Menopauza u kobiet: główne objawy

Zawartość:

Menopauza u kobiet – to jest absolutnie normalne i naturalne zjawisko, czeka każdą kobietę powyżej 45 lat. Martwić, byłoby to bardzo głupie. Ale być przygotowani na pewne zmiany w organizmie powinien mieć.

load...

Okres ten wymaga szczególnej uwagi na układ rozrodczy ciała. Trzeba być wyczulonym na możliwość, że może być konieczne co najmniej raz w roku, aby zdać specjalny egzamin złożony. Współczesna medycyna pozwala określić dokładnie, kiedy menopauza, jak również w celu określenia predyspozycji do pewnych chorób. Co to jest menopauza i jakie są jego objawy? Co to jest menopauza i jak to objawiać?
Powrót do spisu treści

Pierwsze objawy menopauzy u kobiet

Co będzie pochodzić z pierwszych dzwony zbliżającej się menopauzy? Powiedzieć, że jest bardzo trudne, ponieważ objawy menopauzy są różne, wszystko zależy od właściwości organizmu. Są jednak pewne objawy, które często towarzyszą menopauzie. Objawy te powinny obejmować naruszenia cyklu miesiączkowego, kiedy to miesiąc, kiedy przyjdzie zadowolić; uderzenia gorąca, kołatanie serca, zwiększenie masy ciała, częste bezsenność. Jeśli masz więcej niż 45 lat i te objawy obserwowano więcej niż jeden raz, nie panikuj.

Gdy niektóre z tych objawów nie jest konieczne, aby ustawić niezależnie diagnozy, ale jeśli wszystko syndrome, charakterystyczne dla menopauzy, towarzyszy wam od dłuższego czasu, to tylko oznacza, że ​​zostało wprowadzone początkowy etap menopauzy. Zespół ten nie powinien spowodować stres i prowadzić do paniki. Ale istnieją pewne punkty, które każda kobieta powinna wiedzieć. Zatem jednym z głównych cech klimakterium syndrom jest kilka.


Powrót do spisu treści

load...

Naruszenie miesiączki w okresie menopauzy

Jak wiadomo, punkt kulminacyjny – to okres, kiedy aktywność gruczołów płciowych przerwano. Cykl menstruacyjny jest uszkodzony, a potem całkowicie zatrzymana. Ostatnim punktem kulminacyjnym występuje u osób w wieku powyżej 50 lat.

Utraty funkcji rozrodczej ciała i zmiany w organizmie występuje z początkiem menopauzy. Zgodnie z menopauzą oznacza okres od początku rozkładu pracy i działalności jajników do całkowitego zaprzestania cyklu menstruacyjnego. Okres ten może trwać tak 2 lata i 8 lat.

Drugi etap menopauzy jest uważany menopauzy. Zgodnie z menopauzą jest okresem, w którym zaobserwowano ostatnie krwawienie, które jest spowodowane przez hormonalną funkcji jajników. Po menopauzie powinny postmenopauza. Pod menopauzie dotyczy okresu od ostatniej miesiączki, a przed całkowitym zaprzestaniu aktywności jajników. Ta faza poprzedza początek starości. Czas trwania tego okresu może wynosić od 6 do 8 lat.

Jednym z głównych oznak rozpoczęciu menopauzy są nieregularnych miesiączek, które każdorazowo odbywa się w postaci wzrostu. Nieregularny cykl menstruacyjny może być scharakteryzowana przez ilość miesięcznych wyborów, jak również różnych przestrzeniach między nimi. Interwały pomiędzy cyklami miesiączkowania może być zmniejszona do 21 dni, oraz, przeciwnie, zwiększa się do 35 dni. Jeśli widzisz siebie w takich naruszeń, jest okazją, aby zobaczyć się z lekarzem, który będzie dostarczać dokładną diagnozę i wykluczyć obecność jakiejkolwiek choroby.

Niekorzystne warunki środowiskowe, złe odżywianie, palenie tytoniu i alkoholu może być przyczyną wczesnej menopauzy.

Jeśli kobiety używać środków hormonalnych, menopauzy i menopauzy ona może przyjść później. Na to wpływa na hormonalną składu narkotyków.

Początek menopauzie towarzyszy zespół menopauzy, która charakteryzuje się występowaniem niektóre z problemów zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszystko to jest bezpośrednio związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie.


Powrót do spisu treści

Tides jako objaw menopauzy

Jednym z najbardziej typowych objawów menopauzy i zbliża się gorąca są brane pod uwagę. Są one wyrażone w ostrych występuje intensywne uczucie ciepła w górnej części ciała. Czasami podczas czerwona fala pojawia się na klatce piersiowej, twarzy i szyi. Uderzenia gorąca charakteryzują napady potliwości. Tylko minutę od skóry suchej może być mokra, ostro, zewnętrzna temperatura ciała nie ulega zmianie.

Ogólnie rzecz biorąc, stan prąd jest bardzo nieprzyjemne i może powodować stres. Gdy występuje osłabienie, kołatanie serca, zmniejszenie zdolności do pracy, lęku napadowego i inne nieprzyjemne konsekwencje. Zgodnie z ogólną zasadą, czas trwania jednej fali jest mniejsza niż 1 minuta. Ale tym razem, o wiele więcej jest na tyle poważne, aby stres.

U niektórych kobiet, uderzenia gorąca są bardzo rzadkie, a przez pewien charakterystyczny wygląd pływy do 50-60 dziennie. Istnieją przypadki, w których, jak wynika z odzieżą fala jest bardzo mokry i potrzebne ubrania i ubrania na zmianę. Zaleca się umieścić na warstwach, które w każdej chwili można było usunąć jedną z warstw. Tides nie mają systemu, pojawiają się one losowo i są bardzo męczące i wyczerpujące dla kobiecego ciała.

Zespół ten może nawet spowodować utratę przytomności, która trwa zwykle kilka sekund. Uderzenia gorąca charakteryzują się coraz snu zaburzenia, które wywołuje zmęczenie i brak snu. Czasem, gdy ten symptom służył jako główną przyczynę chorób układu krążenia.

Co jest powodem takiego nieprzyjemnego zespołem? Jednak głównym powodem jest to, że przysadka reaguje na spadek poziomu estrogenu, to wynikiem jest brak równowagi hormonalnej, w organizmie. Reakcja przysadki – znaczący wzrost wytwarzania hormonu luteinizującego (LH). To właśnie ten hormon w wyniku nagłego uwolnienia powoduje gwałtowny wzrost temperatury ciała, który jest nazywany okresem.

Według statystyk, pływy są dotknięte więcej niż 50% wszystkich kobiet. Nawiasem mówiąc, cienkie uderzenia gorąca są bardziej powszechne niż w całości.
Powrót do spisu treści

Bezsenność jako oznaki menopauzy

Nie należy mylić ze sobą stale pocenie się, które jest spowodowane przez zwiększenie funkcji tarczycy, pocenie przerywany podczas menopauzy. Jeden z objawów menopauzy, która towarzyszy uderzenia gorąca, pocenie się pod uwagę. Atak pocenie się może być bardzo silny, do tego stopnia, że ​​czoło pokryte potem gwałtownie spada, co zaczynają spływać skronie. Organizm szybko zamoczenia mokre plamy mogą pojawiać się nawet na odzieży. W nocy pocenie się może być bardzo silny, że nawet trzeba zmienić pościel i poduszki.

Pomimo wszystkich nieprzyjemnych momentach, pocenie się nadal uważane za naturalne procesy fizjologiczne, tak niezbędnego do regulowania temperatury wewnętrznego i do usuwania toksyn z organizmu. Pocenie się w okresie menopauzy wykonuje tę samą funkcję, co, że w normalnym stanie.

Bardzo często w okresie menopauzy u kobiet obserwuje się bezsenność. Może to być spowodowane na skutek oddziaływań, jak również po prostu przez stres. W przypadku, gdy w ciągu ostatnich kilku dni, nie można spać w nocy, można szukać pomocy u lekarza, który przepisze Ci leki, aby pomóc zasnąć.


Powrót do spisu treści

Bóle głowy w okresie menopauzy zespołem

Jednym z pierwszych objawów, które towarzyszą menopauzie są ciągłe bóle głowy. Taki ból może być reakcją na depresję, co może być spowodowane przez różne objawów w okresie przekwitania. Ból ten jest również nazywany głowy typu napięciowego. Bóle głowy są wynikiem negatywnych emocji, które mogą powodować stres mięśni twarzy. Ponadto, bóle głowy, mogą być wynikiem niezdolności do wypoczynku. Taki ból, wydają się być nudne i monotonne znaków.

Bóle mogą być różne. Nie może być nagły atak, co spowodowało bardzo ból czoła i świątynie ból. Czasami ból towarzyszy ciemnienie oczu, dreszcze i zimne dłonie. Objawy te są typowe dla migreny, która pojawia się w wyniku rozszerzania się i kurczenia naczyń mózgowych.

Bóle głowy mogą być objawem nadciśnienia. W tym przypadku, nie jest ciężkości z tyłu głowy, w oko są uformowane woreczki i pęcznieje twarzy.

Należy pamiętać, że ból w głowie może być spowodowany przez niektórych produktów zawierających azotyny lub związki organiczne.

Może powodować bóle głowy i stają się narkotyki. Wśród tych leków mogą być preparaty zawierające hormony (hydrokortyzon, prednizolon), stwardnienie środki nasercowe (werapamil, nitrogliceryna lub inne), środki obniżające ciśnienie krwi (rezerpina raunatin etc.), leki na choroby wrzodowej (cymetydyna, ranitydyna ).
Powrót do spisu treści

Ból w sercu jak objawy menopauzy u kobiet

Jednym z najbardziej niebezpieczną i dość często chorobą serca jest uważana za chorobę wieńcową serca. Istnieje wskutek zniszczenie naczyń krwionośnych, które odżywiają mięśnia sercowego (mięśnia sercowego). Rozwój miażdżycy może prowadzić do tego, że ściany naczyń będzie zestalania średnica tętnicach serca jest obniżona, w wyniku tego wszystkiego jest zmniejszenie przepływu krwi w mięśniu sercowym. Serce zaczyna cierpią na brak tlenu, co powoduje silny ból serca. Statystyka mówi, że co dziewiąta kobieta powyżej 45 lat cierpi na jedną z chorób układu sercowo-naczyniowego. Połowa z nich cierpi jest choroba wieńcowa.

Menopauza u kobiet jest bardzo często powoduje zawroty głowy, duszność i brak powietrza. Czasem przybiera formę ataków, które towarzyszą szumy uszne, zaburzenia równowagi, a czasami nudności i wymioty nawet.


Powrót do spisu treści

Zwiększenie ciśnienia jako symptom klimakterium

Bardzo często, menopauza u kobiet towarzyszy nieregularne ciśnienie krwi, większość z jego wzrostem. Najważniejszymi cechami wysokiego ciśnienia mogą być nudności, bóle i zawroty głowy. Zwiększone ciśnienie może być spowodowane tym, że korpus ma po prostu w celu dostosowania do wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak ćwiczenia fizyczne. Podczas wykonywania konieczne staje się dostarczanie krwi do mocnej, co powoduje wzrost ciśnienia krwi i.

Często zdarza się, że ciśnienie wzrasta bardzo gwałtownie, powodując w sytuacji, która wymaga podjęcia niezbędnych i pilnych działań. Nie mogą być ostre bóle głowy, osłabienie, ból w odcinku piersiowym kręgosłupa, zawroty głowy i inne objawy. Czasami ciśnienie krwi wzrasta tak bardzo, że potrzebuje pilnej pomocy medycznej.
Powrót do spisu treści

Inne objawy klimakterium

W okresie menopauzy często obserwuje się takie objawy, jak drętwienie kończyn (zwykle palce) lub mrowienie w kończynach. Bardzo często w nocy, zdrętwiałe środku ringu i palców wskazujących. W godzinach porannych nie jest ból, gdy próbuje zgiąć pędzlem po chwili ból przechodzi.

Wiele kobiet w okresie menopauzy charakteryzuje się wahaniami nastroju. Z nieznanych przyczyn, może pojawić się drażliwość, niepokój, napięcie, coś zmęczenia. Wiele kobiet donoszą, że mają one jakieś nieprzyjemne odczucie w gardle przypominający kulę, która jest bardzo trudna do przełknięcia. Zespół ten jest często postrzegana w okresie menopauzy, ale wykluczyć choroby tarczycy, należy skonsultować się z tym problemem do lekarza.

Menopauza u kobiet i może powodować depresję. Taki stan często towarzyszy pesymizmu, obniżenie nastroju, drażliwość, depresja. Kobiety są bardziej narażone na depresję niż mężczyźni. Zespół menopauza może jedynie zaostrzyć stan. Depresja może powodować stres, uderzeń gorąca w okresie menopauzy, lęku i innych.

Jednym z objawów menopauzy należy uznać suchość i pieczenie w pochwie. Tłumaczy się to tym, że w okresie menopauzy kobiet korpus tworzy znacznie mniej hormonów, powodując błony śluzowej pochwy jest znacznie cieńsza, traci swoją normalną smarowania i suche. Efektem tych procesów może być świąd i pieczenie. Stosunek płciowy w tym stanie staje się bardzo bolesne.


Powrót do spisu treści

Jakie są objawy menopauzy nadal istnieją

Menopauza charakteryzuje obniżenie popędu płciowego (libido). Tłumaczy się to tym, że biologiczną trwałość końcowego jajnika do 50 lat, nie może pracować stabilnie oznacza znacznie mniej hormonów i jaj dojrzewania występuje rzadziej. W ten sposób zakłócony cykl menstruacyjny.

Bardzo często u kobiet powyżej 45 lat, począwszy od oczywistego problemu wagi. Dodatkowe kilogramy pojawiają się bardzo szybko. Uważa się, że pojawienie się kilka dodatkowych kilogramów jest normalną reakcją ochronną organizmu, który może chronić je od negatywnych skutków obniżenia poziomu estrogenu. Wynika to z faktu, że tkanka tłuszczowa wytwarza nieklasyczne estrogenu. Jednakże w normalny wygląd pary dodatkowych funtów. Jeśli istnieje wiele więcej, jest to poważny powód, by pójść do lekarza i zmienić swój styl życia.

Podczas okresu hormonalnej zmiany w organizmie przed menopauzą, często obserwuje się krwawienie macicy. Podczas menopauzy przyczyny krwawienia z macicy może być stosunek seksualny. Może to być spowodowane faktem, że ściany pochwy stają się bardzo cienkie, zachodzi na sucho. W tym czasie lepiej jest stosować kremy estrogenowe do smarowania.

Przyczyną krwawienia po menopauzie może być wiele chorób zapalnych, endometrioza, mięśniaki macicy, hormonalną guza, mięsaka wielokrotnego urazu i więcej.
Powrót do spisu treści

O typach reakcji na menopauzę

Istnieją cztery typy reakcji do punktu kulminacyjnego. Jeden rodzaj jest biernym odpowiedzi. Ta odpowiedź jest typowe dla 15-20% wszystkich kobiet. Zazwyczaj, reakcja ta jest charakterystyczna dla kobiet żyjących na obszarach wiejskich. Charakteryzuje przyjęcia menopauzy jako nieuchronny zjawiska.

Neurotyczne reakcji zakłada pewną odporność na procesy starzenia. Ta charakterystyka odpowiedzi na 8-15% kobiet, może powodować tak zwane objawy neuropsychiatryczne.

5-10% kobiet, które charakteryzują się nadczynnością reakcji. Charakteryzuje się całkowite odrzucenie zmian. Kobiety, które mają tę reakcję, próbując różnego rodzaju sposobów blokują objawy miały miejsce, nadal żyją pełnią życia, z liśćmi wszystkie swoje emocje do samego siebie.

Praktyka pokazuje, że 60% kobiet po cichu przystosować się do ciągłych zmian hormonalnych i społecznej. Taka reakcja jest nazywany wystarczające.

Powrót do spisu treści

Jakie wnioski należy

Zatem z powyższego możemy wyciągnąć pewne wnioski. Jeśli twój wiek to ponad 45 lat, cykl miesiączkowy stała się tak nieregularne, które po prostu nie są w stanie przewidzieć, kiedy przychodzą co miesiąc, to towarzyszą stałe przypływy, często pojawia się zimny pot, a czasem krwawienie z pochwy, który nie towarzyszy bolesnych doznań, to najprawdopodobniej został wprowadzony do fazy cyklu miesiączkowego jest kompletna. Zalecane nadal nie zdiagnozować siebie i odwiedzić ginekologa, który ustali dokładną przyczynę tych nieprzyjemnych pierwszych objawów. Menopauzy i jego objawy mogą być różne.

Ważne jest, aby pamiętać, że menopauza – jest normalnym zjawiskiem. To jest tylko przejście z jednego etapu do drugiego życia. W celu odpowiedniego spełnienia tych zmian w organizmie, trzeba dobrze przygotować. Życzymy dobrego zdrowia!

load...