Monstera – pielęgnacja i rozmnażanie roślin w domu

Zawartość:

Na pewno widzieliście wielokrotnie piękny duży zakład z wyciętych liściach, które są ułożone na przemian na łodydze. Roślina ta jest nazywana Monstera, to odnosi się do rodzaju tropikalnych pnączy. Monstera najczęściej w tropikalnych lasach Ameryki, w pasie równikowym, rośnie niemal całej Brazylii i większość terytorium meksykańskiej. W Azji Południowo-Wschodniej Monstera został wprowadzony w 19. Wieku.

load...

Obecnie roślina ta jest bardzo powszechne i dobrze zakorzenić w domu. W ciągu zaledwie 4 lat monstera mogą dorastać do połowy pokoju. Ze względu na jego masywności, to winorośl jest często używany do krajobrazu przestrzeni biurowej i przestronne pokoje. Kwiaty domowe Monstera opieki nie wymaga zbyt skomplikowane, ale należy zauważyć, że roślina potrzebuje wsparcia, a większość powszechnie stosowanych dla tego zastosowania rury z mchu. Dla pnączy charakteryzujących się licznymi korzeniami, które muszą być powiązane z przewodnikiem wsparcia do ziemi, ale nie w każdym przypadku być odcięte.

W trosce o potworze, pamiętaj, że nie lubi przeciągów, pozostawia ją od objęty żółtymi lub brązowymi plamami. Jeśli postawisz zakład gdzieś w pobliżu ołtarza, gdzie liście są zawsze biegają dotyka ludzi, pozostawia sami są trwale rannych lub nawet łza.

Ciekawe informacje

„Monstera” nazwa roślin w języku łacińskim oznacza dziwaczne, niesamowite. Czasami może to być nazywane „beksa” lub Philodendron. W wilgotnych obszarach w pochmurną pogodę z liśćmi Monstera spadnie duże krople wody. Monstera przewidzieć ich zachowanie będzie deszcz zaliczkę -Na cały dzień. Na brzegach liści pojawiają się lepki sok, który będzie po kapie z nich, w tym przypadku, jeśli pogoda jest deszczowa planowana. Średnia długość liścia w warunkach pokojowych średnio 30 cm, są liście i większe.

load...

Pielęgnacja potwór

Jeśli zdecydujesz się ozdobić swój dom tą roślinę, należy wiedzieć, jak dbać o potworze. Ponieważ nasz klimat dla roślin tropikalnych nie jest rodzimy, powinien on spełniać kilka wymagań dotyczących opieki do zakładu zatrzymany w swoim domu.

 • Temperatura

Jak dbać o rośliny domowe monstera wymaganej do utrzymania temperatury w pomieszczeniu, w sąsiedztwie +16 – +18 stopni, chociaż przez pewien czas monstera może wytrzymać pewne wahania temperatury. Należy zauważyć, że im wyższy warunki temperaturowe w czasie roku, roślina będzie rosnąć szybciej, a liście stają się bardziej wzorzyste i duże.

 • Oświetlenie

Monstera – opieka, która wymaga stworzenia klimatu w pomieszczeniach, podobny do deszczu – nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Lub umieścić go w miejscu oświetlonym przez jasne światła rozproszonego lub półcieniu.

 • Podlewanie

Monstera – opieka w domu tej rośliny kapryśny. W zimie należy utrzymywać wysoką wilgotność podłoża, ale tylko nieznacznie, to nie jest konieczne, aby być gorliwy w tej sprawie. W innych porach roku gleby do pielęgnacji monstera wymaga się obfitej wilgoci i lekko suche między podlewaniem. W lecie, podlewanie powinno być obfite, należy upewnić się, że woda nie stagnacji na patelni. Oddalone tylko ciepła woda, które nie zawierają wapna powinny być wykorzystywane do nawadniania.

 • Wilgotność powietrza

Monstera do pielęgnacji w domu musi utrzymać wysoką wilgotność w pomieszczeniu: przetrzeć liście wilgotną szmatką lub gąbką, buff im, jak spryskać pokój z wodą często. W zimie z braku nawodnienia ciepła powinna zostać zmniejszona. Opryskiwanie wytworzenia tej samej wody jako nawadniania.

 • Gleba

Jak dbać o rośliny doniczkowe potwora, spróbuj przyciąć go do idealnego składu gleby: parter ogród + torf + piasek + humus. Wszystkie składniki w stosunku jeden do jednego, zresztą potrzebuje dobrego drenażu. Można stosować mieszaninę palmy. Konieczne jest przeprowadzenie przymusowego karmienia w okresie od marca do sierpnia.

 • Posypanie

Monstera – opieka i reprodukcji, która zależy od jego właściciela – wymagają sezonowy opatrunku. Zapłodnienia konieczne jest, w okresie marzec-kwiecień nawozów dla roślin wewnątrz pomieszczeń. Częstość podawania -1 co dwa tygodnie. W przypadku większych roślin byłaby przydatna dodać do próchnicy glebowej (1 raz dla wszystkich latem). Można użyć naparu z dziewanny do nawadniania (zamiast humusu), ale należy pamiętać, że zapach pozostanie w pokoju.

 • Rozkwit

Zauważ, że Monstera Bloom – to rzadkie wydarzenie, ale kiedy to się stanie, wszystko jest przekształcane. Kwiaty roślin z śnieżnobiałe i kremowych kwiatów przypominają uszy welonem błoniasta. Dojrzałe w roku, fioletowe smaki owocowe takie jak ananas.

 • Hodowla roślin

Monstera – opieka i reprodukcji, która wymaga pewnego wysiłku – należący do umysłu Araceae, więc najlepiej jest użyć do sadzonek propagacji ze środkowych i wierzchołkowych sadzonek macierzystych. Każda łodyga musi być „oko”, czy nerki. Procesy zakorzenione w mchu, mech torfowiec, piasek lub po prostu woda. Aby lepiej i dalsze wzmocnienie cięcia wczesnego wzrostu, roślina musi być pokryta szklanym słoju, alternatywnie, blisko folii z polietylenu. Temperatura „dachem” może wahać się od 24 do 30 stopni Celsjusza, w tym kontekście powinno być stale utrzymywane.

Jak przeszczepić Monstera, jej mały woreczek, że złowiony? Substat powinny być wykorzystywane do ukorzenienia. Jako substata stosowane rzeki piasku gruboziarnistego i przemywa dobrze lub mieszaninie torfu i piasku w proporcji 1: 1. W ciągu najbliższych 20-30 dni będzie kibicowania. Monstera i mogą być rozprowadzane za pomocą pędów (szczepy powietrza). W tym przypadku, trzpień, który jest przeznaczony do reprodukcji, obkladyvayut mokro Sphagnum, po czym folię polietylenową wszystkie opakowania i zabezpieczono drutem. Kiedy młode rośliny tworzą swój system korzeniowy, przeszczepioną młody Monstera w osobnym garnku, pre oddzielając je od rośliny macierzystej.

 • Przeszczep

Jeśli jesteś w domu lub w biurze nie ma tego rodzaju winorośli, to z pewnością jesteś zainteresowany w pytaniu: Jak Transplant Monstera. Natychmiast zauważyć, że powinno się to odbywać corocznie. Młode rośliny są przesadzane co roku. Jak przeszczepić dużą Monstera? Ale monstera, który jest już ponad 4 lata, należy zmienić tylko raz na 2-3 lata. Pamiętaj, że górna warstwa ziemi w dużych zakładach waha się corocznie.

Odpowiednią kompozycję do gleby prawidłowego przeszczepu monstera 1 część torfu ziemi, 1 część próchnicy, 1 część piasku, 2-3 części SOD. Młode rośliny mogą żyć razem w wiadrze, ale konieczne jest, aby przeszczepić dużą Monstera, który jest już ponad 3 lata w dużej pojemności – doniczek, które są dostępne w sprzedaży wszystkie rozmiary. Najlepszym rozwiązaniem będzie drewniana wanna. W przeciwnym razie, małe pojemniki do sadzenia wpłynie na piękno i zdrowie swoich rosnących roślin. Jest to również dobre dla wzrostu roślin do korzystania z dodatkowego wsparcia. Aby tego dokonać bezpośrednio w puli wykopane sztucznego tułowia o wysokości 75-105 cm. Wsparcie to jest owinięty mchu Sphagnum, jako środka konserwującego dla drutu Zastosowanie mchu albo sznurka. Moss powinna być zawsze wilgotna, jak korzenie powietrzne otrzymają dodatkową moc od niego.

Choroby i szkodniki

Monstera kwiat należy zachować ekspresji głównie w utrzymanie odpowiedniej temperatury. Jeżeli pokój będzie obserwowany wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza, roślina nieuchronnie osiedlić na wycieczki.

Przylżeńce – małe owady (do 1 mm). Wciornastków ustanawia liczne kolonie na odwrotnej stronie liści, a charakterystyczne jasne punkty pojawiają się na górnej stronie. Docelowo powierzchnia arkusz staje się szaro brązowy z nieodłącznym do tego rodzaju uszkodzenia srebrzystym połyskiem. W temperaturze nie wyższej niż 3 stopnie Celsjusza wciornastki ginie, najbardziej rozwinięty w ciepłej i suchej pogody.

Troska o kwiatów Monstera w takim przypadku powinien być następujący: należy natryskiwanie środków owadobójczych (ewentualnie wielokrotnie). Możliwe owadobójcze: Decis, fitoverm, INTA-sup, aktellik.
Quadraspidiotus perniciosus – owad coccid podrzędu, którego długość jest nie większa niż 2 mm. Dorosłe kobiety i larwy żerują na soków roślinnych. W rezultacie liście tracą kolor, suche i zaczynają opadać.

Jak dbać o monstera kwiatem w tej sytuacji: chcesz mechaniczne czyszczenie liści przed szkodnikami. W tym celu soaped gąbki. Po „płukania” aktellik rośliny spryskuje się do roztworu (0,15%) – 2 ml na 1 litr wody.

Pająk – owad krzywdzenie w Chur suchego powietrza. Charakterystyczną ghost – pojawienie się w internecie w szczelinach. Liście stopniowo tracą swoją siłę, staje się ospały, a następnie opadają.

Monstera kwiat – opieki w tym okresie wymagane jest w następujący sposób: umyć roślin ciepły prysznic i wytrzeć gąbką nasączoną wodą z mydłem. To wymaga regularnych oprysków. W bardzo silnie zmian chorobowych z użyciem 15% roztworu aktellik.

Wełnowiec: ładna ruchomego owadów (o długości 2-5 mm), to jest skalą względne owady ssące na soki roślinne, podkreślając toksyczne substancje. Zostawia za spadzi, która osiada okopcony grzyba. Zwykle osadza się na szyjce korzeniowej roślin.
Kwiaty monterów pokojowe zależy wymaga w tym przypadku sposób: rośliny przecierano roztworem mydła, przemyto ciepłym prysznicem, regularne natryskiwanie jest przeprowadzane, jeśli konieczne, za pomocą aktellik roztworu.

Monstera – opieka choroby może spowodować, jeśli nie jest w dobrej wierze. Na jego stanu kwiat opowiada wygląd.

Wet liści wskazówki wskazują wilgoci. Jest to konieczne do wyschnięcia podłoża, inaczej łodyga zacznie gnić i liście – zanikać. Pociągnie to za sobą przyjęcie środków nadzwyczajnych: cięcie rot, przeszczep i zmniejszyć ilość podlewania.

Troska o kwiatu monstera w sezonie grzewczym, gdy powietrze w pomieszczeniu do włosów powinny być ostrożnie, ponieważ roślina może zachorować, a nowe liście będą rosły ciemne i małe, stare liście nabyć brązowy kolor, a następnie opadają. Udzielić pierwszej pomocy do kwiatka – uchylenie go z dala od akumulatora, sprawdzić się zwiększyć częstotliwość nawadniania, nie zapomnij o dodatkowym wilgotności wsparcia.

Jeśli następnie kwiatu monstera opieki jedziesz – pozostawia się żółta i ślady rozkładu nie są dostępne, to roślina zasygnalizował brak mocy. Regularnie karmić uprawy roślin. Tryb letni -1 razy w tygodniu, zimą -1 raz w miesiącu. Aby zapewnić dopływ korzeniami, idą w głąb gleby, lub przy użyciu bardziej uwodniony wsparcie.

Jeśli liście nie ma szczelin i są małe, oznacza to niewielką ilość światła, albo bardzo niskie temperatury. W takich okolicznościach, instalacja przestaje rosnąć.

Możliwe an_3 podczas uprawy

 • Skala żółknięcie liści – nadmiar wilgoci w glebie.
 • Stopniowe żółknięcie końcówki blachy – niedożywienie.
 • Suche brązowe plamy na liściach – niewystarczające podlewania.
 • Blady kolor liści następuje żółknięcie przezroczysty – nadmiar światła słonecznego.
 • Odsłonięcie dolnej części łodygi lub pnia, obecność złego cięcia liści – brak światła.
 • Suche brązowe liście – zbyt suche powietrze.
 • Suche liście z lekkim żółknięcie – brak mocy lub zdolności do stanu zbliżonego do lądowania.

Jak widać, w rzeczywistości, w trosce o tej wspaniałej rośliny nie jest wielkim problemem. Monstera pewno dziękuję piękny wygląd i będzie ozdabiać swój dom.

load...