Mogę laktacja pić zieloną herbatę?

Zawartość:

Najszczęśliwszy okres od każdej kobiety – jest to z pewnością jej macierzyństwo. Posiadanie dziecka w rodzinie zawsze prowadzi przyjemne wysiłki w celu opieki nad nim, a całkowitą zmianę tradycyjnego sposobu życia nowo rozwiniętego mama. Do niedawna, wydawałoby się, miał wolny czas, ale teraz małe okruchy przyciąga uwagę wszystkich członków rodziny, a matka, jako człowiek matka dziecko spada z wyczerpania i braku snu. Ale to nie czyni ze względu na zdrowie i rozwój ich grudnichka!

load...

Wiele młodych matek na początku karmienia piersią mają do czynienia z problemem braku lub niedostatecznej produkcji mleka. Dzieje się tak przede wszystkim w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Iw rezultacie, te kobiety próbują przywrócić laktację, uciekają się do różnych środków ludowej. Niektórzy nawet przestać karmić piersią i szukać ich odpowiednie mieszaniny. Ale nie za ich przykładem! Nie odwracaj od macochy matki, ponieważ pozbawia swoje bezkrwawe najbardziej użytecznych pierwiastków śladowych i przyczyniają się do jego lekkomyślnych czynów obniżonej odporności dziecka.

Odpływ mleka u kobiet zależy od wielu czynników: od wahania nastroju, stres, przepracowanie, niedożywienie i wykorzystaniu niewielkich ilości płynów w ciągu dnia. Ale problem słabej laktacji – jest to zjawisko przejściowe, panika w tyle tym razem nie jest to konieczne. Lepiej jest wziąć to łatwe i pić herbatki ziołowe, które można znaleźć w aptece. Jeśli lubią takich napojów przed porodem, nie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Wystarczy zastąpić czarna herbata jest bardziej korzystne, mniej kofeiny. To prawda, że ​​mówimy o zielonej herbaty i jej niewiarygodnie magicznych właściwościach.

Często młode matki zapytać, czy jest możliwe, aby zwiększyć laktację poprzez regularne spożycie zielonej herbaty. Powiedzmy, że do tej pory, istnieją różne opinie na temat jego skuteczności dla mamy i dziecka. Zamieszczone internetowe i czasopisma można znaleźć wiele ciekawych rzeczy o tym napojów bezalkoholowych, jak również wątpliwości co do jej wykorzystania przez karmienie piersią.


Powrót do spisu treści

load...

Zielona herbata dla karmiących matek, „za” lub „przeciw”?

Zielona herbata jest doskonałym przeciwutleniaczem, który ma cudowne właściwości tonizujące. Jego regularne stosowanie pomaga obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych. Te własności są dobrze wpływać na stan organizmu, z wyjątkiem dla przywrócenia prawidłowego metabolizmu, zaobserwowano utratę nadmiaru płynu, intensywne usuwanie odpadów i toksyn rozpadu.

Dlatego kobiety, które chcą schudnąć, to aromatyczny napój więcej niż przydatne: jeść 3-5 filiżanek zielonej herbaty dziennie, staniesz się właścicielem pięknej figurze, i nie tylko. Twój wygląd zmieni się, oczywiście, tym lepiej, a skóra będzie promienna zdrowy koloryt. To nie jest reklama produktu. Są to wnioski z badań przeprowadzonych wcześniej, a także analiza licznych komentarzach czytelników.

Ale nie biegać do supermarketu kupić zieloną herbatę, opakowaną w saszetkach. Jak wiesz, nie wszystko złoto, co się świeci. Pokrojone herbatki nie przyniesie Ci maksymalne korzyści, ale nie zaszkodzi organizmowi. Lecznicze właściwości herbaty w torbie jest znacznie niższa liści. Jest to duży, skręcone liście herbaty, łatwe do zdobycia swój pierwotny kształt w wrzącej wodzie, w stanie pozytywnie wpływać na zdrowie naszego ciała, bogate w witaminy i pełen przyjemny, delikatny zapach.

Zielona herbata zawiera kofeinę, ale ma pewien procent teiny. Thein – minerał ślad, podobny pod względem właściwości do kofeiny. Dlatego warto zastanowić się, czy dziecko do snu i nie niegrzeczny w nocy? Po tym wszystkim, kofeina, nawet w małych ilościach pobudza układ nerwowy, zwłaszcza małe, powstały grudnichka. I czy można pić zieloną herbatę w czasie karmienia piersią, to ile? A może to lepiej zrezygnować z tej przyjemności podczas karmienia piersią?

Każda matka pielęgnuje swoje dziecko, i, oczywiście, przed wyborem między jego satysfakcji dowolny kaprys i potrzebują dziecko będzie wolał okruchy. Dlatego też, jeśli nie można wyobrazić sobie dzień bez herbaty, można ją pić, ale trochę czasu, aby obserwować reakcję dziecka. Można pić trochę, stopniowo zwiększając dawkę. I patrzeć jak się zachowuje miękiszu po karmić piersią. Więc można zrozumieć, czy konkretnie w przypadku korzystania z tego pić i w jakich ilościach.

Matka, oczywiście, świadomość, że ich siła zależy bezpośrednio od tego, jak się rozwijać dziecko, nie powstać, gdyby wystąpiła reakcja alergiczna i czy będzie go za „odchylenie” matki w diecie. Po tym wszystkim, kobiety – namiętna, niespokojny i może nawet częściowo oszukany na jedzenie. W rezultacie, będzie pewnego dnia poddać się przysmaków, bo chcemy po prostu!

Ale zawsze obserwować dziecko. Jeśli wypić filiżankę zielonej herbaty, zjeść ciastko lub kilo brzoskwiń, spojrzeć na reakcję małego organizmu: dziecko jest niegrzeczne, często budzi się – wtedy odrzucić stosowanie szkodliwych składników podczas karmienia piersią. A ty i twoje dziecko będzie łatwiejsze.


Powrót do spisu treści

Czy zielona herbata jest w stanie zwiększyć laktację w karmiące?

Choć rozmawialiśmy o właściwości lecznicze zielonej herbaty, wiele kobiet wierzy, że picie kilku filiżanek dziennie, oni w ten sposób pozbyć się problemu. Organizm matka, która karmi dziecko karmienie powinno być zawsze na palcach, wypoczęty i zdrowy. Ponieważ dzień kobiety wyprodukował około 900 ml mleka, oczywiście, płyn w organizmie potrzebne do uzupełnienia. W dniu laktacji powinny pić do dwóch litrów wody.

Pomimo wszystkich pozytywnych właściwości zielonej herbaty, przekonanie, że napój ten wzrośnie laktację u matek karmiących piersią jest częściowo błędne. Ponieważ każdy człowiek jest niepowtarzalny w każdym znaczeniu tego słowa, podobnie jak ciało, a każdy ma swoje własne cechy. Dlatego wiele kobiet w okresie karmienia piersią zielonej herbaty naprawdę pomaga im stać się bardziej mleczna. Inni mają dużą różnicę przed i po zastosowaniu tej tonik napoju nie jest przestrzegana.

Jest udowodnione, że zielona herbata zajmuje ważną rolę w procesie laktacji. Nie jest w szczególności zwiększa produkcję mleka matki, a zatem rozciąga się fizjologiczny proces przewodów gruczołu mlecznego. Tak więc, jeśli zdecydujesz się karmić piersią swoje dziecko i nie ma mleka, można spróbować pić herbatę.
Powrót do spisu treści

Czy to możliwe, aby dać zielone herbaty dzieci?

Niektórzy ignoranci młode mamusie próbują pić pierwszych miesięcy ich dzieci, które nie osiągnęły jeszcze sześć-miesięczne. Jako wody pitnej lub zaoferować im raczej słabą zieloną herbatę. Jeśli chodzi o dodawanie wody w grudnichka diecie może powiedzieć, że jest nawet przydatna. Po czym karmione piersią dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne mikro i makroelementów oraz korzystnych składników odżywczych z mlekiem matki.

Mleko z piersi, a także zawiera wystarczającą ilość wody. Dlatego jedzenia tylko mleko mama, dziecko czuje się świetnie. Jednak w niektórych przypadkach nadal trzeba mieć butelkę zwykłego sączy i zawsze przegotowanej wody.

Kilka łyków czystej wody można przywrócić procesy metaboliczne w organizmie, co powoduje wzdęcia overfeeding często i charakterystykę kolki z nim. Jeśli woda dla dziecka, aby zastąpić zieloną herbatę, spowoduje to okruchy zwiększoną drażliwość i niepokój. A moja mama jest bardzo niezadowolony, że pijany dziecka. Dlatego lekarze generalnie nie polecam, niemowlęta drinka. Zapamiętaj raz na zawsze, w pierwszych miesiącach życia dziecka muszą ograniczać się do niewielkiej ilości wody.


Powrót do spisu treści

Jak oszczędzać energię pije swoje właściwości lecznicze i aromat?

W ten sposób odkryliśmy, że karmienie piersią może spożywać ten napój. Ale jak to zrobić, tak, że ma pozytywny wpływ na kobiety w okresie laktacji? Przez właściwe gotowania zależy, będzie nowo nabyte zielonej herbaty naprawdę uzdrowienie.

Więc nie zrobić herbatę w metalu i ceramiki lub gliny czajnik. Jeśli warzone napoju w daniach z aluminium lub tworzywa sztucznego, napój może być aromatyzowana z metalu. To samo odnosi się do termosu. Termosu może zalać herbatę, ale tylko wtedy, gdy jest bardzo potrzebne. I jeśli można to zrobić, to najlepiej, aby podnieść ceramiki. Jeśli karmisz piersią, mleko może nabyć nieprzyjemny smak.

Przy spawaniu, wszystko jest jasne: wybrać spośród wszystkich produktów herbacianych jakości towarów – duży liść zielonej herbaty. Wlać szczyptę herbaty wrzącą wodą może być nudna. Należy najpierw poczekać aż do temperatury około 80 stopni. Domagaj nie więcej niż 30 minut, w przeciwnym razie można stracić cały pachnący jakość i witaminy z napojem, a smak staje się gorzki. Ponownie, będzie to miało wpływ na smak mleka.

Koniecznie polać czajnik z wrzącą wodą, w pewnym sensie, podgrzać. W ten sposób można dokonać składników odżywczych do „ucieczki” z liśćmi w przegotowanej wody, innymi słowy, zachować wartość napoju. Nalewania gorącej wody do zimnej czajniczek przydatnych witamin dostać.

Zaangażuj się w dużej objętości absorpcji herbaty nie warto, zwłaszcza na czczo, ale rano wypić filiżankę aromatycznego napoju tonik – przyjemność! Jeśli dziewczyna jest picie przed ciążą tylko espresso lub cappuccino, podczas rodzenia i laktacji, będzie ona doświadczyć pragnienie powrotu do starych nawyków. Ale, niestety, w okresie laktacji jest niebezpieczne dla zdrowia. Ale, jak mówią lekarze, może doskonale zastąpić dane pić zieloną herbatę z miodem. Efekt będzie taki sam.

Tak więc, można powiedzieć, że zielona herbata – doskonałą alternatywą dla kawy. I to nie tylko w okresie karmienia piersią, ale także w życiu codziennym. Nawiasem mówiąc, niektóre z płci, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego one wyglądać młodo i świeże, proste zdanie: „Każdego dnia wypić filiżankę zielonej herbaty”

load...