Miłość i przyjaźń: harmonia relacji rodzinnych

Zawartość:

W świecie istnieje tak wiele wspaniałych rzeczy, jak pozytywne emocje i uczucia, które czasem mogą się po prostu zagubionych. Miłość i przyjaźń – Jaka jest różnica między nimi i czy w ogóle istnieje, jeśli mówimy o przyjaźni Mezhuyev mężczyzny i kobiety? Może przyjaźń – to intymny, że kobieta czuje się na kobietę, a miłość – uczucie doświadczane przez człowieka? Wtedy przyjaźń między mężczyzną i kobietą nie istnieje? Więc czy to jest w rzeczywistości, starają się zrozumieć i umieścić wszystko „na półkach”.

load...

Tak więc, jeśli możemy być przyjaciółmi? „Co za pytanie!” – oburzył wielu – „Oczywiście, jesteśmy w stanie Co? -. Specjalna umiejętność to zrobić, każdy z nas ma przyjaciół” I będą się mylić, ponieważ obejmuje pojęcie przyjaźni nie jest w ogóle to, co jest w rzeczywistości. Często znajomi nazywamy przyjaciół i dobrych znajomych, z którymi komunikują się przez długi czas. Nazwaliśmy z powrotem do nich, zainteresowanie ich sprawami, spotykamy się czasami, będzie tym samym stole w czasie wakacji, a czasami dzielić się swoimi doświadczeniami i radości.

Ale psychologowie mówią, że nie można nazwać przyjaźnią. Psychologia przyjaźń implikuje potrzebę regularnego kontaktu z konkretną osobą, potrzeba co odpowiada śmierci. Przyjaciel potrzebuje nas jak powietrze, i są kłopoty i radości, a tylko w życiu codziennym. A potrzeba ta jest bardzo podobna do innego uczucia – uczucia miłości. Być może te uczucia są identyczne? Ale, niestety, tak nie jest. Czy istnieje prawdziwa przyjaźń? Czy to możliwe, aby znaleźć tak blisko ciebie osobiście czuję, że trzeba go za prawdziwe? Mogę utrzymać ten związek i nie stracić przyjaźń?

Prędzej czy później w życiu nie jest taka osoba, której potrzeba jest zawsze tam, i jest to psychologiczna potrzeba. Ale, niestety, taki związek stopniowo się pogarszają. Bezinteresowna przyjaźń stopniowo staje się przeszłością. Przyjaciele na nas teraz – to ludzie, którzy mogą pomóc w konkretnej sprawie, lub tych, z którymi można się dobrze bawić. Po prostu traktują nas ludzie, którzy nazywają nas przyjaciółmi. W rzeczywistości, jeśli ktoś z domniemanym kumpli przypadku kryzysu, „przyjaciele” gdzieś wyparował, jak długo ten kryzys nie będzie działać. Sytuacja ta jest znana niemal wszystkim.

Krótko mówiąc, zyski przyjaźń szybko wypiera bezinteresownej przyjaźni. I zaczynamy zapominać o pojęciu przyjaźni. I na próżno. Co prawdziwa przyjaźń? Miłość i przyjaźń ratuje człowieka od samotności w każdym czasie. Dziś możemy definitywnie stracić jedną z najbardziej niezawodnych środków ludzkiej komunikacji – umiejętność zaprzyjaźnić. Utraty zdolności do przyjaciół, prawdopodobnie można zapomnieć, jak się kochać, a jeśli te pojęcia są tak blisko. Ta zdolność, i że to miłość, a to jest przyjaźń z perspektywy psychologii mówimy dzisiaj.

load...

Co znaczy „przyjaźń”?

Co tak naprawdę jest, jak się wydaje, o wszystkim, co zwykle pojęcia przyjaźni? Mówiąc w sposób naukowy, przyjaźń – bezinteresownym stosunki osobiste między ludźmi, którzy są w oparciu o wspólne lubi, zainteresowań i hobby. Prawdziwa przyjaźń – to nie tylko rozmowy przy filiżance kawy. Oznaki prawdziwej przyjaźni odzwierciedlenie w tym, że jeden jest zawsze – jeśli my, dobrze czy źle …

Przyjaciel nigdy nie starają się wykorzystać swojej słabości do własnych celów i zawsze pomaga, kiedy go potrzebujemy. Prawdziwy przyjaciel nie tylko pomoże w kłopoty, ale również szczerze radować w chwilach szczęścia z tobą. Niego, oddany przyjaciel, prowadzimy podzielić się wiadomości, widzimy go najpierw na jego progu, jeśli nieszczęście dzieje się z nimi dzielić swoje szczęście i zobaczyć w tym samym czasie w oczach innych prawdziwej radości. Przyjaźń i miłość – pojęcie to jest tak blisko, jak swojego przyjaciela lubimy – nie jako partner, ale jako osoby.

Lee każda osoba ma takich przyjaciół? Niestety, nie. I każdy z nas może być taka sama przyjaciel? Zbyt „niestety”, a także „nie”. Wsiedliśmy do trudnych kokonów i zapomnieli, jak szczerze zadowolony czyjś sukces i jak szczerze współczuć ze swoich niepowodzeń. I dotyczy to, niestety, nie tylko innych ludzi, ale także tych, którzy są blisko nas.

I to jest z tymi, których kochamy, więc musimy być w stanie być przyjaciółmi! Ponieważ brak tej umiejętności stwarza wiele kontrowersji, przyczyniając się do powstania alienacji pomiędzy kochający ludzi i powoduje ich ból serca. Wystarczy niezdolność małżonkami być przyjaciółmi, a nie rzekomo popchnął w zapomnienie miłość, a przyczyną wielu rozwodów. Nie na darmo mówią, że najlepszą żoną – tego przyjaciela i ukochanej. Love – przyjaźń, impregnowane z pasji i pożądania. Jeśli nie ma męsko-żeński przyjaźń, i że żadna miłość nie może być, to jest prawdopodobne, tylko pasja, miłość czy pożądanie seksualne.

Co robi prawdziwą przyjaźń? Zaufanie w przyszłości; To sprawia, że ​​osoby bardziej odważny, swobodniejszy i bardziej optymistyczne, a jego życie – cieplejsze, bardziej interesujące i bardziej zróżnicowane. Prawdziwa duchowa przyjaźń jednoczy ludzi, promując w nich chęć do budowania, a nie do zniszczenia. W skrócie, przyjaźń jest bardzo ważna w naszym życiu, ale, niestety, większość z nich nie bierze tego pod uwagę. Nie zdajemy sobie sprawy, że wiele problemów, które wydają się wspaniały i przerażający, łatwo można rozwiązać, jeśli nie jest niezawodnym przyjacielem. A jeśli między małżonkami, ale miłość, jest także przyjaźń, wszelkie pojawiające się konflikty małżeńskie można wyeliminować łatwo.

Więc co jest ważniejsze – miłość czy przyjaźń? Pytanie jest całkiem błędne, ponieważ mówiąc o rodzinie, to można mówić o jednym z tych uczuć, ponieważ są silnie ze sobą powiązane. Tylko wtedy, gdy jest przyjaźń, prawdziwa miłość jest obecna. Jak można szczerze i prawdziwie kochać osobę i nie rozumiem, nie wspiera, nie jest jego przyjacielem? Oczywiście, że nie! Czasami można usłyszeć zdanie: „Jestem jego (jej) nie rozumieją!”, Ale to zdanie jest tylko zbiorem słów, to nie jest możliwe, aby zrozumieć człowieka, który nie wie, że obcy dla ciebie i zawsze kochał zrozumieć.

Jak nauczyć się być przyjaciółmi za prawdziwe? Czym jest psychologia tych uczuć? Czy istnieje miłość między krewnymi lub przyjaźń, zrozumienie i wsparcie?

Zdolność do przyjaciół i miłość w małżeństwie

Wielu z nas mają tendencję do myślenia, że ​​do szczęśliwego małżeństwa wymaga miłości. Tymczasem tak nie jest. Miłość w najczystszej postaci – poczucie spontaniczne, impulsywne i niekontrolowane. Często jest to miłość, która jest przyczyną wszelkiego rodzaju konfliktów między mężem a żoną, a nawet przyczynę różnic między nimi, jeśli nie jest poparte rzeczywistym przyjaźni. Dlaczego?

Ponieważ nie możemy kontrolować błysk uczuć, jeśli są one oparte wyłącznie na miłości. A miłość często prowadzi do stanu pasją i sprawia, że ​​ludzie niezdolni do normalności. Ale gdy towarzyszy przyjaźni, kontrola nie jest możliwa tylko – to dzieje się losowo, bez naprężeń wewnętrznych. Po drugie, mamy zazwyczaj pobłażliwy, tak wiele, w wyjątkowo ostrych romantycznych związków, rogi są wygładzone, a nawet obejść. Właśnie dlatego, że pomiędzy najbliższymi, z wyjątkiem poczuciem pasji i przyciągania do siebie, nie powinno być przyjaźń, tylko jeśli takie uczucia można nazwać prawdziwą miłością.

Zdolność do przyjaciół płci męskiej i żeńskiej, będąc faworytem – nie jest łatwym zadaniem. Ale nauczyć się go, jeśli chcemy, aby być szczęśliwym, trzeba. W przeciwnym razie, nie możemy uniknąć kłótni i sporów, motywem, dla którego mają w istocie nic. Do współmałżonka lub bliskiej zaprzyjaźnił się, że przede wszystkim trzeba pielęgnować w sobie chęć dobrowolnego poświęcenia dla dobra swojego partnera. Wartości moralne przyjaźni, miłości, rodziny obejmują zazwyczaj poświęcenia. Jednak większość z nas dąży do otrzymania więcej niż dają. Jest to domyślny stan normalny człowiek, zmiany, które na pierwszy rzut oka, jest dość trudne.

Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Och, jeśli większość z nas jest egoistą, pozwól nam, dla dobra rodziny vodilas przyjaźni, zrobi ze względu na siebie. I za to, wspominamy o efekt bumerangu i że wszystko, co dajemy, a następnie wraca do nas stokrotnie. Nadaj Mate ciepło, uczestnictwo, opiekę i zrozumienie, a ostatecznie uzyskać to samo z nim. Cóż, jeśli nie dostaniesz, to znaczy, że małżeństwo było pomyłką. I ciepło, uczestnictwo i opieki z powrotem do nas przez inną osobę.

W ogóle, niezdolność męża i żony do przyjaźni jest powoli, ale niszczeniu podstaw każdej małżeństwa, nawet jeśli został stworzony w oparciu o szczerej i głębokiej miłości. Psychologia miłości i przyjaźni jest różnica. Nadmiernie kochający ludzie tracą zdolność do trzeźwo ocenić ich rolę w rodzinie. Są one w stanie podobnym do choroby, najbardziej skoncentrowanym na siebie i nie potrafi właściwie postrzegają rzeczywistość. Spędzać czas w takim stanie niemożliwe. Prędzej czy później przechodzi, a pusta przestrzeń pochodzi frustrację i rozczarowanie, gdy ludzie nic nie związać. Rezultat – alienacja, utrata zainteresowania rodziny, stosunków, znajdź go na stronie. Uczucia miłości i przyjaźni splatają się w idealnego związku mężczyzny i kobiety.

W rodzinach z takimi samymi objawami prawdziwej przyjaźni między mężem a żoną, występowanie tej sytuacji jest praktycznie niemożliwe. W przyjaźni nie ma sytości. Wręcz przeciwnie, staje się silniejszy i bardziej niezawodny w czasie. Małżeństwo, w oparciu o długoterminową przyjaźń jest jak naoliwiona maszyna, płynnie. Rozwód dla takich rodzin jest prawie nierealne – nawet jeśli z jakiegoś powodu para i rozpraszają się w różnych kierunkach, przyjaźń będzie ponownie zjednoczyć je. Dlatego nie możemy powiedzieć, co jest ważniejsze – przyjaźń czy miłość. Miłość – jest ogień, a przyjaźń – paliwo, które jest obsługiwany i nie pozwala mu zanikać.

Rodzinom vodilas przyjaźni ludzie, którzy zamierzają stworzyć unię, należy być przygotowanym na to, że prędzej czy później, para okazało się odmienność przekonań, zwyczajów, charakter. Na tej podstawie, istnieje wiele sporów i kłótni, które często prowadzą do całkowitego upadku małżeństwa. Ale to jest problem, w każdym razie. Tak, poślubić, świadomie skazując się na kłopoty? Jest mało prawdopodobne, że ktoś chce. Wszyscy dążą do pokoju i bezpieczeństwa w rodzinie, i dać im do nas może być tylko prawdziwa przyjaźń. Przyjazny żona instynktownie gorsze od siebie we wszystkim, są łatwe w sprawie wymogów dotyczących ich połowie, dając ją odruchowo. Żyją według prawdziwych wartości moralnych miłości, przyjaźni rodzinie: wzajemne zaufanie, zdolność do poświęcenia, dobroci.

W takiej harmonijnej rodziny ma wątpliwości, kto będzie pierwszy krok do pojednania po jakimś twierdzeniu. Te twierdzenia po prostu nie trwają długo i mają charakter pewnej grze, tak niezbędne w relacjach rodzinnych. Dlatego pojednanie po nich nie jest problemem – pogodzić się zaczyna, kto w tym momencie okazało się mądry. Taka para samowystarczalna i wszyscy w nim nieustannie doświadcza pilną potrzebę drugiego. To, oczywiście, znacznie osłabia małżonków ochote do komunikowania się z innymi ludźmi, z wyjątkiem siebie. A co może być lepszego niż chęć iść do domu, do swojej ukochanej, z dowolnego, nawet bardzo atrakcyjny i ciekawy zbiór ludzi?

Wniosek: dla dobrego i silnego małżeństwa potrzebne przyjaźń między mężem i żoną. My, niestety, tworząc rodzinę, nie tylko nie bierze pod uwagę tego faktu – mamy całkowicie odrzucić, skazując tym samym siebie jako siebie w długim mąk wiecznych konfliktów rodzinnych. W społeczeństwie istnieje stereotyp rodziny, w której mąż i żona są prawie pierwszymi wrogami. I każdy z nich przez wiele lat, cały czas próbuje udowodnić coś innego, a co złe i każdy niezadowolony. Rozwód jest prawie żadnej różnicy, ponieważ tworząc inną rodzinę, były mąż i żona będą automatycznie budować relacje zgodnie ze starym modelu rodziny.

Dzisiejsze rodziny są często oparte na zasadzie, że każdy, kto się pod nim podomnet. „On (ona) ja toe linia przejdzie!” – wykrzyknął potencjalnego męża i żony, w odpowiedzi na pytanie, jak mają zamiar budować relacje rodzinne. Ale nie wybrać jego żona złoczyńców, a jego żona – ohydny charakter dziewczyn! Gdzie ma zamiar stać się okrutny tyran raczej niż prawdziwy przyjaciel, który można zaufać, zawsze i wszędzie? Po tym wszystkim, stare powiedzenie, „Mąż i żona – jedna z szatanem” nie przyszedł znikąd. Jest on oparty na wieku doświadczenia i nie oznacza, że ​​inne, jako silnego i stałego przyjaźń.

Tak, że nie ma miłości bez przyjaźni w związku przez dłuższy czas nie może być, w miłości, tak – ale nie miłość. Ponieważ miłość nie jest przyjaźń – to jest jak człowiek bez rąk. Warto więc dowiedzieć się zaprzyjaźnić z ich połówek i pozwól nam stworzyć małżeństw, które na przestrzeni lat, będą silniejsze i szczere uczucia staną się podstawowe zasady szczęścia rodzinnego.

load...