Myrtle drzewo lub drzewo raju Kusch

Zawartość:

Ludzie od dawna przypisuje się cudowne właściwości roślin, obdarzony je z magicznymi mocami, a nawet ubóstwiona. Dzisiaj to wszystko jest zupełnie zrozumiałe, naukowo udowodnione, naprawdę niezwykłe właściwości roślin, który jest w stanie, i leczyć, a także zabić. Jednak symbolika kwiatów wciąż pozostaje tajemnicą. Więc to wszystko głęboko sięga starożytności, że współcześni naukowcy mogą jedynie spekulować, czy to bezwarunkowo zaufać tradycji.

load...

Na przykład, mirt drzewo. Dlaczego to zimozielony jest uważany za symbol czystości? Dlaczego został wybrany Adam, który sprowadził go z raju? Co to jest ta wspaniała roślina, który stał się popularny kwiat kryty? A jak ten pochodzący z Edenu, aby utrzymać w domu, zapewniając mu właściwą opiekę i komfort? Spróbujmy zrozumieć.

Historia

Jako jedna z legend (arabski), mirt przyszedł do nas prosto z nieba. Wygnany Adam przyniósł go ze sobą na ziemi, jako pewnego rodzaju pamiątka, która pozwoliłaby mu myśleć o beztroskim życiu i niebieskich przybytków. Dlatego mirt stał się symbolem nie tylko niebiańskiego szczęścia, ale też nadzieję (aby powrócić do błogosławionych dni?).

Według legendy żydowskiej, który ukazał się w krzew mirtu Zachariasz ogłosił przywrócenie królestwa Izraela. Stąd inne symbole mirt – symbol pokoju. Starożytni Grecy uznać mirtu kwiat Afrodyty i symbolizuje piękno i młodość. W starożytnym Egipcie, mirt był związany z zaświaty czy życia po śmierci, bo według jednej z legend, wstał z ciała młodej kobiety, która została zamordowana. Oznacza to, że została reaktywowana w mirtu drzewo. Nawiasem mówiąc, starożytne groby zostały ozdobione oddziałów mirtu i poprowadził z tradycji układania wieńców pogrzebowych i girlandy.

load...

Pamiętacie legendę jabłkiem niezgody? Więc Paryżu, który dał Wenus jabłko ( „koronę” królowej piękności), rzekomo zwabieni nie najpiękniejsza Wenus i piękno mirt wieniec, zdobione zawodników głowy. Iw tym samym wieniec ozdobiony był głową boga małżeństwa, Hymen. Cóż, miłość, małżeństwo, i mirt, w konsekwencji, nowego znaku (miłości i małżeństwa). Jednak symbole symboli i mirtu uprawianych drzew w domach więcej niż ze względów estetycznych jak maskotek. Ten zimozielony jest tak piękny, jeśli rzeczywiście zdobiły ogród Eden. A jak było w rzeczywistości?

Odniesienia Botaniczny

Mirt – to rodzaj roślin zdrewniałych evergreen subtropikalny klimat. Myrtle godne uwagi, że jej liście zawierają olejki eteryczne i zapach jest nie mniej niż kwiaty. I kwitnienie mirt – zjawisko nie tylko piękne, ale także pachnące. Może dlatego mirt gaje związane z raju kuschami. Myrtle drzewa olejki eteryczne są od dawna wykorzystywane do kadzidła. A pąki kwiatowe drzewa goździkowego (gatunek mirt) jest nadal używany jako najbardziej znanych przypraw – goździki.

Indoor mirt drzewo lub krzew – jest to wspólny mirt mirtu lub zwarty. Żadne inne gatunki mirt człowieka „oswoić” nie udało się. Świetlica mirt to wiecznie zielony krzew z woody macierzystych, które mogą być utworzone i rosną w formie małych drzewek. Home mirt drzewo nigdy nie dorastają do dwóch metrów i kwitnie i zaczyna owocować po trzecim roku życia. Liście mirtu zwyczajnego jajowatą, ciemnozielone i błyszczące, wielkości około pięciu centymetrów. Kwiaty są małe, puszyste, białe lub różowawe. Kompaktowa mirt inny miniaturowy rozmiar i węższym liści i czarne jagody dekoracyjnych pojawiające się na roślinach po kwitnieniu.

Myrtle drzewo – roślina-ocalały wśród roślin w pomieszczeniach, które są jeszcze w pełni przystosowane do życia w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Dlatego dla mirt krytym wymagają szczególnej opieki. Choć powszechnie uważany roślin niskiego utrzymanie mirt, subtelności jej uprawy nadal trzeba znać.

Dla mirtu pielęgnacji drzew

Więc trzeba będzie mirtowy drzewa – jak dbać o niego, tak że cierpiał nie tylko łatwe przenoszenie, ale również w dalszym ciągu rozwijać się w swoim domu, aby oszczędzić choroby i szkodniki nie są torturowani? Szczególną ostrożność ze względu na pochodzenie tej rośliny. Od mirt pochodzi z podzwrotnikowych lasów śródziemnomorskich, za udany pobyt w pokoju trzeba stworzyć podobny klimat. Najważniejsze, że trzeba mirt – wilgotność. W związku z tym nie tylko drzewa powinny regularnie i dobrze podlać, ale również okresowo rozpylać. Woda mirtu Bush z miękką, dobrze bronił wody.

Podczas cieplejszych miesięcy, mirt dla wygodnej egzystencji trzeba zapewnić temperaturę w zakresie 18-23 stopni. W tym czasie, podstawowej opieki zdrowotnej jest utrzymanie warunków temperatury i światła, więc drzewo potrzebuje jasnego światła w tym okresie. Jeśli można przesunąć garnek z małym drzewem na świeżym powietrzu, a następnie umieścić go na balkonie lub nawet przeniósł się latem w ogrodzie – na zewnątrz, ale mirt drzewo ożywa i czuje się świetnie. Myrtle łatwo tolerują bezpośredniego światła słonecznego, ale potrzebuje pritenenii szczególnie w czasie upałów.

Podlewanie mirtowy drzewa konieczne jest więc, że ziemia jest w puli było zawsze lekko wilgotne. W tym samym czasie, w żadnym wypadku nie powinny być dozwolone stojącej wody, co spowoduje gnicie korzeni i śmierci rośliny. Ponadto, w wilgotnej gleby może być łatwo podawana i wielokrotnie szkodniki (czerwce i mączliki). Dlatego, mirt drzewo regularnie i często lepiej podlewać, ale nie obfite. Jeszcze lepiej zorganizować w drenażu garnek z porowatych kamieni.

W zimie, pożądane jest, aby przenieść roślinę w chłodnym miejscu. Jeśli temperatura pomieszczenia jest zbyt wysoka, drzewa zaczną spadać liście. Jednak doświadczeni hodowcy twierdzą, że wraz z nadejściem wiosny szybko mirt jest w formie, pokonując nowe pąki i przywrócenia korony. Więc utrzymanie żądanej temperatury, regularnego podlewania i opryskiwania uczynić podstawową opiekę dla tej rośliny. Ale ta opieka nie jest zmniejszona.

Jak każdy długowiecznych roślin mirt wymaga okresowej zmiany. Zrób to najlepiej raz w roku na wiosnę, wybierając drzewo w glebie z neutralnej kwasowości. Częstsze przesadzania (dwa lub trzy razy w roku) może być konieczne tylko w początkowym okresie rozwoju drzewa. Jeśli tworzą koronę drzewa, pożądane jest, aby przeprowadzić przycinanie w tym okresie. Jednak dodatkowy fryzura latem mirtu nie zaszkodzi. Przycinanie nie tylko daje pożądany kształt korony, ale także sprawiają, że grubsze.

Powielanie mirtu w domu – proces tylko elementarny. Można go odtworzyć przy użyciu zwykłych sadzonek jako nasion zielonych sadzonek. Jest to szczególnie wygodne robić po przycinaniu, wybierając najsilniejsze i zdrowe okazy. Sadzonki umieszcza się w szklance wody lub umieszczone w wilgotnym piaskiem. Sadzonki korzeniowe jest dość łatwe, ale przez długi czas – od dwóch do trzech miesięcy.

Nieprawidłowa pielęgnacja mirt – uwilgotnienia lub przesuszenie gleby, a także zbyt częste karmienie. Nawozić rośliny nie potrzebują więcej niż dwa razy w roku. Pierwszy pożądane, aby sprężynę z początkiem aktywnego wzrostu pędów karmienia i raz doprowadzane mirt niezbędne podczas pączkowania. Ale nie karmienie dolistne (spryskiwanie) mirt zranić. Więc to wykorzystać dla każdego złożonego nawozu do rozpylania około raz na dziesięć dni.

Właściwości mirt drzewo

Mirt liście wydzielają olejku cały rok i dlatego stale utrzymuje swoją moc uzdrawiania. A jakie są właściwości mirtu drzewo?

  • Po pierwsze, mirt jest zdolny do odkażania powietrza w pomieszczeniu, zniszczenie szkodliwych mikroorganizmów. Jest to główne właściwości antybakteryjne mirt drzewo.
  • Po drugie, olejek mirtowy mają odmładzająco oraz korzystny wpływ na układ nerwowy człowieka i serca.
  • Po trzecie, roślina jest w stanie poprawić nastrój i ustabilizować tło emocjonalne.
  • I mirt uważane za rodzaj wskaźnika relacji rodzinnych. Mówi się, że w domu, w którym często kłótni roślina ta nie zakorzenić.

Z liści mirtu można przygotować nalewki lecznicze i zabrać ją ze infekcji i stanów zapalnych i używać zamiast zielonki i jodu. Kwiaty i liście mirtu można dodawać do herbaty, a po prostu wdychać zapach tego wspaniałego drzewa wewnętrznych jest bardzo pomocny i przyjemny. Tutaj jest to nadzwyczajne i legendarne rośliny: mirt – drzewo raj Kusch.

load...