Moczenie u dzieci

Skąpe znowu obudziłem się dziś rano w mokrych spodniach? Nie spiesz się do niego pretensji, bo on sam nie jest słodki! Z reguły dzieci w takich sytuacjach czuję silne zakłopotanie i wstyd. Krytykować ich w tej sytuacji – najgorszą rzeczą, że można zrobić. Szanse są, ty i twoje dziecko do czynienia z moczenia nocnego.

load...

Moczenie w niczym nie przypomina prawdziwej choroby. Dlatego nie należy karcić dziecko i leczyć! Słowo moczenie lekarze oznaczać niezdolność dziecka do utrzymywania moczu. U dzieci, lekarze zidentyfikowali dwie główne odmiany moczenia nocnego: dzień i noc. W żadnym przypadku nie należy ich mylić ze stałą moczu nocnego, która jest zupełnie inna choroba neurologiczna.

Mimowolne moczenie nocne nazywany oddawanie moczu w nocy u dzieci, które osiągnęły wiek pięciu. W wieku od jednego do trzech lat, zaczyna się tworzenie kontroli nad procesem oddawania moczu. Kończy jak jest tworzenie normalnie przez około cztery lata.

Liczba pustych przestrzeni w normie dziecka wynosi około 10, w zależności od wieku i ilości można pić płyny dzieckiem. Głównym oddawanie moczu zwykle przypada w dniu, kiedy dziecko jest obudzone. Jednocześnie, nocne oddawanie moczu zatrzyma.

Jednak około 20% dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat, proces jest zepsuty. W rezultacie dziecko niemal każdego ranka budzi się w mokrym łóżku, ponieważ cierpi na moczenie nocne. Starsze dzieci, tym mniejszy procent z nich cierpi z powodu moczenia nocnego. Jednak około 2% dzieci nie opuszczają z chorobą w życiu dorosłym. Nawiasem mówiąc, chłopcy cierpią z powodu moczenia nocnego dwa razy częściej niż dziewczęta. Tak, i moczenie nocne u samców dzieci trwa przez całe życie znacznie więcej.

load...

Przyczyny moczenia nocnego u dziecka

Istnieje spora liczba różnych przyczyn, które doprowadziły do ​​rozwoju moczenia nocnego u dzieci. Ale lekarze – neurolodzy najważniejszy czynnik wytrącania różni mózg uszkodzenie dziecka, wynikające zarówno podczas ciąży patologicznie postępowaniu, lub w wyniku urazu urodzenia. Co do zasady, wszystkie te urazy wystąpić z powodu niedotlenienia płodu.

W wyniku zakłóceń w normalnym tempie dojrzewania ośrodkowego układu nerwowego spowalnia znacznie i hormony dziecka nie spełnia normy wiekowej. Ogół wszystkich tych czynników prowadzi do rozwoju moczenia nocnego dzieci.

Ponadto, dodatkowe warunki do rozwoju moczenia nocnego są następujące czynniki:

 • Że dziecko ma wiele ostrych i przewlekłych zakażeniach dróg moczowych.
 • Awaria nerwowych regulację pęcherza.
 • Różne nieprawidłowości w obrębie dróg oddechowych.

Ponadto, nasilenie istniejącego moczenia może powodować hipotermia, nieżytowe lub ostre choroby układu oddechowego.

Bardzo ważne jest, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem – pediatrą. Najczęstszym błędem rodziców – żadne dziecko do lekarza, wierząc, że w końcu problem zniknie na własną rękę. I nadal nosić pieluszki pierwsze dwa lata, potem trzy, cztery, pięć lat …

Jednak bardzo często lekarze po zbadaniu dzieci cierpiących z powodu moczenia nocnego, ujawniają swoje różne patologie, nie tylko moczu, ale także nerki. I nie zawsze, choroby te są nieszkodliwe. Bardzo często ich terminowe diagnoza może uratować zdrowie dziecka i zapewnienie pełnego życia w przyszłości.

Dla rozpoznania możliwych chorób lekarze przepisują serię badań, które obejmują:

 • Badanie ogólne krwi, która określi stan zdrowia dziecka i jego obecność w organizmie stan zapalny.
 • USG całego układu moczowego, takich jak nerki.
 • Elektroencefalografia.

W niektórych przypadkach lekarz może uznać za konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań liczbę, do których należą: urografii dożylnej, cystoskopii, urofluometriya. W tym przypadku, jeżeli lekarz – urolog stwierdzi, że dziecko ma zaburzeń lub chorób nerek i dróg moczowych, dziecko konieczne leczenie zostanie powołany. Wszystkie dodatkowe leczenie i obserwacja dziecka odbędzie się urologa.

W tej samej sprawie ewentualnego naruszenia lekarz nie był w stanie zidentyfikować układu moczowo-płciowego, dziecko zostanie wysłany na dalsze badania lub neurologa lekarza lub psychologa. A jeśli przyczyną jest – lub zaburzenia neurologiczne lub psychiczne, lekarz przepisze dziecku, czego potrzebuje leczenia.

Od rodziców zależy również dużo w trakcie leczenia moczenia nocnego. To rodzice muszą nauczyć dziecko korzystania z nocnika, a po raz pierwszy dokładnie upewnić się, że dziecko regularnie opróżniać pęcherz. Ważne jest, aby monitorować reżimu picia dziecka i nie pozwolił slajd materii. Głównym objętość cieczy dziecko powinno pić rano, a już na pewno nie wolno użycia dużych ilości płynów przed snem.

Ponadto nie obudzić dziecka do toalety w nocy – może to spowodować jeszcze większe zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, aw konsekwencji do znacznego pogorszenia sytuacji. Moczenie nocne u dzieci z tego nie będzie działać – wymaga leczenia. Jak wcześniej leczenie dziecka zostanie zapisany w nocy mniej.

Oczywiście, leczenie jest niezbędne. W przypadku, gdy lekarz przepisał leki zabiegów dziecko, które rodzice powinni przestrzegać nim bardzo ściśle. Jednak w leczeniu moczenia nocnego Jest bardzo ważne jest podejście do problemu z punktu widzenia psychologii. Rodzice powinni być bardzo taktowny, taktowny i sprawiedliwe wobec ich dziecko cierpi z powodu moczenia nocnego.

Wpływ choroby na kształtowanie charakteru dziecka

Nie trzeba dodawać, choroba moczenie nie może iść do umysłu dziecka całkowicie. Nawet jeśli dziecko nie pokazują go, był bardzo zdenerwowany z powodu jego niedyspozycji, zaczyna rozwijać kompleks niższości. Co więcej, zjawisko to obserwuje się nie tylko w dorosłych dzieci, ale nawet w trzyletnich dzieci.

Dzieci zaczynają się wstydzić swoich zdrowych rówieśników, jako wynik zaczynają unikać kontaktu z nimi, ogranicza się do siebie. Ten problem bardzo często, pochodzi znać o sobie, że dziecko zaczyna chodzić do przedszkola, gdzie widzi zdrowych dzieci. Szczególnie silny kompleks niższości daje o sobie znać w przypadku dziecka zaczynają śmiech dzieci lub nauczyciela lub pielęgniarka zaczyna swój wstyd.

Wszystko to jest bardzo negatywny wpływ na kształtowanie charakteru całego dziecka. Niektóre dzieci mogą stać się bardzo agresywny, a inni wręcz przeciwnie, niezdecydowany, bojaźliwy, samowystarczalny. A nawet jeśli rodzice nie zauważają żadnych zmian charakteru ich dziecka, nie ma gwarancji, że te same zmiany nie będzie zgłosić się, gdy dziecko przychodzi na tak zwanym „niebezpiecznym” wiek przejścia. A rodzice i nie zdaje sobie sprawy jest to, że wszystkie te problemy z charakterem zasięgiem dziecka go od dzieciństwa, jako konsekwencja faktu, że dziecko cierpi z powodu moczenia nocnego.

Dlatego rodzice powinni być bardzo pomocne dla Twojego dziecka. W żadnym wypadku nie może mu wstyd, a jeszcze bardziej winny – to będzie tylko pogorszyć sytuację. Bardzo często następujący przebieg wydarzeń: dziecko pierwsze oznaki moczenia nocnego, nie przejawia się szczególnie intensywne. Rodzice zaczynają pokazać swoje niezadowolenie z dzieckiem, dziecko zaczyna doświadczenie. I, w konsekwencji, bardzo wielu różnych stanach nerwicowych. Moczenie zaczyna być odczuwalne nawet więcej. Rodzice są nerwowi, dziecko też choroba wzmocnione – okazuje rodzaj błędnego koła.

Ponadto dość często neurotyczne stany, które promują mimowolnego oddawania moczu, mogą być wywołane różnymi dodatkowymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak:

 • Urodził się w rodzinie drugiego dziecka.
 • Poważna choroba lub śmierć bliskich krewnych.
 • Niekorzystna atmosfera emocjonalna w rodzinie.
 • Rodzina przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania, zmiana przedszkola i szkoły.
 • Rozwód rodziców.
 • Śmierć ukochanego zwierzaka.

Neurotyczny stan dziecka wymagającego leczenia od lekarzy neurologa i psychologa. Ponadto, rodzice powinni pamiętać, że stany nerwicowe posiada ciekawą funkcję. Mogą one prawie całkowicie zniknąć i wrócić w pełni, w zależności od stanu psycho-emocjonalnego dziecka. Oznacza to, że moczenie może wystąpić równie dobrze – gaśnie, następnie pojawiając gdy pozornie choroby ustąpiły całkowicie. W żadnym wypadku nie można się zniechęcać i zrezygnować, ponieważ przerwa w leczeniu moczenia nocnego neguje wszystkie swoje dotychczasowe wysiłki.

Jak możemy pomóc dziecku?

Po raz kolejny, należy przypomnieć – rodzice odgrywają ogromną rolę w leczeniu moczenia nocnego u dzieci. W przypadku, gdy moczenie dziecka rozwija się bardzo szybko, bez – wszelkie warunki, rodzice muszą przeanalizować sytuację i starają się zrozumieć, co mogło spowodować rozwój choroby.

Być może w życiu dziecka nie mają – radykalną zmianę? Starają się pomóc dziecku dostosować się do nowych warunków. Nie zapomnij również o atmosferze w rodzinie – spokojnej, przyjaznej atmosferze, brak konfliktów – wszystkich istotnych warunków odzyskania dziecka. Nie zapominajmy, że prawie wszystkie dzieci są bardzo trudne do zniesienia, a nawet brak brak uwagi rodziców. Staraj się dać dziecku jak najwięcej uwagi – czytać mu, grać w gry, chodzić z nim. Wszystkie te działania nie tylko pomogą poradzić sobie z chorobą, ale również przyczynić się do wzmocnienia relacji.

Również rodzice powinni zwrócić uwagę na to, jak spędzają wolny czas, dziecko. Nie powinno się pozwolić dziecku spędzać dużo czasu oglądając telewizję, a nawet więcej, przez długi czas, aby grać w gry komputerowe – to bardzo negatywny wpływ na układ nerwowy dziecka, to zbyt ekscytujące. Wymień gry komputerowe spacer i oglądanie telewizji – czytanie książek.

Trzeba też mówić o kwestiach takich jak dzień snu dziecka. W żadnym wypadku nie powinny być zmuszane, ze skandal umieścić swoje dziecko do snu, jeśli nie chce. Nadmierny stres dziecko całkowicie bezużyteczne. Można po prostu wyciągnąć zasłony i czytać książki dla dzieci. Najprawdopodobniej dziecko będzie zasnąć we własnym zakresie. A nawet jeśli nie zasnąć jak święta znacznie bardziej użyteczne niż sen, który poprzedza dziecko płacze.

Należy również wspomnieć, przygotowania do snu w nocy. W – Po pierwsze, bardzo ważne jest ścisły reżim – dziecko powinno iść do łóżka w tym samym czasie. Po drugie, psychologów dziecięcych zaleca opracowanie rodzaj rytuału – na przykład sprzątanie zabawek w miejscach, higieny, czytając książkę i pomarzyć sobie.

Rodzice, których dzieci mają do czynienia z takim problemem musi pamiętać, mimowolnego oddawania moczu u dzieci Leczenie polega na dość długo. Dlatego, cierpliwość i wytrwałość, aby pozostać lojalnymi sojusznikami w walce z chorobą.

load...