Melon – rośnie w otwartym terenie, lub niemożliwe

Zawartość:

Melony są różne … Ale wszystkie z nich są dobrze ze sobą i rozwijać się tylko w odpowiednich warunkach. Ponieważ są one nie tylko różne, ale także kapryśny. Mimo kaprysów ich osobliwe. Ale faktem jest, że melon, w przeciwieństwie do wielu (jeśli nie wszystkie) Warzywnictwa, nie boją się kochać pojenia i nadmiar wilgoci. Rodzaju wentylatora sauny fińskiego na otwartym powietrzu: gorące i suche. I, oczywiście, lubi także opalać się na słońcu, to nie jest absolutnie boi bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego południowych regionach naszego rozległym kraju są uważane za najbardziej odpowiednie miejsce do uprawy melonów na otwartych polach.

load...

To wstyd, oczywiście, mieszkańcy środkowego pasma, czyli północne obszary, które nie mogą być tak po prostu wziąć i roślin melon w willi łóżku. Ale dlaczego nie? Można! Okazuje się, że uprawa melonów w otwartym polu jest możliwe nie tylko na południu Polski.

Wybór i przygotowanie gruntu

Ta południowa Capricious czuje tylko w ogrzewanych działek, szczelnie zamknięty od zimnych wiatrów. Na przygotowanie lądowiska opieki muszą być podejmowane w upadku. W tej chwili przyszłość melon kwiat łóżko wykop jedną łopatę bagnet i zapłodnione próchnicy w tempie około czterech kilogramów na metr kwadratowy. Jeżeli Państwa glebie gliniastej miejscu, możliwe jest „underfur” Agregat do melonów, dodając jeden metr kwadratowy pół wiadra czystego piasku rzecznego.

Po tym my opuścić łóżko na zimę w spokoju, a wczesną wiosną znowu kopać go i nawozić z nawozów fosforowych i potasowych. Proporcje i zalecenia, które widzisz na opakowaniach zakupione nawozy. Bezpośrednio przed sadzeniem do nawożenia gleby melony zgniłych nawozu lub specjalnego nawozu azotowego.

Przygotowanie nasion

Przygotowanie gleby – to dopiero początek okresu przygotowawczego. Oprócz łóżek, a my musimy przygotować nasiona do uprawy sadzonek. Nawiasem mówiąc, takie nasiona nie można kupić tylko w sklepie, ale również przygotować samemu. Nasiona melona zachowywać się bardzo dziwnie. Świeże nasiona ostatniej rośliny uprawiane bardzo silne i wytrzymałe rośliny, ale owocem jest prawie niemożliwe, aby czekać na nich. Faktem jest, otrzymują dużo kwiatów męskich, a prawie nie ma kobiet. Dlatego dla dobra i bezpieczna żniwa, żeby zasiać ziarno od dwóch do trzech lat.

load...

Do siewu dużych nasion są wybrane, które powinny być traktowane ze specjalnej mieszanki, zakupione w sklepie. Zwiększa kiełkowanie i wzbogaca mikroelementy oraz ich roztworów w mieszaninie (0,05%) kwasu borowego i siarczan cynku, w którym nasiona moczy się do dwunastu godzin.

Do uprawy melonów w Non-Black Earth doświadczonych ogrodników zalecają ulepszonych nasion. W tym celu jest najpierw zanurza się w ciepłej wodzie (trzydzieści lub trzydzieści pięć stopni) wody, a następnie wyjmuje się i pozostawia do odstania przez noc w temperaturze około dwudziestu stopni. Temperatura jest wtedy zmniejszona prawie do zera (ale nie poniżej!) I przechowywane nasiona kolejnych osiemnastu godzin. Po upływie tego czasu temperatura ponownie podnosi się do dwudziestu stopni. Takie hartowanie należy przeprowadzić trzy razy w tygodniu przed posadzeniem nasion.


My rosną sadzonki

Do sadzonek torfu doniczek potrzeby (lub tabletki) torfu o średnicy około dziesięciu centymetrów. Karton lub pojemnik z tworzywa sztucznego może być wypełniona zakupionego specjalnej gleby do uprawy roślin i ogrodnictwa pochvosmesi następującym składzie: piasku i torfu w stosunku dziewięć do jednego z dodatkiem dziesięciu litrów wielu jesionu szkło.

Przed posadzeniem nasiona można namoczyć na dzień i odrzucić „manekin”. Każdy doniczki przygotowano dwa lub trzy ziarna na głębokość około pięć centymetrów. Przed pojawieniem się pierwszego sadzonka jest konieczne, aby utrzymać temperaturę dni nie spadnie poniżej dwudziestu stopni, a nocą – nie mniej niż piętnaście

W tydzień po pojawieniu rozcieńczona, pozostawiając doniczkowy jeden silny zarazek. Po pojawienie się trzeciego prawdziwych sadzonek liściowych szczypać, co skłoniło rozwijać pędów bocznych. Dbać o sadzonki melona oraz sadzonek i innych roślin. Prawdziwe arbuza potrzebne do umiarkowanego i niezbędne w celu zapewnienia, że ​​woda nie dostaje się do liści i łodyg. W celu zapobieżenia suchą zgniliznę ziemi w doniczkach sadzonek posypane suchym piasku rzecznego. Nasiona melona zasiane w miesiącu kwietniu, a po dwudziestu pięciu dni, sadzonki można sadzić już w otwartym terenie.

Melon posadzone w ziemi

Do hodowli melonów w otwartym terenie, na uprzednio przygotowanych i zapłodnionych łóżka do studzienki w odległości siedemdziesięciu cm długości i szerokości łóżka. Sadzonki sadzi się dopiero po ustalonym ciepłej pogody i mrozu pomijane. W strefie środkowej jest pierwszym od czerwca.

Podstawowym warunkiem udanego przeszczepu – powodują minimalne uszkodzenie systemu korzeniowego. Dlatego sadzonki posadzone melony, wraz z bryłą ziemi. Przed dziura sadzenie ostrożnie wlać wodę, doprowadzić do próchnicy i trochę sadzonek roślin, a nie zakopany macierzystych. W górnej części bryły korzeniowej powinna być nieznacznie powyżej powierzchni studni. Następnie, sadzonki ponownie wlewa i posypane suchym gleby. W pierwszym dniu lub dwóch młodych roślin pożądane jest, aby osłonić przed bezpośrednim słońcem.

Jeśli dany region na początku letnich silnych zmian temperatury w dzień iw nocy, możliwe jest, aby chronić jeszcze niedojrzałych roślin tymczasową folię schronienie. Te mini-siedliskiem lewo na łóżka w nocy i usunięte po południu. Nawiasem mówiąc, te urządzenia pozwoli zaoszczędzić lądowania i deszcze, które melon nie podobają.


W trosce o melona

Cały okres uprawy w otwartym polu melona w potrzebie pielenie, pielenia, podlewania i Hilling. Ponadto, melon bicz cały czas trzeba przyciąć powrotem.

  • Rozluźnienie

Pierwsze dwa razy jest to konieczne, w celu poluzowania przejściem na głębokości nie więcej niż piętnastu centymetrów. Następnie trzeba rozluźnić glebę do głębokości dziesięciu centymetrów, a bezpośrednio obok zakładu, że jest możliwe, aby nie zrobić. Kiedy pierwsza strona bicz, melon Spud, podsypaya ziemia wałek do łodygi.

  • Podlewanie

Jak melony melon nie lubi nadmiernej wilgoci. Dlatego powinien on być podlewane więcej niż umiarkowanie. Jeśli chata bogata rano krople rosy, woda melon nie jest w ogóle konieczne. Podlewać rośliny w korytarzach, starając się nie przelewać liście wodne i bicz

  • Byczy

Pierwszy polewa melon spędzić kolejny etap sadzonka. Po adaptacji roślin w otwartym polu ponownie główny trzon (szczypta na szóstym siódmym liści). W tym samym czasie iw tym samym celowniku i batem bocznej. Oprócz wszystkich dodatkowych pędów usunięto kwiaty i opuścić nie więcej niż trzy owoce, nie zawiązanymi oczami z rzędu, ale w pewnej odległości od siebie. Musi być starannie cięte i wszystkie pędy nienośnych.

  • Posypanie

Pierwsze karmienie melony w otwartych polach odbywa się dwa tygodnie po przeszczepie roślin. W tym momencie, to podawany azotan amonu lub nawozy organiczne (dziewanny, obornik). Następnie trzeba stale nawozić roślinę co dziesięć dni. Można zakupić zintegrowanego nawozów lub podlewania napary melon z dziewanny odchodów kurczaka, trawa z dodatkiem popiołu drzewnego. Należy przerwać karmienie jak tylko owoce zaczynają dojrzewać.

łóżka chwastów z melonem trzeba w razie potrzeby. Ponadto dostosowanie kierunek wzrostu rzęs. Jak tylko bicz do osiągnięcia połowy długości metrów, skierować go w kierunku przeciwnym rzędu, tak, że nie spadł w Mezhuyev. Konieczne jest również dla każdego do mocowania płyt dołączyć owoce do kontaktu z mokrym podłożu melona nie gnije.

W ogóle, uprawa melonów w otwartym polu nie różni się zbytnio od uprawy ogórków. Jeśli rosną ogórki w kraju, oznacza to, że melon jest również w stanie nie tylko rosnąć, ale także, aby nadążyć. Jednak problem ten jest całkowicie rozwiązany, too. Zrobione aż mróz melona doskonale dojrzewają w domu. Mimo to, lepiej wybrać wcześnie dojrzewających odmian melona do uprawy w otwartym polu. Ale najważniejsze – obserwować tylko trzy warunki.

  1. Chronić posadzone sadzonki od późnych przymrozków na wiosnę.
  2. Rośliny tworzą poprawne, nie zapominając o ich szczyptę i usunąć niepotrzebne jajniki.
  3. Stymulować wzrost roślin, przeprowadzanie powtarzające się i systematyczne podawanie.

Właściwie melony rosną w otwartym polu może być niemal wszędzie, z wyjątkiem północnych regionach. Ale dla tego ludu i wymyślić szklarniach i szklarniach. Więc śmiało: niemożliwe jest możliwe!

load...