Metody przygotowania ryżu do sushi

Zawartość:

W dawnych czasach, ryż podawany jako sposób konserwowania ryb. Ryby pokroić na małe kawałki, aby zasnąć sól i miesza z ryżem. Ryż, narażone na naturalnej fermentacji, dostarcza produkty do długiego przechowywania. Zgodnie z wymaganiami ryb pobierane i dostarczane do tabeli i na rysunku, który oczyszcza się ryby po prostu wyrzucane lub marynowana w nim nową partię ryb. W XVI wieku, ktoś pomyślał, aby spróbować produktu po marynowanie ryb w nim, a potem dopiero zaczął być stosowany w przemyśle spożywczym. Dopóki mamy to danie przyszedł w postaci sushi.

load...

W naszych czasach, kiedy sushi i rolki są coraz bardziej zyskuje na popularności wśród ludności, wiele wyrazić chęć gotować te potrawy samodzielnie. A wraz z innymi kwestiami w tym zakresie powstaje naczelny: jak prawidłowo gotować ryż do sushi?

Należy wyjaśnić od razu, że tradycyjne sushi ryż nie będzie gotować bez niektórych pokarmów.

Ponadto nadaje się do dań z ryżu, ocet ryżowy potrzebują i kombu wodorosty, lub, jak są inaczej nazywane, nori, bez których nie jest możliwe, aby się rolki. Kupić właściwą ocet i wodorosty możliwe dziś w wielu dużych sieciach handlowych. Dzięki popularyzacji rolek sushi i składników niezbędnych do znalezienia wszystkich łatwiejsze.

Specjalny japoński ryż na sushi w Polsce nie znajdziesz (chyba nie znają sprowadzić go z wschodzącego słońca), w tym naczyniu wykorzystuje każdą Ryż okrągły. On sushi jest bardzo dobrze nadaje się, od dawna sprawdzone w praktyce przez wielu kucharzy.

load...


Powrót do spisu treści

Obliczanie i ogólne zasady sushi

Przed rozpoczęciem gotowania zbóż, powinien być co najmniej w przybliżeniu obliczyć odpowiednią ilość. Z 1 kg suchego produktu uzyskuje się zazwyczaj rolek 16-18 porcji. Jedna osoba jest zwykle na tyle 2,5-3,5 porcje. Na dwóch będzie potrzebował 330 gramów ryżu w postaci suchej.

Rezepty ryż na sushi, istnieje wiele interpretacji, jak również z tradycyjnego gotowania ryżu, ale istnieją zasady, które kierują wszystkie przepisy:

 • Zad powinien gotować, aż będą gotowe;
 • Cukru, sos sól i ocet ryżowy jest przygotowany;
 • Ubrany gotowe mieszanki zbóż wykończone w dużym pojemniku.

Ryż, bez względu na to, że jest: specyficzna lub okrągły – przemywa się bieżącą wodą, pod warunkiem, że nie stają się zupełnie przejrzyste. Zgodnie z zasadami japońskiej pop-corn musi być czyste, ponieważ są one uważane za złe. Ponadto usunięto ciemną risinki i wszystko, co nie jest ryż.

Jeśli będziemy stosować się do wszystkich wymogów tradycyjnej japońskiej sztuki kulinarnej, ziarno należy umyć dobrze. Wymagana ilość produktu przelaniem do dużego pojemnika z wodą i szybko wymieszano. Mętna woda jest odprowadzana, a ryż ziemi z rękami, a następnie spłukać wodą. Ta procedura jest powtarzana aż do czystej wody. Następnie przemyty produkt pochyla durszlak spuścić całą wodę i dopiero wtedy ponownie moczone przez 20 minut w zimnej wodzie i wiele innych.

Ryż sushi kuchenka ziarna wytwarza się w sposób następujący: wymagana liczba specjalnego ryżu mierzona jest mierzony szkło, które jest dołączane do gotowania ryżu. Przemyto powyższego sposobu, a następnie umieszcza się w gotowania ryżu, woda jest wypełniona do poziomu odpowiadającego wartości ryżu. Jeśli po umyciu ryż nie stoją w wodzie, należy umieścić go w ten sposób przez 20 minut, a następnie włącz kuchenka ryżu.


Powrót do spisu treści

Gotowanie ryżu na patelni

W przypadku braku kuchenek Ryż można wytworzyć w następujący sposób:

 • Pierwsze receptury. Umyte ryż należy umieścić w garnku z grubym dnem. Na każde 200 gramów ryżu należy dodać 250 g wody. Na zapach w polu zboża umieścić glony, które niekoniecznie usunięte przed wrze woda. Następnie garnek lepiej nie otwierać aż gotowanego ryżu. Panewka musi być takiej wielkości, że została wypełniona ryżu i wody o jedną trzecią. Kiedy pokrywa jest zamknięta Figura doprowadzono do wrzenia na małym ogniu. Następnie usuwa się ognia do minimum, i w tym trybie ryżu wrzenia w ciągu 10-15 minut. Gdy ziarno całkowicie wchłaniają wodę, szalki usunięto z płytki, a drugi 10-15 minut Osłona musi pozostać na swoim miejscu;
 • Drugi przepis. Przemyty materiał siewny jest ułożone w naczyniu, dodaje się wodę w stosunku 1 część ryżu i 2 części wody. Wszystko to jest w lewo przez pół godziny, a następnie umieścić w silnym ognia do wrzenia. A następnie ogrzewać do wrzenia przez 10 minut przy minimalnych pożaru. Ognia jest usunięty, a fig zatrzymywania w wieczku przez kolejne 20 minut;
 • Przepis na trzecią. Udział w drugiej metody, ale ziarna wylano do wrzącej wody i zamknięto pokrywą. Pożaru jest usuwany do minimum, produkt słaby aż do całkowitego wchłonięcia płynu do nich;
 • Przepis na czwarty. Figura dokładnie przemyto i osuszono ręcznikiem papierowym, po czym w równych ilościach (1: 1) jest wypełniona zimną wodą i pozostawia na 20 minut. Wtedy pan Pokrywa umieszczona na wolnym ogniu, ale ogień tuż przed gotowaniem jest dodać trochę dzikości. Następnie ponownie ogień ograniczona do bardzo słaba i jako taka nie jest używany przez 20 minut, aż cała woda jest wchłaniana. Przed wyłączeniem pożaru powinny być dodane w ciągu 10 sekund i wyłączyć. W otwartym garnku położyć ręcznik papierowy i przykryć pokrywką. Po kolejnych 20 minutach, ryż będzie gotowy do przetwarzania mieszaniny kwasu octowego.

Powrót do spisu treści

Przygotowanie ryżu łuskanego

Istnieje również przepis na ryż z octem obierania śliwkowym, konieczne jest:

 • 700 g łuskanego ryżu;
 • 700 g zimnej wody;
 • 1 łyżeczka soli;
 • 70 g octu śliwki;
 • 3 łyżki Mirin.

Dokładnie przemyto i osuszono ryżu umieszczono w naczyniu, wypełnione wodą i solone. Następnie gotuje się jak zwykle nieco chłodzi i miesza z Mirin i octu śliwkowego. Następnie, gotowy produkt broni się przez 15 minut i przesunięte w dużej misce, najlepiej jest, jeśli jest z drewna. Rysunek podlewane octowy mieszankę tradycyjnego sushi i szybko, ale delikatnie wymieszać płaską drewnianą łopatką tak, że risinki nie kruszyć. O równomiernym rozkładzie mieszaniny na ryżu jest przenoszone rękę w celu szybkiego schłodzenia produktu. Następnie ryż jest gotowy do sushi.


Powrót do spisu treści

Przepis na nadzieniem ryżowym

Specjalna garderoba dla ryżu, który jest przygotowywany na sushi, wykonany z cukru, octu i soli. Na 450 g gotowanego ryżu będzie potrzebował 2 łyżki octu i 1 łyżeczkę soli i cukru. Sól i cukier są umieszczane w octu ryżowego i umieścić to wszystko na średnim ogniu i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia.
Jest możliwe dodawanie ocet i wodorosty, jeśli nie dodaje się w procesie produkcji Fig.

Przed dodaniem do gotowego produktu, a napełnianie i ryżu sama jest lekko chłodzony, lecz miesza się w gorącej formie. Według tradycji japońskiej zaprawionego ziarna trzeba chłodzić za pomocą wentylatorów, ponieważ uważa się, że daje ryż perłowy połysk.

Jeżeli ryż zostanie przygotowany wcześniej, nie jest napełniona do przechowywania w lodówce.  Musi być wprowadzone do dużej torby plastikowej i podzielona na kilka części, które stykają się ze sobą. Jedna wielka bryła ryżu wewnątrz przesycone wilgocią i nie będą odpowiednie dla rolek. Przechowywać ryż w taki sposób, po prostu na stole lub parapecie w chłodnej porze roku. W tej formie można je przechowywano przez dwa dni. Przed użyciem należy ogrzać się w małych porcjach w kuchence mikrofalowej.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, a następnie w razie potrzeby biały polerowany ryż mogą być przygotowane i malowane w różnych kolorach, aby nadać potrawie świąteczny wygląd.

Na przykład, jeśli zamiast octu ryżowego stosowanego w mieszaninie octu czerwona śliwka, postać otrzymuje się z delikatnym różowym odcieniem. Po dodaniu do wody z ryżu, zanim zostanie wrzącej, łyżeczka kurkumy ryżu jest jasnożółty. A jeśli gotowanego ryżu ugniatać dwie łyżki wodorostów, ryż jest miękki zielony. Jeśli jest to pożądane, można przygotować do odbioru rolek o różnych kolorach.

Ale niezależnie od koloru rolki masz, z odpowiednim zachowaniem technologii przygotowania ryżem i sosem z owoców morza jakości będą wyglądać nie tylko piękne, ale także wspaniały smak.

load...