Metody leczenia żylaków na nogach z pomocą tradycyjnej i ludowej medycynie

Staje się coraz bardziej palący problem skutecznego leczenia żylaków kończyn dolnych. W trakcie rozwoju cywilizacji ludzkości nie nauczył się radzić sobie z tym problemem, który nie jest tylko defekt kosmetyczny. Po przejściu wstępnego etapu żylaków zaczyna odczuwać tkliwość, obrzęk, zapalenie skóry, owrzodzenia.

load...

Ryzyko wystąpienia żylaków osób poddawanych długotrwałej statyczny (stacjonarne), stres, otyłość i siedzący tryb życia. Rosnąca liczba przypadków zdiagnozowanych chorób w wieku dojrzewania, a nawet dzieciństwa. Ogromny wpływ na występowanie choroby ma zawód: żylaki rozwija się u 80% nauczycieli, 70% kierowców, 85% sprzedawców. Ale menedżerowie są zagrożone jedynie w 20% przypadków.

Przyczyny rozwoju i objawy

Główną przyczyną żylaków jest na tyle dziwnie, postęp. Ludzie mają mniejszą potrzebę przemieszczania się. I jest podatny grunt dla zastoinową manifestacji, do których należą żylaki. Choroba jest związana z oficjalnej medycyny sercowo-naczyniowej i dał mu cały nowy trend – flebologii, badania w tym żylaki w nogach, objawów i leczenia, który teraz jest dobrze rozumiany w ramach międzynarodowych badań.

Rytmiczne praca serca w organizmie tworzy różnicę ciśnień, dzięki którym istnieje obieg. Z krwią serca „ucieka” z tętnic i naczyń włosowatych, wraca w żyłach, ale podczas podnoszenia nóg do niej, aby pokonać grawitację i pęd z sercem nie jest asystent, ponieważ prawie cała energia poszła do „odpychania” krwi przez małe naczynia krwionośne , Jeśli przepływ krwi przez głębokie konturu jest trudne, jest ustawione na zewnętrznej, nie mającej sztywny otaczającej mięśni ramy, tak, że z łatwością rozciągnięte na przeciążenia.

load...

Do takiej sytuacji, natura dostarczyła trzy mechanizm wyrównawczy, aby pomóc podnieść się krew:

 • Oddychanie: poszerzenie podczas wdechu jest łatwo stworzyć redystrybucję ciśnieniem, dzięki czemu jest wyciek krwi.
 • Ruch. Układ żył składa się z wewnętrznej części przez głęboki, który porusza się więcej niż 80% powracającego krwi i zewnętrzny (podskórnie) wymaganą bezpieczny i nie jest przeznaczony do długotrwałego wysokim obciążeniem. Żyła wewnętrzna otoczony mięśni, które są skompresowane, krew jest popychany w górę. Ale kiedy mięśnie odpocząć, krew nie płynie z powrotem, bo trzeci mechanizm wyrównawczy przewidziany do tego celu.
 • Dożylne układ zaworów, które otwierają się przy określonym ciśnieniu krwi. Jeżeli ciśnienie jest osłabiony, klapy zamknięte, uniemożliwia odpływ z tyłu krwi.

Przyczyny żylaków kończyn dolnych są niejednorodne i niejednoznaczne. Trudno jest przeznaczyć oddzielne, wyzwala rozwoju, ponieważ zaangażowany cały kompleks. Głównymi czynnikami branymi pod uwagę, uniemożliwiając normalny przepływ krwi, a jednocześnie – opracowanie osłabienie ścianki żył:

 • Endokrynologia;
 • Zapalenie narządów miednicy;
 • Otyłość;
 • Urazy;
 • Brak aktywności fizycznej;
 • Stopy płasko;
 • Dziedziczność;
 • Duża ilość wolnych rodników w organizmie.

Objawy

Objawy żylaki w nogach znane wielu, jest:

 • Niebieskawo-czerwony odcień lub siatki skóry żyły pająka.
 • Drętwienie i ciężkość nóg, skurcze mięśni łydek, Tooting na wczesnym etapie rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej.
 • Obrzęk w okolicy kostek i dolnej trzeciej części kości piszczelowej.
 • Żylaki pod skórą, pojawienie się widoczne „węzłów” – główny znak zewnątrz choroby.

Tradycyjne metody leczenia

We wszystkich stadiach choroby, powszechnie stosowane leki lub venotoniki fleboprotektory stabilizujących strukturę ściany żylnej i wzmocnienia tonu skóry. W ciężkich postaciach niewydolności żylnej stosować leki przeciwzakrzepowe. Róża i owrzodzeń troficznych można leczyć przeciwgrzybicze oraz środki przeciwbakteryjne, a w przypadku żył egzema i zapalenie skóry stosuje się leki antyhistaminowe, obrzęk – oszczędzające potas diuretyki. Niesteroidowe leki przeciwzapalne stosowane do bólu i drgawki. Zewnętrznie stosować żele i kremy na bazie narkotyków venoaktivnyh.

Konserwatywne (niechirurgiczne) metody leczenia i terminowe stosowanie dobrze zorganizowana, pozwala na uzyskanie wyleczenia lub poprawy w większości przypadków, aby uzasadnić tę taktykę jako trampolinę dla wszystkich pacjentów. W wyniku badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Kazaniu, stwierdzono, że w okresie dojrzewania, w 15% przypadków można poprawić lub wyleczyć, a 30% – do stabilizacji procesu. Liczby te są znacznie wyższe niż u osób dorosłych, to znaczy, że wcześniej leczenie zachowawcze, tym lepszy wynik.

Tradycyjna operacja jest stopniowo zastępowane metodami chirurgii minimalnie inwazyjnej, które mogą mieć wpływ tylko „schorowany” statku. Utworzyć punkt i sekcje specjalne substancje są wprowadzane do światła naczynia. Konsekwencje takich interwencji estetyczny wygląd.

Leczenie stwardniające (skleroterapia kompresji) – wprowadzanie preparatów płynnych i pianki do żyły z jego kolejnym obliteracji. Leczenie różni się minimalnie inwazyjne, nie wymaga znieczulenia ogólnego i unika okres czasowej niezdolności do pracy. Ale jeśli agent stwardniające przypadkowo przenikają do głębokich żyłach, istnieje ryzyko zakrzepicy.

Fotokoagulacja laserowa (EVLK) – jedna metoda tak zwanej „operacji biurowych”, po którym nie okresy niezdolności do pracy. Na wewnętrznej ścianie żyły wpływ promieniowania laserowego, powodując Wiedeń „zablokowany”.

Miniflebektomiya (microphlebectomy) – bezbolesny zabieg chirurgiczny w celu usunięcia poszerzoną żyłę poprzez nakłucie produkowane. Po operacji, istnieje tylko siniaki, które odbywają się przez cały miesiąc.

Chirurgia endoskopowa endo- i wideo (SEPS) – selektywny wpływ na obszarach dotkniętych żył bez uszkodzenia otaczających tkanek. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą endoskopową, rehabilitacja odbywa się dwa razy szybciej niż normalne po zabiegu, pacjent na trzeci dzień opuszcza szpital.

Venectomy – chirurgiczne usunięcie żylaków. Struck Wiedeń wycięte z tkanki podskórnej i usunięte.

Pomocnik tradycyjnej metody leczenia żylaków są:

 • Terapia laserowa, pomaga usunąć żylnych gwiazdki;
 • Drenaż limfatyczny, pobudza układ limfatyczny;
 • Darsonwalizacji, pomaga w leczeniu chorób układu krążenia;
 • Elektromagnitoterapiya, pomaga poprawić krążenie krwi;
 • Elektrostymulacja ujędrniający naczynia krwionośne oraz eliminuje zaburzenia krążenia;
 • Ramię sprężyste ściskanie, skuteczny etap w wyglądzie popękane (wykorzystanie pończoch uciskowych);
 • Hydrotherapy – kąpiele douches, masa, oblewanie nogi zimną wodą;
 • Ćwiczenia fizyczne są stosowane jako metoda zapobiegania lub w okresie pooperacyjnym.

Etnonauki

Leczenie żylaków na nogach w początkowych etapach pomyślnie przeprowadzonych za pomocą alternatywnych praktyk medycyny. Ziołolecznictwo jest jedną z niewielu metod medycyny tradycyjnej, uznanych przez urzędnika jako pomocniczy metody leczenia uzupełniającego leczenia medycznego i chirurgicznego. Szybki efekt stosowanie preparatów ziołowych nie robi, więc postawa powinna być w długim czasie. Kiedy żylaki kończyn dolnych, między innymi, z użyciem takich typowych roślin, takich jak:

 • Aloes ( „Agawa”) pomaga wyeliminować dyskomfort i pieczenie w nogach;
 • Brzoza liście i pąki w postaci wywaru jest używany, aby pozbyć się obrzęków;
 • Ginkgo biloba przyczynia się do wytrzymałości i elastyczności ściany żył;
 • Dziurawiec jest powszechnie stosowany w owrzodzeń troficznych na tle żylaków nóg;
 • Łopian leczy wrzody żylaki;
 • Skrzyp stosowany jako wywar do obrzęku z niewydolnością żylną.

Leczenie Clay sugeruje stosowanie okładów, aplikacji i ciast z gliny:

 • Biała glinka pomaga poprawić krążenie krwi i regenerację komórek;
 • Niebieski gliny sole zawierające kadm i kobaltu, zmniejsza zapalenie i poprawy krążenia obwodowego;
 • Zielony gliny, które zawierają tlenek żelaza, miedzi, magnezu, wapnia, kobaltu, złota, srebra, zmniejsza obrzęki i dźwięki naczyń krwionośnych.

Thalassoterapii wykorzystuje moc uzdrawiającą morza, jego darów i nadmorskiej atmosferze. Obejmuje ona na spacer wzdłuż plaży, diety, który zawiera owoce morza, kąpiel w morzu i jego zastosowania kontemplacji z alg i błota morskiego. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi i eliminuje stagnacji.

Hirudotherapy – leczenie pijawek w ślinie, która zawiera więcej niż sto substancji biologicznie czynnych. Gdy we krwi, Leech składników śliny poprawy krążenia krwi, a tym samym zwiększenie nasycenia tlenu do tkanek. Substancje zawarte w ślinie, promowanie resorpcję zakrzepów i zapobiec powstawaniu nowych. Z postępującym piyavkoterapiya żylaki nie są w stanie odzyskać dawną zdrowia, ale w początkowej fazie jest bardzo skuteczne.

Profilaktyka

Statystyki pokazują, że początkowe objawy żylaków występuje w okresie dojrzewania. Nie czekając na rozwój tej choroby, to lepiej zwrócić uwagę na środki zapobiegawcze i poczynić pewne wysiłki, aby temu zapobiec. Głównym zadaniem na tym etapie – w celu wyeliminowania czynników ryzyka i uniknąć wysokiego stresu na układ żylny, więc nie myśleć o tym, jak leczyć żylaki na nogach:

 • Bardziej prawdopodobne (60 procent) podlegają rozwoju żylaków nóg są ludzie, którzy z racji swoich obowiązków zawodowych przez cały dzień. W mniej niż połowę ryzyko pracowników prowadzeniu cały dzień siedzi. Jeśli pod koniec dnia źle opuchnięte nogi – naczynia krwionośne stanowią ogromne obciążenie i zastój krwi występuje. Środki zapobiegawcze w pracy, obciążone przez długi obciążenia na układ żylny: każda godzina trzeba przejść przez 2-3 minuty, a przynajmniej, aby ruchy które symulują spaceru.
 • Zrównoważona dieta zawiera wystarczające i zalecane proporcje białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów, pomaga zachować zdrowie. Wielkość owoców i warzyw w diecie powinna być większa niż ilość pokarmu zwierzęcego.
 • Tendencja do nadwagi trzeba wprowadzić ograniczenia w jedzeniu, aby odwoływać się do diety lub ćwiczeń, aby utrzymać zdrową wagę.
 • W szafie należy ubrania, silnie dokręcania ciała i skarpetki szczelnego elastycznego zespołu, który uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi.
 • Ciasne buty i buty na obcasie skomplikować pracę żyłach. Buty powinny być wybrane do wielkości i wybrać buty z wygodnymi obcasie nie wyższym niż 5 cm.
 • Ogromne znaczenie w profilaktyce żylaków nóg mają sportu. W tym przypadku należy unikać ćwiczenia z ciężarkami. Bardziej nadaje pływanie, jazda na rowerze, rolki.
 • Wędrówka należy stosować przy każdej okazji – iść i nie iść do pracy iz pracy. Jeśli jest bardzo daleko – wyjść poza 2-3 przystanki od przeznaczenia i umieścić je na stopy.

Leczenie żylaków – zestaw działań, w których do zrównoważenia stosowania leków, technik kompresji i chirurgii.

Najważniejsze – profilaktyka, ale jeśli choroba zaczęła się objawiać, terminowe rozpoczęcie leczenia może pomóc w radzeniu sobie z nim.

load...