Mission Possible: rosnące storczyki w domu

Zawartość:

Natura stworzyła dziesiątki tysięcy gatunków storczyków. Możemy spotkać się z pracownikiem storczyków prawie wszędzie w środowisku naturalnym. Oczywiście, z wyjątkiem pustyni lub zaśnieżonej krainy lodu polarnego.

load...

Najbardziej niesamowite piękno storczyków żyją w tropikalnych i subtropikalnych lesah.Usloviya stale wysokie temperatury i obfite opady deszczu są na rosnące storczyki najbardziej korzystny efekt. Dlatego też, pomimo największej różnorodności gatunków tych bosko piękne rośliny, nie wszystkie z nich mogą być uprawiane w domu, w rzeczywistości zwykłych domowych.

Orchidea, która jest odpowiednia nawet dla niedoświadczonych kwiaciarni

Dojazd do selekcji pożądanych gatunków storczyków, wziąć pod uwagę następujące rzeczy: jaka jest temperatura w pomieszczeniu, gdzie pitomitsy wzrośnie, rozkwicie i rozkoszować się ich obecności? W ciepłym pomieszczeniu czuć się Wanda, Katla, Phalaenopsis, Dendrobium. Obudowa z umiarkowaną temperaturą w pomieszczeniach odpowiednich dla lelii. Dla tselogony, pafiopedilyumi dendrobium idealny chłodny pokój. W tym artykule będziemy mówić o najbardziej popularnych storczyków, które coraz częściej ozdabiają swoje domy nie tylko doświadczeni hodowcy, ale także zupełnie niedoświadczeni amatorzy tej działalności. Powiemy wam o hybrydę, która jest często nazywany „Orchidea dla początkujących”. Taki tytuł zdobyła tyle na łatwość pielęgnacji i konserwacji.

Chodzi o Phalaenopsis. Ten kwiat dostał przydomek „The Orchid Butterfly” z jakiegoś podobieństwa jej barwy na skrzydłach tego motyla. Podziwiać w domu z tych kwiatów z należytą starannością możesz od sześciu miesięcy do ośmiu miesięcy w sposób ciągły. Do nowego lokatorem był wygodny w pomieszczeniach domowych, należy wiedzieć i dbać o trzech składników, które dostarczają go. Mówimy o specjalnym podłożu dla storczyków, specjalne dla swojego nawadniania i cyrkulacji powietrza swojej urody.

load...

Zdrowe rośliny – nauczyć się wybierać prawidłowo

Oczywiście, że określenie koloru płatków przyszłości można zaufać sobie, ponieważ wszystko zależy od osobistych preferencji smakowych. Ale żeby zrozumieć, zdrowia roślin, trzeba znać niektóre z objawów, które odróżniają chore rośliny z jej zdrowych odpowiedników. Tak, zdrowe rośliny:

 • Świeże, jasne, elastyczne płatki
 • Liście są jasnozielone lub czerwono-zielony, przy ich braku brązowe plamy, suchość, żółknięcia, ślady i objawy pleśni lub sieci
 • Mięsiste i jędrne korzenie są biało-zielone. Zauważ, że gdy podłoże w którym storczyk suche korzenie będzie jasne, przypominające srebrnych nici. Jeśli jest mokro, korzenie będą zielone.

Jeśli widzisz, że masz wybrany zakład spełnia wszystkie te funkcje, więc upewnij się, że jest całkowicie zdrowy i nie ma niebezpieczeństwa, aby nabyć go do dekoracji domu. Jeśli zdecydujesz się kupić sezon kwiat Zimą pobespokoytes papieru owinąć roślinę, a następnie umieścić w plastikowej torbie.

Zrób to delikatnie i ostrożnie, tak aby nie uszkodzić liści i kwiatów, jednocześnie zapewniając ochronę przed skutkami niskich temperatur. Nie należy pozostawiać delikatną urodę w samochodzie na zimno przez ponad piętnaście lub dwadzieścia minut.

Gdy był w domu z nowym najemcą, trzeba zadbać o jego aklimatyzacji w nowym miejscu. Aby to zrobić, należy umieścić roślinę w miejscu chronionym przed promieniami słonecznymi oraz kierunkową dobrej wentylacji. Pozwól mu wstać tutaj kilka dni, aby dowiedzieć się, zrozumieć, że jego podróż ze szklarni, cieplarni, szklarni, magazynów zakończone powodzeniem. Teraz on jest w domu. Powiadomić wszystkich o swoim domu, czy dodatek rodzinny w formie eleganckiego kwiatu, że teraz każdy będzie cieszyć.

Słońce, powietrze i woda

Kwiat chętnie żyć i wzrastać w dowolnym oknie światło, ale światło jest rozproszone storczyki wolą. Najkorzystniejsze są uważane okna wychodzące wschód lub zachód. Po tym wszystkim, nie będzie skwarze słońca w sezonie letnim, ale będzie odpowiednie oświetlenie w okresie zimowym. Umieszczenie storczyków na południowej stronie, należy zadbać o stworzenie odcień dla roślin.

Lub po prostu usunąć kwiat z parapetu na stoliku pod oknem. Jeśli zapomnisz to zrobić, narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych wypalanych liście ofert. Zakład otrzymał oparzenia, które wyglądają jak wgniecenia lub brązowe plamy, jasnym lub ciemnym, w zależności od stopnia uszkodzenia. Umieszczenie jego piękno na oknie północnym, w zimie jest zapewnienie dodatkowego oświetlenia.

Podobnie jak wszystkie inne rośliny, Phalaenopsis sięga światło. Do sytuacji kwiat pozostały bezpośrednio okresowo kolei pulę roślin na jego osi. Należy zwrócić uwagę na kolor liści pitomitsy. Jeśli zauważysz, że one zaczęły zmieniać swój kolor lub został on zmieniony, na przykład, stając się ciemno-zielone, choć było światło zielone lub czerwone i zielone, oznacza to, że zakład nie ma światła.

Istnieją trzy sposoby podlewania storczyków, o których powiemy teraz, że roślina nie doświadczył męki pragnienia, ale nie pod groźbą powodzi.

Natychmiast poinformować, że w ramach nawadniania ma swoje dziwactwa, które jest łatwe do zapamiętania, bo oni też są tylko trzy. Tak więc, należy wiedzieć:

 1. Roślina należy nawadniano tylko wtedy, gdy podłoże jest całkowicie wysuszone;
 2. Woda do irygacji, korzystne jest stosowanie ciepłej lub, w temperaturze pokojowej;
 3. Wszystkie zabiegi wodne (i nawadniania i opryskiwania) dla storczyków spędzić rano lub po południu, z oczekiwaniem, że w nocy przed zakładzie miał czas do wyschnięcia.

Pierwsza metoda nawadniania – deszczowanie. To jest najbardziej zbliżony do naturalnego, naturalnego szkliwa. Istotą tego jest taka: kiedy widzimy, że podłoże jest całkowicie suche, bierzemy garnek z jego orchidei, przypisywać je do łazienki, tam jest ustawiony strumień wody, dzięki czemu nie jest silny i ciepły. Zaczynamy podlewanie orchidei na górze, aż do czasu, gdy podłoże nie jest całkowicie zamoczenia. Immersion – to jest drugi sposób, w jaki można wykorzystać w pielęgnacji storczyków. On także przeprowadzić w łazience.

Należy wybrać pojemnik (miski lub wiadra) z ciepłą wodą i zanurz je w zakładzie w czasie około dziesięć minut czy kwadrans. Czas ten jest całkiem wystarczające do podłoże jest całkowicie nasycony wodą zmokliśmy w koniecznym zakresie. Do przeprowadzania podlewania roślin w domu jest bardzo wygodne, jak przy użyciu konewkę. Na podłoże namoczono z każdej strony całkowicie zalać wodą, ewentualnie obracać się wokół własnej osi garnka.

Niezależnie od wybranej metody może być praktykowana nawadniania, pamiętaj aby woda swobodnie wypływać. Wyjąć z formy cały nadmiar wilgoci. Upewnij się, że rośliny lejek arkusz, tzw punkt wzrostu, a nie nagromadzonej wody. Jeśli jest tam, usunąć szmatką wilgoci. Punkt wzrostu w tym hybrydowych storczyków dostępnych w liczbie pojedynczej. Dosłownie – serce z kwiatem. Bez niego, nie może nie podoba się rozwijać, ale także żyć. Zraszanie roślin, usuń go w tym czasie, z bezpośrednimi promieniami słońca do składania ofert storczyk nie sparzyć.

Podczas aktywnego wzrostu i kwitnienia storczyków wymagają częstszego podlewania niż w czasach pokoju, gdy roślina już rozkwitały. Ponadto kieruje się do temperatury pokojowej, – w przypadku gdy budynek jest gorący, to należy zwiększyć podlewania. Ostrzec swojego domu, tak aby nie przesadzić z procedurami wodnych. O braku wilgoci roślina będzie wskazywać wam ospały i nawet pomarszczone liście na uwilgotnienia – gnicie korzeni, które zostaną przetopione i potemneyut.Ot nadmiar autopompa storczyk może poważnie zachorować, a nawet umrzeć. Nie pozwala na to, a wtedy twój nieziemskie piękno będzie zadowolić się widokiem kwitnących co najmniej siedem lat.

Roślina, przeszczep, otsazhivayut

Pod warunkiem, że jesteś właścicielem zdrowego i kwitnących roślin, przeszczepić go zaraz po dokonaniu zakupu nie jest konieczne. Powodem przeszczepu jest zwykle fakt, że podłoże jest wyposażony w ruinę. Dzieje się co dwa lub trzy lata. Ustalić, to nie jest trudne, jeśli spojrzeć nieco bliżej podłoża. Zagęszczony, kruche, poczerniałe podłoże zapahnuvshy kwaśny – to powód do roślin po przeszczepie.

Phalaenopsis orchidea należący do monopodialny roślin. Oznacza to, że ponieważ punkt uprawy roślin jest na górze, z powodu wzrostu storczyków tylko wydłużył. Większość nowych i zdrowych korzeni roślin znajdują się między liśćmi, wyjdź na zewnątrz i są przewiewne. Doniczka wewnętrzna jest stary beczka z suszonych, swoją wylotowych korzeni.

Wszystko to stanie się około pięciu lat siedem. I podczas wzrostu storczyki potrzebują nowego, czystego, świeżego podłoża. Repot swoje kochanie powinna być w przezroczystym pojemniku. Najprostsza wersja nadaje się do tego – wymagane pojemniki na żywność rozmiar. Aby ukryć swój nieatrakcyjny wygląd w przyszłości, należy umieścić pojemnik z kwiatem w drewna, bambusa lub doniczek ceramicznych.

Najbardziej „delicious” substratem dla storczyka Phalaenopsis, podobnie jak większość innych gatunków storczyków może być łatwo „call” koktajl. Zawiera wiele składników: kora, różnych włókien naturalnych (na przykład, torf), węgiel, mech, granulowane gliny, korek, grubo paciorkami piasek z dodatkiem perlitu i wermikulitu. Można wlać trochę piany. Oczywiście, kupić gotową mieszankę w sklepie będzie dużo łatwiejsze niż gotowanie własnego domu. Ale jeśli z jakiegoś powodu zniknęła z rynku, musimy wiedzieć, jak to zrobić samemu.

Początkowo należy przygotować poprawnie wszystkie składniki. Należy zacząć od skorupy – jest podstawą dla całej mieszaniny. Najlepiej jest używać korę z drzew sosnowych i usunąć go z konieczności mieć martwego drzewa. Kora powinny być czyszczone i frezowane tak, że po drugiej stronie kawałki o trzy rozmiary. Duże kawałki około dziesięciu milimetrów; średnia – mniej niż dwa razy, a śmieci wielkość dwóch milimetrów. Przed użyciem kory muszą być odkażone przez gotowanie kilka razy, w odstępach co dwa do trzech dni. Może być stosowany w postaci mokrej.

Kolejnym ważnym elementem – A mchu. Najczęściej wykorzystywane do sadzenia mech torfowiec, ale jest to dość nadają się do tego celu i mech Kukushkin lnu jest tzw. Z wyglądu przypomina gałązki świerkowe. Dla naszych celów lepiej jest użyć zieloną część, odrzucając łodygi. Przed rozruch mchu Mieszanina powinna być dokładnie przemyto gorącą wodą. Po tym, może to być zmielone na kawałki od dwóch do pięciu centymetrów. Wszystkie pozostałe składniki (piasek, węgiel, bloczki betonowe) można kupić oddzielnie. Jeśli zbierzesz piasku lub gliny rozszerzony pod względem przyrody, należy również zadbać o dezynfekcji surowego materiału. Piasek można zapalić w piecu, a keramzyt – zagotować.

Bardzo ważne jest, że podłoże i epifitovspravlyalis zbiornik ze swoim głównym zadaniu, które przedstawia się następująco:

 • Muszą utrzymać dobry zakład i zapewnić jej byt w pozycji pionowej
 • Dostarczyć korzeniami roślin, z nadmiarem wilgoci wokół nich, przekrwienie i stagnacji wody w zbiorniku
 • łatwo przechodzić powietrze do korzeni roślin, co zapewnia ich wietrzenie i wentylacji

W związku z tym substratem epifitami zwykle zawiera nie ziemia ogrodowa i pojemnik sadzenia na dole muszą mieć dostatecznie duże otwory, umożliwiające odpływ wody i cyrkulacji powietrza.

Więc kiedy nadszedł czas, aby repot orchidei w domashnihusloviyah, należy postępować w następujący sposób:

 • Trzeba usunąć orchidei z jego starego garnka, tak aby nie uszkodzić korzeni. Aby tego uniknąć, można nawet oddać stary garnek, pokroić go w kilku miejscach od góry do dołu. Należy także uważać, aby nie spowodować uszkodzenia roślin;
 • Spróbuj tak dokładnie jak to możliwe, aby usunąć wszystkie stare podłoże z korzeniami roślin. Wykonać ostre nożyczki i usunąć wszystkie stare Suszone korzenie i zepsute. Miejsce cięcia potraktowano sproszkowanym węglem, traktowane nich mała;
 • Przeszczep, trzeba garnek większy niż poprzedni. Na dole nowego domu storczyków umieścić kilka kamieni o dużych rozmiarach, to daje większą pulę stabilności. Następnie umieścić drenaż, w którym jest możliwe zastosowanie w rozszerzonym gliny, odłamki garnki, skruszonego granitu lub cegły wiórów;
 • Teraz umieścić w garnku z orchidei i zaczniemy wyliczać nowego podłoża, od czasu do czasu potrząsając pulę mieszać w stanie lepiej położyć. To powinno być wolne, aby wypełnić przestrzeń wokół korzeni storczyków, bez uszczelnienia, ale bez nadmiernych ubytków. Nie należy zasypiać podłoża korzeniowy szyjkę roślin powinny pozostać otwarte. Jego położenie jest optymalne, jeśli znajduje się nieco poniżej poziomu krawędzi garnka;
 • Po tych wszystkich procedur, rośliny należy podlewać, zachowując wszystkie subtelności nawadniania. Następnie umieścić orchideę w zacienionym miejscu na kilka dni do adaptacji i przyzwyczajenia. Nie zapomnij, aby odpocząć po plecach na zaznajomieni już na swoim miejscu.

Teraz można powiedzieć, że wiesz wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć w domu najbardziej sprzyjające warunki do uprawy storczyków. Nie zatrzymuj się na osiągnięty sukces, zaczyna się rozwijać inne rodzaje tych boskich roślin, inspirujące nas swoimi wspaniałymi widokami. Większość z nich ma niezaprzeczalne podobieństwa w zawiłości opieki.

Ale to nie będzie trudne, aby dowiedzieć się kilku niuansów, które nie są porównywalne z przyjemności świadkiem czarujących rośliny w swoim domu.

load...