Miltonia storczyków w domu

Zawartość:

Na pewno w kolekcji słynnego detektywa, a także amatorów i znawca storczyków Nero Wolfe (detektyw bohater Rex Stout) było niesamowite i orchidei Miltonia. Po takim niezwykłym storczyków chce mieć w swojej kolekcji żadnego hodowcy, a nie wspominając kolektorów. Jednak ta piękność będą ozdobą nie tylko obecną kolekcję, ale także bardziej skromną kolekcję domu kwiaty. Nawiasem mówiąc, jego nazwy, storczyk został nazwany kolektora Edlaydzhena Milton. Co jest tak dobry Miltonia? Że posiada specjalny? Jak rozwijać go w domu? Jaki rodzaj opieki, aby zapewnić go? Spróbujmy zrozumieć.

load...

Miltonia jako gatunek storczyków

Ten storczyk, jak każdy inny, należący do rodziny storczyków. W ogóle, Miltonia – nazwa rodzaju storczyków, która obejmuje ponad dwadzieścia gatunków. Wszystkie z nich są bardzo piękne w rozkwicie, a ten zdobył miłość plantatorów kwiatowych. Oczywiście, egzotyczne Milton nie nazwę. Ale nie jest to coś w przetargu i wzruszające. I jak to zobaczyć bratków. Nawiasem mówiąc, w języku potocznym nazywa się to tak.

Miltonia kwiaty niezwykłe nie tylko formą przypominające motyle, lecz również farbowanie. I te kolory specjalne sprawia, że ​​wzór na płatków w postaci kropelek płynących. Kolor kwiatów i niesamowite odmiany – prawdziwa feeria kolorów od czystej bieli, ale bogatej purpury, połączenie dwóch kolorów na wiele kolorów, płynne przejście od koloru do twardych kontrast.

Wszelkiego rodzaju Miltonia są podzielone na podtypy na podstawie ich pochodzenia. Formy, które przybyły do ​​nas z Kolumbii, nazywane są Miltoniopsis i bezpośrednio Milton nazywa gatunki brazylijskich. Są storczyki Miltassiya – hybryda Miltonia storczyków genus ze stylem.

load...

Storczyki Miltonia – epifity. Oznacza to, że w naturze żyją na drzewach i są simpoidalnymi storczyki. Oznacza to, że rośnie w kierunku poziomym, tworząc tak zwaną podstawę pędy pseudobulwy (zgrubienie gromadzenia substancji odżywczych i wilgoci). Z żarówką rosną liście i łodygi kwiatowe. Po kwitnieniu storczyki ich cykl życia nadal z tworzeniem nowych pędów (wysokość).

Warunki uprawy

Natomiast Milton i epifity, w domu są uprawiane w doniczkach. Najlepszy ze wszystkich tych roślin nadaje Wyroby z tworzyw sztucznych, które nie zezwala na wilgoć szybko odparować. Na dnie garnka ostrożnie położył warstwę drenażową dużych kawałków kory, a pula jest wypełniona gleby lub specjalnym pochvosmesi. Miltonia dobrze rosną na glebach, składający się z kory świerkowej, torfu lub perlitu.

Jak wygodne Miltonia dla jego lokalizacji w pomieszczeniu, może być oceniana przez kolor liści. To, nawiasem mówiąc, jedna z osobliwości orchidei. Jeśli w tym momencie czuje się dobrze roślina, liście zmieniają lekko różowy odcień. W ogóle, Miltonia lubi półcień. Ten storczyk dobrze rośnie i kwitnie i jasne okna, jeśli idzie na Wschód i Zachód. Ale jeśli Miltonia rośnie na południowym oknie, potrzebne dodatkowe pritenenie.

Inną cechą Miltonia – miłość umiarkowanych temperaturach. Wydawałoby się, że kwiat lasów tropikalnych powinny być wygodne w gorących warunkach, ale nie. Wygodne dla jej temperatura – około dwudziestu stopni. Jednak chłodny Miltonia również nie sprzyja. W związku z tym temperatura poniżej dwunastu stopni cierpi źle. Szczególnie bolesne ten storczyk reaguje na nagłe zmiany temperatury i może umrzeć przed przeciągami.

Pielęgnacja Milton

Podstawowa opieka tego storczyka jest stworzenie komfortowych warunków, Odpowiednie podlewanie, nawożenie i terminowe przeszczepu. Stałe obfite podlewanie musi orchidei Miltonia czasie wzrostu i kwitnienia. W tym czasie trzeba się upewnić, że ziemia w doniczce była zawsze wilgotna i zapobiec glebę przed wysychaniem. Jednak nie trzeba być gorliwy, ponieważ nadmierne podlewanie może spowodować gnicie korzeni i prowadzić do śmierci rośliny. Wymagane spuścić wodę z miski olejowej i okresowo spryskać roślinę.

Zima storczyk wejść w okres spoczynku, prawie nie rosną i kwitną. W tym czasie podlewanie powinno być zredukowane niemal do minimum. Podlewanie kwiatów musi od czasu do czasu, upewniając się, że gleba w puli pozostało prawie suche. I wraz z nadejściem wiosny i pojawieniem się pierwszych nowych pędów podlewania, aby wznowić.

Dla obfitego kwitnienia storczyki muszą być karmione specjalny nawóz. Należy rozpocząć podawanie do wznowienia podlewania. Podczas pączkowania nawożenie raz w tygodniu, a po rozpoczęciu kwitnienia nie je zatrzymać, ale tylko nawozić rośliny mniej.

Miltonia potrzebuje i terminowo przeszczepu. Jednak, bez konieczności przemieszczania się z jednej doniczce do drugiego nie jest konieczne. Należy to zrobić tylko wtedy, gdy storczyk jest coraz zatłoczone i jego korzenie zaczynają się po prostu trzymać się z doniczce. Do przeszczepu się pulę nieco większej niż pierwszego, umieszczonego na dnie opróżniania warstwę i przygotowane pochvosmes.

Gleba w starym garnka dobrze nawilżający, perforowane i obstukivaem i delikatnie ekstrakcji roślin. Wyjmij starą ziemię z korzeni i umieścić roślinę w nowej puli. Trzymając go w powietrzu, zaczynając wlać nowego substratu, delikatnie zagęszczenie. W tym przypadku, na ziemi nie zostanie naciśnięty i obstukivayut pot. Do podłoża wypełniła przestrzeń pomiędzy korzeniami, jest zagęszczony patykiem, i bardzo długie korzenie, jeśli nie zostały one umieszczone w naczyniu, w lewo na powierzchni podłoża.

Pierwsze trzy lub cztery dni po przeszczepie storczyk nie podlewane, ale stale rozpylany. Nie zaleca się w tym czasie, i nawozić roślinę. Bardzo przeszczep powinny być przeprowadzone wyłącznie na początku intensywnego wzrostu lub po kwitnieniu.

Choroby i szkodniki

Obchodzi żadnych roślin doniczkowych i wymaga leczenia w przypadku chorób lub atakiem szkodników. Możliwe dolegliwości Milton, ich przyczyny oraz niezbędną pomoc:

  • Zasolenie gleby naziemny powoduje wysuszenie końcówek liści. Jeśli zacznie podlewać roślinę lub miękkiej wody deszczowej, saldo solą ziemi zostanie przywrócony.
  • Przez zgniliznę korzeni powoduje nadmiernego podlewania. W tym przypadku konieczne jest przesadzić roślinę do nowego poziomu dezynfekowane gleby i ograniczyć podlewanie.
  • Suszenia liści i łodygi mogą być oznaką porażki rośliny skali owady. Szkodniki niszczą mechanicznie pocieranie liści i łodyg są moczone w roztworze alkoholowym gazikiem, a następnie potraktowano preparatów owadobójczych.

Na pierwszy znak wysuszeniu roślin, depresji, senność i zrzucania pączków Milton wylewa i natryskuje fitosporin. Wskazane jest, aby przesadzić roślinę do nowej doniczki i zastąpić gleby. Nie zapominaj, że najczęstszą przyczyną chorób roślin wewnętrznych staje niewłaściwej pielęgnacji.

Więc staraj się wybierać do jej storczyki wygodne miejsce, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem słońca i przeciągami, unikać gwałtownych zmian temperatury i czasu nawadniania. Ale nawet właściwa opieka nie gwarantuje Ci obfite kwitnienie. Miltonia tak kapryśne, że nikt nie może powiedzieć dokładnie, jak zachowywać się w zakładzie nowo nabytej. Ale jak wiadomo, nic nie ryzykuje, że nie wygra. W związku z tym, wszystkie takie same ryzyko, aby osiedlić się w domu to piękno. Być może to będzie rosnąć i kwitnąć bez żadnych problemów. Powodzenia!

load...