Mity i legendy o materacach

„We śnie, człowiek spędza jedną trzecią swojego życia!”; „Słaba jakość materac może doprowadzić nieprawidłowy!”; „Najnowsze technologie kosmiczne – tylko w naszych materacach!” – co slogany nie wymyślić marketingowców i sprzedawców w walce o nasze ciężko zarobione pieniądze z tobą. Po tym wszystkim, różnych firm i producentów – jak grzyby po deszczu, a wszystkie one przyciągnąć głośne okrzyki i super – nowych rozwiązań w branży materaca. Walka ma za co – bo nikt nie będzie zaoszczędzić pieniądze na rzeczy, które nie są kupowane przez okres jednego roku, w którym ludzie oddają w przyjemnych zajęć. Że chodzi o to, że nikt nie będzie zaskoczony materac pięć lub nawet siedem tysięcy dolarów.

load...

Spróbujmy zrozumieć przepływ informacji, który jest po cenach dumpingowych na nas sprzedawców, aby oddzielić go od prawdy nie jest całkiem prawda, i rozszyfrować terminy, które są często używane.

„Ortopedyczne” materac. W rzeczywistości, materace piankowe pamięci oznaczać „w leczeniu deformacji ciała i ich wynagrodzenia” (gr ORTOS. – Prosto, prawidłowe i pedia – edukacja). Nie cierpi na skoliozę? Czy jesteś w porządku z kręgosłupem? Następnie ortopedyczny materac nie trzeba. Ale jeśli zdecydujesz się kupić materac ortopedyczny, to powinny być traktowane jedynie w specjalistycznych sklepach i biurach.

„Anatomicznej” materac – materac, który próbuje przejąć kształt ciała – ale dlaczego kupować materac, który nie?

Piękne słowo „pianka poliuretanowa” – banalne i znane wszystkim z dzieciństwa piany, ale brzmi to imponująco. „Sztuczny lateks” – polimer, chemiczny skład bardzo zbliżony do pianki poliuretanowej, czyli gumy piankowej.

load...

„Wysokiej jakości tkaniny tapicerskie: módlcie Damaszek Jacquard” – jest to poważny argument, aby podnieść cenę, ale jakie to ma znaczenie, jak to wygląda na materacu pod prześcieradłem?

Najważniejszą rzeczą w materacu sprężynowym – tej wiosny. Tylko dlatego, że producent sprężyn jest znacznie mniejsza niż producentów materacy. Wtedy to, co jest różnica między materacy różnych producentów, jeśli używają tego samego źródła? Liczba sprężyn i grubości drutu znaczy absolutnie nic. Ponieważ duża liczba sprężyn, ale cienki drut w końcu zapewnić taką samą sztywność jak w przypadku grubszej drutu i mniejszą ilością sprężyn. Dobrze, ze stali hartowanej, która jest wykonana z wiosną – to jest po prostu super, po prostu to sprawdzić, można po prostu wypatroszone materac i dając sprężynę na metalograficznych analizy. Nie zamierzasz to zrobić?

Gwarantowana. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z materaca – w pierwszym miesiącu użytkowania, można go zwrócić do producenta. 10 i 20-letnia gwarancja – nie więcej niż chwytem marketingowym.

Technologia „Zima / Lato”. W rzeczywistości, można spać na arkuszach. Czy to ważne zawartość wełny i bawełny tapicerki pod prześcieradłem?

„Aeratory” help przewietrzyć materac. I dlaczego powinno być wentylowane?

Materiał „pamięć” lub memoriks, po prostu podoba. Pomimo osobliwej nazwy nie jest niczym więcej niż gliny. Lubisz spać w glinie? Zwłaszcza dlatego, że to nic innego jak pianki impregnowane, warte dużych pieniędzy. „Naturalne materiały”. Tak, materace wykonane są z tworzyw sztucznych może teoretycznie produkować szkodliwe substancje. Do naturalnych materiałów, które są znacznie droższe, to teoretycznie może służyć jako pokarm dla różnych błędów i złych bakterii. Więc po co płacić więcej za naturalność?

load...