Missoni: słynna marka i historię jej występowania

Zawartość:

Missoni – marka światowej sławy, z siedzibą w Mediolanie, a stał się znany ze swoich słynnych zygzaków. Jasny obraz zdobi bluzki, spódnice, sukienki nisko wycięte. Home bezkształtne dziane Missoni obraca się w powietrzu w uwodzicielskiej materiału. Oprócz wspaniałej znaną marką zygzaki bezbłędne gładkie szwy, które sprawiają, stawy łączące części ledwie zauważalne. Odzież marki Missoni jest powszechne, właściwe jest w domu, w biurze i na imprezach. Zgadzam się, bardziej niż wystarczająco dużo zalet jednej firmie? Więc jaki jest sekret sukcesu Missoni? Spróbujmy zrozumieć. I zacznijmy od podstaw – od marki i historię jej występowania.

load...

Historia Missoni

Jednak jest to niemożliwe, aby napisać o firmie, nie pamiętając jego założyciela. Ottavio Missoni urodził się w starożytnego miasta Dubrownika na południu Chorwacji w 1921 roku. W sześciu letniego chłopca, Ottavio z rodzicami przeniósł się do miasta Zadar, gdzie spędził młodość. Missoni poważne hobby można zauważyć lekką atletykę. Ottavio był poważnym sportowcem, a nawet udało się wygrać przed rozpoczęciem II wojny światowej, osiem tytułów krajowych. Jednak marzenie o karierze sportowej zniszczony wojną. Missoni poszedł do przodu. Nie możemy powiedzieć, że czas wojsko utrzymywane w bezchmurny jak życie w świecie cywilnym. W 1942 roku Ottavio udział w bitwie pod El Alamein, a wynik zostaje schwytany przez aliantów. Miał protomai w obozie egipskiej tak bardzo, jak 4 lata. Wtedy (w 1946 roku) zużyte żołnierze wrócili do Włoch. Nie Ottavio szybko odzyskuje i nawet wchodzi Oberdan High School. Ale nie można żyć stypendium i przedsiębiorczych Missoni wraz ze swoim przyjacielem Giorgio otworzył mały warsztat podejmowania dresy marki Venjulia, który później stał się główną postacią włoskiej drużyny olimpijskiej.

Najwyraźniej sukces imprezy było spowodowane faktem, że Ottavio – były zawodnik, a on jak nikt nie wie, co odpowiada potrzebie podczas długich treningów. Taki czy inny sposób, ale właściwość nie jest tylko młody człowiek przyniósł korzyści, ale również pomógł znaleźć szczęście w życiu osobistym. W 1953 roku, Ottavio Missoni Rosita Dzhelmini spełnia i proponuje jej. A potem sportowej warsztaty szycia, pytasz? Fakt, że przyszła panna młoda jest następcą fabryki do produkcji tkanin i haftowane szale, więc młody miał wiele wspólnego.

Muszę przyznać, że para szybko połączyli siły i stworzyli firmę Missoni. Stało się to w roku ich małżeństwa. Początkowo był to zwykły warsztat dziewiarskich. Para długo sprzedać małych produktów do klientów w sposób losowy, zanim otrzymał duże zamówienie. Dzianina w dużej skali potrzebne słynny dom „La Rinashente”. Trzeba powiedzieć, że Ottavio i Rosita Missoni znakomicie poradził sobie z zamówieniem? Dlatego istnieje właścicielem marki Missoni w 1966 roku. Warsztat miał sprzętu, które są produkowane tylko sprawne i paski tkaniny. Dlatego, zamiast w połączeniu z kreatywnymi pomysłami małżonkami nastąpił znany i rozpoznawalny na całym obrazie świata Missoni.

load...

Kolejnym szczęśliwym wydarzeniem był pokaz mody w 1967 roku, kiedy Rosita poproszeni o usunięcie modeli biustonosz, tak aby nie zakłócać geometrię sukience. Ale nie sądzę, że w centrum uwagi sukienki stają się przezroczyste. I w końcu, w tym przypadku okazało światowej sławy.

Sukces chronologia Missoni

1958 – pierwsza na świecie kolekcja mody Missoni został zaprezentowany pod nazwą „Milano-Simpathy”.
1965 – znajomość Rosita z stylistka z Francji Emmanuel Kahn. Był wydarzeniem w Nowym Jorku doprowadziły do owocnej współpracy.

Kwiecień 1967 – małżonkowie Missoni został po raz pierwszy zaproszony do Palazzo Pitti (Florencja) na pokaz mody.

1970 – Missoni przy wsparciu edytorze amerykański Vogue Diana Vreeland otworzyła swój pierwszy butik w sklepie Bloomingdales.

1976 – Ottavio i Rosita otworzyła swój pierwszy butik w Mediolanie.

1978 – 25. Rocznica domu mody Missoni. Na cześć tego wielkiego wydarzenia odbywają się pokazy w Nowym Jorku i Mediolanie.

1979 – firma najpierw tworzy linię odzież męską. W tym samym roku, marka Missoni otrzymał dyplom „za wkład Republiki Włoskiej” oraz medalem „Za zasługi cywilne”.

80-ty roku – spółka tworzy kostiumy do opery „Łucja z Lammermoor” Gaetano Donitsetti.

1994 – 40. Rocznica marki, która para obchodzonego niezwykła wystawa „Missonologiya – świat Missoni”, która odbyła się z powodzeniem w wielu krajach.

1997 – Ottavio i Rosita przeniesione na spółkę w zarządzaniu Angela Missoni, córką.

2005 – marka Missoni podpisał umowę na budowę hotelu z firmy Rezidor SAS. Pierwsze budynki były w Kuwejcie, Edynburg i Dubaju pod nazwą Missoni.

Jesteśmy przekonani, że ta chronologia Missoni nie kończy, a marka odzieżowa zachwyci kolorowe zygzaki więcej niż jedno pokolenie.

load...