Miłośnicy egzotycznych: jak uprawiać awokado z kamienia

Teraz wiele osób jest uzależnionych od uprawy roślin egzotycznych. Na pewno, a ty się, że jedzenie jest wyprowadzone z magazynu egzotycznych owoców lub warzyw, jest pragnienie, aby spróbować rozwijać go w domu. A jeśli nadal myślą tylko o tym, wielu ludzi rosną w ich na parapecie, mandarynki, pomarańcze, cytryny figi i innych egzotycznych rozkoszy. Nie uniknął tego losu i awokado – gruszka aligatora, jak nazywany jest przez Brytyjczyków. A jeśli nie boją się śmiałych eksperymentów, wtedy powiemy Ci jak uprawiać awokado z kamienia.

load...

Jak wynika z dowodów archeologicznych, Aztekowie uprawiany awokado w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Dzisiaj jest uprawiana w Afryce, Brazylii i Izraela. A jeśli chcesz się poczuć jak plantator, rośnie awokado w domu. W naturze, awokado rośnie w tropikalnych i subtropikalnych, ale jesteś na parapecie może również być w stanie stworzyć mu takie warunki. Awokado jest szybko rosnące drzewo, osiągając wysokość osiemnastu metrów. Ale nie martw się – możesz zrobić to tak wiele nie będzie rosnąć.

Podkiełkowywany kości

Roślina ta wymaga słonecznym położeniu. Gleba powinna być żyzna i dobrze odwodnione. Podczas owocowania rośliny wymagają dużo wilgoci. A jeśli nadal zastanawiasz się, jak rosną awokado w domu, a następnie ostrożnie czytaj dalej. Kiełkują awokado kości na dwa sposoby:

  • Woda

Kość jest zanurzona w wodzie. Wymaga to małe naczynia do kości wystającym części wody z ostrej. Na dole, to węgiel, który będzie służyć jako źródło pierwiastków śladowych. W ciągu trzech do sześciu tygodni od kości powinien pojawić kiełkować.

  • Darń

Kostnego sadzone w specjalnej ziemi, na którym mieszanka torfu z pokruszonego spienionego gliny. Pit roślin w tępym końcu ziemi, ostre samo musi być powyżej gruntu, która musi być dobrze nawilżoną. Pokrywa słoik lub garnek z worka, a zamiast tworzywa sztucznego w oświetlonym ciepłym. W ten sposób można utworzyć mini-szklarnię z efektem cieplarnianym, a zwierzę nie zmierzy każdy projekt. W tym przypadku, zarodek musi wykluć w miesiącu.

load...

Pielęgnacja roślin

Ci, którzy są zainteresowani jak uprawiać awokado z kamienia w domu, od razu będzie podobać, że nie jest to takie trudne. Jedynym wymogiem jest to, że proces był udany – w celu stworzenia warunków niezbędnych do awokado. Przede wszystkim, to roślina konieczne ciepła i wysokiej wilgotności jest. Równie ważne jest, aby wybrać odpowiedni gleby z dobrym drenażem. Na dnie garnka, w którym zamierzają rozwijać swoje egzotyczne drewno, umieścić konkretny blok lub małe kamyki. Podlewanie, utrzymania gleby nie jest pereuvlazhnyat – podlewanie, tak że podstawa garnka nie było wody. Nawet lepiej woda nie jest bardzo obfite, ale spryskać codziennie. Woda do podlewania powinna być ciepła awokado.

Roślina lubi światło. I musi być umieszczony gdzie światło dużo. Ale powinny unikać kontaktu z awokado bezpośrednie działanie promieni słonecznych, z którego mogą tworzyć oparzenia na liściach. Temperatura w pomieszczeniu, w którym awokado, nie powinna być niższa niż 16 ° C, Dla dobrego wzrostu i rozwoju roślin należy karmić go z nawozów chemicznych. Podczas cieplejszych miesięcy w roku – wiosną i latem – roślina należy nawozić co najmniej dwa razy w miesiącu. Tak, że zakład nie upadł na wzrost, konieczne jest, aby przyciąć. Jeśli czas szczypać z najlepszymi biegaczy drzew, to będzie puszyste i nogi. Przeszczepione awokado raz w roku, a sadzić szybciej i lepiej tkwi w nowej puli, należy to zrobić na wiosnę.

Awokado jest wymagany okres odpoczynku. A jeśli Twój pies zaczyna spadać liście, nie martw się – po prostu idzie do „hibernacji”. Można go również wybrać do stanu spoczynkowego, jeżeli temperatura spadnie do 12 ° C Jesienią i zimą, gdy w naszej strefie klimatycznej godzin krótki dziennych, awokado wymagają dodatkowego oświetlenia. Wymaga to specjalnego fitosanitarnych lampę. Konwencjonalne świetlówki do tego celu nie będzie działać – rośliny potrzebują światła UV.

Jeśli wyschnięciu liści awokado, to będzie prawdopodobnie przyczyną jest zbyt suche powietrze. Aby dodać wilgoci w roślinie, to naczynie w szalce z mokrej glinki i mchu. Ponadto, w tym celu, może ona być rozpylana z samej rośliny i otaczającego powietrza. Inną przyczyną suchych liści jest nieregularne podlewanie. Upewnij się, że gleba nie jest zbyt sucha, ale należy pamiętać, że roślina ta uwilgotnienia nie jest również pomocne. Stosować się do zrównoważonego systemu nawadniania.

Gleba dla awokado powinna być wilgotna i luźna. Należy uważać, aby com ziemia nie jest zbrylony i sprasowany. Awokado nie lubią kwaśną glebę, więc lądowanie jest lepiej zrobić mieszankę, która w równych częściach obejmie humus, ziemia ogrodowa i gruboziarnistego piasku. To może być w ziemi na awokado i dodać trochę wapna. W glebie jest nasycony tlenem, to dodaje się mech, piasku, gliny lub rozszerzoną torfu.

Szkodniki awokado

Powinieneś wiedzieć, że istnieją rośliny i szkodniki – pająk i skala Jose. Rośliny uszkodzone przez przędziorki, tracą kolor, liście stają się blade. Na powierzchni pojawiają się punkty żółtawy, a ich liczba szybko rośnie. Wynikają one z tego, że szkodniki, zasysać z kilku sąsiadujących komórek komórek liści SAP. Przy silnych liści uszkodzenie może całkowicie wyschnąć.

Jeśli masz czas, aby zauważyć cienką wstęgę, która pojawiła się na roślinie, a następnie pozbyć się szkodnika może, organizowanie prysznic roślin. Aby to zrobić, należy umieścić garnek z zakładu w plastikowej torbie, szczelnie owijając go wokół łodygi. Wlej roślinę prysznica, od góry do dołu, dobre ciśnienie wody. Po tym, awokado zawinąć dużą przezroczystą plastikową torbę i odesłać go do jego zwykłym miejscu. Zostaw go w tej formie, przez co najmniej tydzień, nadal wlać normalnie. Wysoka wilgotność prowadzi do śmierci szkodników dorosłych. Dziesięć dni później rośliny całkowicie wolne od roztoczy. Zabieg należy powtarzać przez kilka tygodni, że jest. To. Jaja szkodnika w ten sposób nie są zniszczone.

Nie mniej niebezpieczne dla awokado i skali Jose, która w ogóle jest niebezpieczne dla wszystkich roślin doniczkowych. Liście roślin zagrożonych skali owady stają się lepkie i błyszczące, jakby pokryte syropem cukrowym. Zakażone rośliny muszą być starannie płukane pod prysznicem z gorącą wodą, której temperatura nie powinna przekroczyć 45 ° C Pamiętaj, aby umyć wodą z mydłem lub innym detergentem i parapet, na którym stał roślinę. Po umyciu roślin, niezbędne jest, aby wycierać suszone liście waty nasączonym grube piany i 70% roztworem alkoholu. Wytrzyj dokładnie, nie pomijając ani jednej szkodnika. Dzień później, powtórz procedurę. Przez tydzień powinien zrobić trzy lub cztery zabiegi.

load...