Metody hodowli Dracaena

Zawartość:

Jednym z problemów w uprawie Dracaena jest fakt, że rośnie dość wysoki i spoczywa na suficie. Dracena – bardzo piękne, pandanus roślin, ale z braku pędów lekkie to są cienkie, długie i dłuższy pobyt w pozycji pionowej. Gdy oddział zakładu i upadku na boki z dolnej części liści macierzystych spadają, co nagi Dracena traci swój kształt i staje się mniej atrakcyjne. W tym przypadku warto zastanowić się w jaki sposób odmłodzić go roślin hodowlanych.

load...

W domu jest dość łatwe do wyhodowania odmian draceny, takich jak substancje zapachowe i frędzlami. Najlepiej jest przeprowadzić rozmnażanie draceny na wiosnę, w marcu i kwietniu, w czasie których procesy wzrostowe są aktywne. Jeśli roślina jest propagowana w innej porze roku, proces zakorzenienia zajmie dużo dłużej. Zasadniczo dratsenu sposób propagowane taki jak sadzonki. Dla sadzonek może być stosowany jako łodygi bez liści, a górna część liści roślin.


Powrót do spisu treści

Powielanie sadzonki wierzchołkowe

Ten sposób hodowli Dracena jest również nazywany „korona reprodukcji”. W górnej części łodygi i liści o długości około 10-15 cm, tnie się za pomocą ostrego noża lub nożyc. Pod jakim kątem będzie dokonać cięcia, duża nie ma znaczenia. To może być wykonane po przekątnej lub prosto. Jest to bardzo ważne podczas cięcia nie zgnieść łodygę, cięcie musi być gładka i nie dotykać kory nożem.

Jeśli cięcie jest postrzępione i pęknięty trzon oczywisty taki rozbiór nie będzie się zakorzenić, a po prostu gnije. Raz srezhut, może być bezpośrednio kibicowania lub trzymać w powietrzu kilka godzin, ale w temperaturze pokojowej. Wierzchołkowe łodygi korzeniach powinny w wodzie lub w gruncie, przeznaczone do dłoni i kaktus, w hydrożelu, oraz substancje obojętne, takie jak piasek, wermikulitu i perlitu.

load...

Zanim zacznie się korzenie w wodzie, powinien być dodany do całej tabletki aktywowanego węgla drzewnego. Pomoże to woda nie zbyt szybko pogarszać. Również w wodzie można dodać dowolny produkt, który promuje roślina zakorzenienia w domu. Jest to konieczne dla zapewnienia, że ​​woda jest zawsze w temperaturze pokojowej, a zastąpienie go co trzy lub cztery dni.

Hodowla zapachowy lub krawędziach Dracaena – niezbyt łatwe do zrobienia. Łodyga rot puszkę w każdym podłożu. Najczęściej próchnica występuje w podłożu glebowym. Jest to ułatwione przez mikroorganizmy, które są w glebie, niszcząc wycinki tkanek i paszy składnik organiczny gleby. Jeżeli gleba, w której korzeń łodyga Dracaena będzie stale mokre, gnije rozpocznie się natychmiast. W wysuszonej gleby, nowo utworzone, młode korzenie wyschnie.

Najlepiej jest ukorzenienia sadzonek w małym teplichke, tworzywa sztucznego, szkła lub przezroczystej plastikowej torbie. Temperatura powietrza i gleby w ukorzenienia się w zakresie plus 20-22 stopni. Liście muszą być rozpylany w obronie wody w temperaturze pokojowej, 4-5 razy dziennie. Jest to również ważne dla ukorzenienia sadzonek rano i wieczorem, aby schronić się za piętnaście minut do powietrza, usuwa nadmiar wilgoci.


Powrót do spisu treści

Rozmnażanie przez sadzonki macierzystych Dracaena

Do reprodukcji sadzonek macierzystych Dracena w domu, aby wybrać nevyaly, elastyczną łodygę normalnym kolorze i pokroić sadzonek 5-20 cm długości. Wytnij potrzebują ostrego noża wzdłuż blizny liści. Ukorzenienia najlepiej jest wykonywać w piasku, gleby lub mielone mchu Sphagnum ,.

Również korzenie sadzonek w tych samych warunkach jak w terminalu, tylko w temperaturze 20-24 ° C. Najczęściej sadzonki są ukorzenione w ciągu sześciu tygodni, a około dziewiątej, nowych, młodych pędów. W przypadku nieodpowiednich warunkach lub sadzonki korzeniowe są zabijane, ale zakorzenienie jest znacznie dłuższa.

Dracena propagowane przez sadzonek macierzystych zakorzenienia w dwojaki sposób, poziomych i pionowych. Z pionowym ukorzenienia trzeba zanurzać dolna część łodygi w mokrym podłożu na głębokość 3 cm. Jeżeli ukorzeniania odbywa się w glebie, na jego powierzchni trzeba położyć warstwę piasku o grubości 5 cm. Ma to na celu nie uszkodzenia młodych korzenie pierwszego przelewu.

Dzielenie się najpierw wziąć korzeń w piasku, aw przyszłości będzie zatopić swoje korzenie w żyznej glebie. Z poziomym ukorzenienia sadzonek Dracaena kładzie się na powierzchni podłoża i delikatnie dociśnij go do wewnątrz.

load...