Meksykańska naturalne kompleksy i parki

Zawartość:

Meksyk – kraj, który przyciąga turystów jak magnes. Jest to nie tylko możliwość niedrogiego wypoczynku, ale również duża liczba zabytków architektury (jak wiele może pochwalić się dzisiaj, żaden kraj na świecie!). Meksyk atrakcje – to także wiele parków ekologiczne, rezerwaty przyrody, wyspy z piaszczystych plaż i tajemniczych jaskiń.
Powrót do spisu treści

load...

Pomniki przyrody i parków

Atrakcji – to nie tylko starożytne piramidy, tajemnicze ruiny miast i wspaniałych świątyń. Zdaniem wielu, ten kraj jest bardzo jałowa, suchy klimat, ale to twierdzenie nie jest prawdziwe. W Meksyku, pięknej i różnorodnej przyrodzie istnieje wiele zacienionych parkach, niezwykłych jaskiń. Dla tych, którzy chcą ekstremalne zachęcamy do odwiedzenia wulkany, które są również znajdujące się na terytorium tego niezwykłego, ale takiego atrakcyjnego kraju.

Wystarczy pięć kilometrów od Oaxaca jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Meksyku – największa na świecie i grubym drzewem o nazwie Thule. Jego wiek można nazwać najstarszym – był prawie dwa tysiące lat!

Tuła należy do cyprys, jego wysokość wynosi ponad 40 metrów i łącznej masie przekraczającej 630 ton. W celu uchwycenia drewnianym stole, trzeba trzydzieści osób! Drewno wciąż zapewnia gęstą roślinność, a jej korzenie przypominają kształtem różnorodnych zwierząt.

Alameda Park i Xel-Ha

Dziś jest jednym z najbardziej znanych parków w Meksyku – jest Alameda. Znany jest ze swoich grup rzeźby i fontanny. W czasach Inkwizycji w zachodniej części parku był złowieszczy Obszar quemadero, gdzie były egzekucje heretyków. Nie raz został spalony na stosie wielu zgadzam się z dogmatów katolicyzmu, skazanych za czary. Ale dziś jest to najbardziej spokojne i piękne miejsce, gdzie jest to wygodne dla pikników.

load...

Meksyk jest bogaty w ekologicznych parków, które mogą sprawiać przyjemność nie tylko radość z jasnym roślinności, ale także różne zwierzęta. Jest to park morski Xel-Ha, który był kiedyś jednym z najważniejszych portów morskich. Dziś jest ekologiczna parku, gdzie można wędrować przez namorzyny, zatoczek i jaskiń, obserwować olbrzymie żółwie, odwiedzić duże akwarium z delfinami i manatów. W skrócie, jest to możliwe, aby cieszyć się wszystkimi kolorami natury.

Wpisowe na cały dzień to 70-80 dolarów. Obejmuje ona cały wachlarz rozrywek, w tym sprzętu do pływania (ale maska ​​może nawet zostawić pamięć), sejf w pomieszczeniu magazynowym, a nawet nieograniczony dostęp do restauracji i barów w parku, gdzie można spróbować smażonych kaktus. Oddzielnie trzeba zapłacić tylko pierścienie gumowe, pływanie z delfinami i skoki ze skał.

Zaledwie godzinę drogi od Mexico City, można zobaczyć prawdziwy wulkan Popocatepetl aktywny. Jej nazwa tłumaczy się jako „wzgórze palenia.” Jest to drugi najwyższy szczyt kraju. W pobliżu znajduje się inny wulkan, ale już wymarły – Iskatsiuatl.

Aby dostać się do parku Ista Popo, gdzie znajduje się wulkan, możliwe jest bezpośrednio z Meksyku autobusem. Najlepiej jest zaplanować podróż tutaj od początku wiosną lub jesienią.

Powrót do spisu treści

Architektura: zabytki starożytności po dzień dzisiejszy

Meksyk Architektura – to niezwykła mieszanka nowoczesnych budynków i ruin starożytnych miast Majów i pałace – dziedzictwo podboju Ameryki. Patrząc z każdym z tych doświadczeń niezapomnianych pozostają w pamięci.

Starożytni i majestatyczne Teotihuacán znajduje się około 50 kilometrów od Mexico City. Jeszcze nie wiem dokładnie, jaki rodzaj cywilizacji był autorem takich wielkich budynków, tworząc niezapomniane wrażenie. To miasto opustoszał nawet pięć wieków przed Aztekowie przybyli tu, który wierzył, że budynki należą do bogów.

Ruiny Teotihuacan – najbardziej odwiedzanym miejscem w Meksyku, setki tysięcy turystów z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby świadkami wielkość tego kompleksu architektonicznego. Oficjalnie przejście otwiera tu o ósmej rano, ale wielu polecam przyjść godzinę wcześniej i dać małą łapówkę, aby móc z łatwością dotrzeć do obiektów.

House of Leon Trocki – jest to niezwykła willa. Jest znany z tego, że ten słynny polityk zginął tu w 1940 roku. W tym domu mieszkał z żoną Natalią i wnukiem. Willa została przekształcona w twierdzę: wszystkie okna zostały wprowadzone żelazne okiennice, a ściany zostały wykonane podwójne, wzmocnione workami z piaskiem. Są stale policjantów obowiązkiem, ale Ramon Mercader nadal może przeniknąć do otoczenia Trockiego i zadać śmiertelny cios do szpikulcem do lodu w głowie.

Dziś dom przekształcony w muzeum, nie są przechowywane dobytek Trocki, jego biblioteki, dokumenty. Na dziedzińcu znajdują się groby Trockiego i jego żony Natalii.

Chichen Itza i kaplica Tlalmanalko

Na Yucatan trzeba zobaczyć to prawdziwy cud świata – piramida Chichen Itza. Można się tu dostać z Cancun na wygodnej drogi. Słynna wśród turystów, ponieważ stało się, co jest najbliżej kurorcie Cancun. Piramida jest olbrzymia konstrukcja urzeczywistniającym astronomiczny kalendarz. Liczbę budowy kroki 365 – liczbę dni w roku.

Na górze jest świątynią Kukulkan – pierzasty wąż. Nie daleko od piramid i święte dobrze przygotowana, Cenote, w którym kapłani rzucił ludzi jak bogów. Odwiedzić to miejsce może być tak mała jak 166 pesos, to działa na co dzień.

Kaplica w Tlalmanalko – ten niezwykły zabytek baroku, tzw kaplicę dla Indian, znajdujących się na terenie klasztoru w Tlalamanalko. Jego budowę datuje się na około 1560 rok, cechy strukturalne polega na tym, że tutaj łączy w sobie cechy architektury europejskiej i indyjskiej. To tak zwane Mexican baroku, który nadal znajduje się w kraju. Są mniej więcej w Meksyku około 8000 miejsc, które są różne piękne arabeski, multi-ostrza i gwiazda w kształcie łuków, dziedzińce.


Powrót do spisu treści

Gdzie się bawić w Meksyku?

Meksyk – kraj różnorodne rozrywki, wybór zależy od tego, co dokładnie szukasz. Wyspy z piaszczystych plaż, liczne parki, a nawet nurkowania Cenote „Mexican Wenecja” – wszystko to daje niezapomniane chwile relaksu i wielu wrażeń!

Wyspa kobiet – niewielki kawałek ziemi w pobliżu wybrzeża Cancun, który zawdzięcza swoją sławę dzięki licznym artykułów poświęconych bogini płodności. W północnej części wyspy są piaszczyste, dobrze nagłośnione plaż, w tym Playa Norte, w południowo – skalistym brzegu. Część wyspy znajduje się na rafy koralowe w wieku od około 125 tysięcy lat. Jest to popularne miejsce dla nurków i poszukiwaczy skarbów, którzy chcą znaleźć skarby Majów, według legendy jest to miejsce gdzie zapadnięte.

Dla turystów została stworzona podwodnego muzeum w wodach parku, gdzie można zbadać podwodny posągu. Wśród innych atrakcji należy pamiętać farmę ślimaków, możliwość pływania w kajaku.

Królestwo strachu i Cenote siedem usta

Aby odwiedzić to niezwykłe miejsce, konieczne jest słynne kanały Xochimilco dotrzeć łodzią. To miejsce jest bardzo popularne dziś wśród fanów horrorów. Faktem jest, że każde drzewo na park i budynek położony straszne KLG posiadające ślady krwi, urazu, pustych gniazd. Autor tego niezwykłego miejsca – Julian Barrera, który, według legendy, pierwsza lalka znalezione na miejscu śmierci dziewczynki.

Zatem, wyspa stopniowo pojawiła różnorodne KLG, której autor zebrał prawie pięćdziesiąt lat w koszu. Ale legenda nie kończy. Twórca tej strasznej „muzeum” zbudował chatę na wyspie, gdzie osiadł, ale po prostu wyspa znalazła się pod wodą (należy zauważyć, że w Meksyku nie jest niczym niezwykłym). Po roku ponownie pojawiła się na powierzchni, bez schronienia, no Barrera zniknęła. Ta legenda sama w sobie jest straszne wystawa na świecie, przyciągają setki tysięcy turystów każdego roku.

Zaparkuj swój mały horror? Może chcesz wyglądać w bezdenną głąb studni? Nie daleko od Cancun jest niezwykłym miejscem, gdzie można nurkować. Jest Cenote siedem usta, tajemniczy system studzienek, które zostały uznane za święte Maya. Zakładali oni, że w tych wód żyją dusze Tolteków, ale dziś można je znaleźć tylko grono ryby.

Siete Bocas, lub siedem usta – Cenote, które można odwiedzić tylko 50 pesos. Jest to prywatny teren, przekształcony w parku ekologicznym. Siedem usta – system jaskiń z najgłębszych odwiertów, które są ze sobą połączone. Aby się tu dostać, jest możliwe tylko przez bardzo wąski otwór, podkreśla jaskini z naturalnego światła, w małej ilości przychodzi tu z otworami na powierzchni.

La Habichuela i wodny Magico Mundo Marino

Wizyta w Meksyku i nie spróbować słynnej kuchni lokalnej, która słynie z pikantnych potraw? będziesz tęsknił dużo, jeśli nie odwiedzić słynną restaurację La Habichuela znajdujący się w prywatnym domu w północnej części parku del Artesano w Cancun. Tutejsi tabele są umieszczane bezpośrednio w ogrodzie, są one otoczone nie tylko roślinność, ale także rzeźby i ruiny, tworząc poczucie bycia w starożytnym mieście Majów.

Restauracja oferuje dania kuchni narodowej ryby, na deser – słodkie likiery i sorbet. Jako wielkiego spektaklu ogromnym akwarium. Ale tabela wtedy zaleca się wcześniejszą rezerwację, restauracja jest bardzo popularny i znaleźć wolne miejsce jest niezwykle trudne.

W Acapulco, można odwiedzić nowoczesny park wodny Magico Mundo Marino, który oferuje nie tylko tradycyjne slajdy i zjazdy, ale również okazją do paszy najgroźniejszego drapieżnika lokalnych wodach – krokodyle i piranie. Dla tych, którzy mają wypożyczalnia sprzętu do nurkowania, szerokie i czyste plaże są otwarte codziennie. Entrance fee: Dzieci – 25 pesos dla dorosłych – 45 pesos.

EkoAlberto – Theme Park

Myślisz, że widziałeś wszystko, czego chciał? To nie jest. Chcesz prawdziwą przygodę, że będzie pamiętać do końca życia? Theme Park EkoAlberto 20 km od Iksmikilpan oferuje prawdziwą przygodę. Tutaj można spróbować się w roli nielegalnego imigranta, który dąży do przekroczenia granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Gęste zarośla dzikich lasów, strome wzgórza i ogrodzenia z drutu kolczastego, trudnej próby i, oczywiście, rufowych strażników, którzy będą próbowali Cię zatrzymać! Atrakcją znajduje się zaledwie kilometr od tej granicy, sytuacja obserwuje się tak blisko, jak to możliwe (choć w rzeczywistości jesteś absolutnie nie grozi!). „Escape” trwa kilka godzin, nie każdy zwraca się do „krzyż” granicy, ale w każdym przypadku jest to ekscytująca przygoda, których koszt będzie kosztować $ 18!

Meksyk – jest to niezwykły kraj, który charakteryzuje się niespotykaną kombinacją ogromnych obszarach pustynnych, kwitnących ogrodów i wybrzeża. Atrakcje w Meksyku nie pozostawi nikogo obojętnym, można zaplanować wakacje do swoich potrzeb, korzystając z plaż i zielonych parków lub preferując wycieczkę do groźnych wulkanów i majestatycznych wodospadów.

load...