Mogę nosić obcasy w ciąży?

Zawartość:

Kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie i modne, jak i przyszłych matek – nie jest wyjątkiem. Jednak w tym samym czasie, aby wybrać piękne, wygodne i modne ubrania nie jest tak łatwe dla kobiet w ciąży. Co więcej, wiele współczesnych kobiet, nawet będąc w pozycji ostatnich miesięcy ciąży, z jakiegokolwiek powodu, nadal iść do pracy. Pielęgnowanie dziecka, panie mają tendencję do ubierania stylowy i wyrafinowany, uważając, aby nie zakłócać ich zwykłe, utworzone przez lata wizerunku. Większość nadal nosić buty na wysokich obcasach. Oczywiście, kołki optycznie wydłuża nogę, sprawi, że wyższy i szczuplejszy, ale co to znaczy dla matki?

load...

Według badań, wiele kobiet w ciąży, pomimo swojej pozycji, nadal nosić obcasy we wczesnym stadium, a jeśli zezwoleń zdrowia, prawie aż do siódmego do ósmego miesiąca. Według psychologów, to ze względu na pragnienie, tak długo, jak to możliwe, aby zachować swój dawny wygląd. W rzeczywistości, w czasie ciąży, przyszła mama jest zmuszona zrezygnować z wielu rzeczy, takich jak żywność i ich zwyczaje. Poza tym jej ciało z każdym dniem coraz więcej zmian, zaokrąglone; Plus, większość kobiet doświadcza wielki strach, myśląc o swojej przyszłości, nowe obowiązki, które pojawią się na narodziny dziecka. Tak naturalnie, niemal mama chce coś utrzymać z dawnego sposobu życia, nie zawsze daje znaczenie, jakie konsekwencje może to mieć. Spójrzmy prawdzie w oczy, to jest możliwe, czy nie nosić obcasy pań „w pozycji”.

Struktura stóp

Każdy człowiek ma swoją własną unikalną strukturę stopy, a funkcje, które wykonuje to, połączone z całego organizmu i mają na niego wpływ. Stopa składa się z 19 różnych mięśni, 33, 26 stawów i kości różnych ścięgien, nerwów i ścięgien. Jej przednia część jest czternaście paliczki trzeszczki, dwa i pięć kości śródstopia, na których spoczywa główny ciężar – mogą wytrzymać ciężar ludzkiego ciała podczas chodzenia. Śródstopiu reprezentowane kości stępu tworzące swój zestaw, az tyłu – kości piętowej i kości skokowej. Podczas spaceru kostkę rozprowadza całkowitej masy ciała między kośćmi stopy, podczas gdy przeżywa największy dyskomfort z powrotem i biura środku. Rozkład masy ciała jest poprzeczny, przednie, boczne i środkowe łuki. U ludzi, istnieją trzy główne punkty podparcia, które znajdują się w obszarze pięty i przedniej części stopy. Natychmiast oni „spotkać” na amortyzację podczas chodzenia.

Jak obcasy wpływać na stopę

Ludzka stopa, absorbując energię boiska, chroni wszystkie inne stawy zużycia nogi. Jeśli istnieją jakiekolwiek naruszanie tej funkcji dotknięte chorobą kolano i biodro połączenie – noszą ogromny ciężar.

load...

Gdy prawidłowa pozycja (poziomo) stopa opiera się na trzech punktach, a jeśli nosi wysokie obcasy, całe ciało obciążenia spadną na jego przedniej i paliczków, co z kolei wpływa na kręgosłup – środek ciężkości, poruszającego się do przodu, spowoduje nadmiernego zginania w pasie , W odpowiedzi wyrównawczego gdy miednica jest przechylone, jest nieprawidłowe położenie klatki piersiowej – on pochyla się do tyłu. Takie zmiany w taki czy inny sposób doprowadzić do zakłócenia naturalnej pozycji narządów, a to może mieć wpływ na jakość przeprowadzanych przez funkcje organizmu.

Gdy stopa zmienia swoją normalną pozycję, dolne mięśnie nóg podczas chodzenia rozpoczęcia pracować inaczej. Teraz nie są one tak zaangażowany, więc stopniowo słabnąć, stają się wiotkie. Wszystko to prowadzi do zaburzeń krążenia żylnego. Faktem jest, że podczas cięcia, dolnej mięśni nóg „push” krew w żyłach, zapobiegając w ten sposób ich rozszerzenie. Dlatego prawidłowe funkcjonowanie mięśni nóg – prawdziwy zapobiegania żylaki i obcasy obuwia przyczynia się do powstania i rozwoju tej choroby.

Ciąża i buty z obcasami

Możliwe lub nie nosić wysokie buty pięty dla kobiet w ciąży? To pytanie jest podniesione przez wiele kobiet. Kiedy kobieta nosi serce dziecka, dramatyczne zmiany odbywają się w jej ciele. Tak więc, hormon progesteron dotyczy tkanki łącznej, co czyni je bardziej miękki – rodzaj preparatu do późniejszego dostarczenia. Taka zgodność i elastyczność ścięgien i więzadeł stopa, która znajduje się w niewłaściwym położeniu może spowodować deformację stawów, zarówno w stawach stopy i biodra i kolana. Często staje się przewlekłe nieprawidłowości.

Kobiety w ciąży, preferujących wysokie obcasy, musimy pamiętać, że te buty powoduje zmianę krzywizny kręgosłupa: dolna część ciała pochyla się nieznacznie, co może mieć wpływ na położenie płodu. Fakt, że silne nachylenie miednicy nie staje się tak łatwe, jak dawniej, „kołyska” dla dziecka. Obciążenie na brzusznej części zwiększy, wtedy mięsień prosty brzucha i skóra jest nadmiernie rozciągnięte. I to jest złe, nie tylko estetycznie, ale także z punktu widzenia dalszego ożywienia. Młoda mama będzie bardzo trudno poradzić sobie z poporodową brzuch i są w oryginalnym kształcie.

Oczywiście, aby nosić buty w środku, małych lub wysokim obcasie buty dla kobiet w ciąży może być, ale to lepiej zrobić to w skrajnych przypadkach. Na przykład, jeśli pójdziesz do odpowiedzialnego zdarzenia, urodziny, imprezy i tak dalej. Ale w każdym razie lepiej jest być w takim bucie jak mało czasu lub potrwać kilka wymiennych płaskie buty. Po pin – to potencjalne ryzyko kontuzji. Ponieważ w czasie ciąży parametry ciała są zmienione, przesunięcie środka ciężkości – wszystko to przyczynia się do słabej koordynacji ruchów i można łatwo potknąć lub podwinąć noga. Powstające w tym okresie słabość stawach dodatkowo przyczynia się do skręcenia i szczepów. Myślę, że kobiety w ciąży powinny zawsze zrezygnować buty z obcasami w zimie, zwłaszcza w lodzie i śniegu, to nie jest konieczne.

Wybór odpowiedniego obuwia

Tak więc, we wczesnych stadiach, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, a ty czujesz się dobrze, noszenie wysoki obcas buty mogą być najważniejsze – znaleźć prawo. Najbardziej niestabilna i traumatyczne opcja, co również negatywnie wpływa na fizjologię stopy, jest stadnina. Na to kobieta musi stale równoważyć, oprócz krajowych „płaski” drogi można przedstawić wiele przykrych niespodzianek. Także lepiej jest zrezygnować obcasy kotek, ale na szeroką poczujesz się bezpieczniej. Niektóre ciężarne kobiety wolą kliny – wąską platformę. Z jednej strony to dobrze, że przejście z lekkim wzniesieniu pięty do przodu gładka, więc stopy nie jest zmęczony i czuje się komfortowo. Ale z drugiej strony – klin jest często dość wysoki i nie jest zbyt stabilna.

Przy wyborze obuwia, należy zwrócić uwagę na wielkość i kształt pięty i jak łatwo jest założyć i zdjąć, a jeśli mocno osadzona. Japonki i chodaki bez pięty – nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ są one stale spada, a stopa w nich zbyt mobilny. Można kupić buty lub miękkiej koronki pantofle sportowe, ale należy pamiętać, że w późniejszym terminie z wybitnego brzuch do przodu je nosić będzie dość trudne. I nie skąpić na zdrowie! Tanie buty wątpliwej jakości materiału nie będą Ci ostatni przez długi czas, przyniesie ani przyjemności, ani komfort.

Aby nie przeliczyć rozmiar, pójść na zakupy w godzinach wieczornych. Konkurować automaty modelu, chodzić do sklepu. Niektóre kobiety wybierają buty z powrotem do tyłu, bez uwzględniania ewentualnego obrzęki stóp, w nadziei, że szybko rozprzestrzenia. Jednak jest fundamentalnie błędne! Takie poświęcenie w imię mody może prowadzić do problemów z krążeniem, stałe zmęczenie urazów nóg i żylaków.

Dając pierwszeństwo jednego lub innego wariantu, dążąc do butów wykonana jest z wysokiej jakości naturalnych materiałów, które zapewniają doskonałą wentylację. Podnieść piętę nie więcej niż trzy do pięciu centymetrów. Najlepszym rozwiązaniem – buty, buty, sandały z ryflowaną podeszwa. Jeśli nie można znaleźć tych, w każdym warsztacie może zrobić kołowrotek materiału antypoślizgowego. To nie wpłynie na wygląd obuwia, ale aby uniknąć ewentualnych upadków i urazów, oprócz przedłużyć żywotność baterii.

Podnóżek

Jeśli chcą angażować się w pięknych butach z obcasami, a następnie dołożyć starań w celu zmniejszenia jego niezdrowy wpływ. Za pomocą wkładek Wkładki: wspierają łuk stopy, która jest zapobieganie jej spłaszczenie. Ponadto, jeśli wolisz buty lub buty z wąskim palca, w celu wyeliminowania deformacji palców, kupić je na specjalne podkładki separacji lub podkładki żelowe, które są sprzedawane w wielu aptekach i sklepach działów ortopedycznych.

Zachować wolną parę bez pięty. Jeśli wystąpi zmęczenie lub wystąpienia bólu zawsze zmienić swoje buty. Będzie to przydatne w ciągu dnia, gdy dany wolnego czasu, aby zrobić te ćwiczenia: obrócić nóżki i kilka razy w każdym kierunku. Poprawia krążenie krwi.

W godzinach wieczornych, pieścić swoje stopy i wykąpać: dodać sól morską w ciepłej wodzie (około 36-38 stopni). Również miły i relaksujący masaż stóp i kontrast prysznic. Zawierają na przemian zimną i gorącą wodą pod ciśnieniem i skierować dysze na podeszwach stóp. Następnie można zastosować specjalny krem, który nie tylko nawilża, ale także zmniejsza zmęczenie.

Na późniejszych etapach, to prawdopodobnie nie będzie w stanie powiedzieć z dumą: „Mimo swego położenia, noszę obcasy”. Ale nie rozpaczaj. Krótko po porodzie, będzie można dostać swoje ulubione buty i iść na spacer z dzieckiem. Wszystko w swoim czasie!

load...