Miesięcznie w ciąży: czy są powody do obaw?


Zawartość:

Co miesiąc w czasie ciąży – kolejny mit czy patologii związanej z naruszeniem zdrowia kobiet? Dla wielu był silny stereotyp, że to jest brak miesiączki jest oznaką ewentualnej ciąży. Ale tutaj jest zupełnie odwrotnie zjawisko, kiedy mogą iść miesięcznie, a jednocześnie są niezrozumiałe w takim przypadku procesów w organizmie. I jak to kobieta, z niedowierzaniem, gdy lekarz poinformował ją, że ona jest w ciąży i jest na drugim lub trzecim miesiącu ciąży.

load...

To jest jedna strona. Z drugiej strony, jeśli planowana jest ciąża, a kobieta w czasie ciąży są co miesiąc, ale nie może to spowodować jej niepokój. Jak to zjawisko zagraża zdrowiu kobiety i płodu? To jest prawdziwy problem, czy to nic specjalnego – zwykłe i zwyczajne zjawisko? Na tej i innych rzeczy omówimy poniżej.
Powrót do spisu treści

Miesiąc kobiety w ciąży – mit czy rzeczywistość?

Zanim zrozumieć naturę tego zjawiska, co miesiąc w okresie ciąży, konieczne jest stwierdzenie, że występuje u 10-20% kobiet w ciąży. Co jest tego powodem? Z różnych badań przyrody miesiąca ciąży i różnych podejść. Na przykład, jeśli konto zostało podjęte tylko łagodne do umiarkowanego krwawienia, według statystyk, takie zjawiska nie zaobserwowano co piąta kobieta w ciąży. Jeśli brać pod uwagę tylko ciężkie krwawienia i umiarkowanego krwawienia, statystyki wykazują obecność takich procesów co dziesiąta kobieta w ciąży.

Inne podejście w rachunku wynika z faktu, że słabe krwawienie, które wystąpią w przyszłości kobiet w połogu, poza tym, jeśli rzadko przeszkadza, wykonane przez lekarzy się być normą. Takie procesy, jak określono powyżej, występują w każdej piątej oczekującej macierz, występują one w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży.

A jeżeli okres może spowodować panikę i lęk w przyszłych matek, jest doświadczonym lekarzem takie zjawisko nie może przeszkadzać. Przynajmniej do czasu, aż przeprowadził badanie i nie bierze analizę z kobietą w ciąży. I historie, że cała ciąża szedł z miesięcznie, może być cała prawda, ale tylko częściowo. Fakt, że jest to oznaką krwawienia lub elementu towarzyszącego menstruacji, ponieważ ten ostatni jest zjawiskiem w pełnym tego słowa znaczeniu, nie może wystąpić u ciężarnej kobiety. To co to jest?

load...

Powrót do spisu treści

Fizjologia miesięcznie

Aby zrozumieć przyczynę wyżej opisanych procesów, należy zdemontować i ustalić, co jest procesem miesiączki. Zgodnie z menstruacją odnosi się do tej części cyklu miesiączkowego u kobiet, w którym błony śluzowej macicy odrzuca. W przeciwnym razie, warstwa ta nazywana jest endometrium. Zjawisko odrzucenia i powoduje krwawienia u kobiet.

Krwawienia u kobiet podczas menstruacji spowodowane z następujących względów. Wspomniany błonę śluzową, która obejmuje ściankę macicy, wiele przeniknęły naczyń krwionośnych, które zapewniają doskonałą dopływ krwi. Gdy istnieje cykl miesięczny, jak również inne procesy w jajnikach, błona śluzowa jest bardzo wrażliwy na nich. Specjaliści takie czułość jest związana bezpośrednio z żeńskich hormonów. Tak więc okazało się, że kiedy jest wzrost pęcherzyka, to towarzyszy uwalnianie estrogenów. Z kolei estrogen pobudza proces zwiększania macicy wielkości. Owulacja jest tworzenie ciałka żółtego, który zastępuje pęcherzyka. Proces ten wiąże się z żeńskich hormonów takich jak progesteron.

Ten żeński hormon progesteron sprzyja gromadzeniu się w błonie śluzowej (endometrium) składników odżywczych. Równocześnie z nagromadzeniem hormonu przygotowuje skórę do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej.

Ale jeśli zapłodnienie nie nastąpi, po jakimś czasie, to kilka tygodni, kobiece ciało zatrzymuje produkcję progesteronu z zakończeniem prac ciałka żółtego. Jak tylko ilość tego hormonu zmniejsza błonę śluzową zanika i rozwarstwienie. Jednocześnie obnażył naczyń krwionośnych i ich uszkodzenie nastąpi. W rezultacie, część błony śluzowej, jego fragmentu, śluzówki i naczyń krwionośnych są utworzone z nagim krwi menstruacyjnego. Wiele kobiet zauważyć, że ich menstruacyjny krwi różni się nieco od zwykłej krwi. Teraz rozumiem, dlaczego.

W takim przypadku, jeśli jest zapłodnienie komórki jajowej, ciałko żółte pozostaje aktywny. Działalność ta kontynuowana w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży. Oznacza to, że w tym okresie kobiece ciało kontynuuje produkcję progesteronu, zapewnienie bezpieczeństwa ciąży w tym czasie.

Ponieważ nie jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnik, endometrium proces odrzucenie występuje. Błona śluzowa nie zostaje odrzucony z powodu wycieku w trakcie ciąży kobiety. Jeżeli w takich okolicznościach pojawia się krwawienie kobieta, to nie oznacza to miesiąc w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Mówimy o ewentualnym odrzuceniu śluzówki i, jako niepożądany opcji, aborcji.

To z tego powodu, jeśli kobieta jest w stanie i pojawia się co miesiąc, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Że w takiej sytuacji, o cudownych właściwości organizmu nie jest konieczne. Przyczyny radosnego zaskoczenia nie jest doskonały.
Powrót do spisu treści

Przyczyny miesiączki podczas ciąży

Zatem, krwawienie podczas ciąży nie jest oznaką miesiączki lub ich manifestacji. Jak wspomniano powyżej, krwawienie z powodów może być to, że proces śluzówki odrzucenia (endometrium), a w wyniku tego procesu jest przerwanie ciąży. Ale nie jest to jedyny powód, który można uruchomić tzw miesięczne u kobiet w ciąży.


Powrót do spisu treści

Gdy nie ma powodów do obaw?

Powodem smukłej, krótkoterminowe krwawienia u kobiet w ciąży może wynikać z faktu, że przez ścianę macicy została prawidłowo wszczepionego zapłodnionego jaja. Krwawienie może pojawić się w wyniku takiego wszczepu, które myli się na miesiąc. Dla rozwoju ciąży takiej separacji nie jest zagrożeniem, ale ze względu na krótki czas trwania, smukły i bezbolesny, nie dać kobiecie problemów, które doświadcza podczas tradycyjnych krytycznych dniach.

W takim przypadku należy zauważyć, że wybór pojawi się w postaci kilku kropli krwi, która przyszła mama może być widziana na arkuszach i które występują bardzo rzadko. Jeśli wybór nie spełnia te cechy, to jest inna sprawa, i inne przyczyny.

Inną przyczyną są zmiany hormonalne miesiączki. Ciało kobiety w ciąży mogą przeznaczyć krwawienie podczas okresów, które powinny być co miesiąc, jeśli ciąża nie było. Tego typu osady są dostatecznie łagodny, towarzyszy ból brzucha, w przypadku braku innych problemów, które nie zagrażają poronienie.

Następne przyczyną rozładowania w okresie ciąży jest połączony z niskim poziom hormonów, które są syntetyzowane przez łożysko. Takie krwawienie może być pierwszym, wczesna ciąża i nie stanowią zagrożenia dla płodu i kobiety. Ale nawet w tym, na pierwszy rzut oka, nieszkodliwe przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, należy podkreślić, że tak szybko, jak kobieta w ciąży zauważył plamienia przypominające miesięcy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Bez względu na to, co razem w łonie matki dziecka, charakter takich zrzutów powinna wyjaśnić lekarza specjalisty, a nie dziewczynę, matkę lub położnej. Organizm ludzki jest na tyle skomplikowane, aby szukać prostych wyjaśnień płynących w nim skomplikowany proces.

Wszystkie wezwania wewnętrzny okrąg o tym, że krwawienie podczas ciąży – na tyle wspólne zjawisko nie powinno być urodzeniu kolejnego uwzględnione. Jest możliwe, że na tym etapie takiej selekcji nie jest powodem do niepokoju, a tam są kobiety, które, mając takie zjawiska bezpiecznie wykluły się i zaowocowały Zdorovenki dzieci. Ale dlaczego nadzieję na korzystny wynik, jeśli można dostać do wniosku i, jeśli to konieczne, i pomóc z zawodowym? Czy istnieje zapotrzebowanie na nieostrożność ryzykować swoje zdrowie i zdrowie płodu? Jest to pytanie retoryczne.


Powrót do spisu treści

Miesiąc kobiety w ciąży – powód do niepokoju

Nad nim przewidziane, że krwawienia u kobiet w ciąży, jeśli nie są powodem do niepokoju, to na pewno wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza. Bardzo dobrze, jeśli w przyszłości przydział nowych matek nie są objawy lęku. Ale musisz wiedzieć, że według statystyk wszystkich aborcji głównej części, i to aż do 80%, stanowiły dla pierwszych 3 miesięcy ciąży (miesiączki zanim zaczęła przynosić efekty w dniach, w których kobieta była w posiadaniu).

Wśród lekarzy w tym zakresie należy uznać, że każdy podział w tym okresie są wyraźnie wskazuje, że istnieje ryzyko poronienia. To z tego powodu, lekarze twierdzą, że za wszelkie wydzieliny u kobiet w ciąży, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza i przeprowadzenie inspekcji.

Takie wymagania można przypisać do zjawiska lekarzy otuchy. Wiele w obliczu faktu, że przepisana kuracja, związane z pobytem w domu lub w gipsie, uwalniać od aktywnych ruchów, z pewną rezerwą. Ale ta opinia jest bardziej subiektywne, ponieważ to, co widzi się ze specjalistą, a praktyka, którą przeszedł, jest niedostępne dla człowieka obcego, w którego głowie strzępy informacji z podręcznika anatomii dla klasy 9-tego.

Lekarze opinia może różnić się między sobą. Wspomnieliśmy wyżej, że co miesiąc w czasie ciąży z różnych przyczyn naturalnych. Jeśli oczekującej matki nie miały czasu, aby ponownie wyregulować hormony, zmienia późno w odniesieniu do procesów, które mają miejsce wewnątrz ciała niej (mówimy o wyglądzie owocu), to może dobrze obserwować uwalnianie neobilnye które nie powodują bólu. Ale takie działania są dozwolone w pierwszym miesiącu ciąży i są uważane za całkiem do przyjęcia. W przypadku wystąpienia tych zjawisk w drugim miesiącu ciąży, jest to dość niepokojący objaw. Jest to niepokojący objaw u lekarza rozpoczął poważne badania matki oczekującej.

Ale jeśli istnieją przypadki, które pozwalają miesięczne u kobiet w ciąży, istnieje potrzeba we wszystkich przypadkach bez wyjątku, udać się do lekarza? Taka potrzeba jest. Błędnie liczone na normalny proces rozdzielania krwi występujące w organizmie z powodu zapominania lub niektóre nieodpowiednich hormonów reakcji nie można zauważyć rozwój niepożądanych. Na przykład, taka nieostrożność może spowodować, czego nie widać infekcji lub procesów zapalnych genitalia wewnętrzne.

„Figle” hormony mogą być nieszkodliwe, nie powodują żadnych szkód dla zdrowia płodu lub matki. I mogą wystąpić poważne zaburzenia hormonalne zmiany, które są niezbędne dla zapobiegania lekarskiej. Krwawienie może być objawem obrażeń wewnętrznych lub dowód łożyska wiązki. Jeśli pojawia się problem z płodu (np rozwarstwienie jajo) lub innych patologii jej rozwoju, jedna z cech tego zostaje krwawienia. Wymagana jest pomoc medyczna w takich przypadkach bez zwłoki.


Powrót do spisu treści

Grożąc zmiany hormonalne

Jak wspomniano powyżej, podczas łamania takie oddzielenie hormonu ciąży może nastąpić jak progesteron, kiedy samica ciało wydziela się mało. W konsekwencji jego niedostatecznego rozdziału, macica może pozbawić płód. Jeśli czas zidentyfikować przyczynę emisji w tym przypadku, lekarz przepisze leki, które zastępują hormon i zapobiega procesowi odrzucania płodu.

W przeciwnym wypadku, gdy trzeba skutki medyczne na działanie hormonów u ciężarnej kobiety, zauważyła podwyższony poziom hormonów męskich. Zjawisko to nazywane jest hiperandrogenizm, w którym zapłodnione jajo może odpaść, co prowadzi do nieuchronnego poronienia. Jedną z przyczyn jest właśnie hiperandrogenizmu krwawienie.

Kolejnym przypadkiem jest rozwój płodu występuje, poza jamą macicy. W przeciwnym razie, to się nazywa ciąża pozamaciczna. Ujawniają ciąża pozamaciczna jest możliwe tylko przy pomocy wykwalifikowanej opieki medycznej. Ale jej objawy, które kobiety muszą natychmiast skontaktować się z lekarzem, są bardzo silne bóle, towarzyszy ciężkim krwawieniem z pochwy. Następnie taki przydział stają się bardziej trwałe.

W przypadkach, gdy kobieta jest w ciąży zdiagnozowano mięśniaków lub endometriozy, jest prawdopodobne, że płód przywiązanie była nieudana. Oznacza to, że płód jest słabo zaopatrywane w tlen, z jego rozwój będzie miał poważne problemy i, w rezultacie, płód zostaną utracone. Podstawowymi cechami tego procesu są tzw miesiąc w czasie ciąży.

Nie myśl, że taki podział jest możliwy jedynie we wczesnych stadiach ciąży. Gdy owoc ma się do 7-8 miesięcy, łożysko może zablokować wejście do szyjki macicy ze względu na niską pozycję. Zjawisko to można zaobserwować u tych kobiet, które wcześniej przerwanych ciąży lub rodziła przez cesarskie cięcie. Rozdzielania krwi w tych kobiet pokazuje łożysko przodujące.

Jeśli kobieta owocuje 2, a następnie co miesiąc w czasie ciąży może oznaczać, że nie jest odrzuceniem zarodków z różnych powodów. Mimo to, drugi zarodek może rozwijać się zupełnie normalnie, bez żadnych wad.

Powrót do spisu treści

Prawidłowe zachowanie: co robić?

Jak widać, powyższy opis procesów, które mogą wystąpić u kobiet w ciąży jest bardzo różny. Ich podstawowe objawy w postaci wydzieliny krwi może równie oczywiste jak ci, którzy martwić się o swoje zdrowie i zdrowie płodu nie jest to konieczne, i tych, którzy potrzebują pilnej opieki medycznej.

Najbardziej uniwersalna rada, że ​​należy zwrócić się do wszystkich kobiet w ciąży i że sugeruje się, że jeśli przyszła matka odkryła jej nowy miesiąc, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych procesów, które prowadzą do pogorszenia stanu zdrowia kobiet w ciąży i aborcji. Dobre zdrowie i szczęśliwe macierzyństwo!

load...