Materace: jak znaleźć zdrowy sen


Zawartość:

Około jedną trzecią swojego życia każdy człowiek spędza we śnie. Wystarczy pomyśleć o tym imponującą postać! Dobry sen jest bardzo ważny dla zdrowia i wydajności. Dlaczego więc płacisz tak niewiele uwagi na warunki, w których sen? Kupić samochód, aby pracować szybciej lub willi. Kupuje coraz więcej urządzeń, aby ułatwić gotować i utrzymanie porządku w domu. Państwo skrupulatnie wybrać do przechowywania miękkie i meblowe – wygodne, wysokiej jakości, trwałe, ergonomiczne. Ale na materacu pamiętać w ostatniej instancji, w najlepszym wypadku po znajdziesz ulotkę z jasnym napisem w skrzynce „Jak wybrać materac ortopedyczny”.

load...

Poniżej odpowiedzieć na to pytanie i powiedzieć, w którym znajduje się materac trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Ściśle rzecz biorąc, ten artykuł jest o tym, jak wybrać to, co w świecie nie istnieje. Tak, nie byliśmy w błędzie: wyrażenie „ortopedyczny materac” nie jest do końca poprawne, to byłoby bardziej poprawne mówić o „efekt ortopedycznej” lub „efekt anatomicznego”. Dlaczego?

Powrót do spisu treści

Materace piankowe pamięci lub efekt ortopedyczne?

Około pół wieku temu w wyniku rewolucyjnych odkryć medycznych i rozwoju, wielu producentów mebli myśli o tym, jak poprawić swoje produkty i zdobyć przewagę nad konkurencją. Tak narodził się pomysł na materacu, który różniłby się od innych, z medycznego punktu widzenia. Wynikiem badań przeprowadzonych w tym kierunku było tak zwane materace piankowe pamięci. Jednak do tej pory nie istnieją żadne normy państwowe, które oficjalnie zakwalifikowane pewnego rodzaju materace jak ortopedyczne. Stąd, istnieje pomieszanie pojęć, kiedy zwykły nabywca, wybierając materac, polegać wyłącznie na sprzedawców reklamowych którzy twierdzą, że ich produkty tylko do „najbardziej ortopedyczny”.

load...

Te materace są wykonane zgodnie z zaleceniami podiatrist jako swojego celu – w leczeniu chorób stawów i kręgosłupa. Są one wykonane na podstawie dowodów medycznych, cech konstytucji i dane parametryczne przyszłego właściciela. Więc, co jest w sklepie można dostać twardy materac masowej produkcji, nawet jeśli jest to i nie ma „ortopedyczny” naklejki. On nie może, na przykład, aby leczyć ból pleców lub zaoszczędzić od bólu w stawach. Dlatego, mówiąc o zaletach tzw „urządzeń ortopedycznych” byłoby bardziej poprawne użycie wyrażenia „efekt ortopedyczne anatomiczne” i „efekt”.

Efekt ortopedyczne odnosi się do stopnia sztywności materaca, a „anatomiczne efekt” odnosi się do zdolności materaca się do kształtu ciała śpiącego. Takie produkty pomagają zwalczyć zmęczenie i stres kręgosłupa, zapewniając optymalne wsparcie dla całej nocy i zmniejszając obciążenie na obszarach problemowych plecach. Kręgosłup jest zatem w położeniu zbliżonym do naturalnego. Lub ortopedyczne anatomiczne efekt może być bardziej lub mniej nasilone, w zależności od tego, czy poprawne, czy nie odebrać materac.
Powrót do spisu treści

Twarde, średnie lub miękkie?

Logiczne jest, że przy wyborze materaca, należy wziąć pod uwagę ciężar osoby, która będzie spać na nim. Jeśli sen – mężczyzna smukły, nadmiernie twardy materac pod jego ciężarem nie ugnie, a kręgosłup będzie w stanie zakrzywionym. Jeśli sen jest inna budowa ciała stałe, zbyt miękki materac tylko sag. Okazuje się, że w celu umożliwienia materac być kręgosłup w stanie naturalnym i powtarzany kształt ciała, obciążenie musi być rozłożone równomiernie na całej powierzchni.

Dlatego ludzie tłuszcz lepiej wybrać materac z dużą sztywnością, zarówno sprężynę (ze wzmocnionymi sprężynami) lub sprężynowe, które są wykonane z solidnych materiałów. Hudyshki odpowiednie materace sprężynowe bez kokosowego (tj sprasowane włókna kokosowego) lub wzorach lateks sprężynowe. Ludzie o przeciętnej budowie słodszy całkowitej spać na materacach, wykorzystujące połączenie włókna kokosowego i lateksu. Ponadto zaleca się, aby wybrać produkty o różnych strefach twardości, gdyż jest ich najwyższa efekt anatomiczny.

Powrót do spisu treści

Różne rodzaje materacy

Poniżej powiemy ci, co nie są materace i krótko opisać zalety i wady każdego z nich. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobry produkt, to trzeba wziąć pod uwagę kilka cech: elastyczny materiał wypełniacza i tapicerki. Cechy te wpływają na jakość i oczywiście cenę produktu. Głównym kryterium, które pomaga prowadzić materac do określonego rodzaju – materiały, z których jest wykonana część elastyczna. Na tej podstawie przydzielić sprężynowe (woda, lateks i powietrze) oraz materace sprężynowe.

Materace sprężynowe: powietrze i woda

To właśnie te rodzaje materacy mają najwyższy efekt anatomiczny. Air Products, jak sama nazwa wskazuje, są wypełnione powietrzem. Pokrywa materac jest wykonany z materiału gumowego. Oni doskonale wspiera organizm optymalnie rozłożyć obciążenie. Ponadto, podwójne materace powietrzne mają dwa przedziały, aby umożliwić każdemu z małżonków podkręcić swoją stronę, ponieważ byłoby to wygodne dla lepszego snu do niego. Do produktu zawiera specjalny sprężarki do napełniania się powietrzem, a w razie konieczności wymiany.

Wewnątrz materac wodny jest specjalny płyn wykonany na podstawie zwykłej wodzie. Produkty wodne pozwalają kręgosłup zaakceptować anatomicznie naturalnej pozycji, która pomaga rozluźnić mięśnie pleców. Są one wyposażone w specjalny system ogrzewania i niezawodnej ochrony przed przebiciem, więc nie bój się, że sen może być zamrożone lub zalane sąsiadów poniżej, jeżeli płyn wyleje. Na wodonośne bardzo komfortowy sen dla kobiet w ciąży: producenci twierdzą, że kobiety w ciąży mogą spać na nich nawet w żołądku.

Jak widać, powietrza i wody materace mają niepodważalne zalety. Dlaczego nigdy nie udało się wygrać na rynku? Prawdopodobnie oni zapobiec ich specyficzne cechy. Tak więc, hałas ze sprężarki powietrza działa w materacach nie daje spać korpus gumowy nie chłonie wilgoci, gdy osoba śpi poty. Cena Double jakości produkty „kęs” – około sto tysięcy. Jak dla materaca wodnego, mogą wystąpić problemy ze stagnacji i późniejszej wymiany płynów. I od zasilania systemu grzewczego, dobry materac wodny ułatwi nie tylko obciążenie pleców, ale również na portfelu.

Materace sprężynowe: lateks

Lateks – materiał, który uzyskuje się poprzez specjalny przetwarzania drzewa gumowe SAP. Jego konstrukcja jest podobna do plastra miodu z wieloma komórkami powietrza. Komórki te pozwalają lateks „oddychać” i nadaje jej elastyczność i trwałość. Niejednorodnym jednostka perforacje wykonane z lateksu, w zakresie stopnia twardości w różnych strefach materaca dla różnych części ciała. Materace lateksowe nie są zdeformowane, więc spać na nich bardzo wygodne. Są hipoalergiczne, ponieważ lateks nie mogą żyć i rozmnażać się roztocza.

Materace wykonane z naturalnego lateksu z niejednorodnych perforacji są dość drogie (średnio, 50 tysięcy rubli), ale są one najlepiej można kupić. Uniform perforacja tańsze. Alternatywą może być produktem spienionego kauczuku (syntetyczny lateks), ale będzie to zacznie się rozpadać w czasie. Są materace, w której lateks jest połączone z innymi materiałami, taki jak włókna kokosowego i włosia, które nieco obniża ich cenę.

Materace sprężynowe

Jest to najbardziej przystępne, a więc najbardziej popularne modele materacy. Materac sprężynowy powinien być wybrany w oparciu o liczbę sprężyn na jednostkę powierzchni. Mając więcej sprężyn dotyczy jednej z podstawowych cech produktów ortopedycznych – punkt elastyczności, czyli zdolność materaca do sag tylko lokalizacje obciążenia. Jeśli produkt jest niski punkt sprężystość, to tworzą depresję i nie może skutecznie wspierać ciało. Jeszcze lepiej, jeśli produkt jest wykonany ze sprężyn o różnym stopniu twardości: wzmacnia efekt anatomiczny.

Zespół sprężynowy może być integralną lub mogą być wykonane z oddzielnych (samodzielne) sprężyny. W pierwszym rodzaju materaca sprężyny przymocowane do siebie. Zazwyczaj w postaci integralnej jednostki wykorzystywane Biconic sprężynowe „Bonnel” 4-5 zwojów, liczba elementów do 150 m 2 . Wyroby te odznaczają się niską mocą ortopedycznych i anatomiczną. Oni nie mają strefy o różnych stopniach twardości, więc wybrać zależny blok wiosna powinna być tylko zgodnie ze swoim ciężarem. Z biegiem czasu, sprężyna może zacząć skrzypieć (dalej „zmęczenie” sprężyn). Cena z jednego kawałka jednostki materaca sprężynowego jest niska – to jest ich główną zaletą.

Niezależny blok sprężyna stosowany cylindryczny kształt sprężyny; najważniejsze, że jest w osobnej torbie (worka), które są połączone z każdego z tych źródeł. Takie bloki mogą być wykorzystane do 600 sprężyny na m 2 , która poprawia właściwości ortopedyczne i anatomiczne i nieuchronnie zwiększa koszt. Te materace są trwalsze niż „bonnelnye”.

Przerwanie wybór na produkt typu sprężyny, zalecamy, aby pamiętać, że wnętrze jest niedostępne do czyszczenia. Dlatego z czasem gromadzą dużo kurzu i mikroorganizmów, a materac trzeba wymienić. Przybliżony czas życia każdej wiosny produkty – od siedmiu do dziesięciu lat.

Powrót do spisu treści

Wypełniacze do materacy

Wypełniacz – materiał usytuowany pomiędzy tapicerką a blokiem sprężyny. Jest on przeznaczony do rozprowadzać obciążenie i nadać wyrobowi dodatkową twardość lub miękkość. Wypełniacz jakość może być nawet o połowę kosztu produktu. Wybierając materac, należy zapytać, co wypełniacz został wykorzystany w produkcji.

Najbardziej normom wypełniacz mrugnięcia wierzyć – ze względu na niską elastyczność i skłonność do pillingu. Drugi wypełniacz – pianka – charakteryzują się dość wysoką sprężystość i elastyczność. Jednakże, jeżeli producent użył pianki o niskiej gęstości, taki produkt nie trwała długo: jest on bardzo szybko „prosyadet”. Najlepsze wypełniacze, które zapewniają maksymalny efekt anatomiczny i ortopedyczne, są uważane lateks i włókna kokosowego. Nie wypełniacze z niego, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i elastycznością, ale nie są one odpowiednie dla ludzi z alergią. Niektórzy producenci luksusowych materacy jako wypełniacz korzysta z wodorostów. Ich cechą – połączenie wysokiego efektu anatomicznego i aromaterapii.
Powrót do spisu treści

Tapicerka

Najbardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie do tapicerki – tkaniny żakardowe. Mają bardzo wysoką gęstość splotu, i to, co sprawia, że ​​są trwałe. Tkaniny mogą być naturalnego (bawełna), syntetyczne i mieszane (najbardziej optymalna kombinacja syntetycznych i bawełny, – 60% do 40%). Nie zaleca się, aby wybrać materac z tapicerka całkowicie sztuczny, ponieważ będzie niewygodne spać: to nie jest „oddychać”.

Wybierając pokrywy może jeszcze jedno pytanie: jaki rodzaj pokrycia – zdejmowany lub nie – lepiej? Zdejmowana osłona bardziej praktyczne, ponieważ może ona być usunięta, aby dać do prania na sucho lub oczyszczone, ale ściśle przylegającymi do produktu takiego pokrycia są niskie, co ostatecznie wpływa na żywotność materaca. Zdarza się, że po umyciu zdejmowaną pokrywę idzie w dół, i to będzie niemożliwe, aby umieścić go z powrotem na podstawie. W odniesieniu do nie-zdejmowaną pokrywą, jest przyszyte szczelnie i równomiernie naprężony na powierzchni materaca. To zwiększa jego trwałość, ale czyste „Fixed” takie przypadki są niezwykle trudne.

Tak więc, kupując materac, należy pamiętać, że masz komfort, wsparcie i przestrzeni. Oznacza to, że to naprawdę dobry materac powinien być tak wygodne, jak to możliwe, utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji i daje wystarczająco dużo miejsca do spania. Wszystkie te właściwości produktu wpływa na jego cenę. Ile jesteś gotów wydać na coś słodszego, że spałeś? Wybór należy do Ciebie.

load...