Miód masaż – słodki zabieg dla zdrowia i urody

Zawartość:

Plaża współczesnej kosmetologii – walka z cellulitem. Debata o tym, co to jest i czy jest to konieczne, aby poradzić sobie z nim są nieograniczone. Ale nie jest to opinia, która pozostaje niekwestionowanym – Miód pomaga radzić sobie z tą chorobą, gładką skórę, nadając jej aksamitną miękkość. Ponadto, produkt leczniczy zawiera inne, równie korzystne właściwości. Miód jest doskonałym antyseptyczne, bakteriobójcze i po prostu pyszne lek. Rozpieszczać swoje ciało, aby naładować go z energii słonecznej, pozbyć się ciężaru problemów zdrowotnych – pomoc miodu masażu.

load...

Przydatne niż masaż miodowy?

Miód – biologicznie aktywny produkt, jego konstrukcja jest taka, że ​​wszystkie substancje znajdujące się w nim bezpośrednio wchłaniane przez organizm. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że masaż miodowy nanosi się na powierzchnię skóry i nie może w pełni wnikają do organizmu, nie jest przeciwieństwem jego właściwości. Masaż miodu pozwala skórze głęboko zanurzyć aminokwasów, rozpuszczalne w wodzie wystarczająco szybko) (witamin. Technika ta, która obejmuje masa miodu ma na celu stymulację zakończeń nerwowych, poprawę przepływu krwi, do wydalania płynu do stojącej, rozliczanie procesów wymiany.

Wstępne procedury

Jak każdy inny masaż, miód dotyczy procedur przygotowawczych. Powierzchnia skóry się oczyszcza. Wskazane jest, aby wziąć prysznic, jeśli to możliwe, udać się do sauny. Druga opcja jest najbardziej atrakcyjny, ponieważ oddzielenie a następnie wyjściowe toksyny porcja znacznie upraszcza miodu.

load...

Przed zabiegiem trzeba rozgrzać mięśnie, aby rozproszyć krwi. W tym celu konwencjonalne uderzeń. Początkowo są one miękkie, następnie bardziej intensywne. Ogrzać niezbędnej masy ciała, szczególnie kończyn, które są podatne na stagnacji. Ze względu na charakter limfatoka masażu powinny być przeprowadzane w tym samym kierunku, korzystnie do góry.

Aplikacja miód poprzedza dostosowania go do pożądanego stanu. W wielu źródłach można znaleźć informację, że używany płynnego miodu. Ale to konsekwencja jest dostępny tylko na początku lata. W innych okresach musimy być zadowoleni z tego, co mamy. Najważniejszą rzeczą w życiu jest do miodu! Zagęszczony miodu w żadnym przypadku nie mogą być ogrzewane powyżej temperatury 60 ° C, aby umieścić w kuchence mikrofalowej, piecu, łaźnię parową – zupełnie nie! Miód najlepiej topić się w łaźni wodnej przez umieszczenie w pojemniku z ciepłą wodą.

Wdrożenie technologii

Med dopuszczalne konsystencja jest nakładana na powierzchnię ciała. I na wszystkie naraz. Szyi, bikini, pachy, klatka piersiowa masować części wrażliwe nie mogą. Im cieńsza skóra i otaczających naczynia krwionośne znajdujące się w nogach, więc nałożyć cienką warstwę miodu. Masaż miodowy zaczyna się od stóp, a następnie przesuwając się: lędźwiowo-krzyżowy obszar, klatka piersiowa, ramiona, szyjki macicy, żołądka, piersi.

Technika jest prosta i dostępna dla laika. Muszą być stosowane do Palma masowanej powierzchni dłoni, aby utrzymać 1-2 sekundową pauzę i zabrać swoje ręce powoli. Pierwsze 5-7 przyjęć odbędzie się bez wysiłku wyciągnąć miód dla siebie. Czy ruchy staną się trudniejsze, że skóra będzie osiągnięcie do rąk, ewentualnego bólu. Jeśli tak się stanie, zmień technikę. Spróbuj ostre i łagodne ruchy, sensacje wybrać sposób kontynuować masaż miodowy.

Ta procedura polega na zastosowaniu materiału jednorazowego użytku. W ciągu 10-15 minut, miód będzie bardzo gęsty, kolor zmieni się bolesnego brudnożółty. Wynika to z faktu, że substancja ta wchłoniętej przez cały brud ciała: martwe komórki naskórka, toksyn, potu. Po użyciu wszystkich części ciała, miodu jest usuwany z gorącym ręcznikiem. Ugniata serwowane dywan, koc lub szlafrok przez 15 minut. Również w tym czasie pić herbatę ziołową. Dopiero wtedy moczony czas, można zmienić temperaturę ciała i zmyć resztki miodu.

Wskazania do masażu miodem

 • Procesy stojące w organizmie, z wyjątkiem zakrzepicy i żylaków;
 • Zaburzenia metaboliczne, ciężkie nadciśnienie nie jest skomplikowana;
 • Naczyniowego dystonia;
 • Przeziębienia, z wyjątkiem okresów zaostrzenia;
 • Masaż miód immunostymulacji;
 • Cellulit;
 • Nerwowego i fizycznego wysiłku.

Przeciwwskazania do masażu miodem

Masaż miodowy jest zdecydowanie dobra rzecz. Ale jak w każdej procedurze medycznej, ma wiele przeciwwskazań. Należy pamiętać, że niektóre z nich są bezwzględne i względne część, to znaczy, że odbywa się w pewnych okresach.

 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • Naruszenie integralności skóry;
 • Choroby grzybicze i pasożytnicze;
 • Silne ovolosenenie masaż stref;
 • Ciężkie cukrzycy. Co to znaczy nie jest zdolność miodu, jako takie, podnieść poziom glukozy, a niewystarczającą odpowiedzią organizmu na stres fizyczny i ryzyko urazu;
 • Dzieci w wieku poniżej 2 lat;
 • Alergiczne objawy.

Cechy masaż miodowy

Miód masaż ma złożony wpływ na organizm. Ze względu na swoje cudowne właściwości, jest w stanie wpływać zarówno zewnętrznego i wewnętrznego wizerunku danej osoby. Brak konkretnych wskazań, przeprowadzenie procedury dla zabawy, człowiek oskarżony o potężnej energii.

Znaczący negatywny masażu Honey – wysoki koszt procedury. Przechodząc do salonu lub centrum medycznym, trzeba będzie zapłacić za godzinę przyjemności 1-3 tysięcy rubli. Wydaje się, w domu jest o wiele tańsze, ale jest pewien wyjątek. Jedna procedura wykorzystuje około szklanki miodu, którego cena nie jest zbyt mały.

Masaż miodowy może być przeprowadzona zarówno w domu jak iw profesjonalnym. Pomimo dostępności procedur, należy dać pierwszeństwo drugim rozwiązaniu, ponieważ masaż miód jest nadal częścią rehabilitacji medycznej i zaufać ich zdrowie lepszych specjalistów.

load...