Może marzysz Palma de Mallorca

Zawartość:

„Może marzysz Palma de Mallorca …”

load...

I to naprawdę przyśni przez długi czas. Nie tylko Palma de Mallorca, ale także wszystkim piękno wyspy. Ponieważ Mallorca – raj, w którym chcesz się zatrzymać na zawsze.

Więc co jest romantyczne Mallorca, Mallorca lub w inny sposób? Największy (w przeciwieństwie do Minorka) na Balearach, która jest mistrzynią Hiszpanii. Wyspa od czasów starożytnych przypominała dużą ruchliwe skrzyżowanie. Powrót tutaj biegają hordy najeźdźców różnych narodowości. Nie odnotowano Kartaginę i piratów, Rzymie i Wandalów, Bizancjum, chrześcijanie i muzułmanie, Maurowie i Catalans. Jest gospodarzem tajemniczą Almoravides i almohadzi. I tak to poszło aż do 1716 roku, natomiast na Balearach w końcu stał się hiszpańskiej prowincji.

W 50-tych na wyspie objęła rozkwit turystyki i są one znacznie przekształcona, przekształcając się stopniowo w dużej międzynarodowej centrum turystycznym. Oto przydatny wszystkich wieków przygód cierpienie wyspie Majorce. Natychmiast odwrócił swój wzrok. Oczywiście ten, kto pierwszy przyszedł do Majorki, zdają się wzroku wszystkim: natury (gaje dębowe, sosnowe lasy w połączeniu z białym piaskiem plaż w zatokach), miejscowości w gaje oliwne i pomarańczowe, wiatraków. Ale zapewniam was: to nie jest zabytków. Jest to romantyczne tło w stosunku do których staramy się je zobaczyć.


Powrót do spisu treści

Wizytówka Paradise Island

Valldemossa – malownicza wioska, słynna ze względu na klasztor zakonu kartuzów. Początkowo, majestatyczne budynki klasztoru zostały pałac króla Sancho I Pacyfiku. Dlaczego został mianowany Pacyfiku, Historia, niestety, milczą.

load...

Deya – kolejny przytulne miejsce położony w pobliżu Valldemossa, około 10 mil na północ. Deya jest znany jako miejsce życia zarezerwowanych pisarzy i poetów (Carmen Naranjo, Robert Graves, Anais Nin i inne) oraz próbki stylu cyganerii. Hiszpania i Mallorca zwabił do swojego talentu.

Banyalbufar – wyjątkowa wieś polach rolnych położonych na obszarach szeregowych. Wykonany cały ten splendor był w czasie panowania arabskiego. Znani i jego oryginalne ceramiczne.

Fornalutx – próbkę typowej średniowiecznej hiszpańskim mieście. Kręte wąskie uliczki, brukowany, a starożytne kamienne domy kontrast sylwetki na tle kwitnących pomarańczowych gajów, a każda z kolei prowadzi nas od wieków.


Powrót do spisu treści

Parki i rezerwaty

Bajecznie dobre rezerwaty przyrody i parki Majorce.

Botanical Garden, znany również jako Cactus Garden Botanicactus. Jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie, to wpływa na różnorodność i blask ich flory. Oto wilgotna dżungla, pustynia z kaktusami i roślinności typowej dla Majorki, w którym organicznie wpisane wiatrak chatę z XV wieku, a różne pergole.

Galattso Conservation Park – park przyrody dla miłośników przygody. Wodospady, mosty wiszące, wspinaczka i zjazd linowy nie pozwoli Ci zapomnieć o odpoczynku w tych miejscach.

Park „Spanish Village”. Zanim zostanie przedstawiony całą Hiszpanię. Chodzić po ulicach i placach wszystkich jej wielu prowincjach i na następnym zakręcie Madrytu dostanie się do Barcelony; przez jezdnię, transportem z Toledo do Kordoby, a potem w arabskich łaźniach Alhambra w Granadzie. Park prezentuje kopie najsłynniejszych zabytków w Hiszpanii.

Ogrody Alfabit udokumentowane erę panowania arabskiego (na początku XIII wieku). Krajobraz zdominowany jest przez fontanny, źródeł i strumieni w stylu arabskim. Pojawienie się na dworze i ogrodów, zajmuje powierzchnię około 120 hektarów, na przestrzeni wieków zmieniał się wielokrotnie, ale ogólny styl przetrwał do naszych czasów.

Park Sa Albufera de Mallorca i Sa Dragonera Nature Reserve – dla miłośników przyrody. Jeśli pierwszy to raj ptaków, w drugim masz wystarczająco dużo oto jaszczurki (tu mieszka endemicznych gatunków gadów).


Powrót do spisu treści

Podziemny świat jaskiń

Tajemnicze jaskinie – najbardziej imponujące naturalne tworzenie na Majorce.

Jaskinie Arta. Niektóre nazwy stalagmit hale podziemne otwarty w XVI wieku, zmuszając dreszcz nerwowego szczególnie wrażliwy zwiedzających: czyśćcu, piekle, niebie.

Jaskinie Drac. Fascynujący spektakl świata podziemnego daleko od Porto Cristo. Kilometry naturalnych kamiennych rzeźb, wąskich przejść i schodów, które prowadzą do studni Wampirów, salach Louis Salvador i Louis Armand.

Ams jaskinia zawdzięcza swoją nazwę od wypełniania swoich stalaktytów i stalagmitów. Na Majorce dialekcie Ama (szynki), oznacza „haki, harpuny”. Tutaj będziesz cieszyć się nie mniej imponujące widowisko podziemnych pomieszczeń, labirynty i jezior.


Powrót do spisu treści

Architektury i zabytków

I, oczywiście, w żaden sposób, aby ominąć rzeczywistych zabytków: katedr, kościołów, klasztorów, – w którym każdy kamień jest niemym świadkiem jego epoki.

Palacio de la Almudaina, po prostu, Almudaina Pałac – starożytne pałacowy w Hiszpanii. Mauritanian tworzenie i przebywania wezyrowie Moors z typową architekturą czasu – prostokąta o wysokim wież wartowniczych na rogach. Od 1230 roku i do dziś strzeżone rezydencji hiszpańskiej rodziny królewskiej. Symboliczna nazwa Cytadeli wież – Angel wieża z rzeźbą archanioła Gabriela patrona miasta, na szczycie wieży celów – od XV wieku wisiał głowy straconych przestępców. A jeśli się do kompleksu pałacowego, upewnij się, że wyglądają w kaplicy św Anny, Sali Tronowej, Ogrodów Królewskich i ruiny arabskich łaźniach X wieku.

Katedra Majorki jest prawdziwym przykładem gotyckiej architektury XVII wieku. To jest Hiszpania, z unikalną architekturą w najczystszej postaci. Katedra zawiera unikalny artefakt – Arkę Prawdziwego Krzyża. Ale przede wszystkim katedra słynie z tego, że na wykończenie wnętrza i oświetlenie zewnętrzne zaprojektowane przez samego Antonio Gaudiego.

Charterhouse. To jest klasztor Valldemossa. Tarasy i fontanny z klasztoru, wiszący nad przepaścią – spektakularny widok nie dla przeczulony. Kościół, apteka, galeria – wszystko oddycha dawnych czasach, wszystkie pokryte legend. Jedna z tych legend na podstawie rzeczywistych faktów na temat Walentynek Fryderyka Chopina i George Sand, jest szczególnie dumny z mieszkańcami.

Kościół Santa Eulalia – elegancka budowla gotycka z XV wieku. Podobnie jak wiele innych kościołów, został zbudowany na fundamencie arabskiego meczetu (według niektórych historyków) lub wczesnym Christian Church (według innych). Znany z tego, że znajduje się obraz Jezusa Chrystusa, który nie opuścił król-zdobywca wyspy, Jaime I (znany również jako Jaume I).

Ale Bazylika świętego Franciszka jest bezpośrednio związana z Jaime II (Jaume II). Kompleks jest w stylu gotyckim kościołem, galerii i oficyn. Należy zwrócić uwagę na to zamknięty Galeria – klasztor i sarkofag ze szczątkami ciszy mnicha-pisarza. Wewnętrzny dziedziniec Bazyliki rośnie mu cyprysów, drzew cytrynowych i oleandry, palmy przypominające w stylu patio mauretańskich władców.

Lluc Monastery (Santuario de Lluc) – piękny zespół architektoniczny, składający się z kościoła, muzeum i budynki gospodarcze, pięknie położony w ogrodzie. Zbudowany w XVIII wieku w miejscu, gdzie według legendy, pasterz znalazł figurkę Matki Boskiej, klasztor jest ośrodkiem religijnym wyspy, a ostatecznym celem wielu pielgrzymów przybywających do Majorce. W klasztorze na obraz Matki Boskiej w dolinie górskiej na wysokości 525 metrów nad poziomem morza, wspiąć się na wiernych i pielgrzymów w zwykły i święta. Znany także jego chłopcy chór klasztoru.

Innym centrum pielgrzymkowe Mallorca jest powszechnie uważany za Ermita de San Salvador – sanktuarium znane 7-metrowa postać Chrystusa i Halls of Bethlehem.

Powrót do spisu treści

Zamki i wyspie twierdzy

Szczególnie godne uwagi są zamki wyspy Majorka. Wiele z nich zostało zbudowane jako twierdza do obrony, inni – działał jako grodzisk.

Zamek Bellver – jedyny kruglostenny gotycki zamek. Hiszpania może być dumny z tej wyjątkowej konstrukcji, która nie ma odpowiednika na swojej mapie. Zbudowany w XVI wieku na wzgórzu, jest to idealne rozwiązanie dla fortyfikacji obronnych z szerokim przegląd okolicę i zatokę. Królewskiej rezydencji, a później więzienia wojskowego, a obecnie muzeum historyczne w Palma de Mallorca – wszystkie jego wcielenia przyciągają wielu turystów z całego świata.

Capdepera Castle – obecnie Muzeum Zamek, położony w górach, w pobliżu cieśniny oddzielającej Majorce i Minorce. W 1300 roku, Jaime II (Jaume II) zbudowano grodzisko na obronie miejscowych osiedli przed atakami piratów.

Alaro Zamek trudno teraz mogą ubiegać się o tytuł struktur obronnych. Po pierwsze, nie było mauretański fort, utrzymać obrony przed chrześcijanami. Następnie w XIII wieku zamek został zbudowany w celu obrony przed obcymi najeźdźcami. Słyszeliśmy tylko historyczne dowody dawnej świetności i ruiny twierdzy – niemych świadków nieubłaganym upływem czasu.

Cóż, tutaj odwiedziliśmy głównych atrakcji i mogą teraz pozwolić sobie na trochę odpocząć i wybrać się na przejażdżkę na vintage pociągiem z Palmy do Soller. W niezapomnianą podróż na wąskim torze, położona w górach, przez tunele i mosty, powoli, pozwalając cieszyć się widokami, będzie zabrać do północy Mallorca classic retro Express. Punkt końcowy wyprawy – miasto Soller. Urocza starówka z wąskimi uliczkami. Róg Mallorca, gdzie szmaragdowe góry dzięki słonecznych plantacji pomarańczy skłonność do turkusowego morza.

A po spacerze w pociągu, można sobie pozwolić, aby całkowicie się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o wspaniałych atrakcji wyspy.

Chociaż … Niech rzuca na kamieniu nas, którzy nie uznają słynne złote wybrzeże Majorki jego najnowszy przełomowy.

Ogółem na wyspie 200 plaż. Całkowita długość linii brzegowej – ponad 550 km. Linia brzegowa większości plaż – połączenie słonecznych i cienistych lasach dębowych Sosna z skaliste strome zbocza do morza.

Ponad 30 białe piaszczyste plaże Majorki po prawej stronie z napisem „niebieską flagą”, potwierdzając niezwykłą czystość i bezpieczeństwo na wybrzeżu.

Obszary turystyczne Cala Mayor, Arenal, Cala San Vicente, San Agusti Magaluf i są uważane za najlepsze na wybrzeżu wyspy.

Hiszpania i Mallorca czekają do odwiedzenia!

load...