Maszyny friform – dziania bez reguł

Prawda o tym, że cały geniusz jest proste, po raz kolejny znalazła swoje potwierdzenie w pracach australijskiego projektanta, wykonawcy i szwaczka Prudence Mepstoun. Wziąłem roztropnością i nawet wynalazł nową technikę dziania – friform. Frimorm – nowe słowo w robótek. To nie tylko zaprojektować udoskonalenia, to jest absolutna wolność, brak jakichkolwiek zasad i ograniczeń, a także nieprzewidywalność i wyłączności.

load...

Sprzęt friform jeden z najbardziej niezwykłych rodzajów dziania, który oparty jest na zasadach non-regularne dziewiarskich i technik produkcyjnych irlandzkiego koronki. Z angielskiego „Freeform” jest tłumaczone jako postaci wolnej. Tkanina związany z tą techniką jest bardziej jak obraz niż ręcznie dzianiny. Ze względu na niezwykły i niepowtarzalny friform dosłownie podbił needlewomen całego świata. A dzięki Internetowi, jego popularność z każdym dniem staje się coraz bardziej wysokie. Jaki jest sekret takiej popularności?

Friform-features

Pomimo braku praw, wolności wyboru materiałów i technik techniki dziania friform nadal ma pewne charakterystyczne cechy.

 1. Ulga tekstury płótna. Efekt niezwykłej ulgi stanowi połączenie wypukłego dziania wzór z koronki, koraliki, futra, wstążki i tak dalej.
 2. Wstęga złożona z skramblov (oddzielnie vyvyazannyh fragmenty). Skrambly, z kolei, może być złożona z oddzielnych mniejszych fragmentów.
 3. Dla włókna tkaniny monochromatyczny lub w kolorze kontrastowym i różnią się teksturą (Boucle kształcie, trawa).
 4. Różne sposoby są wykorzystywane w procesie produkcji dziania: hak na igłach na widelcu itp frędzla.

Biorąc pod uwagę charakterystykę wstęg wykonanych friform w tej dziedzinie, jest używany przede wszystkim do produkcji toreb, biżuterii, płaszcze, swetry rozpinane, kamizelki i inne produkty wykonane z gęstej i ciężkiej dzianiny.

Friform-zasada

Friform – maszyny na zasadzie mozaiki drutach. Z rozrzuconych fragmentów będzie cały obraz. Dlatego trzeba zacząć drutach z jednym z mniejszych elementów. Pierwszy jest z dzianiny koło, kwiat, powłokę lub jakikolwiek spiralę. Innych pierwiastków lub małe ostrze (gładka, ażurową, ulga) dodaje się do niego. Elementy te muszą być różne, a kolor i faktura. Dotyczy underline szew „krok rachy” dla elementów kontrastowych.

load...

W ten sposób oddzielne skrambl. Skrambly gotowe są wyświetlane na wzór, przy czym kołki są połączone i wzajemnie połączone za pomocą zaczepu albo igły przyszyta (wewnątrz). Jeśli powoduje to przerw między skramblami, są one zamknięte za pomocą dodatkowych małych motywów. Kiedy dziewiarskich skramblov ważne, aby upewnić się, że są one płaskie, a nawet od wewnątrz. Oznacza to, że w internecie powinny być zebrane razem i bańka.

Elementy Friform

Aby ulgi płótno i tekstura jest najczęściej stosowany skręcany lub pocztową poprzeczkę. Ta podstawowa friforma elementem. Takie pręty szydełka różne sposoby. Mają taśmą lub w kręgu. W przypadku kolumn dziania poyatovyh na haczyku, aby od 5 do 10 zwojów, a przez nie i przez pętlę elastycznego łańcucha wątku roboczego.

Ponadto poskręcane pręty, istnieją inne podstawowe elementy friforma. Są to elementy szydełkowane:

 • Blok kolumnie
 • Wspaniała kolumna,
 • A (wklęsła) Kolumna wypukłe
 • Krok rachy
 • Kulechek (popcorn, kukurydza kukruznoe)
 • Dzwon
 • Spirala,
 • Muszle,
 • Stłuczki,
 • Jagody,
 • Skrzydeł.

Friform techniką dziania implikuje obecność elementów związanych z igłami. Jest to zwykle gładkie i płaskie kawałki skramblov. Wydają się zrównoważyć nadmiar wybrzuszenie w internecie. Ale nawet całe skrambly mogą być związane wyłącznie szprych. Elementy te dają możliwość zobaczenia fakturę przędzy.

Schematy szydełkowych elementy haczykowe można je łatwo znaleźć w literaturze, na każdej z Internetem. Na szprychę skramblov można użyć dowolnego z tradycyjnych wzorów i wzorów przędzy wielokolorowe. Jednym słowem – wszystko, co jest w stanie tylko od Twojej wyobraźni.

Friform technika dziania daje swobodę twórczą, jak każdy inny rodzaj drutach. Być może dlatego friform zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Każdy model jest wykonany w tej technice, okazuje się nie tylko piękne, ale tylko projekt. Friform – to nie tylko specjalne wyposażenie, jest także blisko do malarstwa, gdzie istnieją prawa harmonii, ale nie ma żadnych ograniczeń. A wszelkie zasady służyć jedynie jako instrumentu realizacji wizji świata autora.

load...