Metody badania szyjki macicy kolposkopia

Zawartość:

Kolposkopia – nowoczesny wysoce wydajne i bezpieczne metody badania szyjki macicy i ściany pochwy w diagnostyce różnych chorób we wczesnym stadium.

load...

Kolposkopia szyjki macicy jest wykonywany za pomocą specjalnego przyrządu zwanego Kolposkop. Jest medyczne urządzenie optyczne, wyposażone w specjalne reflektorami oraz pozwala na znaczne zwiększenie obraz przedmiotu badań, co sprawia, że ​​możliwe jest zidentyfikowanie i zbadania miejsca lokalizacji patologicznego procesu szczegółowo.

Dzięki tej metodzie jest możliwe diagnozowanie nowotworów łagodnych i złośliwych w bardzo wczesnym stadium choroby, takie jak endometrioza lub stany zapalne leykoplaziya ujawnienia, jak i erozji i raka szyjki macicy. Kolposkopii może być stosowany do oceny skuteczności wyznaczonym leczenia.

Procedura kolposkopii nie jest bolesny. Podczas niej z możliwością niewielkiego dyskomfortu, a także w normalnej kontroli, ale nie więcej. Która odbyła się w kolposkopii fotelu ginekologicznym, trwa około 10-20 minut. Na ekspozycji szyjki macicy za pomocą lustra, a następnie użyć ginekolog Kolposkop analizuje szczegółowo szyjki macicy i ścian pochwy.


Powrót do spisu treści

Rodzaje kolposkopii

Istnieją 2 główne typy kolposkopii: proste i zaawansowane. Podczas zwykłej procedury przeprowadzono zwykła kontrola zależy od charakteru i rodzaju rozładowania. Następnie zwolnić delikatnie usuwa suchego bawełnianego wacika, a także z pomocy kolposkop odbywa inspekcję szyjki macicy.

load...

Rozszerzone kolposkopii polega na wykorzystaniu testów diagnostycznych, które pozwalają na bardziej wyraźne rozgraniczenie i studium patologii szyjki macicy, określić charakter naruszenia, wyeliminować lub potwierdzić raka szyjki macicy, dysplazji szyjki macicy (stan przedrakowy). Najbardziej popularne są testy: testy z użyciem kwasu octowego, wykorzystując Lugola (test Schiller), próbka Chrobak. Przerwa ta ostatnia jest wykonywane w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej, w celu wykorzystania do jajowodu. Rozszerzone kolposkopii jest bezbolesny.

Warto zauważyć, że dla ostatecznego rozpoznania kolposkopii sama w sobie nie są wystarczające. Po tym wszystkim, jest ona jedynie na celu identyfikację i badanie pierwotne najbardziej dotkniętych obszarów. Na ostateczne wnioski i ustalenia potwierdzają podstawową potrzebę przeprowadzenia dodatkowych badań: badania cytologiczne mające biopsję, test Pap.

Poza głównym znajdują się również następujące rodzaje kolposkopii: żelaza i metali fluorescencyjne. Barwione obejmuje te same procedury jak przedłużony. Różnica polega na tym, że stosuje się inne barwniki. Szyjka jest pomalowany w kolorze zielonym lub niebieskim, które pomaga zbadać w bardziej szczegółowy i uszkodzeń sieci naczyniowej.

Świetlówka wykorzystywane do badania i wykrywania komórek nowotworowych w nabłonku. Szyjka jest przetwarzany fluorochromy i oświetlone światłem UV. W ten sposób nowotwory kolor różniący się od normalnych komórek.


Powrót do spisu treści

Przygotowanie do kolposkopii

Przed kolposkopii zaleca się co najmniej 2 dni, aby uniknąć stosunku seksualnego. Nie używaj pochwy czopki i kremy, stosowanie tamponów, douching wydatków. Jest to niemożliwe, aby przeprowadzić badania w czasie menstruacji, bo to pasuje do każdego dnia cyklu miesiączkowego. Niektórzy eksperci zalecają przeprowadzenie badania na dzień 2-3 po miesiączce.

Do kogo i jak często należy poddać kolposkopii?

Każda kobieta powinna poddać badanie ginekologiczne co najmniej 1 raz w roku. Procedura kolposkopii może być przeprowadzona podczas rutynowej kontroli na poradę lekarza.

Kolposkopia zaleca się, aby kobiety, które są szybko planowania ciąży, w celu uniknięcia problemów związanych z trudnościami w ciąży i przedwczesnego porodu. Za radą lekarza badanie można przeprowadzić w czasie ciąży.

Zaleca się, aby poddać procedurę kolposkopii dla kobiet po 45 roku życia. Podczas menopauzy zmiany najprawdopodobniej nowotworów. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie wykrywania błędów.

Po zabiegu może wystąpić niewielki kolposkopii upławy. Może to wynikać z użycia barwników medycznych. Dlatego zaleca się, aby chwycić oglądania podpaskę higieniczną. Inne konsekwencje tego badania nie powinno być. Kolposkopia – procedura nieszkodliwe i bezpieczne. Jednakże, jeśli nie zostało zaznaczone obfite plamienie w ból brzucha, gorączka, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

load...