Mastino Neapolitana. Dog – Gladiator

Poważne przemyślany wygląd, elegancki płaszcz połyskujące, chód „leniwie” – zgadza się, bardzo arystokratyczny wygląd. Jednak w razie zagrożenia ujawnia prawdziwą istotę Mastino Neapolitana – Dog-fighter, Gladiator psów. Jeśli Mastino jego domu lub jego rodziny w niebezpieczeństwie, że zostanie zebrane, spięty i gotowy do nieodpartego ataku. To kiedy zdajesz sobie sprawę, jak silny i odważny, ten pies i naprawdę można docenić potęgę niego.

load...

Może nie tyle dla atrakcyjnego wyglądu, jak dla gladiatorów cech charakteru, łącznie z pogodą i spokojem tak lubi Mastino świecie. Skąd przyszedł ten niezwykły pies z chodu lwa i oczach filozofa? Jaka jest jego historia, co postać jest ukryta za pozorną flegmą? Co czyni go atrakcyjnym i którego „wyczyny” jest zdolny?

Psy gladiatora pochodzenie

Mastif neapolitański (jak wszyscy) są potomkami mastifa tybetańskiego, którego potomkowie pojawiła się w Europie w 300 pne. Według innych doniesień, psy te zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii przez Fenicjan w 500 pne. E. Ale bądź co bądź, Mastif neapolitański jest twoja historia z czasów Cesarstwa Rzymskiego, gdzie występował w walki gladiatorów z niedźwiedzie i lwy. Nie wiadomo z jakich powodów tych niezwykłych psów przez długi czas zniknął z Europy, ale pozostał w rejonie Neapolu. I z tego powodu nazywane są mastif neapolitański.

Jeśli chodzi o oficjalne uznanie rasy, stało się to dopiero w 1946 roku. Choć rasy mastif neapolitański został opisany w 1897 roku przez profesora Tezze władca Neapolu. Zachowanie rasy Mastiff Neapolitana (nierozpoznane przez długi czas), jesteśmy zobowiązani do włoskiego Piero Skantsiani psa hodowcy, który słusznie jest nazywany „ojcem” tej rasy psów. Skantsiani udało się uzyskać kilka psów do hodowli, a to, że nie dość, że uratował od zagłady rasy, ale również dokonał jej oficjalnego uznania przez społeczność międzynarodową hodowli.

Psy etniczność gladiatora

Jest to bardzo piękny, harmonijny i silny pies. Silny lub nawet dodanie brutto. Wysokość dorosłych samców osiąga siedemdziesiąt pięć centymetrów na ramieniu i ważenie – osiemdziesiąt kg. Damskie, oczywiście, nieco mniejsze, ale także zaskoczeni mocy (do 70 cm w kłębu i 65 kg).

load...

W Mastino bardzo masywnej głowicy (trzy dziesiąte wysokości w kłębie), z szerokim i głębokim pyska, silnej szczęce i mięsiste wargi. Charakterystyczną cechą wyglądu Mastino – wyraźny podgardle – serdecznym „extra” zmarszczki skóry, które można złożyć z zewnętrznych kącikach oczu i spada na jego szyi. Sierść jest krótka z błyszczącym połysku. Najczęstszym kolor ołowiu, ale również ma pręgowane pies, czarny, czerwony, szary i płowy. Nos powinien być taki sam kolor włosów. Według standardów rasy psy te krótko przycięte uszy i ogon są wycinane przez trzecią.

Nogi Mastino zbyt silny i proporcjonalnego wzrostu, z długimi nogami (śródstopia). Dzięki specjalnej strukturze szponów chodu Mastino zbyt specjalnego. Psy te wyróżniają się rodzajem chodu lwa z powolnych ruchów, chód przypominający niedźwiedzia.

psy gladiatora charakter

Charakter Mastiff ma, jeśli nie charakter stały „twarde”. Na pierwszy rzut oka, wydaje się zbyt flegmatyczny i spokój. Mastino nigdy stać się gwałtownie wyrazić radość, nie pokaże ich lojalności, a nawet zgorzkniały stan tego psa na zewnątrz pozostał spokojny i cichy. Jednak nie należy mylić ze spokojem Mastino obojętności i wrodzonej dumy – z uporem. Mimo delikatności i ostentacyjnej arogancji Mastino bardzo szacunku do swego pana i autentycznie cierpi nawet krótkiej rozłąki z nim.

Powiedz o Mastino Neapolitana po prostu niemożliwe – tak niesamowite, że pies. Niemniej jednak warto zauważyć, jej niezwykle wysoka inteligencja i bezgraniczne oddanie. Mastif nigdy nie opuścił swoją rodzinę w kłopoty i nie da się na niebezpieczeństwo – nieustraszony gladiator w jego krwi. Właściciele tych psów mówią, że komunikuje się z nimi to prawdziwa przyjemność. Jeśli płacą wystarczająco dużo uwagi i być traktowane z szacunkiem (tak, to z szacunku), stają się częścią właściciel Mastif, bezbłędnie zgadywania i dostosowanie się do jego nastroju.

Oprócz naturalnego lęku psy te posiadają także wrodzoną zdolność do ochrony (to też nie jest konieczne specjalnie pociągiem). Ale co ciekawe, straż Mastino tylko swój dom i tych, którzy mieszkają w nim. Nie ma sensu próbować ochroniarza tego psa – będzie nadal chronić jedyną osobą którą ona uważa za stosowne. Ale tu jest dom … W „obcy” nie ma szans na wejście do domu, strzeżony Mastino – szpieg zostaną wykryte i zneutralizowane i bez zbytniego zgiełku.

psy edukacja gladiatora

Podczas szkolenia Mastino nie musi dążyć do „break” jego postać. Nadal nie dostać kompletny podporządkowanie, a pies nie będzie tolerować takiej postawy i żal i stać się samotnikiem. Kształcić od swojego ochroniarza – również niewdzięcznego zadania. Mastino poświęcenie będzie chronić terytorium i nie waha się oddać życie dla bliskich, ale tylko wtedy, gdy uzna to za konieczne.

Najważniejsze w związku z tymi psami – zaufanie. Oni sami przysięgać przez właścicieli, ale czeka na odpowiedź zaufania. Mastino można szanować gospodarz, ale ślepo posłuszni – nigdy! Nie możemy kultywować tę łagodność psa lub okrucieństwo – ma z natury sztywny. Relacja „na równych warunkach” – jedyny sposób, tylko partnerstwa, przyjaźni i szacunku. Który jest podstawą właściwego wykształcenia Mastif neapolitański.

Niesamowity pies Mastif Neapolitana: o rasie można mówić bez końca. Ale najlepiej poznać ją osobiście. Jest to wierny przyjaciel, wielki strażnik, niezawodny obrońca i intelektualnej, wymagające szacunku. Mastino czuje się świetnie w domu na wsi, ale jeśli właściciel jest w stanie co najmniej dwa razy dziennie, aby ten pies długie spacery w mieszkaniu byłaby komfortowa. Spokojny, zrównoważony pies gladiator dwóch tysięcy lat mieszka obok człowieka, chroniąc go i jego dom od wrogów. Taka jest jej misja ..

load...