wyposażony w dość oryginalnym termometrem, który przy złej pogodzie nie jest dziewczyna z parasolem w ręku, a w słoneczne dni – ta sama dziewczyna, ale na rowerze. Nawiasem mówiąc, Kopenhaga jest miastem rowerzystów i Plac Ratuszowy – najdłuższy i najstarszy deptak w Europie.

W Kopenhadze nie znajdzie wieżowce i imponujące budynki miejskie. „Gingerbread” domy z dachów krytych dachówką, brukowany plac, jakby zszedł z kart baśni Andersena. Wydaje się, że na następnym rogu jest owinięty w cienki szal, „Dziewczynka z zapałkami”, a z okien stojących naprzeciwko siebie domów, rozpostarte ramiona Kai i Gerda, że ​​splot palce nad głowami przechodniów. Syrenka jako symbol poświęcenia w imię miłości, zamarł na jego kamień. Najbardziej barwna dzielnica Kopenhagi – Nyhavn port z kolorowymi domami będą rozweselić nawet w pochmurny dzień. Duńczycy – bardzo uśmiechnięta. I patrząc na ich ciepłych uśmiechów, a co jakiś czas, a potem coraz śpiew kibiców i gra na obszarach ludzi, wątpliwe jest, że potomkowie tych wojowniczych Wikingów.

Pałac Amalienborg – siedziba rodziny królewskiej, jest godne szczególnej uwagi (to jest, gdy rozpoczął marsz nagi King). Cztery identyczne formą Obszar ośmiokątny pałac, w południowych tłumy ściągają tu podziwiać zmianę straży królewskiej. A jeśli masz szczęście, a królowa w tym momencie będzie w pobycie, zmiana warty odbędzie się na pomyślnych ceremonii.

Słynny Biblioteka Królewska jest uważany za najstarszy w Skandynawii, to podniósł dwa i pół miliona woluminów. Podobnie jak w Danii, jest to niemożliwe, aby odwiedzić Zamek Frederiksborg, jest na trzech wysp na środku jeziora i uderzających wnętrz jego pomieszczeń, tronu i Rycerze. Szkoda rozstać się z piernika Danii, ale nadszedł czas, aby odejść. Ponadto, samochód w tej oazie dla pieszych i rowerzystów stagnacji bezczynny.


Niemcy

Raj dla zmotoryzowanych. Tylko na drodze w Niemczech, to naprawdę docenić piękno podróżowanie po Europie samochodem. Większość szlaków są płatne, ale szybkość, dobrze zorganizowanego ruchu i komfortu warto zapłacić.

Miles utwardzonych drogach spokojnie pływające spod kół, prędkościomierz odlicza odległość do następnego punktu, i to jest kolejny wspaniały miasta.

  • Bremen – „Rzym Północy”

Miasto o długiej historii, głównym ośrodku turystycznym, ważnym jednostki gospodarczej … i miejsce, gdzie bardzo Muzycy z Bremy mieszkał.

Nic dziwnego, że to miasto jest nazywane „Northern Rzym”, podkreślając jego znaczenie kulturowe i gospodarcze. Co trzeci samochód „Mercedes” w świecie jest produkowany w Bremie, tutaj są stocznie na dużą skalę. Rynku Square, Betthershtrasse Hall Arts Bremen, Kościół naszych ulubionych damska i Peter są częścią europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Przytulne uliczki, „zabawka” domy, narządu szlifierki i rycerz Roland posąg pilnuje ulicy Bremen niewidomych i „Fontanna siedmiu leniwce,” pomnik muzyków Brema, i nieskończoną ilość kamienia i żeliwa kawałki żelaza, tu i ówdzie rozrzucone po całym mieście. Jak krok w dzieciństwie, gdzie wszystkie bajki kończą się ich „… i żyli długo i szczęśliwie …” i każdy nowy dzień obiecał niezapomnianą przygodę.

W kawiarni w stylu domu i restauracji Bremen mają zrelaksowanym rozmowy. A jeśli zdecydujesz się spędzić kilka dni tutaj, można sobie pozwolić na to Niemiecki kufel. Niemcy są bogate w kontrasty, a następnego miasto, przez które przechodzi szlak, jest całkowitym przeciwieństwem wspaniałej Brema.

Ale nie zapominajcie, że w Europie, zwłaszcza w Niemczech, kara za jazdę po pijanemu jest pięćset euro. A w razie wypadku i nie są narażone na ryzyko pójścia do więzienia i stracić swoje prawa.

Mówiąc o ruchliwych dróg prowadzących do Frankfurtu, należy zauważyć, że w całej trasie jest mało prawdopodobne, aby spełnić większą płynność ruchu. Ale ruch jest tak zorganizowana, sprawnie i dbałość o szczegóły, że nie ma wpływu na szybkość postępu w kierunku bramki. Jednak lepiej jest korzystać z transportu publicznego we Frankfurcie. Na szczęście, nie brakuje. A w centralnej części miasta, to lepiej podróżować metrem. Samochód można zostawić na parkingu hotelowym zapłacił, gdzie masz rezerwację.

  • Frankfurt: od gotyku do wieżowców rzut beretem

Miasto, prowadząc swoją historię od czasów Cesarstwa Rzymskiego, które przetrwały napoleońskie wojska okupacyjne i stał się głównym celem bombardowania aliantów podczas II wojny światowej, od wieków najważniejsze jest centrum finansowym i transportu Niemiec.

Historyczna część Frankfurtu został ucierpiały w czasie II wojny światowej. Tylko część budynku może zostać przywrócony. Słynny Frankfurt Katedra św Bartłomieja – niemal do końca XVII wieku, cesarze byli koronowani w nim. Kościół Świętego Pawła – siedziba pierwszego niemieckiego parlamentu. Budynek starej opery – główny opera w Niemczech. Największy kościół ewangelicki – Kościół św Katarzyny, Brig. Quay Lane, z widokiem na stare miasto i drapacze chmur Wznoszący się za nim.

Wydaje się, że jest w stanie wyciągnąć rękę i dotknąć iglicę jednej strony katedry św Bartłomieja, a drugi, by dotrzeć do chmury dachu podpieranie Commerzbank Turm. Na przeciwległym brzegu rzeki Men Quarter znajduje się muzea. Miejskie Muzeum Rzeźby, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum architektury niemieckiej. Tsal – najdłuższa ulica handlowa we Frankfurcie, aw dni przed świętami Bożego Narodzenia staje się miejsce dla jednego z największych niemieckich Christmas Markets.

Wprowadzenie do Frankfurtu byłaby kompletna bez wizyty w restauracji z tradycyjną kuchnią. Słynny cydru jabłkowego, „ręcznie” ser z kminkiem, kiełbas Frankfurter i piwa oczywiście.

Jak pisał klasyk: „Dla mnie, mój czytelnik …” To jest czas, aby pożegnać się z Frankfurtu. Następnie, w wytrzymałej Szwajcaria.


Szwajcaria

Większość Szwajcaria – górach, a silnik samochodu będzie musiał ciężko pracować na tej nodze trasie, więc najlepiej jest spędzić trochę kontroli i aby zapobiec przegrzaniu silnika. Naprawy urządzenia w Szwajcarii mogą „latać” Ci ładny grosz.

Szwajcaria – piękny kraj, i to jest godne osobnej wizyty. Jaki jest widok z okna samochodu! A stok, upadków Ren! Każde miasto w tym kraju jest godna szczególnej wzmianki. Ale dodaje się ustęp w tej podróży po Europie samochodem zaczął Zurychu.

Położony nad brzegiem jeziora Zurych, miasto od razu urzeka swoim pięknem. I staje się nieważne, że jest to czwarty w centrum finansowym świata, oto jeden z najbardziej luksusowych sklepów w Europie, że pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z końca II wieku. Statystyka i skarbowe suche fakty z historii – nie jest językiem, w którym możemy mówić o Zurychu.

Po moście Rudolfa Brun, znajdziesz się w najstarszej i atrakcyjnej dzielnicy miasta – Shipfe. Wyciągnął u podnóża wzgórza Lidenhov – miejsca, gdzie i zaczął Zurychu. Kręte uliczki, szorstki kamieniarskich stopami, różne rzemiosła w sklepach rzemieślniczych zanurza się w romantycznej atmosferze średniowiecznego przeszłości.

Kościół św. Zegar na wieży tyka jego run minut od VIII wieku, a jeśli zamkniesz oczy, wydaje się, że można usłyszeć szelest rozpadające się u stóp wieży czasu.

Fraumünster Church, elegancki i piękny, góruje nad zielonym iglicy Myunsterhof obszarze. Wnętrze kościoła, były w przeszłości opactwa najpopularniejszych damska, ozdobiona pięcioma barwionego szkła prac przez Marca Chagalla.

Wspaniałe będzie spacer wzdłuż nabrzeża jeziora Zurychu, gdzie można usiąść na brzegu w przytulnej kawiarni i pić smaczne piwo.

Między Grossmunster, klasztor, z wieży którego roztacza się piękny widok na miasto i Fraumünster kościoła znajduje się na wodzie – Wasserkirche. Jest on zbudowany na małej wyspie klimat.

Zurych jest tak atrakcyjna, że ​​chcę wrócić do tego miasta ponownie i ponownie. I dając sobie obietnicę, można iść dalej.

Ponownie, migające niekończące się piękne krajobrazy za oknem. Silnik jest napięte, wesoły i zabawy, dudnienie pod maską samochodu, serpentyny górskie drogi, tunele ze sztucznym oświetleniem, autostrad korytarzach … a dusza słyszał walców Straussa. I to nie jest przypadek, następny przystanek – Wiedeń.


Austria

Miasto u podnóża Alp, miejsce urodzenia słynnych kompozytorów – Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Johanna Straussa pisarz Stefan Zweig i twórcy psychoanalizy Sigmunda Freuda.

Przybywając w Wiedniu, postawić samochód na parkingu w pobliżu hotelu i najbliższej kawiarni celu kawie. Zgadza się, picia kawy i zdobyć siłę, konieczne jest, aby rozpocząć znajomość z miasta. Głupotą jest nadzieja, że ​​po zbadaniu wszystkich jego atrakcji będzie wystarczająco pewnego dnia, zbyt wielkie dziedzictwo historyczne „Imperial City”.

Katedra Świętego Stefana – ostoją Habsburgów, Plague Column, Wiedeńska Opera … Stare Miasto w Wiedniu, Shenburn szlachetne perły austriackiej stolicy, z olśniewającym blasku i szmaragdowym obręczy zadbanych ogrodów i parków. Hofburg – pałac cesarski, który stał się symbolem dziedzictwa narodowego. Fontanna Neptuna, Hundertvasserhauz tak dobrze wkomponowana w architekturę miasta. Jest to tylko niewielka część tego, co można i należy rozpatrywać w Wiedniu.

Spróbuj, jak Strauss, komponować walca o jej Wiedniu. Wplecione w tym wszystkim swoją wizję piękna Belweder, jego remont i dzieł sztuki, które tworzą wnętrze. Mix o smaku prawdziwej kawy wiedeńskiej, uśmiechy mieszkańców i przytulne kawiarnie uliczne muzyki, aby towarzyszyć Ci, zmiękczanie smak rozstaniu z Wiednia.


Czechy

Droga nadal cieszyć się spektakularne widoki żaglowych obok małych miast, przytulnych domów i zadbanych pól i gajów, gładka sieci autostrad. Przebieg stela za kierownicą, jazdy samochodem do granicy i czeskie miasto Brno.

Dziwnie, ale w Europie, Brno jest znany przede wszystkim ze swojej międzynarodowej parady fajerwerków „Ignes Brunensis”. Od czerwca do września, tu, w drugim co do wielkości miastem w Republice Czeskiej są festiwale folklorystyczne folk i festiwale teatralne, które rozgrywane są występy znanych sztukach klasyków literatury światowej i teatralnej sceny średniowiecznej bitwy. Miasto te dni przypomina Wenecji podczas karnawału. Kolorowe show w nocy, kwitnących kwiatów na niebie ognia, a po południu niebo rośnie balony wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach.

Brno mogą z powodzeniem konkurować z żadnym z miast Europy, zarówno w liczbie unikalnych średniowiecznych zespołów architektonicznych, a także piękno i różnorodność nowoczesnych budynków. A pod pewnymi względami nawet je przewyższają. Stary Ratusz, Kościół Świętych Piotra i Pawła, Spielberg Castle, podsycana przez tajemniczą zasłoną przerażających legend.

Ale główną atrakcją Brno stało słynne jaskinie Morawskiego Krasu – cudowne dzieła architektury, gdzie architekt był czas i zjawiska naturalne. Podziemne rzeki i jeziora, groty z zadziwiających stalaktytów, których podobnie jak nie jest w Europie Środkowej. Pod arkadami tego naturalnego „świątyni” można rozpatrywać w kontekście czasu i uświadomić sobie wartość każdej chwili życia.

Ale bez względu na to, jak piękne Brno, aw następnym punktem wycieczki dzwoni na nowe doświadczenia.


Polska

Smutne to brzmi, ale stan dróg w Polsce jest niska. Niekończące się sygnalizacja świetlna i przejścia dla pieszych nie mogą rozwinąć normalną prędkość.

Kraków jest jednym z tych miast, które jego każdy kamień, każdy budynek, „mówią” o solidności, zdolność do odporne na wszelkie przeciwności, nie zniżając głowę. A wszystko to mimo pozornej kruchości dawnych zamków i pałaców.

Najwyraźniej coś się w lewo, aby unosić się w powietrzu z czasów księcia Kraka, pokonać smoka, lub zaborem austriackim, kiedy, mimo wszystko, Kraków pozostały wolne miasto. Dla niektórych mistyczną umiejętność pozostają wolne pomimo sztuczki wroga.

Niektóre zabytki architektury Krakowa – hołd dla wolności i poświęcenie dla miasta. Oto, na przykład, trębacz z wieży kościoła Maritskogo ostrzegł miasto na atak kawalerii tatarskiej. I do dziś wieża usłyszał alarm, hejnał mariacki, a kończy się na tej samej notatki, który zatrzymał się strzałka przebił trębacza. Albo dwustu metrowy mur Wawelu usiana znaki z nazwiskami 632 mieszkańców, aby zebrać pieniądze na zakup Wawel w rządzie austriackim i go przywrócić.

Wawel to miejsce szczególne w ogóle, to nazywa się jeden z czakramów ziemi, która przyciąga twórczych ludzi. Oto Akademia Jagielloński – jeden z największych ośrodków badawczych w Europie. Nawiasem mówiąc, te ściany w jednym czasie nauczył Mikołaja Kopernika.

Kraków jest jednym z najbardziej malowniczych zespołu na świecie. Były Arsenal jest obecnie Muzeum Książąt Czartoryskich, Galeria prawdziwe skarby, które są: „Dama z gronostajem” – Da Vinci, „Portret Dobrego Samarytanina” – Rembrandt. Trzeci obraz, „Portret młodzieńca” Rafaela, zniknął w czasie II wojny światowej.

Kraków może trwale urzekają bogactwem zabytków, dzieł sztuki i moc ducha jego mieszkańców. Ale, niestety, czas wakacji jest ograniczona, ale jest jeszcze ostateczny etap fascynującej podróży samochodem w całej Europie.


Litwa

Okazuje się, że mówiąc o drodze jest ważna nie tylko dla Polski, takie straszne drogi na Litwie, nie występowały na całej długości trasy. Nawet polskie drogi pojawiają się dobre. A przy prędkości nie przekraczającej 90 km / h i może jechać ostatni etap podróży.

Wilno wita znajome do krajów bałtyckich wąskie uliczki, wybrukowane kamieniem, czerwone dachy dachówka, starożytnych kościołów i kaplic. Ale jest coś, co sprawia, że ​​to miasto Specjalna – Gates of Dawn. Pokorny oblicze Matki Bożej wygląda z tyłu jak przejść przez bramę starego miasta. I tu zaczyna się cuda.

Tajemniczy rytuał, który sprawia, że ​​szczerze kochają Wilno. Nie tylko patrząc na najcenniejszych przykładów średniowiecznej architektury i sztuki, a „nauka” każdy detal kościoła św Anny i „usłyszeć” historie opowiadane przez kamienie Plac Katedralny. Ten milczący dialog, niewytłumaczalne proces rozpoznawania, z którego głowy, a jeśli jesteś z powrotem do domu po długiej nieobecności. Castle Street prowadzi do katedry św Stanisława i św Vladislav, obok góry Trzech Krzyży i wieża Gideminesa.

I tylko wykraczając poza starego miasta, będziemy pamiętać, że podróż do Europy o długości prawie 4500 kilometrów na końcu. Nadszedł czas, aby wrócić do domu, mając na swoim koncie takie mnóstwo wspomnień, które będą trwać przez kilka tomów „Wojny i pokoju”, a przynajmniej do następnego święta.

load...