Meksyk – zabytki i tajemnice starożytnych cywilizacji

Wydaje się, że ta sama Demiurga tasuje nogi w basenie Morza Śródziemnego i dał nam Sardynia, postanowili kontynuować i, nie patrząc, zaczął posypać dóbr ziemi swej obfitości. Ale czy demiurg ręce drżały, czy był zmęczony po trudach, ale tak się złożyło, że upuścił feerię Ameryce Północnej, a więc pozostawił go leżącego. Horn pewnie nie był jedynym, a ustanowione jest bardzo piękny. Więc postanowił wykończyć dekorację gruntowych i zobaczyć, co dzieje się wszystko.

load...

Ta historia jest mało sprawdzony fakt historyczny. Ale ona wyjaśnia obfitość World Records, z którą Meksyk jest znany. Wtedy i najbardziej zaludnione miasto w Meksyku świecie i największa na świecie piramidy Quetzalcoatla, a najdziwniejsze starożytnych bóstw z najdłuższych i najbardziej trudne do wymówienia imiona, a nawet najgrubsze drzewo – i rośnie w Meksyku. Nawiasem mówiąc, jeśli spojrzeć na kraj z lotu ptaka, to naprawdę wygląda jak róg! A jeśli rozpocząć liczenie Meksyk atrakcje – naturalne, kulturowe, architektoniczne, ezoteryczne – ostatnie wątpliwości znikną w Opatrzność Bożą. Tuż przy dobroci duszy mógłby obdarzyć tak małe, w rzeczywistości powierzchnię gruntów. A jeśli masz chęć, aby poczuć się jak Lara Croft i Indiany Jonesa, zrobić kilka odkryć dla siebie, i połączyć to wszystko z dobrego wypoczynku – zapraszamy do Meksyku!

Mieszanie kultur

Można, oczywiście, po raz kolejny nazwał stolicę Meksyku pogrążone w zębach zdaniu – muzeum na wolnym powietrzu. Albo wybrać się na długiej dyskusji na temat wpływu kultury hiszpańskiej architektury w Meksyku, ale chcielibyśmy zobaczyć w podróży unikać wspólnych poglądów na temat szablonów Meksyku i Meksykanów. I staramy się zobaczyć, co nie widać na powierzchni: harmonię, z którymi misternie splecione różnych kultur. Odnosi się to zarówno do zabytków architektury Meksyku, a także lokalnych samych mieszkańców. Większość ludności meksykańskiej – Metysów. Jest nie do pomyślenia, że ​​wielowiekowa Hiszpański ekspansja nie miała swój wpływ na kulturę tego kraju. Ale, o dziwo, w sztuce, poezji, literatury, pokazuje wpływ wielowiekowych tradycji rdzennych mieszkańców zamieszkujących ziemię w tych czasach, kiedy Hiszpanie wciąż nie myślał o podboju przestrzeni oceanu.

Nawiasem mówiąc, Mexico City został założony w żadnym Hiszpanów i Azteków w 12. Wieku. Zgodnie z legendą, bóg słońca Huitzilopochtli nakazał jego dzieci do życia w tych krajach i założyli miasto Tenochtitlan. W swoich notatkach pierwsi konkwistadorzy pojawił się w mieście, z podziwem opisał Majestic City. Nazywali go Wenecją Azteków. Ale, jak wiemy z historii, prosta rozkosz Hiszpanów nie były ograniczone. Wkrótce Aztec miasto spadł do wojska Hiszpana, a na miejscu Tenochtitlan powstała Mexico City.

Niestety, historia podboju nie kończy. Zbyt łakomym kąskiem był Meksyk, że nie zginać się pod nim pierwszy Francji, a następnie do Stanów Zjednoczonych. Ale duch zbuntowanych Indian nie mogła się z tym pogodzić, a w rezultacie Meksyk stał się niezależny. Mimo, że wiele skarbów kultury zostały zniszczone. Ale to nie jest stracone na zawsze. Kiełkują one w arcydzieł architektonicznych, w festiwalach i muzyki.

load...

Na przykład. W Mexico City, jest to obszar Trzech Kultur, gdzie na dnie leżą pozostałości starożytnych budowli z czasów Azteków cywilizacji. Nad nimi wznosi katedrę katolicką, a otaczają ten kontrowersyjny skład nowoczesne drapacze chmur. Albo Plac Konstytucji, gdzie do tej pory zostały zbudowane w starożytnym Tenochtitlan, w sąsiedztwie katedry. Święto Zmarłych w Meksyku – połączenie dusz chrześcijańskich obyczajów i rytualnych tańców Indian Ameryki Północnej. Jeśli kultura europejska pamiętać zmarłych wykonany z odrobiną smutku, w Meksyku dzień zadowoleni z wypoczynku.

Skarb meksykańskiej sztuki

Jedną z głównych atrakcji stolicy Meksyku jest Narodowe Muzeum Antropologiczne. Zatem liczba tajemniczych artefaktów związanych z epoki prekolumbijskiej, nie może pochwalić się żadnym muzeum na świecie. Kamienie ołtarz z niewiarygodną ilością znaków niejasnych, jade czaszki (nie kryształ, nie jest konieczne, aby sądzić, hollywoodzkich filmów), kalendarz Majów, który przewiduje nadchodzący koniec świata w grudniu 2017 r. I, oczywiście, dane azteckich bogów. Jeśli język ich nazwy zwinięty w rurkę, a następnie tak obrazy mogą wejść w stan łagodnego szoku. Wyobraź Quetzalcoatl – ptactwa węża, a teraz starają się psychicznie przedstawiają wygląd ptaków gadów. Najbardziej prawdziwy cud w piórach. A ci bogowie w panteonie azteckiej mitologii. Więc trzeba będzie się dziwić, patrząc na eksponaty Muzeum Antropologiczne.

Ciche gigantów myśliwskie

Dla turystów z całego świata w Meksyku – atrakcji, taki czy inny sposób związane z tajemnic starożytnych cywilizacji. Arcydzieła architektury, związanych z jednym lub innej szkoły architektury, można zobaczyć bez przechodzenia do innego kontynentu. Ale piramidy i miasto Azteków, Majów i tych nieznanych artystów, które opuściły swoje gigantyczne miasto na długo przed Indianie zaczęli budować świątynie swoim bogom dziwaczne – unikalny i niepowtarzalny. Więc idziemy na polowanie na sekretów.

Piramidy w Teotihuacan

Nie zamrażać z podziwem, realizując własną małość, patrząc na piramidy Księżyca i Słońca, tak ciężko, jak wypowiedzieć nazwiska azteckich bogów. I z szerokim drogowym „martwy” zapiera dech w piersiach. W ten sposób, jeśli dana osoba prowadzi prosto do tarczy słońca na panoramę miasta. Trochę wyobraźni, a martwy kanał droga wypełniona wodą, przed oczyma umysłu wydaje się świeci, w jaki sposób Aztekowie wysłana swoich zmarłych w najlepszym z możliwych światów.

Schody Teotihuacan wyraźnie do zrozumienia, że ​​piramida została zbudowana nie dla ludzi. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że aby wspinać się po drabinie trzeba dostać się na czworakach i indeksowania, pokonując dystans w rozwoju ludzkiego. Byłoby interesujące patrzeć na ludzi, którzy chodzili tych schodach bez trudności. A potem naukowcy mówią o przyspieszeniu? Tak jesteśmy, w porównaniu ze starożytnego tsivilizatsiy- drobiazg!

I jeszcze jedna cecha. Okazuje się, że wszystkie piramidy w Teotihuacan znajdują się, jak trzech gwiazd w gwiazdozbiorze pasa Oriona. Więc znaleźć się w tym samym czasie dwóch tajemnic: azteckich piramid i ponętna tajemniczej przestrzeni. I robi się ciekawie, gdyż nie mają teleskopy, ludzie mogli powtórzyć schemat konstelacji?

Battle of the Gods

Piramida Choluli, niestety, jest najlepszym przykładem bezmyślnego wandalizmu Hiszpanów. Ponadto, wandalizm, za zgodą władz kościelnych. To jest przykład bitwy bogów przez głupich fanatyków. Faktem jest, że piramidy Choluli – największa na świecie. Konstrukcja przypomina jej o naszych lalek zagnieżdżenia. Początkowo piramida była znacznie mniejsza, ale Indianie byli bardzo lubi budować nowy, bez niszczenia starego, i po pewnym czasie okazało się tort z piramid. Warstwa wszystkie trzy, ale to nie umniejsza ich godności. Ściany każdej piramidy przystrojone ozdobami z wielką troską i miłością.

Najwyraźniej to nie jest nawiedzonym księża katoliccy, którzy zdecydowali się ogniem i mieczem do kierowania Indian na łono kościoła. A ponieważ Cholula piramidy wypełnione gliną, po grabieży i zbudowany na szczycie kościoła. Nawet dzisiaj Indianie już dawno stał katolików, zwany kościół na szczycie Cholula koroną cierniową. Piramida – męczennicą.

Chichen Itza – czerwony kwadrat na meksykańskiej

Pobyt w Meksyku i nie widać Chichen Itza – prawie takie same jak te, które przychodzą do Warszawy i wybrać się na spacer na Plac Czerwony. To miasto było zbudowane nawet Aztekowie i Toltecy. Nieznana nazwa, prawda? Ale jest to pierwszy rozważyć plemiona Tolteków, którzy zamieszkiwali na terytorium Meksyku. Nawet udało się znaleźć imperium. Naukowcy wciąż zmaga się z tajemnic tej cywilizacji. Potrzeba potwierdzenia?

Oto one. Piramidy Quetzalcoatla. Stojąc u podnóża piramidy może wydawać się, że szerokość wszystkich poziomach, zarówno na dole jak i na górze jest taka sama. Jest to jednak złudzenie optyczne. Te są wykonane tak, że patrząc na nich kroków, straciliśmy poczucie perspektywy. I można dostać go z powrotem, tylko wspinać się po schodach na samym szczycie piramidy ptaków węża.

I jeszcze jeden szczegół. Podczas równonocy cieniu piramidy powoli przesuwają się w dół po schodach. Jako prawdziwy wąż. I znika w dokładnie trzy godziny i dwadzieścia dwie minuty. W cieniu zniknął nawet zsynchronizować zegarki. Teraz pomyśl, jaka ilość wiedzy musiał mieć Tolteków do najbliższej minuty i każdy centymetr obliczony? Wieki mijają, ale nie na chwilę w cieniu piramidy jest opóźniony, bieganie po schodach.

Bird Island – dół pierza i Azteków

Atrakcje kulturalne Meksyku – nie tylko idole lub kamienne piramidy, ale sami ludzie. W celu zapewnienia tego, że jest konieczne, aby przejść na wyspę ptaków – Mekskaltitan. Legendy wyjaśniające nazwę wyspy, tak wiele, że posiadają one prawdziwy ciężar, wyspa po prostu poszedłby pod wodą i stałby się drugim Atlantis. Ale, na szczęście, już tu nie tylko legendy. Więc, niech nam raczej przyjąć najprostsze wyjaśnienie, że wyspa o nazwie ptaka powodu obfitości czaple na nim. Nawiasem mówiąc, są naprawdę na wyspie bardzo. Piękne wdzięczne ptaki wędrować wokół wyspy, wcale zażenowana obecnością ludzi. Przyzwyczajeni.

Ale czaple Mekskaltitan przyciąga turystów. I nawet nie Aztec struktury. Są tam po prostu nie ma. A fakt, że wyspa zamieszkana przez samych Azteków. Na Mekskaltitane żaden pojedynczy komputer lub droga utwardzona. Policja i tu nie ma nic. Minimalne korzyści z cywilizacji i maksymalnie życia rdzennej Azteków. Bez dodatków. Prawie żadnych tajemnic. Ale to jest tutaj, że można spojrzeć na tradycyjne uroczystości. To nie będzie widać ich nigdzie indziej. Bird Island można nazwać dobrowolnym rezerwacja. Podobnie jak mieszkańcy celowo oddzielić się od świata, aby zapisać swoje własne legendy, tradycje i zwyczaje.

Nie ma ograniczeń co do perfekcji

Z Meksyku do obfitości obudziła nie tylko zabytki architektury i tajemnice, ale także piękno przyrody, które bez przesady można nazwać meksykańskich miejsc. Po tych wszystkich ras na piramid i byłoby miło odpocząć. Zwłaszcza, karaibskim wybrzeżu zapewnia wszystkie warunki do tego.

Resort Acapulco, Cancun Manzanillo i znane są na całym świecie. Białe plaże, mnóstwo rozrywki dla fanów na relaks w wielkim stylu. Ale wyjątkowa i Meksyku, że niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się na odpoczynek, jako miły dodatek do zwykłego zestawu usług, to na pewno, aby uzyskać kilka atrakcji czasach starożytnych cywilizacji.

Atrakcją bezprecedensowych wodospadami

Ci, którzy przybyli do Meksyku na piękno jej naturalnych parków, na pewno będzie musiał przejść do wodospadów Basachechi parku. Sam Falls, dała nazwę obszaru, spada z wysokości 246 metrów w głębokim kanionie. Huk wodospadu zagłusza dźwięku. Niepohamowana element wody, tęczowy, świecąc na dnie kanionu, fascynującym i zawsze podziwiał. Nawiasem mówiąc, czy mogę zobaczyć, gdzie zaczyna się tęcza, można spróbować odnaleźć skarb.

Falls Reserve Huasteca Potosina pokona Cię swoim kolorze. Wystarczy wyobrazić sobie, waha się od przezroczysty mleczny lazurowego. I spojrzeć na wszystkie wodospady może być pływające na obecnym indyjskim kajakiem. Zmęczony hałasem i cięcia oko drapieżnych doskonałość spadki niezłomnego wody z różnych wysokościach, można przejść do wodospadu Minas Viejas. Ktoś powie: Cóż, wodospad ponownie. Nic podobnego! Nie agresja, delikatnie płynącej skały przepływów wody nie powodują prymitywny strach elementów i wprowadzają pokój. Najważniejsze, jak długo podziwiać wodospady, nie proshlyapil czapkę. Wszystko wokół dżungli, korony olbrzymich drzew są zamieszkane przez małpy, pająki. I są ludzie, ciekawi i nachalny. A miłość modne nakrycia głowy nie jest obcy.

Cenote – tajemnicze studnie z przezroczystej wody z lodem. W wyniku tego, że nie wydaje się odpowiadać trudne. Ale Majowie wierzyli kąpieli w tych studniach niemal święty rytuał. I można nie tylko pływać, ale także nurkowanie z akwalungiem. Tym bardziej, ponieważ podwodnych tuneli, można dotrzeć do ukrytych jaskiń. Niektóre z nich mogą być badane tylko pływania. Oznacza to, że na zewnątrz w taki grocie ma wejścia. To tu zabawić swój instynkt odkrywcy! Zwłaszcza w tych jaskiń jest coś zobaczyć i robić zdjęcia do filmu amatorskiego.

Opisując atrakcji Meksyku może być długa. Ale najlepsze jest to, oczywiście, aby zobaczyć swoje własne. Jeśli tylko nauczyć się pić tequilę nosić sombrero i salsa taniec. Chociaż, szczerze mówiąc, Meksyk to nie tylko kraj. Jest to sposób na życie. I mimo pozornej dostępności swoich tajemnic i sekretów, to zawsze będzie dla was tajemnicze, niezrozumiałe i atrakcyjne.

load...