Medycyna na depresję: trzeba wiedzieć, do pomyślnego leczenia

Zawartość:

Gdy jesteś zanurzony w depresji, czujesz, że nie może wyjść z tego bagna. Niemniej jednak, depresja – to problem, który z powodzeniem leczyć. Więc jeśli cierpią z tego przykrego stanu, który uniemożliwia żyć pełnią życia, a następnie niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który może określić, jakie leczenie jest dla Ciebie najlepszy. On będzie odebrać dla Ciebie i lekarstwo na depresję. Powinieneś wiedzieć, że są skuteczne w leczeniu tej choroby, są dość nieliczne i mogą pomóc przezwyciężyć depresję i przywrócić swoje życie.

load...

Leczenie depresji

Tak jak nie ma dwóch ludzi cierpi na dokładnie takiej samej postaci depresji, więc nie ma takiej uniwersalnej metody uzdrawiania, który pasowałby wszystkim. Co działa na jedną osobę nie może pracować dla zupełnie innego. Dlatego lekarz analizuje różne opcje dla ewentualnego leczenia, aby wybrać najbardziej odpowiednią metodę, a następnie dostosować go do własnych potrzeb.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem leczenia depresji?

 • Należy powiedzieć lekarzowi jak najwięcej szczegółów na temat swojej choroby. Ważne jest określenie, czy każdy swojej manifestacji syndrom depresji i czy wiążą się one z pewnymi chorobami. Jeśli tak, to jest konieczna do leczenia choroby, w pierwszej kolejności. Nasilenie depresji jest również ważnym czynnikiem. Im bardziej dotkliwe depresja, tym bardziej intensywne leczenie jest konieczne.
 • Potrzeba czasu, aby znaleźć odpowiedniego leczenia. Wyszukiwanie może przybrać formę prób i błędów, aż lekarz stwierdzi, że sposób leczenia i lek, który działa najlepiej dla Ciebie. Na przykład, można spróbować pić leki przeciwdepresyjne, tylko by odkryć, że nie trzeba, ale o wiele bardziej skutecznie działać półgodzinny spacer przed snem. I może się okazać, że przy wyborze dobrego lekarza, a także trochę potrwać. Więc dostroić się i zmienić mały eksperyment.
 • Nie należy polegać tylko na tablecie. Pomimo faktu, że każdy dobry lek może złagodzić objawy depresji, zwykle żaden z nich nie nadaje się do długotrwałego stosowania. Eksperci twierdzą, że inne metody leczenia, w tym ćwiczenia, mogą być równie skuteczne jak leki stosowane w depresji, a często przewyższają je. Jeśli zdecydujesz się spróbować leczenia lekami przeciwdepresyjnymi, należy pamiętać, że pracują znacznie lepiej, jeśli prowadzić zdrowy tryb życia.
 • Nawet dobrze dobrana opcją leczenia wymaga czasu, a czasem może się okazać, że proces gojenia jest denerwująco powolne. Należy zrozumieć, że poprawa nastąpi z jego wzloty i upadki, i to jest w porządku.

Leki stosowane w leczeniu depresji

Leki przeciwdepresyjne są prawdopodobnie najbardziej szeroko nagłośnione wszystkich leków, które są stosowane w leczeniu depresji, ale to nie znaczy, że są one najbardziej skuteczne. Depresja – nie jest to tylko brak równowagi chemicznej w mózgu. Leki mogą złagodzić niektóre objawy umiarkowanego lub nawet ciężką depresją, ale nie wyeliminować przyczyny problemu, co oznacza, że ​​wpływ leków nie jest trwałe. Antydepresanty mogą mieć efekty uboczne, a które jest bardzo trudne do przewidzenia.

load...

Jeśli zdecydujesz się przyjmować lek przeciw depresji, w żadnym przypadku nie należy ignorować inne zabiegi, które polecacie lekarza. Zmiana stylu życia i skomplikowane leczenie nie tylko pomagają przyspieszyć powrót do zdrowia, ale również w celu zapewnienia powstawania umiejętności uniemożliwiających możliwość nawrotu.

Istnieje prawie trzydziestu różnych rodzajów leków przeciwdepresyjnych. Powinny one być podejmowane wyłącznie na podstawie recepty lekarza i są zazwyczaj stosowane tylko w leczeniu umiarkowanej lub ciężkiej depresji.

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny

Jeśli lekarz uzna, trzeba wziąć leki przeciwdepresyjne, to jest zwykle podawana w pierwszej kolejności selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Przykładami powszechnie stosowanych leków przeciwdepresyjnych SSRI paroksetyna, citalopram i Prozrak. Pomagają zwiększyć poziom serotoniny – substancji chemicznej – mózg. Substancja ta jest uważana za „hormon dobrego nastroju”.

Leki z tej grupy mają bardzo dobre działanie przeciwdepresyjne i mają mniej skutków ubocznych. Ale jednak mogą powodować nudności i bóle głowy, suchość w ustach i jak, a mężczyźni – w problematyce seksualności. Niemniej jednak, wszystkie te negatywne czynniki zazwyczaj miękną w miarę upływu czasu.

Niektóre leki SSRI nie nadają się dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia. Badania pokazują, że ryzyko samobójstwa może wzrosnąć, jeśli leki te są podejmowane w tej grupie wiekowej.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA)

Ta grupa leków przeciwdepresyjnych stosowany w leczeniu umiarkowanej do ciężkiej depresji. Działają one poprzez zwiększenie poziomu chemikaliów (serotonina) i noradrenaliny w mózgu. To jest to, co pomaga pacjentom poprawić nastrój. Zazwyczaj jest to dość bezpieczne leki. Efekty uboczne, które są unikalne dla każdego człowieka, może to suchość w ustach, niewyraźne widzenie, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, pocenie się, zawroty głowy i nadmierne senność.

Efekty uboczne zazwyczaj ustępują w ciągu siedmiu – dziesięciu dni po tym jak organizm przyzwyczaja się do leku.

Inhibitory monoaminooksydazy (MAO)

MAO, takie jak siarczan fenelzyna, stosuje się znacznie rzadziej w leczeniu depresji. Jeśli pacjent przyjmuje inhibitory MAO należy unikać żywności, która zawiera tyraminy chemiczną – takich jak ser, marynowane mięsa lub ryby. Lekarz daje szczegółowy wykaz produktów spożywczych i napojów, których odbiór trzeba będzie być ograniczona. Należy również unikać picia alkoholu.

Najczęstsze skutki uboczne inhibitorów MAO należą zaburzenia widzenia, zawroty głowy, senność, zwiększenie apetytu, nudności, niepokój, zaburzenia snu. Powołany w tej grupie leków jest bardzo rzadko i tylko wtedy, gdy inne zalecone zabiegi były nieskuteczne.

Inne leki przeciwdepresyjne

Nowsze leki przeciwdepresyjne, takie jak wenlafaksyna i mirtazapina, działa trochę inaczej niż w poprzedniej grupy leków. Znane są one jako inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Podobnie jak w przypadku TCA, zmienia się poziom serotoniny i noradrenaliny w mózgu. Badania wykazały, że mogą być one bardzo skuteczne, ale nie są one prawie wskazane, ponieważ mogą one prowadzić do znacznego wzrostu ciśnienia krwi.

Wycofanie

Leki przeciwdepresyjne nie powodują ten sam wciągająca jak to się dzieje, na przykład, palenie, ale kiedy przerwać przyjmowanie ich może być pokazany tzw wypłaty. I w tym:

 • Niestrawność;
 • Objawy grypopodobne;
 • Niepokój;
 • Zawroty głowy;
 • Jasne, jak halucynacje, sny w nocy;
 • Odczucia w organizmie, podobnie jak porażenie prądem elektrycznym.

W większości przypadków objawy te są dość miękkie, ale czasami mogą być ciężkie. Najczęściej zdarza się, kiedy przerwać przyjmowanie paroksetynę narkotyków i wenlafaksyny.

Jak długo trwa antydepresanty?

Być może trzeba brać leki przez dwa – cztery tygodnie przed zauważyć pewną poprawę.

Jak antydepresanty pracy

Leki przeciwdepresyjne działają poprzez zwiększenie poziomu chemikaliów (neuroprzekaźników) w mózgu. Poziom neuroprzekaźników będzie rosnąć stopniowo. Dlatego większość ludzi trzeba brać leki przeciwdepresyjne od kilku tygodni, aw ciężkich przypadkach – a kilka miesięcy wcześniej jest stały rezultat.

Ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie leku w przepisanej dawki, aby dać mu czas do prawidłowego działania. Musisz wziąć leki przeciwdepresyjne przez co najmniej miesiąc, aby zobaczyć, czy jest to skuteczne dla Ciebie. Jeżeli lek nie daje wynik pozytywny, wówczas lekarz może zdecydować o wyznaczenie innej grupy leków.

Nie należy przerywać przyjmowania leków przeciwdepresyjnych

Nie należy nagle przerywać stosowania leków przeciwdepresyjnych, które zostały przypisane do użytkownika, nawet jeśli czujesz się lepiej. Jeśli nie zaprzestać picia po lek, można doświadczyć dyskomfortu spowodowanego przez zespół odstawienia leku. Jeśli lekarz zadecyduje o zaprzestaniu przyjmowania leków przeciwdepresyjnych cię, to będzie prawdopodobnie zacznie się stopniowo zmniejszać dawkę w czasie, redukując je do zera.

Leki przeciwdepresyjne i alkohol

Czy leki przeciwdepresyjne podczas napoju zawierającego alkohol? To zależy od tego, co dokładnie biorą antydepresanty. Niektóre leki mogą reagować z alkoholem. Skutki uboczne leków (senność, zawroty głowy, utrata koordynacji) może znacząco pogarsza po spożyciu alkoholu, a to może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, na przykład.

Grupy leków SSRI i alkohol

Doświadczenia z tych preparatów wynika, że ​​praktycznie Fluoksetyna interakcje z alkoholem. Ponadto interakcja z alkoholem, citalopram i sertralina Estsitolopramom nie powoduje znaczącego zwiększenia efektów ubocznych.

Jednakże, jeśli pacjent przyjmuje fluwoksaminę lub paroksetynę, senny po wypiciu alkoholu może zostać zwiększona. W każdym przypadku, producenci tych leków, zaleca się stosowanie alkoholu w czasie leczenia.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA)

Jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (zwłaszcza amitryptylina), alkohol może czujesz się bardzo senna, a także może wpływać na koordynację. Efekty te będzie trudniejsze w ciągu pierwszych kilku tygodniach przyjmowania leków.

Zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkiego senność oraz leki takie jak mianseryna i Triazodon. W każdym razie, jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, należy unikać picia alkoholu w ciągu pierwszych kilku tygodni, aż można zweryfikować przy braku jakichkolwiek skutków ubocznych, które mogą być spotęgowane przez alkohol.

Inhibitory monoaminooksydazy (MAO)

Niektóre napoje alkoholowe zawierają białko zwane tyra, na przykład:

 • Czerwone i białe wino;
 • Piwo;
 • Jerez;
 • Piwo bezalkoholowe.

Kombinacja inhibitorów MAO i tyraminy może powodować poważne efekty uboczne, takie jak nagłe i bardzo silnym niebezpieczny wzrost ciśnienia krwi. Dlatego lepiej nie pić alkoholu i uniknąć wszelkich napojów, które zawierają tyraminy.

Inne leki przeciwdepresyjne

Wenlafaksyny i duloksetyny Reboksetyna nie powodować w połączeniu z problemami alkoholowymi o koordynacji. Niemniej jednak producenci Wenlafaksyna jest nadal zaleca się unikać alkoholu. Doświadczenie pokazuje, że spożywanie alkoholu podczas stosowania mirtazapiny może powodować problemy z koordynacją i czujesz się senny. Będzie to bardzo trudne do sterowania samochodem.

Jak widać, istnieje wiele leków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z depresją. Ale nie tracić z pola widzenia faktu, że najlepszym lekarstwem na depresję – to twoje pragnienie, aby powrócić do normalnego życia, a nie kupił lek z apteki!

load...