Mój mąż nie chce drugiego dziecka: Odpowiedź

Zawartość:

Wszyscy ludzie są różni, więc niektóre z nich są chętnie przyjmuję wiadomość o zbliżającym się ojcostwem lub zaplanować go do własnych nowoczesnych warunkach, podczas gdy inni szukają przyczyny, jak to było, aby przełożyć imprezę lub nawet uniknąć go. Na pytanie, co jest źródłem tych różnych zachowań, nie ma jednej odpowiedzi. Wpływa edukacyjnych, wartości przekazywanych w rodzinie, samoświadomości, i tak dalej. Cokolwiek to było, ale w końcu to my kobiety mają do czynienia z niuansów, które pojawiają się, jeśli chcesz mieć dzieci. I często, żona powinna pokazać cuda perswazji, aby przekonać żonę do konieczności znalezienia nowego statusu dla swojego ojca.

load...

Masz męża, idealną zależność: kocha, daje prezenty i chroni każde wakacje spędzić razem, odpoczynek nad morzem lub za granicą. Czy jesteś zadowolony ze swojego życia i przyciemnia tylko jeden – jego niechęć do posiadania dzieci. Jesteś na swoim dowcipem: dlaczego on nie chce dziecka? Spróbuj zrozumieć powody, dla których nowoczesne mężczyźni nie są w żadnym pośpiechu, aby nabyć potomstwo. Istnieje kilka wyjaśnień, na których nasi mężowie nie chcą, a raczej nie można rozwiązać na wygląd rodziny pierwszego dziecka.

Pierworodny: dlaczego mąż się waha?

Jednym z powodów jest niezgodność psychologiczny. Jest prawdopodobne, że twój małżonek, mimo pełnej sielanki w łóżku, nie może znaleźć inne punkty styku w relacji z tobą. Taka sytuacja nie jest niczym niezwykłym wśród par, które są zbyt młodzi pobrali się i zrozumieć jego istotą źle. Oni po prostu zalegalizowały swoje życie seksualne i całkowicie zapomnieli, że rodzina – to przede wszystkim partnerstwo dla wszystkich, nie tylko regularne kochania. Przy pewnym wysiłku ze strony Nowożeńcy sytuacji może okazać się poprawne, jeśli podstawą małżeństwa nie odbywają się być szczere i ciepłe uczucia wobec siebie.

load...

Jeśli Unia ma przyzwoity doświadczenie, a współmałżonek nie jest jeszcze gotowy do uzupełnienia rodziny, może być kilka przyczyn innej natury. Po pierwsze, człowiek, niezależnie od wieku, czy to 20, 30 lub nawet 40 lat, a wydają się być dziecko potrzebuje miłości, opieki i uwagi. Po drugie, twój mąż może myśleć, że jest jeszcze zbyt młody i „nie rozwinęła”, więc najpierw trzeba poświęcić trochę czasu dla siebie. Po trzecie, to może po prostu banalne boi się odpowiedzialności. Tak, oto główne wymówek, które wyrażają mężczyźni próbując opóźnić wystąpienie ojcostwa.

  • Niedostępność finansowy

Z reguły jest to określane częściej niż inni. Jeśli małżonek nie jest gotowy, aby stać się ojcem, będzie dużo argumentów on. Zazwyczaj może to być niepewność, brak mieszkań, samochodów i dobrze płatnych miejsc pracy. W większości przypadków są to tylko słowa, za którymi czai się strach przyszłego zobowiązania. Po tym wszystkim, najprostszym sposobem, aby powiedzieć, że dziecko po prostu nie ma możliwości finansowe niż ich szukać.

  • Żona nie jest gotowy, aby stać się matką

Niektórzy ludzie mogą rzeczywiście przyjąć, że małżonek nie jest gotowy, aby stać się matką. Ale w rzeczywistości, często nie są gotowe do ojcostwa, i przyznać, że nie miałem odwagi. Ale czasami zdarza się, że niechęć kobiet do wykonywania niektórych czynności w gospodarstwie i przesuwanie główny ciężar na swoich barkach jego żony jest bezpośrednim dowodem, że żona i dziecko nie radzą sobie pod wpływem siły. Dlatego nie ma powodu do jej pojawienia się w rodzinie.

  • Żona jest niegodny, aby stać się matką jego dziecka

Oczywiście, nie każdy mężczyzna odważy się wyrazić to bardzo dziwne zdanie. Co do zasady, sprawa jest to powód, dla którego mężczyzna był żonaty. Zazwyczaj, im silniejsza płeć lub ożenić z miłości lub obliczeń, jak również z rozpaczy. Istnieją przypadki, kiedy zamężne najemników motywy pojawienie się potomstwa nie jest obowiązkowe, aw niektórych przypadkach jest niepożądany.

Jak obudzić w człowieka instynktu ojcowskiego? Jeśli małżonek nie jest gotowy do ojcostwa ze względów materialnych, starają się wytłumaczyć mu, że skoro pieniądze nie wystarczy, że pożądanego dochodu, można czekać aż starości. Z psychologicznego nieprzygotowanie małżonka do stania się ojcem jest znacznie trudniej sobie poradzić. Porozmawiaj z mężem o swoich priorytetach w życiu. Jeśli on myśli, że dziecko może zniweczyć jego karierę, a następnie upewnij się, że narodziny dziecka będą miały żadnego wpływu na jego promocję, ponieważ znaczna część opieki wziąć na.

Jeśli mąż myśli, że jest zbyt wcześnie, aby uzyskać potomstwo, zadać mu rozsądne pytanie: „Kiedy, Pana zdaniem, nie będzie szybko?”. Często rodzice są gotowi do hodowania dziecka po jego urodzeniu. Dlatego ten argument może być łatwo wykorzystane do skomplikowanych rozmowach z mężem. Jeśli to samo rozumowanie i zachowanie swojego człowieka przeciwstawia zdrowy rozsądek i logikę, zastanów się, czy wydać swoje siły i nerwów, aby utworzyć gniazdo rodzinne z przedstawiciela silniejszej płci.

Drugie dziecko: dlaczego mąż nie chce?

Ale często zdarza się tak, że pierworodni dla młodej rodziny, gdyż staje się oczywistością. Większość nowoczesnych ojców chętnie akceptują wygląd swojego syna lub córki, entuzjastycznie spieszyć z pomocą młodej żony, spacery z wózkiem w weekendy, a nawet zastąpić go w nocy, gdy dziecko jest niegrzeczne i nie odpoczywać. Pozornie wyciągnąć doskonały obraz. Ale czas mija, dziecko dorasta, a kobiety są bardziej prawdopodobne, aby odwiedzić na pomysł, aby dać mu brata lub siostrę.

Dziękuję jeszcze raz czule spojrzał matek z wózkami, pamiętam niesamowite uczucie, że doświadczony, tuląc noworodka ręce, ich stan ciąży, gdy byli w nieskończonej harmonii ze światem i sobą, a emocje, które mają doświadczenie, po raz pierwszy zobaczyć narodziny dziecka … A można zadać sobie pytanie: „dlaczego nie?” Oznacza to, że instynkt macierzyński mówić do was z nową energią. Pozostaje tylko przekonać małżonka do drugiej próby prokreacji. Jakie są trudności spodziewasz się, dlaczego kobiety są często do czynienia z sytuacją, w której mąż nie chce drugiego dziecka?

  • „Nie możemy sobie na to pozwolić!”

Masz szczęście, jeśli pierwsza córka pojawiła się w swojej rodzinie. Wielu przedstawicieli silniejszej płci, zgodnie z prawami biologicznymi, starać się zostawić silnego męskiego potomka, dlatego często sami nalegają na narodzinach kolejnego dziecka, w nadziei, że będzie mój syn. To nie znaczy, że pojawienie się drugiej córki wielce rozczarować swoją żonę, a on jej nie kocha, oczywiście, jeśli mówimy o normalnym człowiekiem ze zdrową psychikę. Po tym wszystkim, że jest w pełni świadomy, że płeć dziecka nie może być „uporządkowane”.

Większość problemów związanych z narodzinami swojego drugiego dziecka, mieć rodzinę, gdzie rośnie chłopiec. Ale wiele kobiet są tak chętni mieć inną córkę. Ale dlaczego mąż twierdzi firma „nie”? Być może w tym przypadku, to ma wpływ na wartość wszystkich znanych roślin: człowiek ma „rodzić” syna, zbudować dom i zasadzić drzewo. Od jego pierwszy ustęp uznaje się za spełniony, wszystkie wysiłki głowa rodziny stara się skupić na tłumaczenia pozostały dwa. A potem żona powiedziała, że ​​chce zostać matką ponownie. A potem w odpowiedzi na dźwięki banał „Kochanie, to nie możemy sobie pozwolić.”

Wiele kobiet, które mają do czynienia z takim argumentem, z honorem z tej sytuacji i znaleźć szczęście macierzyństwa ponownie, gdy spokojnie i rozważnie nakreślono obraz żona przyszłych kosztów. Rzeczywiście, pojawienie się kolejne dziecko w rodzinie często wymaga znacznie mniej nakładów finansowych niż miało to miejsce w przypadku pierworodnych. Z reguły jest wiele przedmiotów i rzeczy od starszego malucha: Łóżeczko, kojec, wózek, ubrania, buty i tak dalej. Oczywiście, jeśli nadal zamierza ponownie zostać matką i rozważnie Nie sprzedajemy ani nie oddał cały istniejący posag. Dlatego, prosto i skutecznie wyjaśnić żoną własnego widzenia rzeczy.

Może twoja firma i uzasadnione stanowisko zmusi męża do rozważenia. Nie zbędne będzie także zmartwychwstanie wspólnych wspomnień wielu wspaniałych chwil przyniesie Ci zarówno pierworodnych, jego pierwszy uśmiech, bełkot, nieśmiałe kroki … Mężczyźni nie są pozbawione sentymentalizmu, zwłaszcza w odniesieniu do ich własnego potomstwa. Ale pomyśl o sobie, po prawej stronie, jeśli, jeśli, na przykład, nie mają własnego mieszkania, jako stale poruszać się z dwójką dzieci nie jest łatwe. Istnieje również prywatne mieszkanie i stałe źródło dochodów? Podać przykłady rodzin, w których występują dwa lub trzy dzieci i bogactwo poniżej który dysponowania. Jest prawdopodobne, że po pewnym czasie mąż i zasugerował: „Dlaczego nie staramy się zrobić numer dwa?”.

  • „Nie chcę, aby zmienić!”

Zdarza się tak, że pierwsze dziecko jest zabrane z was oboje dużo energii, na przykład ze względu na zły stan zdrowia. W pewnym momencie przeniósł się z dala od siebie, nie mieliśmy odpoczynku razem, były konsekwentnie stoi problem znalezienia dodatkowych źródeł dochodu. Oczywiście, jak dziecko dorasta, niektóre kwestie zostały rozwiązane, nie było więcej wolności, stosunki intymne ponownie przyniesie radość zarówno ciebie, to znaczy, że rodzina przybyła karencji odpoczynku.

Mąż w końcu zrelaksowany i zaczął korzystać z komunikacji z pierworodnym, to znaczy, aby w pełni korzystać z przyjemności ojcostwa. I wtedy masz chęć, aby zacząć wszystko od nowa: bezsenne noce, łzy, zmęczenie, brak czasu dla siebie, i tak dalej. Łatwo jest przewidzieć jego reakcję: „Nie, nie jestem gotowy, kropka” Ale mądre kobiety mają tendencję do perswazji – skorzystaj z nich i odebrać dokładnie te słowa, które uczynią twój małżonek mięknąć. Na przykład powiedzieć dziecku niezgodę dziecko, a niekoniecznie z drugim dzieckiem będzie tak gorączkowy jak pierworodnym. Obiecaj, że nie będzie ograniczać mężowi w jego wolności, oczywiście w rozsądnych granicach.

Ale zanim powiesz to wszystko rozważyć, czy jesteś przygotowany do tego, że małżonek jest prawdopodobne, aby rzeczywiście być w stanie pomóc z tą samą siłą ze względu na konieczność poświęcenia więcej czasu na pracę. On na pewno będzie musiał odpocząć, to jest duża część codziennych pracach domowych spadały na ramiona. Upewnić się, że instynkt macierzyński jest silniejszy niż nadchodzących wyzwań? Bardzo dobrze, a potem przekonać męża tak, że będzie w to uwierzyć.

Jeśli ty i małżonek mają rodzeństwa, z którymi stosunki pozostały ciepłe, to może być również silnym argumentem przemawiającym za narodzinach kolejnego dziecka. Powiedzmy, na przykład: „O ile chciałem i nasze dziecko miało bliski i kochany człowiek, oprócz nas!”. Ale w żadnym wypadku nie należy uciekać się do ultimatum: „twarz i to jest to!”. Konsekwencje mogą mieć bardzo niemile zaskoczony. A kłótnie Świadek nie dorasta w rodzinie dziecka.

  • „Oszukiwanie – nie powód, by zostać ojcem jeszcze raz!”

Tu dochodzimy do najbardziej niebezpiecznych powodu, że człowiek nie chce zostać ojcem po raz drugi. Jest to kłamstwo. Tak, często kobiety uciekają się do wszelkich środków, żeby osiągnąć pożądany, a jeśli perswazja nie pomoże, spróbuj zajść w ciążę w wyniku oszustwa. Czas że zaczęli czy nadal brać pigułki antykoncepcyjne, potajemnie odwiedzić ginekologa w celu usunięcia cewki i tak dalej. Niektóre z najbardziej zaradny pani nawet Pierce prezerwatyw. A w takich przypadkach nie ma już o instynkt macierzyński jest, ale raczej próbą związania mocniej do żony podwójnego ojcostwa. Ale w ten sposób ty uchylone go do ściany, jasno wynika, że ​​poglądy i pragnienia męża martwi się o ciebie ostatni.

Dlatego kobiety, które zajdą w ciążę poprzez oszustwa, w obliczu gwałtownego „nie” i kategorycznym wymogiem do aborcji, a nawet małżonka grozi opuścić rodzinę. Sytuacja absurdalna i tragiczne, zgadzają. Więc nie kłamią i używać nieuczciwych środków, aby mieć dziecko, bo rozpad rodziny, z dużą ilością dzieci. Najlepszy ze wszystkich, jeśli decyzja zostanie ojcem po raz drugi wziąć samego człowieka (oczywiście, nie bez waszej pomocy). Zmienić tę sytuację tak, że stał się inicjatorem nowej ciąży, jak się okazuje, że od dawna chciała mieć kolejne dziecko. Więc mąż poczuje się jak prawdziwa głowa rodziny, a tym samym zwiększyć swoją miarą odpowiedzialności wobec ciebie i dzieci.

  • „Nie chcę niespodzianek!”

Ale nie jest to bardzo rzadka sytuacja, kiedy druga ciąża pojawia się nieoczekiwanie dla obojga małżonków. A jeśli kobieta często doświadcza radości z tej wiadomości, człowiek nie jest tak optymistyczny. Tak, zdarza się tak, że w tym przypadku, bez wyraźnego powodu, on nalega na aborcję. Zastanawiacie się: mam mieszkanie, samochód, starsze dziecko wyrosło i dziadkowie z obu stron przyspieszyć pojawienie się kolejnego dziecka, obiecując pomoc wszechstronny i pozornie nie ma przeszkód do uzupełnienia rodziny … a mąż w dowolny.

Co kryje się za takiego zachowania? Być może w ostatnim czasie duży hałas, rodzina już nie przypominają bezpieczną przystań, i boi się, że wraz z pojawieniem się kolejnego dziecka wszystko będzie tylko gorzej. Tylko jedno wyjście – do nawiązania stosunków z mężem, a im szybciej, tym lepiej. Powiedzieć „nie” skandale otoczyć opieką męża i uwagi, być może dlatego, że jest szybciej zaakceptować fakt nowej ciąży.

Szczęśliwa rodzina nie jest zbyt wiele trudności, związek jest dość harmonijny, a on nadal nalega na aborcję, mimo silnego oporu ze swojej strony? Jest to najtrudniejszy moment, ponieważ łuski umieścić życie nienarodzonego dziecka oraz fakt małżeństwa. W takim przypadku musiałby rozwiązać tylko kobiety. I podejść do tego powinien być odpowiedzialny.

Oczywiście, najczęściej jest tak, że początkowo skonfigurowany negatywnie małżonka nie pokazuje emocji w związku z re-ciąży żony, ale w miarę upływu czasu stopniowo przyzwyczaja się do myśli i jest zadowolony z jej pierwszym naciśnięciem okruchy w łonie matki. A potem było to dziecko jest szczególnie ciepłe uczucia od ojca. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, kiedy to człowiek, który nie chce stać się znowu tatą, grożąc żonie rozwodu w przypadku braku porozumienia w sprawie aborcji.

Jeśli jesteś pewny uczuć męża do siebie, a następnie spróbuj go przekonać o słuszności własnych. Twierdzą, że nie można sobie wyobrazić, jak to jest możliwe, aby zabić płód swojej wzajemnej miłości, bo to jest tak jak ty lub małżonka, jak i starszego dziecka. Powiedz o komplikacji, które są ukryte za aborcją, że jeśli w przyszłym mężem zmienić zdanie i poprosi, aby mieć drugie dziecko, można usłyszeć od lekarzy: „Nie, to jest, niestety, niemożliwe dla ciebie” I bez względu na to ile on nie chciał dziecko nie będzie. Powiedz nam, co oznacza tylko upór małżonek coś do ciebie, że nie cenią swoje życie, nie wspominając o przyszłość dziecka. Jest możliwe, że takie argumenty mogą właściwie wpływać na męża, a drugi raz staniesz się dumnymi rodzicami.

Ale może się zdarzyć, i coś jeszcze: małżeństwo się rozpadnie, a będziesz sama z dwójką dzieci. Rozważyć wszystkie możliwe konsekwencje i rozsądnie podejść do rozwiązania dylemat „dziecka lub rozwód.” Chociaż rzadko, w którym kobiety, którzy zdecydowali się na aborcję pod wpływem ludzi, w końcu sami stali się inicjatorami rozwodu. Wszakże w podświadomości zawsze zakorzeniony pogląd, że w krytycznym momencie ich zdradził kogoś bliskiego, umieścić za ich własne interesy i utraty zdrowia żony.

  • „Mam dużo nie mam czasu!”

To tak myśli dojrzałych mężczyzn, w którym spada wiadomość o nadchodzących możliwości po raz drugi zostanie ojcem. Użytkownicy uważają, że nie ma już czasu. Takie doświadczenia i wahanie jest zrozumiałe i uzasadnione, ponieważ dziecko będzie wymagać dużo energii, zarówno emocjonalnego i fizycznego. Ostatni, ale nie najmniej w takiej sytuacji i sytuacji finansowej rodziny, ponieważ pieniądze są potrzebne nie tylko w okresie dorastania syna lub córkę, ale także dla ich edukacji. Ale wiek ojca może wtedy być zarobki przeszkodą. Men „czterdzieści” jest zaniepokojony faktem, że różnica wieku nienarodzonego dziecka będzie bardzo duża, co uniemożliwia ustanowienie normalnych stosunków z nim. W jaki sposób można przekonać męża, aby zaryzykować i ponownie doświadczyć radości ojcostwa?

Przede wszystkim rozmawiać z nimi o swoich doświadczeniach: ile chcesz używać zdeponowanego ostatnią szansę na macierzyństwo, miłość do przyszłego dziecka. Nie bój się także wyrażać i lęki, które często towarzyszą ciąży i porodu w późniejszym wieku. Ale podkreślają, że są gotowi do podjęcia ryzyka na okazję ponownie zostać matką ponownie śledzić pierwsze kroki dziecka, aby usłyszeć, jak mówią, podejmuje pierwszą klasę … kilka przykładów znanych ludzi, którzy nie boją się ojcostwa więcej niż dorosłości. Być miękkie i zrozumienie, emanuje pewność siebie i spokój, a to jest możliwe, że determinacja i wytrwałość będzie rezonować w sercu żony, a jego „nie” zamieni się w „dare, moja miłość”.

Na zakończenie chciałbym zwrócić uwagę, że aby uniknąć większości problemów związanych z narodzinami w rodzinie innego dziecka, pomagając plan imprezy. Współczesne życie jest bardzo lotny, więc nie dziwi fakt, niezdecydowanie większości rodzin w tym zakresie. Odpowiednie rodzice rozumieją, że sam fakt urodzenia jeszcze o tym, co nie mówi, ponieważ dziecko potrzebuje tak wiele rzeczy, a nawet gdy staje się dorosły. Często samo pragnienie, aby ponownie doświadczyć radości macierzyństwa i ojcostwa nie wystarczy, ważne jest, aby zrozumieć cały zakres odpowiedzialności, które powstają w związku z pojawieniem się dzieci w rodzinie.

Ale to nie jest konieczne, aby być szczególnie pesymistyczne, ciągle dręczą wątpliwości, bo czas ucieka zawsze i stracił szanse nie są już dogonić. Dlatego, drogi czytelniku, kochać swoich mężów i zrobić wszystko, co niezbędne, aby upewnić się, że widzą w was te właśnie kobiety, które są zobowiązane do posiadania swojego syna lub córkę. A nie jeden, ale jak chcesz dla siebie i móc się rozwijać.

load...