Metoda Montignaca: O menu i receptur + stolik

Montignac dieta różni się od wielu innych? Ludzie, którzy wyznają to, zasłabł i nie skarżą się, że ciągle jeść to samo. Oni nie są nawet w stanie sobie przypomnieć, co jest ich ulubiony smak czekolady. Ten system zasilania jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych diet-tych ubiegłego wieku. W tym artykule dowiesz się o jego cech, zalet i wad.

load...

Zawartość:

Historia diety

Wszyscy legendy miłość, zwłaszcza jeśli są one związane z pewnego rodzaju celebrity. O Michel Montignac wiadomo, że pracował w Paryżu przedstawiciel amerykańskiej firmy farmaceutycznej. Jego obowiązki obejmowały oraz udział w kolacji biznesowych. Był regularnie towarzyszy właściwych ludzi, którzy przyjechali do stolicy Francji, a wraz z nimi odwiedzić najlepsze restauracje w mieście.

Te kampanie zwrócił się do niego z nadwagą, walka, która trwała przez długi czas bezskutecznie. Nie pomogło jeden z wielu diet. Następnie Montignac opracował dla siebie zupełnie nowy system zasilania, dzięki czemu nie tylko schudła, ale stał się gwiazdą świata.

load...

Koncepcja

Mocy

Dieta Michel Montignac obejmuje dwa etapy. Celem pierwszym jest oczyszczenie ciała i redukcji wagi. Drugi etap polega na utrzymaniu wcześniej uzyskane wyniki. Takie posiłki nie są jeszcze znane słowo „dieta”. Raczej jest to system, który trzeba zrozumieć umysł i trzymać nieustannie przez całe życie. Zalecenia, które są w nim, w takiej czy innej formie są wykorzystywane w większości istniejących diet.

Podczas pierwszej fazy konieczności rezygnacji produkty, które są uważane za „złe” i wprowadzić do diety „dobrych” produktów. Innym ważnym warunkiem – prawo do łączenia wszystkiego, co jesz w ciągu dnia. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże oczyścić organizm z toksyn i schudnąć. Ale nie dostroić się do faktu, że przy tej diecie można uzyskać natychmiastowe rezultaty.

W drugiej fazie może być kilka „relaks”. Wymagania dotyczące zasilania są mniej rygorystyczne – czasami można zrobić „odpust”, a nawet umożliwić pewne „Wolności”. Co to oznacza? Czasami masz prawo cieszyć się „złych” żywności.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

„Bad” i „dobre” dla Montignac

Jak określić, do której grupy dana potrawa? Przy sporządzaniu menu Metoda Montignaca to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do węglowodanów. Są one określane jako „zły” lub „dobre”, na podstawie tego wskaźnika jako stopień ich wpływu na wzrost poziomu cukru we krwi.

Organizm jest zaprojektowany tak, że jest on ciągle będzie rozwinie insuliny – hormonu, który uniemożliwia rozpad tłuszczu. Im wyższy poziom glukozy we krwi, tym bardziej będzie wytwarzany przez tego hormonu. W konsekwencji, tłuszcz będzie cięty w wolniejszym tempie.

W zasadzie, tempo zmian poziomu cukru we krwi po każdym posiłku. Jedyną różnicą jest to, ile jednostek wzrośnie i ile już to się stało. Ale to zostanie ustalona przez co i co jadłeś.

Na tej podstawie, dietetycy wziąć dla siebie punkt wyjścia, który jest nazywany indeks glikemiczny (GI). Jego wartość daje wyobrażenie o podniesienie poziomu glukozy, która występuje po zjedzeniu konkretnego produktu spożywczego. Im wyższa jest bardziej „zły” oznacza produkt. Metoda Montignaca Tabela zawiera wskaźniki dla tego wskaźnika. Nie zdziw się, że różne źródła mogą powodować różnego GI dla tego samego produktu. Jednakże, bez względu na dokładność ilościach, można łatwo określić, czy w sobie mogą być spożywane w pierwszej fazie diety lub nie. Podstawę diety w tym okresie są te, które mają niski indeks glikemiczny.

Warunki zaopatrzenia w pierwszej fazie

Więc, co można, a czego nie może jeść w pierwszej fazie diety.

 1. Nie zawierają w produktach dietę w GI 50 sztuk.
 2. Those GOP, który jest w zakresie 20-50 nadają się do użytku, ale pod jednym warunkiem. Nie powinny one być połączone z dietą zawierającą dużą ilość tłuszczu. Czy odstęp między dawkami zróżnicowane żywności – 3 godziny lub więcej.
 3. Wielkości GOP 15 jednostek lub mniej, mogą być łączone z innymi, a także korzystać z praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Biorąc pod uwagę poniższą tabelę, menu Metoda Montignaca dokonać dość neslozhno.

Wybierając odpowiedni dla siebie system zasilania, trzeba trzymać się go konsekwentnie. Istnieje zapotrzebowanie na co najmniej trzy razy dziennie, i pożądane jest, aby to zrobić, w tym samym zegarem. Śniadanie musi być szczelne, umiarkowanie obiad i kolacja, jak najszybciej i wybrać dla siebie lekki posiłek.

Szacuje menu diety Montignac w pierwszym etapie może się składać z takich produktów:

Białkowo-lipidowy:

 • Chude mięso, ryby, drób (z wyjątkiem wątroby);
 • Sery i jaja;
 • Sałatki

 • Roślinny składający się z pomidorów i zielone warzywa, ubrani z kwaśną śmietaną lub dowolnym olejem roślinnym;
 • Oleju roślinnego;
 • Niesłodzone jogurty;
 • Sosy lli_1, w ramach której nie ma mąki.

Białkowo-węglowodanowy:

 • Zupy warzywne (roślinny, w którym GI mniej niż 50);
 • Tłuszczu

 • Jogurt;
 • Sałatki

 • Roślinne (warzywa takie same jak zupy). Jako tankowania przy użyciu octu lub soku z cytryny;
 • Pasta

 • Z mąki pszennej;
 • Owsianka bez mleka – pszenica, gryka, ryż brązowy z.

Kompatybilny zarówno z białkowo-lipidowych i Odżywki białkowo-węglowodanowe:

 • Fasola, fasola, soja;
 • Beztłuszczowy jogurt;
 • Zielone warzywa, pomidory;
 • Grzyby

 • I cytryny.

Czas przejścia oraz zasad drugiego etapu

Przechodząc do drugiego etapu jest konieczne po osiągnięciu masy marzyliśmy. Jedzenie przez jego przepisy rozpoczęciem i po redukcji masy ciała został zatrzymany. Jeśli podoba Ci się dieta Montignac menu, a po prostu chcesz oczyścić organizm, nie wyznaczyła cel, aby schudnąć, to trzeba skupić się na poprawie ich zdrowia. Jak już wspomniano, dieta, która znajduje się w drugiej fazie, to jest pożądane, aby stosować w ciągu całego życia.

W tym czasie można sobie pozwolić na użycie niewielkiej ilości produktów z oznaczeniem geograficznym większej niż 50. Aby dokonać takich koncesji często nie całkowicie powstrzymać się od:

 • Miód i wszelkiego rodzaju białego chleba;
 • Ziemniaki

 • I kukurydzy;
 • Białego ryżu;
 • Różne makarony z mąki rafinowanej.

Jeśli jednak nie do zniesienia, jest bardzo „złe” węglowodany mogą być spożywane w żywności, które mają wysoki udział włókien. Redukują one negatywne konsekwencje, a kiedy czasem trzeba pozwolić sobie jeść produkty bogate w skrobię z tłuszczów.

Metoda Montignaca Przepisy czasami zawierają cukier. Ale to jest używane tylko pod warunkiem, że w tym dniu zrezygnować wszystkich innych „złych” węglowodanów.

Wady odrębnej

Spożywczych

 • Dieta tą metodą nie można nazwać w pełni zbalansowany, więc niektórzy dietetycy zalecane podczas tego rozładunku suplement diety witamin z grupy B i drożdży piwnych.
 • Ponieważ podano wielką wagę do GOP, powinien on być stosowany z ludźmi ostrzegawczych z cukrzycą.
 • Niektórzy (zwłaszcza mężczyzn) może stwierdzić brak zakazu spożywania alkoholu.
 • Powtórz dieta może być nie wcześniej niż 2 miesiące później.

Wszystko o węglowodany i indeks glikemiczny

Ogólnie rzecz biorąc, zasilanie systemu jest efektywny i dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby. Zapewnia możliwość wzięcia pod uwagę swoje preferencje i jednocześnie nie przeciążać się z niepotrzebnych ograniczeń. Jest w pełni spełnia wymogi zdrowego stylu życia. Można zobaczyć na własne oczy!

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...