Mózg muzyka

Czy wiesz, że muzycy mózg pracuje bardziej harmonijnie niż inni ludzie? Okazuje się, że ci, którzy opanowali na instrumencie muzycznym tworzą specjalne umiejętności myślenia. Jeśli jesteś daleko od muzyki, nie denerwuj się: nauczyć harmonijny każdy myślenie. Wystarczy wyobrazić sobie, że twój mózg – fortepian, w którym istnieją tylko osiem klawiszy. I do nich można zagrać każdą melodię.

load...
  1. Klucz numer 1. Myśl. To zależy od twoich myśli więcej niż myślisz. Wpływają one na uczucia, nastroje, a w wyniku sukcesu lub niepowodzenia. Muzycy wiedzą, jak wyłączyć wewnętrzny dialog lub zmienić go tak, że to pomoże skonfigurować dobrą wydajność. Stłoczeni w trakcie gry, dobry muzyk nie będzie dręczony, i starają się prawidłowo zakończyć melodię. Następnym razem, kiedy zaczynają wyniszczenie, spróbuj spojrzeć na sytuację jednorodzinnym. Tak, popełnił błąd. Ale dlaczego ciągle myśleć o swoich błędów? Znacznie bardziej przydatny skupić się na świat zewnętrzny i być w pełni zaangażowane w proces gry.
  2. Numer klucza 2. Wartości. Jeśli zwracamy analogii z muzyką, to nastrój całego utworu. Najważniejsze dla muzyka – aby przekazać pewne uczucie. Podobnie, wartości – głównym motywem ludzkiego życia, jego znaczenia i nastroju. Spróbuj zrozumieć, co najważniejsze dla Ciebie. Wyrzucić wszystkie niepotrzebne. A co najważniejsze, działa zgodnie z ich wartościami. To jest droga do harmonii.
  3. Klucz № 3. Ciała. Profesjonalni muzycy wiedzą, jak radzić sobie z lękiem przed koncertem. A ciało – wielki pomocnik w tej sprawie. Po twój stan zależy od tego, czy iść z prostej postawy lub wygiętej, oddychaj głęboko i często, uśmiech lub grymas. Organ zarządzający, można kontrolować myśli i nastrój. Ponadto muzycy wiedzą, że palce „zapamiętać” położenie dodatkowej. Podobnie, organizm zapamiętuje i automatycznie odtwarza wydajności.
  4. Klucz № 4. Percepcja. Widzimy to, co chcemy zobaczyć. Na przykład, jeśli muzyk z pewnością niekorzystne publiczności, będzie widział na widowni wiele dowodów na to: niezadowolonych i znudzone twarze, puste oczy, ziewa. Należy początkowo dostosowane do obiektywizmu. Pomóc w tego prostego ćwiczenia: Spróbuj zobaczyć sytuację nie tylko na własne oczy, ale oczy innych uczestników, a następnie – oczami zewnętrznego obserwatora. Muzycy wiedzą jak to zrobić bardzo dobrze. Po tym wszystkim, są one ciągle przełączanie z jednego produktu na inny i mówią różnymi językami muzycznymi.
  5. Numer klucza 5. „Vi’denie”. Jak widzisz swoją przyszłość? Można skoncentrować się na sen? Jeśli stanowią wyraźny obraz, jest prawdopodobne, aby osiągnąć pożądany. Faktem jest, że na mózg sobie wyobrazić działanie i uczynić go naprawdę – to samo. Więc jesteś już w połowie drogi. Oczywiście, w celu wyciągnięcia obraz, trzeba myśleć nie w słowach i obrazach. Nie wahaj się, twórczego myślenia – FAD każdego muzyka.
  6. Kluczowe № 6. Cele. Ludzie często myślą o tym, co nie chcą. Ale to jest złe podejście. Aby coś osiągnąć, trzeba wyznaczyć sobie pozytywnych celów. Muzycy, której zadaniem jest zawsze poprawić swoje umiejętności, dają wiele wysiłku, aby osiągnąć sukces. Oni regularnie ćwiczyć i osiągnąć swoje cele, a to jest droga do wielkiego snu.
  7. Kluczowe № 7. Wyrażenia. Grając inną muzykę, muzycy z łatwością przełączać od emocji do emocji. Ta umiejętność może być opanowane przez wszystkich, ale nie wszyscy próbują. Człowiek jest w stanie w każdej chwili, aby skupić się na żadnej emocji. Wyobraź sobie, jak miło być w stanie wyłączyć niekonstruktywnych uczucia? Na przykład, w jednym punkcie przełączane z podrażnieniem spokój. Sekret jest prosty: trzeba tylko kliknąć na innych „kluczy”: myśli, wartości ustrojowych.
  8. Numer klucz 8. Sukcesy. Muzycy, osiągnięcia sukcesu, nie zapomnij o tym. Wiedzą, że w poprzednim eksperymencie, można czerpać inspirację kółko. I większość ludzi nie myśli o ostatnich osiągnięciach, podczas podejmowania nowej działalności gospodarczej. Ale to właśnie takie wspomnienia pomagają dostroić się w pożądany sposób, aby uwierzyć w siebie i zastosować strategię, która kiedyś pracowała.

Badania naukowe w ostatnich latach sugerują, że ludzki mózg jest bardzo plastyczne i jest w stanie zmienić. Tak, to może być przeszkoleni. Chcesz, aby to działało tak doskonale jak mózg muzyk? Wtedy śmiało przystąpić do ćwiczeń.

Na podstawie książki „Mózg Music” Wydawnictwo „Mann, Iwanow i Ferber”.

load...
load...