Metody leczenia łysienia androgenicznego

Łysienie androgenowe dotyka milionów ludzi na całym świecie, co stanowi wynik niewłaściwego wpływem męskich hormonów w mieszkach włosowych. Leczenie łysienia androgenowego – poważny problem. Najważniejsze – nie rozpaczaj, ponieważ nowoczesne metody pomogą wiele, aby poradzić sobie z nieprzyjemnym choroby.

load...

Mechanizmy rozwoju łysienia androgenowego

Najczęściej, łysienie androgenowe (dalej – AA) u mężczyzn rozwija się od swoich szkolnych lat, a dla kobiet nie wcześniej niż 25 lat (często po ciąży, karmienia piersią czy menopauzy). I chociaż jest jeszcze zupełnie nieznany nauce, powody, dla których nie jest łysienie androgenowe, ale zebrano imponującą bazę danych. Co najmniej wtedy, że główne przyczyny w tym przypadku są dziedziczne i łojotok (drugi – jako czynnik stymulujący).

W sumie, 1/6 i 1/8 mężczyzn kobiet pokazano AA do 30 lat, natomiast w 50 lat cierpi połowa mężczyzn i jedna czwarta kobiet, a po 70 latach – 4/5 populacji mężczyzn i 40% samic. Łysienie jest spowodowane przez genetyczną skłonność do kolei testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT) jako człowiek dorasta. To jest bardziej aktywna forma hormonu hamuje rozwój mieszków włosowych, ale narusza zasady całkowitej męskich hormonów we krwi. Dla Twojej informacji, mają też kobiety jako hormonów żeńskich w małych ilościach u mężczyzn, ponieważ obie płcie cierpią AA.

Korzystnie, występuje utrata włosów na szczycie głowy, bardziej otwarci, tworząc wspomnianym powyżej hormonów powyżej. U mężczyzn może przejść do przednich obszarów skroniowych i dalej do tyłu, na karku. Społecznie i kobiet zaobserwowano ten sam wzór łysienia obwód.

load...

Androgenne wypadanie włosów u kobiet występuje z reguły również od góry, ale bardziej precyzyjnie z linii środkowej rozstania włosa, niż okrągłym kształcie podkowy lub domu, jak u mężczyzn. To może towarzyszyć pojawienie się włosów na twarzy lub ciała, najczęściej po menopauzie. W tym samym tle, i być może, że te same powody mogą rozwijać oleistą łojotok, torbiele jajnika, trądzik, zaburzenia miesiączkowania. Ogólnie rzecz biorąc, główne przyczyny wypadania włosów u kobiet są ograniczone do następujących czynników:

 • Nadwrażliwość na DHT mieszków włosowych receptor;
 • Zwiększone fermentacji z metabolizmem hormonów płciowych;
 • Skłonności genetycznych;
 • Niektóre inne czynniki, które przyspieszają rozwój patologii, w tym środowiska, stres i tak dalej.

Etiologia i kliniczne łysienie androgenne

Czynniki przyczyniające się do rozwoju AA (zarówno kobiety jak i mężczyźni), obejmują:

 • Choroby układu wewnątrzwydzielniczego (np nadnerczy lub przysadki kontrolowania uwalniania hormonów wszystkich innych węzłów chłonnych), trzustki, wątroby, przewodu pokarmowego;
 • Zmniejszenie stresu z powodu wegetatywnej lub zaburzeń neuropsychiatrycznych;
 • Zaburzenia substancji fermentacji w tkankach skórnych związanych z karmienia włosowych;
 • Niedostateczne przyjmowanie witaminy, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe potrzebne do wzrostu włosa (z powodu głodu lub zaburzenia trawienne);
 • Zapalenie skóry głowy;
 • Nadużywanie leków przeciwdepresyjnych, hormony, sterydy i antybiotyki.

Wielu nie wie, że łupież nie zawsze jest przyczyną AA, ale może być wynikiem jego rozwoju, znak ostrzegawczy, że należy w trybie pilnym zająć włosy. Suche i łamliwe włosy powinny pilnować nie mniej.

Jest to często efekt zanika włosy tracą nasycenia kolorów. Najczęściej po to łupież faza stopniowo zanika, ale rozwija tłustej łojotok, których wiele wciąż niesłusznie postrzegany jako łupieżu. Włosy stają się cienkie, bez życia, często lżejsze. Świecą one nie z powodu zdrowia, ale dlatego, oblepione tłuszczem.

Aby pozbyć się AA, należy najpierw przeprowadzić serię testów diagnostycznych, które można dokładnie określić, co jest przyczyną choroby przyczyniły się do wyeliminowania następnie prowokację. Następnie zastosowanie farmaceutyczny i inne efekty.

Wbrew opinii tradycyjnych uzdrowicieli, alternatywne metody leczenia wyżej wymienionych zaburzeń hormonalnych, aby pomóc słaby, chociaż mogą mieć silny wpływ obsługuje.

Leczenie łysienia androgenowego

Jednego użytecznych substancji o AA odnosi minoksydyl. Apteki znajdują się w postaci leków, w skład, którego część stanowi, a tytule ich często. Na przykład, „Rogaine” „Regeyn” lub „Hedvey”, wyprodukowany w postaci płynów lub pianek. Cechą jest zdolność leku do wydłużenia fazy wzrostu włosów. Po przebudzeniu i przed snem powinny być stosowane na skórę głowy. Nie pozwól, by przestraszyć fakt, że w ciągu pierwszych 4-6 miesięcy włosy zaczyna spadać jeszcze szybciej. Następnie na łysienie obszary są nowe, a rok po rozpoczęciu leczenia, włosy mogą stać się grubsze do 14-25%. Jest to szczególnie widoczne w tych, którzy rozpoczęli leczenie nie później niż 10 lat po pierwszych oznak łysienia AA i centrum nie przekracza 10 cm.

Finasteryd – drugi materiał, którego pozytywny efekt został eksperymentalnie udowodnione. Jest on znany ze zdolności do hamowania konwersję testosteronu do bardziej agresywnego oddziaływania na mieszki włosowe formie. Raz dziennie powinno upłynąć 1 mg. Oszałamiające rezultaty. Prawie wszystkie osoby cierpiące AA przystanek włosy wypadają, a po 2 latach wzrostu włosów może już odzyskać. Nawiasem mówiąc, ten sam środek jest skuteczny w przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Androgenne wypadanie włosów u kobiet może powstrzymać innego środka – Diane-35.

Ponieważ produkty naturalne wyraził zdecydowaną rozwój wpływ AA posiadać:

 • Gamma-linolowy (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wynika z kwasem), które znajdują się w czarnych porzeczek, z ogórecznika lekarskiego i wiesiołka;
 • Olej jojoba, awokado karłowatej palmowego (wciera się w skórę i są stosowane w innych procedurach trychologiczna);
 • Witamina B6 i preparaty i produkty zawierające cynk (w tym najnowsze – wołowiny, kurczaka serca, trądzik, orzeszków piniowych, otręby pszenne, nasion dyni, suszone drożdże, jak również bezwzględną Champion i silny naturalny popęd płciowy – ostryg).

Spośród niespecyficznych środków leczniczych można wyróżnić zabiegi kosmetyczne i orientacja fizjoterapii:

 • Galwaniczne obierania;
 • Maska stosowana do rodzajów terapii;
 • Ultrafono- i jontoforetycznej;
 • Leczenie bezigłowa (wykonywane przy użyciu mezorollera);
 • Próżnia i masaż dłoni;
 • Terapia mikroprądowej.

Jak ekstremalnych środków (lub tak szybko jak to możliwe, ale bardzo drogie) można stosować metodę transplantacji mieszków włosowych lub implantacji sztucznych włosów syntetycznych.

Wniosek

Mężczyźni i kobiety mają te same przyczyny łysienia androgenowego, niewielka różnica może polegać jedynie na metodach leczenia.

Niemniej jednak, leczenie wymaga cierpliwości, inwestycji finansowych i profesjonalne podejście ze strony specjalisty.

load...