Może być co miesiąc na wczesnym etapie ciąży i jak to jest niebezpieczne?

Zawartość:

Ciąża – to chyba najbardziej radosne i ważnym wydarzeniem w życiu matki oczekującej. Rzeczywiście, przez następne dziewięć miesięcy w brzuchu będzie rosnąć i rozwijać małe dziecko. Kobiety, które znają radość macierzyństwa, mówią, że te odczucia są nieporównywalne.

load...

Jednak w tym samym czasie, płeć piękna jest wiele problemów, że muszą stale walczyć. Tak więc, na przykład, powód do poważnego niepokoju mogą być miesięczne, który nie przestaje iść we wczesnym okresie ciąży. Najważniejsze w takich sytuacjach – nie panikuj i natychmiast szukać pomocy u specjalisty – ginekologa lub lekarza rodzinnego.

Można pójść miesiąc w pierwszym trymestrze

Zauważając plamienie prania, wiele kobiet stawiają diagnozę – ryzyko poronienia. Ale czy rzeczywiście tak jest? Według pań na forach, niektóre matki oczekującej miesięcy nie zatrzymał się do narodzin lub przed rozpoczęciem drugiego trymestru. Oczywiście, to nie zdarza się zbyt często. Plus, którzy są bardziej warto wierzyć? Nieznana osoba, która znajduje się po drugiej stronie ekranu? Lub eksperci, którzy twierdzą, że w każdym przypadku, gdy zaczęłam krwawić, należy wezwać karetkę. Jedynie w szpitalu lekarz może określić, czy to jest naprawdę bezpieczne.

Uwaga: Lekarze mówią, że plamienia, które pojawiają się we wczesnym okresie ciąży, a nie miesiąc. Najpierw do czynienia z faktem, że takie okresy. Tak raz w miesiącu w kobiece jajniki do produkcji jaj. Po pełnej dojrzałości, stopniowo przesuwa się do macicy, gdzie „oczekuje” zapłodnienie. Jeśli to nie jest przypadek, że „umiera”.

load...

W tak zwanych krytycznych dniach zostanie odrzucony funkcjonalną warstwę śluzówki macicy, z niego z przestarzałego i jego jaja. Cała ta akcja towarzyszy niewielkie krwawienie, ból w jamie brzusznej. Kiedy krew ta jest nasycona i ciemniejszy kolor, oraz natychmiast zapadnięciu. Jest to spowodowane obecnością pewnych enzymów zawartych w nim w stosunkowo dużej ilości. Tak więc, co dzieje się we wczesnych stadiach ciąży nie można miesiączkować. To – jak zwykle krwawienie.

Jednak jest jedna rzecz, o której należy zawsze pamiętać. Podczas ciąży może naprawdę przejść te okresy, ale tylko przez pierwsze dwa lub trzy tygodnie, a nie później. Przyczyny mogą być dwie. Pierwszy – optymistyczne. Jajniki są dwie matki oczekującej dojrzewa jajo. Zdarza się rzadko, ale zdarza się. Jeden z nich ma czas na to i zabezpieczone zapłodnienia. Drugim jest „pusty”, a więc jest ona odrzucona. W rezultacie – krwawienia miesiączkowego.

Co do drugiej sprawy, to wszystko jest bardziej skomplikowane. Jak być może pamiętacie z lekcji biologii w szkole kobiet owulacja występuje średnio cyklu 15-dniowego. Kiedy kochaliśmy się z chłopakiem, było nawożenie. Powoli zaczyna poruszać się do macicy, gdzie implanty. Przeciętnie, w sumie trwa tydzień, co najmniej. Ale czasami jest zaczep, a następnie cała akcja jest opóźnione przez 10-14 dni. Raz to jest stałe, nasz organizm zaczyna sygnalizować, że wszystko poszło dobrze.

W wyniku tych działań ciało przyszła mama zaczyna całkowicie zmienić występuje produkcję progesteronu – hormonu specjalnego. Jest on odpowiedzialny za rozwój płodu. Ale czasami nie jest porażką, brak sygnału w czasie w organizmie kobiety nie wprowadzać żadnych zmian. Wszystko to jest zakończony miesiąc. Nawiasem mówiąc, często podczas ustalania płodu jest również czasami krew jest zwolniony. Może to być 2-3 krople, ale nie więcej.

Gdy miesiąc – ostrzeżenie o niebezpieczeństwie?

  • Uraz szyjnego

Czy wiesz, że w niektórych krajach, lekarze nie polecam iść na wizytę w szpitalu dla kobiet w ciąży płci dopiero po pięciu tygodniach od momentu poczęcia? We wczesnej ciąży są narażone na ryzyko uszkodzenia szyjki macicy, na przykład, jeśli ginekolog będzie starać wacika. W rezultacie – można iść na miesiąc. Nawiasem mówiąc, to dlaczego w czasie ciąży nie zaleca się uprawiać seks.

Jeśli nadal występowały krwawienia, zaleca się, aby zrobić USG. Pomoże to do czynienia z faktem, że wszystko jest dobrze ze swoim ciałem, jak również w celu ustalenia, w jaki sposób rozwija się zarodek. Nie martw się, nawet jeśli nie było mechaniczne uszkodzenie, można dokonać zdrowe dziecko.

  • Ciąża pozamaciczna

Również okresy może być ciąża pozamaciczna, gdzie zapłodnionego jaja przywiązuje się do jamy macicy nie jest, i nie tylko. Pierwszym objawem – krwawienie, ciągnięcie i pobolewania w dolnej części brzucha. Jak wiecie, w tym przypadku, z których ani urodzenie dziecka i może być mowy. Gdzie jest płód, nie ma warunków do jego rozwoju. Dlatego trzeba pilnej operacji (aborcji), w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być smutny aż do śmierci.

Teraz czynienia z objawów ciąży pozamacicznej. Objawy tej choroby mogą obejmować następujące: nudności, senność, zwiększenie apetytu, obrzęk piersi, tkliwość, sutek. Często w pierwszych tygodniach ciężkich objawów są przestrzegane. I tylko gdzieś z drugiego miesiąca pojawia się ból w jamie brzusznej. Może to być nudne i zwyczajne, zarówno w miesięcznych i cięcia, jakby coś ostrego zatrzymany wewnątrz.

Uwaga: na początku był to ból podbrzusza (po prawej lub lewej stronie) i po nie krwawi, nieprzyjemne odczucia powstają w odbyt, a w żołądku, a nawet w górnej części pleców. Kobiety są często bolesne nawet chodzić do toalety.

Ważne! Jeżeli krwawienie jest wewnętrzne, miesięczne nie może iść. Wszystkie można wlać do jamy brzusznej. W tym przypadku jest to zagrażające życiu. Co do krwawienia z macicy, to nie zawsze jest obfity. Może być skromny przydział – wystarczy kilka kropli. W kolejnym etapie – początek prądem. Kobiety mogą omdlenie, że obserwuje się bladość skóry, znacznie zmniejszone ciśnienie krwi.

Zwykle jest to patologia występuje tylko w 2% przypadków. Więc nie od razu myśleć o najgorszym. Mimo to, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, nie należy pić leki przeciwbólowe i nadzieję na cud. Natychmiast udać się do szpitala. Im dłużej zwlekasz, tym gorzej.

Klinika służy do nas, co pomoże określić, czy istnieje jama macicy jajo, jak również do określenia ilości płynu w jamie brzusznej, w celu uniknięcia krwawienia. Konieczne może być również inne testy – zamiatać, przezpochwowe badanie. Dopiero diagnoza zostanie potwierdzona, będą wytwarzać aborcji.

Jeśli płeć piękna jest w ciężkim stanie, ona krwawi, zostanie on natychmiast obsługiwane. W tym przypadku, jajko jest usuwany, co jest przyczyną tych kłopotów. Jeżeli pęknięcie jajowodu, jest również cięcie.

Kiedy ciąża pozamaciczna jest określana w czasie inspekcji we wczesnych stadiach, a kobieta czuje się dobrze, może ona sugerować chemioterapii. Oznacza to, że pacjent będzie wprowadzić specjalny lek, który zatrzymuje rozwój zarodka, a następnie powoduje resorpcję jaj.

Kto jest zagrożony? W rzeczywistości, lekarze nie do końca wiem, dlaczego niektóre kobiety płód jest odpowiednio zabezpieczona, a inne – nie. Ale nie jest to kategoria kobiet, które są najbardziej narażone na pojawienie się ciąży pozamacicznej. Więc może to być kobiety, które uprzednio operacja została przeprowadzona w jamie brzusznej, osoba cieszy niektórych środków antykoncepcyjnych (hormonalnych).

Nawiasem mówiąc, po operacji, więc płeć piękna będzie musiał przejść testy i zrobić test, aby wykluczyć obecność guzów macicy i jajników, upewnij się, że żadne anomalie genitalia. Ponadto, powodem może służyć niewydolności hormonalnej, procesów zapalnych, chorób zakaźnych, chorób przenoszonych drogą płciową.

Warto też powiedzieć o jakie są konsekwencje ciąży pozamacicznej. Jeśli nie traktuje i nie czekać przed ponownym zajściem w ciążę dzieckiem sześć miesięcy (co najmniej), może wystąpić ten problem. Dodatkowo, istnieje ryzyko, że w przyszłości pani po prostu nie może mieć dzieci. Po badaniu, czasochłonne procedury, kroplówek i leków, szansa na dziecko wynosi 50%. Dlatego ważne jest, aby nie zabrakło siebie, nie poddać się długotrwałej depresji i nie angażować się w samobiczowania i natychmiast działać. Oczywiście, jest to trudne do zrobienia, ale dla dobra dziecka powinien spróbować.

  • Groźba poronienia

Jeśli w trakcie ciąży kobieta zostaje przyjęta do szpitala z krwawieniem, ryzyko poronienia – to pierwsza rzecz, którą podejrzewał. Nie ma znaczenia, czy to anomalia towarzyszy ból, czy nie. Po badaniu USG i hCG, matka-put do szpitala. W tym okresie całkowicie przeciwwskazane u wszystkich typów obciążeń. Zarówno fizycznie jak i emocjonalnie, powinna odpocząć. Ciepło, reszta łóżko i kompletne reszta – to jedyny sposób, aby zapewnić prawidłowy przebieg ciąży.

W czasie, że pani jest w szpitalu, będzie musiała przejść przez kilka badań. I po przyczyną krwawienia zostanie znaleziony, wszystkie wysiłki skierowane na jego eliminację. Niestety, w niektórych przypadkach trzeba i leki, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie nienarodzonego dziecka.

  • Brakowało aborcja

Krwawienie w pierwszym i drugim trymestrze ciąży płodu może wskazywać na blaknięcie. Niestety, na początku (przed 14 tygodni) jest trudna do zdiagnozowania zatrzymanie rozwoju zarodka. Często brakuje objawów ciąży – poranne mdłości, ból w klatce piersiowej, etc. Dopiero po pewnym czasie pierwsze objawy – skurcze i ból w jamie brzusznej, absolutorium z domieszką krwi, złe samopoczucie. Organizm jest dziewczyną jakby próbuje pozbyć się ciała obcego.

Blaknięcie zdiagnozować siebie jest niemożliwe. Jest w stanie wykonać tylko doświadczony lekarz podczas badania. Aby potwierdzić lub obalić hipotezę, kobieta będzie musiała zrobić USG i do oddawania krwi dla hCG. I, jeśli testy są pozytywne, to jest konieczne do aborcji.

Należy zauważyć, że w pierwszych miesiącach ciąży organizm kobiety może pozbyć się własnej owoców. Panie, nie wiem, że są w stanie często mylą go do miesiączki. Sytuacja jest gorsza, jeśli płód wychodzi. W takich okolicznościach potrzeba interwencji medycznej. Tutaj, podobnie jak w przypadku ciąży pozamacicznej lub chirurgicznie rozwiązać ten problem, albo za pomocą środków, które stymulują skurcze macicy.

Jeśli zdiagnozowano – rozwój ciąży, nie ma czasu na myślenie. Im dłużej zwlekasz, tym gorzej dla ciebie. Obecność obcego organizmu w organizmie może prowadzić do zespołu DIC. I to jest obarczona incoagulability krwi. A jeśli w tym przypadku rozpoczyna się krwawienie, to jest prawie niemożliwe, aby zatrzymać.

Dlaczego tak się dzieje blaknięcie płód? Wina może być genem lub zakażenie, i zaburzenia w układzie hipotetyczny-lyamo-mózgowej. Istnieją przypadki, gdy płód przestaje rozwijające powodu Rh konflikt z matką. Niebezpieczeństwo jest wielki, jeżeli przed tą kobietą, która jest Rh ujemna, wykonaj co najmniej jedną aborcję w przeszłości. Fakt, że takie ciało płci podczas każdej ciąży wytwarzać przeciwciała. Oni – przyczyna blaknięcie. Dodatkowo, ze względu na sztuczne przerwanie może wystąpić niewydolność hormonalna, urazu lub infekcji szyjki macicy.

Dlatego też, w naszych czasach, eksperci zalecają najpierw zdać egzaminy, i zarówno mężczyźni jak i kobiety. I dopiero po występują zaburzenia genetyczne lub inne, można zacząć planować dziecko. To samo dotyczy kobiet, które miały historię tego problemu. Najpierw znaleźć przyczynę, wyeliminować go, przejść przez pełne leczenie, czekając na sześć miesięcy, zapobiegając jednocześnie. I tylko wtedy, gdy lekarz da dobry, zaczynamy dziecko.

Mijamy testy do krwawień

Jeśli dziewczyna jest w ciąży, a jej okres rozpoczął we wczesnym okresie ciąży, może zostać wezwany do złożenia następujących testów i badań:

  • Badanie krwi lub moczu w celu sprawdzenia poziomu progesteronu

Po zdaniu testu na HCG, będzie w stanie określić, czy jakichkolwiek nieprawidłowości i odchyleń. Jeśli poziom progesteronu są normalne, można stwierdzić, że ciąża jest dobre, płód rozwija się prawidłowo. W pierwszym tygodniu, że wyniki nie powinny przekraczać 16-156 mU / ml. W drugim tygodniu, wartość ta powinna odpowiadać 101-4870 IU / ml. Itd. Jeżeli istnieją poważne odchylenia, pani w ciąży może zostać ponownie poproszony o krwi (ale tylko po 48 godzin).

Wskaźniki poniżej normy wskazuje, że pani może być pominięte aborcji lub zagrożone aborcji. Pozamacicznej i występuje opóźnienie we wzroście poziomu hCG. W normalnych warunkach, liczba ta podwoiła się, a następnie co 3 dni. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić nieznaczne odchylenia.

  • Badanie szyjki macicy

Lekarz będzie musiał zbadać, aby upewnić się, że szyjka jest dostatecznie zamknięte. Nie bój się, procedura ta nie jest bolesne. Lekarz wprowadza specjalną lusterko do wglądu i oceny stanu. Jeśli jest to doświadczony profesjonalista, jest tylko jeden wygląd będzie w stanie określić, czy istnieje groźba poronienia.

  • USG

USG zwykle odbywa się trzy razy, a dokładnie – w środku pierwszego, drugiego i trzeciego trymestru ciąży. To, oczywiście, najlepiej. Gdy krwawienie może również wysłać do badania, zarówno w jamie brzusznej (gdy jednostka prowadzący do żołądka) i pochwy.

Dopiero po otrzymaniu tych analiz może mieć poważne wnioski. I do tej pory będzie musiał pozostać w ciemności. Nie powinny być dostosowane na gorsze, jak nasze myśli są istotne. Plus, jeśli istnieje zagrożenie dla zdrowia, to lepiej teraz podjąć wszelkie niezbędne środki, niż długo i uporczywie leczony z powodu niepłodności. I nie zapominaj, że większość kobiet, które miały krwawienie, nadal prowadzone i urodziła zdrowego potomstwa.

load...