Mechaniczne oczyszczanie twarzy: opis, zalety, zalecenia

Zawartość:

W pielęgnacji skóry czystek jest pierwszym i podstawowym krokiem. Jednak codzienne oczyszczanie skóry nie może poradzić sobie z zatkane pory, gruczoły wtyczek, osadów brudu, kurzu i martwych komórek skóry. W tym celu jest oczyszczanie twarzy – głęboko oczyszczający zabieg na skórę nasączoną potem.

load...

Oczyszczanie twarzy można przeprowadzić na różne sposoby: ręcznie, narzędzi lub urządzeń specjalnych. Najczęstsze rodzaje czyszczenia twarzy są ręczny (manualny) i ręczny (instrumental) czyszczenie. Jest również uważany za dość powszechne skórki chemiczny twarzy. Najnowsze osiągnięcia w kosmetyce są te rodzaje czyszczenia takie jak czyszczenie za pomocą ultradźwięków, lasera, odkurzaczem elektrycznym.

Mechaniczne oczyszczanie twarzy – jest to najbardziej głębokie i skuteczny sposób oczyszczania skóry, a także jednym z najbardziej popularnych do tej pory. Jest to klasyczna technika procedura wraz z ręcznym czyszczeniu. Jednak ten radykalny środek, który będzie Ci odpowiadać w tym przypadku, jeśli skóra nie jest to stary problem – tłuste wtyczki, wągry i zaskórniki.

Właściwości mechaniczne czyszczenie

Przeprowadzenie mechanicznego oczyszczania twarzy przy użyciu specjalnego narzędzia – łyżkę metalową jednostronna, zwany również łyżka Unna. Na jednym końcu jest łyżką lejka z otworem w zagłębieniu, a z drugiej strony – w wiele otworów, takich jak sito. Lejek z otworem usuwać poszczególne zanieczyszczenia, korki łojowych, zaskórniki. Określenie „sitko” oczyścić górną warstwę zrogowaciałą skóry i tkanki tłuszczowej.

load...

Czyszczenie mechaniczne powinny być przeprowadzane u lekarza lub pielęgniarkę lub kosmetyczkę z dobrych doświadczeń i zaleceń. Twarz procedurę czyszczącą dość długo i traumatyczne, więc wszystkie środki ostrożności. Wszystkie narzędzia, jak również skóra na twarzy i rękach mistrza należy dokładnie zdezynfekować. Kosmetyczka, należy pracować w rękawiczkach. Umieścić każdą jednostkę do usuwania skażenia należy natychmiast wytrzeć z alkoholem lub środkiem dezynfekującym.

Mechaniczne czyszczenie prowadzi się zwykle w postaci oddzielnej procedury. Można jednak połączyć z różnych czystek sprzętowej, na przykład ultradźwiękowe lub chemicznych. Pozwoliłoby to na głębsze oczyszczenie skóry twarzy. Z mechaniczne czyszczenie można przeprowadzić oczyszczanie nie tylko skórę twarzy, ale również ramiona i pleców, szyi i klatki piersiowej. Czyszczenie mechaniczne posiada szereg wskazań:

 • Rozszerzone pory i zabrudzone;
 • Zaskórniki i czarne kropki;
 • Trądzik i pryszcze, wysypki;
 • Talk Whitehead (Potrzeszcz);
 • Trądzik;
 • Zwiotczenie skóry i zmniejszone napięcie skóry;
 • Matowa i nierówna cera.

Opis procedury czyszczenia twarzy mechaniczny

Procedura czyszczenia mechanicznego jest przeprowadzane w kabinie kosmetyczki w specjalnej szafce. Klient leży na kanapie, a na jego twarzy skierował światło, dobrze oświetloną powierzchnię roboczą. Mistrz siedzi na czele kanapie, aby oczyścić górę. Prawidłowe czyszczenie mechaniczne składa się z kilku etapów.

Przygotowanie skóry

Przede wszystkim, skóra powinna być dokładnie oczyszczone, aby usunąć cały makijaż i przetrzeć powierzchnię z tonikiem lub balsamem.

Otwarcie porów

Ten etap nazywa się „parowanie” – parowanie skóry. Zazwyczaj otwór porów przeprowadza się na łaźni parowej w ciągu gorącej wody może być dodana do wodnej wywar ziół leczniczych. Aby odsłonić pory mogą również korzystać ze specjalnych lamp lub parowniki, że ciepło skóry. Można to również zrobić za pomocą różnych środków rozgrzewki – maski i żeli.

Czyszczenie mechaniczne bezpośrednio

Ze względu na jasne światło, mistrz widzi dobrze na skórze wszystkie niedociągnięcia i czarnymi kropkami, który sam jest prawie niemożliwe, aby zobaczyć. Bardzo czyste powinny być prowadzone aż do pory jeszcze ujawnione, będzie zmniejszenie procedur bólu i traumy.

 • Sitko praca

Po pierwsze, prace mistrza stronach metalowym narzędziem, który przypomina sito. Aspekt ten usuwa osad i tłuszczu ze skóry, warstwie rogowej komórek złuszczać skórę. Zainfekowane obszary z trądzikiem zapalnym sitko nie można dotknąć. Na czoło ruchu skierowanego od brwi do włosów na policzkach – wewnątrz nosa. Nosa oczyszczone z podstawy pleców, podbródku – w górę. Skóra powinna zachować swój palec tak, że nie rozciągać. Sitko wykonywane ruchy jak uderzeń. Jako zanieczyszczenie przemyto filtr.

 • Lejek praca

Kreatora teraz przystąpić do lejka z otworem w zagłębieniu. Usuwa tłuszcze, rurki zaskórniki i zanieczyszczenia. Otwór łyżka stosowany do obszaru zabrudzenia, łatwy dżemem, kierując ruch ze wszystkich stron do środka zanieczyszczeń. Tak więc, wszystkie brudu i łoju są usuwane spod skóry i pozostawić przez dziurę w łyżką. Powierzchnia każdej jednostki zanieczyszczeniem jest to konieczne, tuż po oczyszczeniu wytrzeć alkoholu.

Dezynfekcja skóry

Po zakończeniu usuwania wszystkich widocznych zabrudzeń, skóry twarzy jest czyszczone z alkoholem lub nalewki alkoholu. W tym celu można również wziąć nalewki z nagietka, salicylowy lub borowego alkoholu. Niektóre kosmetyczki skóry traktuje się ciekłym azotem. Wszystkie te techniki są dobrze zdezynfekować skórę, zapobiega stan zapalny.

Skóra Calming

Po dezynfekcji i suszenia skóry na powierzchni nakłada się maskę, która łagodzi suszonych skóry i napina porów. To także zmniejsza zaczerwienienia, zapobiega stany zapalne, zmniejsza obrzęki i obrzęk skóry. Maska powinna być utrzymywana na skórze przez co najmniej 15-20 minut. W tym czasie, pory zwężone i ostatecznie zamknięte, co zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń.

Nawilża skórę

Po zmyciu maski na ruchy masażu skóra stosowanych do lekkiego nawilżającego. Nie używaj zbyt dużo tłuszczu nie oznacza, aby ponownie zdobyć porów. Jeśli skóra jest bardzo sucha, można zastosować maskę po dokręceniu dalej odżywcze maski. Ale w każdym przypadku, krem ​​powinien być lekki i nietłusty tekstury.

Masaż skóry

Niektóre kosmetyczki przeprowadzona po procesie oczyszczania, masaż skóry twarzy. Rodzaje masażu mogą być liczne: klasyczny i szczypta modelowanie i drenaż limfatyczny. Jednak będzie szczypać najbardziej skuteczny masaż (Jacquet). Pobudza krążenie krwi i kolagenu i elastyny ​​białek. Substancje te są budulcem dla skóry, więc jest to znacznie szybciej odzyskać po mikrourazów stosowanych podczas szczotkowania. Jacquet masażu pobudza i przyspiesza przemianę materii, wpływa na głębsze warstwy skóry.

Okres zwrotu

Procedura czyszczenia mechanicznego – proces ten jest dość bolesne, ale najbardziej skuteczne. Po przychodzi okres ożywienia skóry. Podczas zabiegu skóra zastosowana mikrourazy. Częsta ekspozycja na małej powierzchni skóry prowadzi do zaczerwienienia, vospalennnosti, obrzęk i opuchliznę. Ściągające i kojące maski może wyeliminować te objawy, ale nie w pełni. Bolesne odczucia i zaczerwienienie mogą być obserwowane w ciągu kilku dni po procedurę czyszczenia. To zależy od rodzaju skóry i jej wrażliwości.

 • Tworzenia się skorupy

W niektórych miejscach, skóra może być pokryty skorupą i odkleić. Powstały skorupa w żadnym wypadku nie może być dotykana w celu uniknięcia wygląd blizn.

 • Mycie

Nie myć za osiem do dziesięciu godzin po czyszczeniu, jak maski i kremy ochronne będą kontynuowane.

 • Opalenizna

Nie jest konieczne, przez dwa do trzech dni, po oczyszczeniu skóry, aby odsłonić otwarte światło słoneczne lub odwiedzić solarium. Dla normalnego i jednolitej skóry melaniny, powinna w pełni odzyskać. W przeciwnym razie może to spowodować niechciane przebarwienia.

 • Kosmetyki

Nie stosować kosmetyki do kilku dni po mechanicznego oczyszczania twarzy.

 • Niezbędne środki

Użyj lekki krem ​​nawilżający i odżywczy o działaniu uspokajającym.

 • Alkohol

Unikać balsamy i toniki zawierających alkohol, tak aby nie wysychają skóry. Na szczególnie problematyczne obszary skóry lepiej jest użyć środek gojenia.

Czas szczotkowania

Przeprowadzenia czyszczenia twarzy, zwłaszcza mechanicznych, dobrze zaplanowane z wyprzedzeniem. Nie rób czyszczenia tuż przed uroczystym przypadku planowanych lub wypoczynku, ponieważ po czyszczeniu jest długi okres rekonwalescencji. Lepiej jest zrobić sprzątanie w weekend, a następne kilka dni spędzić w domu. Dzięki czemu można uniknąć nowych zanieczyszczeń i porów skóry.

Kobiety muszą być zaplanowane czyszczenia twarzy zgodnie z cyklem miesiączkowym. Nie rób czyste podczas miesiączki, aw ciągu ostatnich 10 dni przed ich rozpoczęciem. Ten okres – czas największej aktywności gruczołów łojowych, więc pory po oczyszczeniu bardzo szybko stają się brudne i zatkana ponownie. Sprzątanie nie będzie miało żadnego wpływu. Najlepiej jest czyścić 2-3 dni po zakończeniu miesiąca.

Dla skóry tłustej i problematycznej przeprowadzenia czyszczenia mechanicznego powinny być raz na dwa lub trzy miesiące. Ale dla suchej skóry, który jest zwykle mniejszy problem, to będzie wystarczające, aby przeprowadzić czyszczenie dwa razy w roku. Jak już wspomniano powyżej, czyszczenie mechaniczne – głęboko oczyszczający procedurę radykalną. Dlatego też, jeśli Twoja skóra wymaga częstszego czyszczenia lepiej jest zastąpić mniej agresywne sprzętu mechanicznego lub chemicznego.

Przeciwwskazania

Pomimo tradycyjnych i uniwersalnych mechanicznych procedur czyszczących do twarzy, ma szereg przeciwwskazań:

 • Rozległy stan zapalny wysypka na skórze twarzy;
 • Wyprysk;
 • Zapalenia w ostrej formie;
 • Choroby wirusowe organizm, zwłaszcza opryszczka;
 • Chorób skóry głowy;
 • Ostre reakcje alergiczne;
 • Trądzik różowaty i sieć naczyniową na twarzy;
 • Skóra szczególnie wrażliwe;
 • Niski próg bólu.

W każdym razie, nawet jeśli nie mają tych chorób, zanim jest czyszczenie należy skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczki wysoko.

load...