Myśli na głos: jak nauczyć się mówić poprawnie?

Zawartość:

Możliwość poprawnie i pięknie ubrać myśli w wypowiedzi słownej, w celu dostosowania go do jednego lub większej liczby odbiorców – to jest bardzo drogie zdolności stoit.Takie są cenione i podziwiane wśród ludzi. Istnieje szczęście mając ten talent od urodzenia, pomagając im osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach życia.

load...

Reszta ludzi trzeba dbać, jak nauczyć się mówić i wyrażać swoje myśli pięknie, uczenia tajniki i niuanse an_0ium i umiejętności. W celu rozwijania umiejętności mówić ładnie, sprawnie i prawidłowo, powinien wykazać cierpliwość i wytrwałość, a pierwsze owoce zastosowanego wysiłku w najbliższych nie będzie trzymać. Będziesz mógł cieszyć się wynik całości, gdy rozwinie umiejętności komunikacji i elokwencji do perfekcji.

Co wyróżnia się dobrym mówcą?

W każdym z nas mieszka mały głośnik, który ma coś do powiedzenia słuchaczy. Ale aby to naprawdę niedoścignionym mistrzem słowa może być tylko pewien zestaw cech:

 • Erudycja i jego erudycja. Duża słownictwo i odpowiednia baza wiedzy – bez tych atrybutów jest dość bezbarwny i inspirowanie innych
 • Przejrzystość i zrozumiałość wypowiadanych słów. Jeśli dykcja jest słaba, a uczniowie muszą poczynić znaczne wysiłki, aby dobrze słyszeć Cię, jesteś oczekiwany skutek jego wypowiedzi nie dostaniesz. Albo nie dostaniesz tego, że oczekiwany
 • Samokontrola i czuć publiczność: w odpowiednim czasie, aby utrzymać emocje i znaczenia – aby dać swoim wystąpieniu potrzeby emocjonalne. Pracujesz na pogłoskach swoich rozmówców i dotyku w końcu własnym życiem. Zawsze o tym pamiętać!

load...

Cisza – złota. Piękne to – dużo złota

Aby każdy z nas nauczył się mówić poprawnie, pięknie i przekonująco, trzeba trzymać się do kilku zaleceń i zasad. To nie jest zbyt uciążliwe dla czasu i kosztów fizycznych, nie ma wpływu na budżet i przyniesie Ci wiele różnego rodzaju dodatkowych bonusów. Na przykład, poszerzyć swoje horyzonty i obszar zainteresowania, znajdziesz wielu ludzi podobnie myślących i poznać nowych przyjaciół i przyjaciółek.

Metody, ćwiczenia, techniki, metody – będzie w pełni uzbrojony

Aby nauczyć się mówić poprawnie, trzeba poprawić następujące parametry:

 • Oddech

Rozpocznij swój trening jest ze swoich występów. Prawidłowe oddychanie będą dostarczane dyskretnie podczas rzucania długie rozmowy, gdy istnieje ryzyko, że będzie tęsknić powietrze. Zwykle występuje wtedy, gdy oddech piersi. Jest łatwo identyfikowane przez drogi oddechowe. Jeśli podczas swoich piersi podniósł ją, a następnie oddech piersią. Musimy nauczyć się oddychać membranę, mówiąc po prostu – żołądek. Technika tutaj jest dość prosty. Powoli zaczynam oddychać w powietrzu, niech twój brzuch jest zaokrąglona i rozszerza się jak balon. Sprawdź następujący punkt: barki nie powinny poruszać się i wspinać. Przez chwilę wstrzymaj oddech w miejscu i zacząć oddychać. Wkrótce będzie to zrobić automatycznie.

 • Dykcja

Powiedzenia i twistery język – to twoje pierwsze asystentów dla jego rozwoju. Jeśli chcesz skomplikować ćwiczenia, a następnie umieścić w swoim orzechów usta. Technika ta jest wykorzystywana przez wszystkich ludzi, zwracając się do publiczności, o ile są one istotne dla nich to było jasne dla publiczności. Nie chodzi tylko o głośnikach radiowych i telewizyjnych. Politycy, nauczyciele, śpiewacy – wszystkie z nich ważne, aby mieć doskonałą dykcję.

 • Barwa, ton i prędkość mowy

Głos mężczyzny – prawdziwy instrument muzyczny. Jest możliwe odtwarzanie utworu muzycznego, jeśli ten, kto zagra, ma umiejętności. Zaczynają uczyć się swojego głosu – sprawiają, że dźwięk i słuchać uważnie. Jak ma barwę swojego głosu? nie przesadnie surowa? Możliwe jest, że trzeba nadać mu bardziej melodyjna. Jaka jest wielkość i emocje nieodłączne w twoim głosie? Może powinniśmy porozmawiać trochę ciszej lub głośniej, trochę szybciej lub wolniej? Co sprawia, że ​​głos dodatkowych detali? Oczywiście, to jest możliwość, aby dodać emocje do wypowiadanych słów. Upewnij się, że mowy nie jest monotonna i obojętny – chcesz być słuchane i nie zasnąć.

 • Słowo – to potęga

Tak, aby być najmocniejszy w elokwencji, konieczne jest, aby wiedzieć dużo słów. Sam prawdopodobnie do czynienia z ludźmi, którzy psują wrażenie na widowni, kiedy był w stanie odebrać niezbędnych słów, mamrotał coś niezrozumiale, co długimi przerwami w nieudanych próbach, aby lepiej wyrazić swoje myśli. Albo jeszcze gorzej – używane słownictwo banalne klisze i znaczki, podpisane oferta słowa pasożytów i robił takie rzeczy, bardzo negatywny wpływ na jego wydajność.

Będziesz w stanie uniknąć podobnego losu dość proste, ale najbardziej efektywny sposób. Czytaj książki. Fikcja, zwłaszcza klasyki, nie tylko przyczynia się do zwiększenia słownictwa, ale także wzbogaci was kulturowo. Będziesz zbierać dla siebie wiele przydatnych wiedzy z innych dziedzin, co jest wyraźną przewagę. Powiedz sobie, że będzie teraz zbierać nowe słowa, jak kolektor. Albo jak bogaty człowiek, który stawia monety w Skarbonka. Nie zapomnij, aby korzystać ze słowników, napotykają nieznane słowo. Nie będzie to naprawić tylko w jego umyśle jego brzmienia, ale także nauczyć ich wartości godziwych.

 • Ufności we własne siły

Przestań myśleć, że mowy nie jest doskonały. W rzeczywistości, otaczająca zajęte nie tylko ciągłe śledzenie wad w swoim wystąpieniu. To jest iluzją. Zwłaszcza, jeśli są one z oczywistych powodów: swoje emocje, na przykład. Ale wierz mi, bo będzie również lepiej, jeśli jesteś w stanie zebrać siły, żeby ciągnąć się razem i spokoju, aby rozpocząć rozmowę, mowy lub rozmowy z publicznością. Im więcej ćwiczysz, stosując swoje umiejętności w praktyce, a nie w teorii, tym szybciej dostaniesz potwierdzenie faktu, że masz wszystko idealnie. Stałeś się wirtuozem – tak radują takie same!

 • Pisanie

Rzeczywistość jest taka, że ​​teraz nie zawsze przeprowadzić dialog z rozmówców poprzez kontakt osobisty. Jest nas wielu, a często trzeba używać wirtualną komunikację z innymi ludźmi. Odwiedzimy forów i innych platform internetowych, siedząc na czatach, wysyłanie wiadomości e-mail, czat na portalach społecznościowych i programów do wysyłania szybkich wiadomości. Sprawiają, że reguła ta komunikacja zawsze przestrzegać zasad poprawnie i pięknie rechi.Pravilnoe pisowni wyrazów, literat stylu, stosowanie znaków interpunkcyjnych i innych subtelności sprawiają, że przyjemne dla swojego towarzysza, nawet w przestrzeni wirtualnej.

Nightingale jest wypełnione, ale nie ma publiczności

Ty byłeś dobrym uczniem, używane wszystkie nasze porady i wskazówki, szlifowane ich talent pięknie i poprawnie mówić po prostu od ideału, ale jest coś dziwnego. Jesteś trochę niewygodne przez to, a w pewnym momencie nie jest jeszcze głęboka uraza. Oprócz tego, czy masz zdolność mówienia poprawnie i pięknie, trzeba mieć kilka przydatnych umiejętności mają mnóstwo zabawy z innymi ludźmi. Przyjrzyj się jego zachowanie, nagle charakteryzuje kilka błędów, które będziemy powiedzieć teraz. Oni są silnie uzależnione od chęci komunikowania się ze sobą od ludzi wokół nich, ale aby je naprawić samemu nie jest trudne.

 • Bird-gaduła

Odkryli wspaniały świat słów. Jesteś tak chętnie korzystają z ich wiedzy, że jakakolwiek komunikacja z ludźmi jest przekształcona prywatnego. Nie słychać i nie słuchaj nikogo, z wyjątkiem jego osoby. Fontanna Twoja elokwencja jest niewyczerpany w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ale rozmówcy chciałby również mówić, i pozbawiać ich prawa do ich przepływu słownej, w którym są one po prostu boi się utonięcia. Pamiętaj, że komunikacja daje możliwość komunikowania się oraz prawo do głosowania dla wszystkich uczestników dyskusji. Nie je łamać. W przeciwnym razie, na pewno wkrótce zacznie mówić tylko do siebie.

 • Odmawiam powiedzieć w przypadku braku jego prawnika!

Jesteś tak zainteresowany w komunikacji z partnerami, że dialog z partiami która przypomina przesłuchanie. Pytasz jedno pytanie po drugim, co może zniechęcić niewprawny osoby. Może powinniśmy ze swojej strony powiedzieć coś śmiesznego lub ciekawego rozmówcy nie działa dla ciebie nieporozumieniem. Poza tym, jest to doskonała okazja, aby pokazać swoje umiejętności utalentowany mówca.

 • Nie mamy nic do rozmowy z tobą

Znajdziesz tu wielki temat do rozmowy w znanym kręgu społecznego. Ale trudności doświadczenie jeśli mają wejść w kontakt z obcymi lub nieznanych ludzi. Zaczynasz tracić wewnętrznie zadając sobie pytanie, co można mówić w tej chwili, nie występuje do jednego jasnego pomysłu. A potem to wisi niewygodne i bolesne dla wszystkich ciszy. Pamiętaj, że zawsze istnieje neutralne tematy, które mogą bezpiecznie dostać się do niezręcznej sytuacji, aby omówić, nawet z obcymi. Książki, które możesz czytać dalej, filmy, podróże, kultura, i wiele innych. Och, ty, prawdopodobnie masz coś do powiedzenia światu, a co najważniejsze – jest to tak piękne, a teraz można to zrobić.

 • Rozumiem cię doskonale

Jesteś w całkowitej pewności, że jesteś z kimś na tej samej fali. Złapać w locie jego myśl, słowo dosłownie wyrwać z jego ust. Czujesz się prawdziwym podekscytowani tym, co się dzieje. Czego nie można powiedzieć o swoich przeciwników. Myślisz, że oni zachowują się pomysł, ale równie dobrze może się wydawać, że jesteś niegrzeczna, aby je przerwać i nie dać im słowa wypowiedzieć. Być może, jesteś o wiele bardziej wymowne, aby zainwestowali swoje myśli w słowa, ale nigdzie nie zrobi to za rozmowy. Po tym wszystkim, nie poprosi o tej usłudze.

 • Tam jest mój punkt widzenia, a wszystko inne niż to – źle

Ty masz słowa takiego kapitału i wiedzy, to nieświadomie budzi szanować każdego szczęście rozmawiać z tobą. Dopiero niedawno, można zauważyć, że komunikacja staje się coraz mniej. Pomyśl o tym: a może chęć do dzielenia się swoją wiedzą i bronić swojego punktu widzenia w każdym, nawet najbardziej skromny rozmowę męczące swoją publiczność? „Trzymaj konie”, następnym razem, rozmawiać i mówić nie o najnowszych badań w inżynierii lub nuklearnych testów genetycznych, aw słoneczny dzień i na świeżym wietrze. Pożądane jest, że działał w roli słuchacza, a nie narratora.

 • Sad, znudzony, ponury

Czy zauważyłeś, że istnieją ludzie, którzy są gwarantowane, aby inni, podobnie jak ciepło ognia w zimnie? Wraz z nimi zabawa, wygodne z nich pozytywnie z nimi. Jesteś teraz w stanie pięknie i mądrze mówić – znaczy tak radosne, ciekawe tematy i jasne. Oglądaj publiczność: jeśli widzisz, że temat został wyczerpany sam, a następnie przejść do dyskusji o czymś innym, a nie musolte temacie i nie wylać z sitem do nieskończoności.

To wszystko, co an_3 – wykorzystanie na zdrowie

Jak się okazuje w końcu nauczyć się poprawnie mówić, prowadzić piękną i elegancką rozmowę, zahipnotyzowana publiczność swoimi słodkimi słowy – nie takie trudne naukowych. Wszystko w twoich rękach, panie. Chociaż nie jest to do końca prawda. Lepsze i bardziej poprawne powiedzieć – w ustach.

Umieść swoje myśli, swoje uczucia w twoim głosie, ja ubrać je w słowa, o których mowa. Niech wasza interakcja wymaga wielkiej wzajemnej przyjemności dla wszystkich, którzy mieli szczęście do komunikowania się ze sobą przed i do kogo ma być w przyszłości. Korzystanie z naszych wskazówek, na pewno zdobyć renomę jako doskonały towarzysz, który wie, jak pięknie i precyzyjnie wyrażać swoje myśli i słuchać rozmówcy.

Być może, przed chwałą Szeherezada nie daje wytchnienia we dnie iw nocy. Teraz na pewno może uczynić go bardzo silna konkurencja. Kontynuuj, aby doskonalić swoje an_0ium, a ponadto, ponieważ ideał jest nieosiągalny, ale dążenie do niej tak ekscytujące! W naszym życiu, wszystko ma swoją wartość, dlatego mówią, że słowa mogą ranić, a nawet zabić. Niech te słowa, których używasz, siać tylko dobre, mądre i zawsze w sercach tych, do których są one przeznaczone!

load...