Mleko kozie – dobro czy zło?

Mleko kozie jest chyba najbardziej dyskutowanych nabiał żywności. Korzyści i szkód z mleka koziego często niedoceniane, a niekiedy przesadzone. Ten artykuł opisuje szczegółowo wszystkie właściwości koziego mleka, wskazania i przeciwwskazania do jego stosowania – zarówno z naukowego punktu widzenia iz punktu widzenia medycyny tradycyjnej.

load...

Korzyści z mleka koziego jest znana od czasów starożytnych. Nawet w starożytnej Grecji istniał mit, że Zeus opiekowała kozę dziecko jest Amalhteia. Przez tysiące lat zajmują się hodowlą kóz ludy Azji, Europie i na Kaukazie. Nawet Hipokrates i Awicenna rozpoznał lecznicze właściwości koziego mleka, wykorzystując je do leczenia chorych. Najbardziej powszechnie stosuje się mleko kozie do leczenia chorób płuc i żołądka.

Do leczenia dzieci cierpiących na krzywicę, w średniowieczu to jest bardzo szeroko stosowane ser z mleka koziego jest. Powodem tego jest bardzo prosty – jak ser zawiera dużą ilość witaminy D i wapnia, w których brak jest przyczyną krzywicy u dzieci. Ale dla mieszkańców górskich i południowych terytoriach produktów wytwarzanych z mleka koziego już dawno stały się częścią codziennej diety.

Jednak lekarze poważnie zainteresowane leczniczych właściwości koziego mleka i uporać się z badania dopiero w początku 20 wieku. Impulsem do rozpoczęcia badań była obserwacja naukowców dla niemowląt, dla jednej lub innego powodu pozbawione mleka matki. Śmiertelność wśród tych dzieci, które otrzymywały mleko kozie zamiast mleka piersi były znacznie niższe niż dzieci karmione mlekiem krowim.

Paryska Akademia Nauk Medycznych w 1900 roku oficjalnie uznane mleko kozie jest produktem wysoce diety i polecam go dla dzieci i osób z osłabionym organizmie. W Polsce najbardziej zagorzałym zwolennikiem koziego mleka stała się pediatra i dziecko dietetyk VN Żuk, autor najbardziej popularna w ZSRR książki „Matka i dziecko”. To właśnie podczas jego aktywnego wsparcia i udziału w przedmieściach Sankt – Petersburgu został zorganizowany przez farmy do hodowli danej rasy kóz wniesionych przez specjalne zamówienie rządu Szwajcarii.

load...

Jednak mleko kozie stał się bardzo popularny, że wkrótce stał się zbyt mały dla wszystkich chętnych. Mleko kozie zaczęły być wydawane tylko na receptę karmienia dla niedożywionych dzieci i żywienia osób z chorobami przewlekłymi. To właśnie w tym czasie korzystanie z mleka koziego został oficjalnie uznany i medycyny polskiej.

Jednak po pewnym czasie, mleko kozie przeszedł niezauważony w cieniu do zupełnie nieznanych powodów. Przez długi czas, mleko i kozie, a wszystkie wyroby z mleka koziego, za dość egzotyczne produkty. Najprawdopodobniej jest to spowodowane wszyscy jesteśmy od dzieciństwa przyzwyczajony do tradycyjnego smaku mleka krowiego go i serem, a postrzeganie produktów z niezwykłym smakiem i zapachem jest zawsze trudne.

Ostatnio jednak, mleko kozie zaczyna odebrać starą popularność. Ludzie zaczęli myśleć o swoim zdrowiu, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie zdrowego odżywiania. Produkty wytworzone z mleka koziego jest bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego. Ponadto niemałą rolę w popularności mleka koziego przyniósł pediatrów, którzy jednogłośnie dostrzegają korzyści płynące z mleka koziego do ciała dziecka, zwłaszcza dla słabych i często chorych dzieci. Kozie mleko dla dzieci – bardzo przydatny produkt. A poza tym, w dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej nowych fanów tradycyjnej medycyny, w której Przepisy Korzystanie mleko kozie jest bardzo powszechne.

Skład mleka koziego

Opisane bardziej szczegółowo poniżej skład mleka kozie. Jego właściwości lecznicze kozie mleko, oczywiście, jego skład. I mleko i produkty mleczne zawierają w swoim składzie dużą ilość witamin takich jak A, C, B, D, E, mikro i makroelementów.

Skład chemiczny mleka koziego jest bardzo różny od mleko innych zwierząt. Na przykład, kóz mleko jest około 6-krotnie więcej kobaltu, który jest zawarty w kompozycji, witaminy B12. I to właśnie ta witamina jest ostatecznie odpowiedzialny za takich procesów życiowych w organizmie człowieka, takich jak metabolizm i hematopoezy. Ta cecha mleka koziego ma zasadnicze znaczenie dla tych dzieci, których stan zdrowia jest w znacznym stopniu zredukowane.

Innym, nie mniej ważne i wartościowe cechą kompozycji mleka koziego jest dość wysokiej zawartości cennych substancji, takich jak potas. Układu naczyniowego ludzkiego ciała – potas niezbędne do prawidłowego tworzenia, rozwoju i funkcjonowania całego układu sercowo jest. Dlatego lekarze – dietetycy polecam pić mleko kozie w żywieniu człowieka, cierpienia, co – wszelkie rodzaje naruszania normalnego funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego systemu.

Pomimo faktu, że wraz z krowiego mleka koziego należy do grupy kazeina, mleko kozie zawartości alfa-1S-kazeina jest praktycznie zerowa. Ten alfa-1S-kazeina jest głównym źródłem reakcji alergicznych ludzi mleka krowiego. Taka reakcja alergiczna na mleko krowie jest bardzo częste. Ale uczulony na kozim mleku – coś niezwykłego.

Ale beta – kazeiny w mleku kozim zawiera prawie tak samo jak w mleku kobiecym. Ponieważ białek mleka koziego zawiera odpowiednio dużą ilość albuminy, białka są łatwo odszczepiona i konwertowane na małe płatki. Jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ korpus metabolizm białek mleka, w odróżnieniu od zasysania Nienaruszone białka mleka krowiego. Dlatego koziego prawie nigdy nie powoduje zaburzenia układu trawiennego normalnego ludzkiego ciała.

Ze względu na fakt, że mleko kozie zawiera 57% mniej niż w krowy i 23% mniejszy niż w ludzkim mleku laktozy, mleka koziego dopuszcza żywienia w użyciu nawet dla osób, które cierpią z nietolerancją laktozy osobnika. Oczywiście, istnieje ryzyko odrzucenia przez organizm i koziego mleka, też, ale okaże się, co do zasady, bardzo, bardzo rzadko. Jednak wszystkie chory powinien zacząć pić mleko stopniowo, w małych porcjach, stopniowo je zwiększając. Dopiero staje się jasne, że nie ma nietolerancji mogą pić mleko kozie i gotowane z niego bez żadnych produktów mlecznych – lub strachu.

Należy także zwrócić uwagę tak ważnego czynnika w składzie mleka koziego, gdy zawartość tłuszczu. Pomimo faktu, że średni stopień mleka koziego tłuszczu do około 4, 4%, przy czym udział procentowy pobór mleka koziego wynosi prawie 100%. Wynika to z kilku właściwości tłuszczu mleka koziego. Po pierwsze, wielkość kuleczek tłuszczowych mleka koziego jest około 15 razy mniejsza niż krowy kulek tłuszczu mleka. Po drugie, w mleku krowim 51% nienasyconych kwasów tłuszczowych, przy czym kompozycja mleka koziego do nienasyconych kwasów tłuszczowych jest około 69%. Dzięki temu tego rodzaju kwasów metaboliczną zdolność do niedrożności akumulacji cholesterolu w organizmie człowieka.

Ponadto, skład mleka koziego jest bardzo bogata w różnych witamin i pierwiastków śladowych, na przykład, takich jak:

 • Wapń

Każdy wie, że wapń jest odpowiedzialny dla normalnego rozwoju i zdrowych zębów. Zarodki muszą być ogromna ilość wapnia tworząc systemy stomatologicznych kości i. Jednak po urodzeniu, przez całe swoje życie, człowiek nadal potrzebują wapnia.

Wapń w organizmie człowieka jest przyczyną wielu procesów. Na przykład, normalna krzepnięcia krwi jest możliwe tylko wtedy, gdy dostateczna ilość wapnia w organizmie człowieka. Ponadto jest wapń odgrywa zasadniczą rolę w normalnym funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego, kości – układ mięśniowy, elastyczność i wytrzymałość, jak i normalnej przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Ponadto dla mieszkańców dużych miast get enough wapnia w organizmie jest szczególnie ważne – bo wapnia ma unikalną zdolność do usuwania z tkanin i radionuklidów strontu.

 • Magnez

Magnez jest niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów fizjologicznych. Pierwszy magnezu jest niezbędne do prawidłowego przebiegu różnych rodzajów metabolizmu energetycznego. Powód jest bardzo prosty – dużo energii jest uwalniany podczas rozszczepienia ATP. Jednak aby tak się stało jest dzielenie, musi mieć w jony magnezu ludzie, bez których ta reakcja jest po prostu niemożliwe.

Ponadto magnez jest odpowiedzialny za regulację normalnego wzrostu komórki, syntezę nowych białek niezbędnych dla funkcjonowania organizmu, normalnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego, wyjście z ludzkiego ciała metali ciężkich, radionuklidów. Magnezu jest na ogół bardzo skutecznie czyści ludzkiego ciała, co uniemożliwia odkładanie się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych, kamieni nerkowych i pęcherza moczowego.

Również udział w metabolizmie magnezu, fosforu Proces normalnej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, a nawet stymulować normalne perystaltykę jelit. Poza tym wszystkim, magnez jest koniecznością, aby zakończyć pracę – redukcja i relaks – mięsień sercowy. A dla normalnego ciśnienia krwi w organizmie człowieka jest również wielka odpowiedzialność jest magnez. Efekt ten osiąga się w wyniku tego, że ściana naczyniowa magnezu rozszerza się, a tym samym zmniejsza się wysokie ciśnienie krwi.

 • Mangan

Mangan niezbędne dla każdego żywego organizmu do normalnego funkcjonowania. A ciało ludzkie nie jest wyjątkiem. To manganu aktywuje żywotnych procesów, takich jak proces oddychania komórkowego i metabolizm minerałów. Również musi Mangan jest niezbędny do normalnego funkcjonowania następujących organów: wątroba, nerki, trzustki i mózgu.
Ponadto, magnez bierze udział w rozwoju systemów kostnych i mięśniowych, co jest, dlaczego tak jest konieczne, aby dzieci w okresie intensywnego wzrostu. Manganu uczestniczy również w wielu innych reakcjach immunologicznych i metabolizmu lipidów i węglowodanów.

Ponadto mleko kozie zawiera bardzo dużą liczbę wysokiej jakości białka, tłuszczów zwierzęcych, mineralnych i elementów, które są wyjątkowo korzystne działanie na metabolizm śladowych.

Mleko kozie tego jest przydatna?

Teraz trzeba powiedzieć więcej o kto z osób najbardziej pomocne koziego mleka i wyrobów z niego. Oczywiście, ich zastosowanie jest korzystne do wszystkich bez wyjątku, jednak, w niektórych przypadkach, mleka koziego nie tylko użyteczne, ale w zależności od efektu terapeutycznego na ciało człowieka, cierpiących na określone choroby. Tak więc:

 • Obecność ludzkich reakcji alergicznych na białka mleka krowiego

Tacy ludzie muszą całkowicie zrezygnować z korzystania z produktów mlecznych, które są tak niezbędne dla ludzkiego organizmu do normalnego funkcjonowania. Białko mleka koziego jest reakcje alergiczne podobne przyczyny i mogą być spożywane przez osoby tej kategorii osób. Ponadto – koziego ma pozytywny wpływ na organizm ludzki. Przy regularnym stosowaniu go codziennie przez co najmniej dwa miesiące, często osoba całkowicie zniknąć jakiekolwiek reakcje alergiczne na białko mleka krowiego.

 • Przywracanie ciała po różnych stresów i wzmocnionym wysiłku fizycznego

Jak wspomniano powyżej, kulek tłuszczu mleka koziego jest znacznie mniejsza niż w przypadku krów kulek tłuszczu mleka. To właśnie z powodu tego faktu, wchłanianie kozim mleku jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż krowy. Ten fakt jest bardzo ważne dla ludzi, których korpusy są osłabione na skutek różnych czynników. Oraz mleka koziego dużą ilość potasu, który jest po prostu konieczne dla normalnego funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego w ciele ludzkim osłabione.

 • Dzieci krzywicy, jak również rekonwalescencji po złamaniach o różnej złożoności

Jak wiadomo, mleko kozie zawiera dużą ilość wapnia i witaminy D, co znacznie wzmacnia tkanki kostnej. Dlatego często lekarze zalecają mleko kozie dla dzieci po roku w profilaktyce i leczeniu krzywicy. A ponadto, mleko kozie jest niezwykle przydatna dla osób, które doznały złamania. Jak wykazano w licznych badaniach Surgeons – traumy, dzienne spożycie jednej szklance mleka koziego w 2 razy zmniejsza fuzji i pełną regenerację kości.

 • Kozie mleko dla kobiet w ciąży

Dla kobiet w ciąży pije mleko kozie przynosi po prostu bezcenne, bo to jest prawdziwa skarbnica szerokiej gamy składników pokarmowych i mikroorganizmów, a także minerałów. Wapń zawarty jest w dużych ilościach w mleku kozim nie tylko zapewnia wszystkie niezbędne do utworzenia okruchy kości, ale także chroni zęby przed próchnicą matki i paznokcie – od wiązki.

 • Koziego mleka podczas karmienia piersią

Karmiącej matki, która wykorzystuje mleko kozie, a także w pełni popiera potrzebę pierwiastków śladowych i witamin, nie tylko dzieci, ale także swoje ciało. Zatem Matki karmiące zwalnia się z ogromnej liczby bardzo różnych kwestii, począwszy od niedoboru witaminy i wypadanie włosów kończącym się banalne. Kozie mleko dla matek karmiących wymienić kompleksy multiwitaminowe.

 • Ludzie, którzy chcą schudnąć

Pomimo tego, że kozie zawiera odpowiednio dużą ilość tłuszczu, nie przekształca się do tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka. Wielki zawartość mleka koziego innego mikro i makroelementów, witamin i minerałów może zapobiec podczas diety uogólnionych chorób niedoboru i inne powikłania organizmie, która jest pozbawiona normalnego zasilania.

 • Obecność ludzkiego jelita dysbioza

Jeśli dziecko lub osoba dorosła w obliczu takiej uciążliwości, jako naruszenie normalnej równowagi mikroflory jelitowej, produktów mlecznych i serów z mleka koziego, bardzo szybko pomóc doprowadzić do jelit do normy. Pamiętaj, aby podać w diecie osób chorych kefir, jogurt lub nawet tylko sfermentowane mleko kozie. Na ogół, w celu osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest picia produkty mleczne z mleka koziego, z szybkością 100 g na 10 kg wagi ciała.

Przebieg leczenia powinna być następująca: trzy dni trzeba jeść produkty mleczne, a następnie zrobić przerwę dwudniową. Następnie odbioru powinny być pięć dni – i jeden dzień przerwy. Następnie, w recepcji musi być przez okres jednego tygodnia, po którym trzeba się badaniom na przerost bakterii. W stosownych przypadkach, i nie jest to niezwykle rzadkie, zabieg należy powtórzyć. Chociaż, co do zasady, wyraźna poprawa stanu chorego przychodzi na trzeci dzień spożycia produktów mlecznych, przygotowane na bazie mleka koziego.

Również w dysbakterioza bardzo przydatne serów z mleka koziego. Wytwarza się go w ten sam sposób jak sera z mleka krowiego. Ponadto, można kupić gotowe, zarówno w sklepach i na rynkach.

 • Obecność ludzkiej przewlekłym zapaleniem żołądka o wysokiej kwasowości soku żołądkowego lub wrzodów żołądka lub dwunastnicy

Mleko kozie jest niezwykle przydatna dla błony śluzowej żołądka. Mleko kozie, oprócz innych zalet, posiada zaskakujące i unikalną zdolność do natychmiastowego zobojętnienia kwasu solnego zawartego w kompozycji soku żołądkowego. I w tym samym czasie podczas neutralizacji nie występuje gwałtowne reakcje chemiczne powodujące wzdęcia, zgaga i odbijanie się. Ponadto, skład mleka koziego jest lizozym. Materiał ten ma wysoką zdolność do leczenia ran na błony śluzowe.

Jeśli u pacjenta z chorobą wrzodową żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka, możesz pomóc następną kurację z mlekiem kozim. Codziennie rano na czczo, należy wypić szklankę mleka surowego. Następnie, w ciągu dnia małymi łykami pić dwie szklanki mleka koziego. Przebieg leczenia powinien wynosić około 21 dni.

 • Kozie mleko dla skazą

Zbyt wiele dzieci i ich rodzice mają do czynienia z takim problemem jak skaza, albo atopowe zapalenie skóry. W obliczu tego samego problemu rodziców wie, jak nieprzyjemne chwile daje okruchy choroby, i jak trudno jest leczony. Pediatrzy odkryli, że dzieci, które jedzą mleko kozie jest znacznie rzadziej cierpią skazy. Mleka koziego, jeść dziecko w trakcie leczenia, co znacznie przyspiesza szczątki odzyskiwania. Alergia na mleko kozie jest dość silny lek przeciwhistaminowy. Ale uczulony na kozim mleku i jest niezwykle rzadkie.

Rodzice od razu nasuwa się pytanie, jak dawać mleko kozie BABY. Ktoś uważa, że ​​konieczne jest, aby gotować, podczas gdy inni wolą dać go na surowo, gotowane mleko wierząc, że jest w dużej mierze traci swoje dobroczynne właściwości. Lekarze również doradzić, aby postępować w następujący sposób: dla dzieci w wieku do dwóch lat, mleko nadal trzeba gotować, ale dzieciaki starsze znacznie bardziej celowe, aby dać mu surowo.

 • Kozie mleko dla trzustki

Jeśli chodzi o korzystanie z mleka koziego dla pacjentów z zapaleniem trzustki dawna debata toczyła. Niektórzy lekarze twierdzą, że w tym przypadku mleka koziego jest całkowicie bezużyteczne, a niektóre żywienia, że ​​to znacznie ułatwia przebieg choroby. W każdym przypadku, korzystanie z mleka koziego ma nic złego nie może zabrać ze sobą, więc warto spróbować. Do leczenia zapalenia trzustki, mleko kozie należy wziąć pół szklanki przed każdym posiłkiem do dwóch miesięcy.

 • Kozie mleko w cukrzycy

W medycynie ludowej, mleko kozie jest często stosowany do łagodzenia stanu człowieka, cierpiącego na takie choroby, jak cukrzyca. W tym celu, tradycyjna medycyna oferuje codzienne pacjenta co dwie godziny w ciągu dnia, aby wypić szklankę mleka koziego. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby przerwać przyjmowanie insuliny i innych leków, które są przypisane przez lekarza – kozie mleko, ze wszystkimi jego właściwości lecznicze, nie może ich zastąpić.

 • Kozie mleko w raku

Uważa się, że mleko kozie raka umożliwia bardzo skutecznie. Jednak, jak skuteczne leczenie to rzeczywiście bardzo trudno jest ocenić, a to jest prawie niemożliwe, aby obiektywnie – bo chora osoba, która korzysta z mleka koziego, z pewnością w większości przypadków otrzymała alternatywną metodę leczenia tradycyjnej medycyny. Kozie traktuje się konwencjonalnymi środkami, oczywiście, nie może zastąpić.

Jednak lekarze mają ugruntowaną, że spożycie mleka koziego w czasie przejazdu chorego chemioterapii, znacznie zmniejsza przejaw skutków ubocznych chemioterapii. A poza tym, że wzmacnia układ odpornościowy. W tym celu, tradycyjna medycyna oferuje następujące receptury.

Gotować trzeba 100 gramów każda miodu, jedną gałązkę aloesu i 500 gramów świeżego surowego mleka koziego. W kąpieli wodnej rozpuścić miód i doprowadzić ją do wrzenia, a następnie dodać drobno zmielony Aloe arborescens i dalej gotować przez 5 minut. Następnie dodać uzyskanej mieszaniny mleka koziego, dokładnie wymieszać i umieścić w lodówce. Dają mleko piwny, po którym pacjent pozwala co godzinę na 50 gramów na 10 kg masy ciała co najmniej 6 godzin. Leczenie należy rozpocząć tydzień przed przewidywanym terminem rozpoczęcia chemioterapii, a do końca – co najmniej tydzień po zakończeniu chemioterapii.

Przed użyciem tej funkcji należy skonsultować się z lekarzem chorego. A ponadto, przed otrzymaniem funkcji jest wymagana, aby dowiedzieć się, czy to wcześniej u człowieka nie – lub reakcji alergicznych – jeden z elementów. Jeśli chory wcześniej – każdy z nich, aby nie jeść, spożycie środków należy bardzo ostrożnie, w małych porcjach.

Kozie mleko w kosmetyce

Mleko kozie jest bardzo rozpowszechniona w kosmetologii. Na przykład, dzienna pocieranie mleka surowego zwykłego skin koziego pozwala całkowicie pozbyć się trądziku i znacznie poprawić cerę. Koza mleczna do włosów – na ogół obecny zbawieniem. Płukania włosów po mleku kozim mycia przywraca uszkodzone suche włosy, zapobiegając przekrój i strat.
Zastosowanie mleka koziego

W takim przypadku, jeśli masz zamiar to kozie mleko do diety jako zapobiegawcze i regenerujący środek, trzeba znać kilka prostych zasad. Argumentował on, że mleko kozie jest bardzo tłuste. Dietetycy często pytają się, jak hodować kozie mleko, aby uniknąć zaburzeń jelitowych. Jednak w rzeczywistości, taka ostrożność jest absolutnie zbędne – kwasów tłuszczowych mleka koziego jest prawie nigdy nie zakłócać normalnego funkcjonowania żołądkowo – jelitowego. Dlatego jak pić mleko kozie, nie ma specjalnej magii – tak jak zwykły krowy.

Korzyści i szkód z mleka koziego

Korzyści z mleka koziego i szkodzi – kwestia ta nie może być ignorowane. Mleka koziego jest przydatna, wspomniano powyżej – użyteczne właściwości mleka koziego są niezaprzeczalne. Jednakże, istnieje druga strona monety. Teraz nadszedł czas, aby mówić o możliwych zagrożeniach, które mogą doprowadzić do mleka.

Główną rzeczą, którą musisz pamiętać, że kozie mleko dla niemowląt w żadnym wypadku nie może w pełni zastąpić niemowląt. Tłumaczy to fakt, że pomimo faktu, że mleko kozie zawiera bardzo duże ilości różnorodnych witamin, coś – to wszystko – ale to nie wystarczy. Kozie mleko dla niemowląt nie jest najlepszym substytutem mleka matki.

Na przykład, w mleka koziego jest bardzo mały tak, harmonijny wymagane dla substancji normalne okruchy rozwojowe, takie jak kwas foliowy. Kwas foliowy – jest rodzajem postaci rozpuszczalnej w wodzie witamin z grupy B, odpowiedzialne za narodzin i rozwoju komórek organizmu, a także ich normalnego funkcjonowania.

Ponadto, skład mleka koziego ma praktycznie takie kluczowym elementem, takie jak żelazo. Jak dobrze wiadomo, żelazo część hemoglobiny. I ze stałym niedoborem żelaza w diecie dziecka rozwija się bardzo szybko monochromatyczny niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Dlatego, w tym przypadku, gdy dziecko mówi nietolerancji białka mleka krowiego, a w związku z tym wzorem na bazie mleka, mleka krowiego, nie jest konieczne, aby przenieść je do zasilania wyłącznie mleko kozie. Infant formuła mleka koziego wzbogacona we wszystkie niezbędne witaminy i minerały, ale w tym samym czasie bez mleka koziego wady.

Następny niebezpieczeństwo, że może czekać na człowieka w zakresie korzystania z koziego mleka, jest to „bruceloza”. Pomimo faktu, że surowe mleko kozie krów jest o wiele bezpieczniejsze, ryzyko zarażenia się chorobą nadal istnieje, i to po prostu nie może być ignorowane. Kup mleko kozie może być tylko w dwóch miejscach:

 • W sklepach
 • W głównych rynkach, które mają swoją własną usługę inspekcji weterynaryjnej

Jeżeli dla niektórych – jakiegokolwiek powodu zakupiony kozie mleko „z nim”, sprzedawca, że ​​nie wiem, a który wcześniej nigdy nie kupił mleko, to niekoniecznie musi być poddany wrzenia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby spędzić na oddziale zakaźnym szpitala co najmniej dwa tygodnie, a kwestia, czy mleko kozie jest dobre dla ciebie nigdy nie będzie istotne.

Ponadto, wybierając kozie mleko, należy go powąchać. W przypadku, gdy zwierzę jest trzymane w niewłaściwych warunkach sanitarnych, mleko kozie staje się bardzo nieprzyjemny smak i zapach. Najważniejszą treścią jest czysty wymion kozy, które wydzielają gruczoły łojowe tłuszczowe kwasy lotne. Są kwasu dostania się do mleka, nadać mu taki nieprzyjemny zapach i smak.

load...