Mezoterapia w domu: narzędzi i procedur technologicznych

Mesotherapy – jeden z obszarów kosmetologii iniekcji, to rozwiązuje wiele problemów natury estetycznej. Efektem jej wpływ jest tak oczywiste, że tworzenie wielu tysięcy rund od chcąc wyglądać młodziej w ciągu kilku godzin zapobiega tylko jeden – wysoka cena usługi w salonie. Na dzisiejszym rynku można znaleźć oferty kupna mesotherapeutic narkotyków na własny użytek. Mezoterapia jest skuteczny w domu i jak bezpieczne ta procedura?

load...

Zawartość:

Co to jest mezoterapia i mezokokteyl

Ta technika przezwycięża mikroukolov przez barierę skórną i dostarczenie składników leku do środkowej warstwy skóry – mezodermy, który nie otrzymuje zwykłej śmietany. Niektóre składy odżywczych jest utworzone w skórze, które są zużytego zależności od potrzeb, przy jednoczesnym stymulowania aktywności komórek, nawet po sesji. Ze względu na to, że poprawia odżywianie skóry, zwiększa jego elastyczność, zaciska kontury twarzy i ciała, który prowadzi do całkowitej odmłodzenie i modelowania sylwetki.

W ramach przygotowań do mezoterapii w domu zawierają substancje, które są podstawą do skóry właściwej:

  • Kolagenu;
  • Elastyny ​​lli_1;

  • Gialouranovaya kwasu;
  • Ekstrakty roślinne i witaminy.

Oprócz tych składników koktajlu iniekcji mogą zawierać różne składniki mineralne, kwasy organiczne, leki, które przyczyniają się do rozpadu tłuszczu, usunąć cellulit, blizny i rozstępy, a także wzmacniają naczynia włosowate i usuwanie toksyn.

load...

Preparaty do mezoterapii produkują sterylne ampułki, muszą mieć certyfikat i być zarejestrowane jako wyroby medyczne. Do jakości mesopreparations nakłada najwyższe wymagania jako pozytywny wynik postępowania kosmetycznego zależy od niego. Nie można kupić je w losowych miejscach, z rękami na zagranicznych stronach internetowych o wątpliwej reputacji. Optymalnie, jeśli wybór leku do użytku domowego wdroży ekspertów kosmetyczki.

Funkcje i technologia procedur krajowych

Oczywiście w domu nie da się powtórzyć techniki używane w gabinetach i klinikach. Sprzęt gospodarstwa domowego i innych odpowiednich metod.

Wybór instrumentów i przyrządów mikroukolov

Największą wadą tego kosmetycznego trendu jest potrzeba do przekłuwania skóry, ale można znaleźć informacje na temat jak zrobić nieinwazyjną metodę mezoterapii. Alternatywą jest elektroporacji – rodzaj bez mezoterapii wtryskowego, w którym produkty kosmetyczne są podawane do porażenia prądem elektrycznym za pomocą specjalnego urządzenia. Jednak szerokie rozprzestrzenianie się tej techniki do użytku domowego komplikuje jego wysoką cenę.

Klasyczna metoda podawania leku są podskórne głębokość nakłucia od 0,5 do 4 mm. Manipulacja można zrobić z prostego strzykawki lub insuliny mezorollera – specjalny film z kilkudziesięciu mikroigły na powierzchni. Do użytku domowego zalecana długość igły 0,5 mm (twarzy) i 1 mm (korpus).

Przy zakupie urządzenia do mezoterapii jest ważne, aby zwrócić uwagę na kolce materialnych: musi być ze stali chirurgicznej (symbol różne gatunki 40X13, 30Ch13 lub AlSl420, SUS440S). Nadają się także tytanu i stali igły traktowano złotem lub srebrem. Takie mezorollery mają koszt wyższy niż średnia, ale zapewnia lepszą ochronę przed zakażeniem.

Technika procedurą mezorollerom

Najpierw musisz dowiedzieć się, jak często trzeba zrobić mezoterapii uzyskać długotrwałe rezultaty. Ponieważ metoda domu nie daje tak głęboki nakłuwa skórę właściwą, w salonie, jego wydajność jest znacznie niższa i widocznych zmian nie trzeba czekać po raz pierwszy. Przeprowadzenie procedury muszą raz w tygodniu, a cały kurs powinien trwać co najmniej 5 tygodni. Coraz częstsze sesje nie są konieczne, jak to jest konieczne skórze dając wystarczająco dużo czasu, aby odzyskać.

Przed każdą manipulacją jest ważna dla zapewnienia właściwego poziomu higieny narzędzia przetwarzania. Aby to zrobić, należy zanurzyć Roll mezorollera 75% alkoholu i przytrzymać kilka minut. W tym czasie, trzeba przygotować się do obszaru przetwarzania skóry – oczyszczone z makijażu, brud i wytrzeć go z narkozy (garnitur lidokainy, prokaina, Menovazin).

Po tym, podmiot lub osoba musi być stosowana wstępnie gotowane według mezokokteyl instrukcji. Rolkę laminowania do masażu linii nadwozia – Aby uniknąć nadmiernego rozciągania skóry, ważne jest, aby zrobić to mezoterapia. W dłoniach konieczne jest przejście od dołu do góry – w ramię z tyłu – od góry do dołu i odwrotnie. Przetwarzanie Brzuch odbywa ruchy spiralne w całym regionie. Pośladki i poza ud lepiej toczyć z góry na dół, a goleń i zewnętrzne ud – od dołu do góry.

Kiedy operacja jest wymagana ponownie mezoroller dezynfekcji, wysuszyć dokładnie i pakować. Kolejne dwa dni powinny powstrzymać się od odwiedzin saun, basenów, aktywnego ćwiczenia i opalania.

Inne opcje Mezoterapia

Domu. Jeden różnorodność efektów kosmetycznych ręczną mesopreparations wprowadzenie insuliny strzykawki. W porównaniu z konwencjonalnymi takie strzykawki mają małą pojemność i bardzo cienkiej igły, który pozwala praktycznie bezboleśnie wprowadzić żądaną ilość substancji czynnej. Jednakże metoda ta wymaga wstrzyknięcia umiejętności i bez obawy. Ponadto, konieczne jest ciągłe monitorowanie tak znaczący chwilę, głębokość nakłucia. Optymalne wykorzystanie mezoterapii insuliny strzykawki jest bardzo trudne i niebezpieczne.

Znacznie bardziej nieszkodliwe metody są jonoforeza i fonoforeza. Urządzenie do przeprowadzania ich wykorzystuje się aktualne elektrycznego lub ultradźwięków i nie pozwalają mezoterapii wtrysku w domu, eliminując zmarszczki i poprawia elastyczność skóry. Bardzo często urządzenia te łączą w sobie kilka zabiegów w jednym: fonoforeza, elektroporacji, Miostymulacja, chromoterapii.

Fonoforeza równie przydatne dla wszystkich rodzajów skóry, ale dla skóry z trądzikiem różowatym musi zainstalować tryb

Bezwzględne przeciwwskazania dla wszystkich

Technik. Metody sprzętowe i inwazyjną mezoterapia ustawiono ścisłe granice, których nie można pominąć:

  • Miesiączki, ciąży i laktacji;
  • Chorób i uszkodzeń skóry – egzemy, łuszczycy, skaleczenia, oparzenia, wykształcenie, stan zapalny; mole
  • Które zmieniły kolor, kształt i rozmiar;
  • Reakcje alergiczne w wywiadzie;
  • Obecność

  • Stymulatorów i protez metalowych w organizmie.

Przy podejmowaniu decyzji, aby najwięcej mezoterapii w domu, musimy pamiętać, że piękno nie wymaga ofiar, a zwłaszcza nie tolerują bigoterii.

load...