Masować kark i tył: użyteczną błogość

Zawartość:

Masaż – to bardzo ważna procedura zdrowia budynek, który ma korzystny wpływ na cały organizm człowieka. To pomaga poprawić krążenie krwi i przepływ limfy oraz metabolizm, jak również poprawić ogólny ton ciała. Skuteczny masaż i walki z nadwagą, cellulit i złoża soli. Jest on stosowany w leczeniu wielu chorób, przyspieszenie procesów odbudowy i poprawy stanu skóry.

load...

Oprócz efektów fizycznych i ważny efekt psychologiczny. Pozytywny wpływ na nastrój i ludzkiej kondycji, zwiększenie efektywności, „opłata” dodatkowa energia … Jednak masaż może zapewnić nie tylko efekt tonik. To doskonale rozluźnia mięśnie i łagodzi zarówno organizmu i umysłu: łagodzi stres i zmęczenie, pomaga pokonać bezsenność, normalizuje sen.

Po masażu wiele czuć odradza. Nie jest to zaskakujące, ponieważ prawie każdy rodzaj ma wpływ na wielu różnych poziomach. Tak więc, wpływ na skórę jest oczyszczanie go od zrogowaciałego cząstek i innych zanieczyszczeń, zwiększając napięcie i elastyczność, poprawę przepływu krwi i metabolizmu, nasycenie tlenem. Skóra staje się płynny, jego barwa jest znormalizowane.

Jakie są korzyści lecznicze masażu?

Działanie na układ mięśniowo-szkieletowego jest zwiększenie elastyczności mięśni, poprawiają ukrwienie i dotlenienie tkanek, usuwając zmęczenie i powrót do zdrowia. Masaż poprawia krążenie krwi i łagodzi ból stawów po kontuzji.

load...

Bardzo duże, a korzyści dla obwodowego układu nerwowego. Zwiększona przewodność i zwiększa wrażliwość na zakończeniach nerwowych. To wzmacnia więź między mózgu i mięśni, narządów i układu krążenia.

Istnieje wiele rodzajów i technik, które są wykorzystywane w celach zarówno profilaktycznych i leczniczych i terapeutycznych w różnych gałęziach medycyny. Dzisiaj, masaż jest również powszechnie wykorzystywane do celów kosmetycznych.

Klasyczny masaż szyi, który może stać się

Na początek przyjrzyjmy się naszej masażu ważnych obszarów ciała, takich jak szyja. Obszar ten przeżywa wiele stresu w ciągu dnia pracy, więc większość wieczoru czujesz dyskomfort. Jest to szczególnie istotne dla tych z nas, którzy prowadzą głównie siedzący tryb życia i spędza większość czasu na komputerze. Szyja jest jednym z ulubionych miejsc dla osteochondroza. W związku z tym, że jest to masaż nie tylko pomaga zwalczyć zmęczenie i stres. Jest również skuteczny na bóle głowy, zawroty głowy i migreny. A poza tym, to znaczy, pozytywny wpływ na skórę, dzięki czemu jest bardziej odporna i przedłuża młodość.

Aby wykonać procedurę często wymaga asystenta, ale jeśli nie, to do czynienia z masażem karku może być ich własne. Ułatwić ten proces i wzmocnić efekt Ci pomóc specjalnych kremów lub olejków, które mają wpływ na ocieplenie i zmiękczają skórę.

Istnieje pięć podstawowych rodzajów ruchów w masażu szyi: głaskanie, pocieranie, ugniatanie, wibracje i effleurage.

 1. Najczęstszym ruch – głaszcze. Od zaczyna i kończy się z każdym masażu. Promuje ona przepływ krwi do skóry i mięśni.
 2. Rozcieranie – to ruch, którego celem jest wzrost naczyń krwionośnych.
 3. Ugniatanie – ugięcie skórę opuszkami palców, aby poprawić krążenie limfy i krwi.
 4. Jednym z bardzo aktywnych metod – effleurage, który jest wykonany z ręki i pomaga ocieplenie tkanek. Ruch ten jest korzystny wpływ na ogólną mięśni i układu nerwowego.
 5. Najsilniejszy ruch – wibracja. Szybki ruch oscylacyjny palcami lub piętą dłoni. Jest bardzo aktywny wobec tkanki, więc zastosowanie pod koniec sesji.

Przed przystąpieniem do masażu szyi, usunąć włosy tak, że nie przeszkadzają, i usiąść. Nieco niżej brodzie, szyi domykające ręce i zacznij głaskanie od linii włosów do ramion. Po skóra jest rozgrzana, można przejść do następnego ćwiczenia. Przesunąć klocki palców na szyi, czyniąc w ten sposób ruch obrotowy. Przeplatają się z tłoczenia uderzeń, które mogą być wykonane bardziej intensywnie. Następnie delikatnie szczypać skórę wzdłuż kręgosłupa. Przejdź do obszaru krtani, unieś podbródek lekko do góry i wykonuj ruchy. Spędzić lewą dłoń na prawej stronie krtani, a jego prawa ręka – z lewej strony.

Chwycić szyjkę na dole po lewej i prawej stronie kciukami i palcami wskazującymi krtani. Przejść od obojczyka aż do podbródka, dzięki czemu ruch kołowy palcami. Potem opadł. Lekko pat szyję i powtórzyć procedurę. Zamienniki zrobić na 5-10 minut.

Masaż karku można także wykonać przy użyciu specjalnych szczotek. Smarować szyję i dekolt krem ​​pędzel i zacząć zarabiać ruch kołowy z dekoltu, stopniowo przesuwając się w bok szyi. Stopniowo przesuwać w kierunku przedniej części szyi, a następnie masować powierzchnię tylną, prawie aż do łopatek. Czas trwania tej procedury jest około 5-10 minut.

Jak zrobić masaż szyi innej osobie?

Teraz przyjrzyjmy się kilku technik, które muszą być wykonane z partnerem. Opisujemy działania osoby, która wykonuje masaż.

 1. Obróć głowę w prawo, stawiając go na dłoni. Lewa ręka masażu karku, w tym obszarze ramion i barku ostrza.
 2. Wariacje mash przód i tył, ze zwróceniem szczególnej uwagi na podstawy szyi z tyłu górnej części ramienia. Jest to ważny obszar, jak to jest tutaj w ziemi i gromadzi zmęczenie mięśni.
 3. Niewiele, ściskać dłonie w pięści i kostki masować mięśnie górnych ramion, dzięki czemu ruch kołowy. Przejście do stawu barkowego w kierunku szyjki.
 4. Przesuń rękę pod szyję i koliste ruchy palców promassiruyte jej lewą stronę. Powtórz to samo na prawej stronie.
 5. Dołączyć do ramienia i dłoni ślizgać się wzdłuż szyi. Czy 5-10 uderzeń z każdej strony.
 6. Weź sprasowany głowę w dłoniach i podnieś ją, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Teraz, po raz kolejny push up delikatnie ciągnąc tak że broda dociskany piersi. To ćwiczenie jest bardzo dobrze trenował z powrotem mięśnie szyi.

Skuteczny masaż pleców ze zmęczenia

Teraz przejdźmy od szyi do tyłu, co opony w nie mniej niż w ciągu dnia. Że gromadzi się stres od aktywności fizycznej, które mogą powodować ból. Masaż pleców pozwala usunąć stres i przywrócić poczucie lekkości. Prowadzi mięśnie ton i tworzą gorset mięśniowy, który jest odpowiedzialny za prawidłową postawę.

Pamiętaj, że masaż powinien przeprowadzić specjalistów. Jednakże, jeśli nie masz czasu lub pieniędzy na wycieczkę do masażysty, istnieje kilka technik, które można wykorzystać w domu. Aby to zrobić, trzeba się o pomoc kogoś z krewnych lub przyjaciół. Pamiętaj, że trzeba rozpocząć masaż pleców z uderzeń, stopniowo przechodząc do bardziej intensywne ruchy. Nie można zrobić silną presję w nerkach. Wylogowania zaleca się także z lekkimi ruchami pieszczot. Wskazane jest, aby stosować krem ​​lub olejek do masażu.

 1. Połóż ręce na plecach, jedna na plecach, druga między łopatkami. Spoczywała podstawę dłoni, delikatnie zacząć skakać na całe ciało przy minimalnym użyciu siły.
 2. Umieść dłonie na małe z tyłu po lewej i prawej stronie kręgosłupa. Rozpocząć wykonywanie uderzeń z lekkimi ruchami okrężnymi, rosnące wzdłuż grzbietu. Wokół tarczy i z powrotem do tyłu. Rozpuścić i przynieść kilka razy z rąk do rąk. Ten ruch pomoże rozprowadzić śmietanę lub masło całym plecach i rozgrzać mięśnie.
 3. Dostać się do tyłu tarcie szerokie ruchy koliste. Zacznij od pasa do szyi i rośnie. Wykonać tę procedurę na przemian lewą i prawą ręką, stopniowo przejmując większej powierzchni. Po osiągnięciu przez ramiona, z powrotem do tyłu, głaskania boczną stronę ciała.
 4. Połóż prawą dłoń na kręgosłupie na wysokości pasa tak, że ślepy oko z boku szyi. Połóż lewą ręką po prawej stronie i zrobić ruch głaskanie, delikatnie naciskając ręce. Kontynuować wzdłuż kręgosłupa w górę.
 5. Umieść palec wskazujący i środkowy prawej ręki po obu stronach kręgosłupa. „Crossing” palce, jakby chodził, głową w dół do pasa, a następnie wspiąć się.
 6. Umieścić dłoni na całym ciele z boku, w okolicy lędźwiowej. Promassiruyte boczny naciskając ruchy, przesuwając górną część pleców. Masuj okolicę barku i w ten sam sposób w dół. Powtórz tę procedurę po drugiej stronie.
 7. Umieść dłonie na dolnej części pleców, lekko unosząc palcami. Szybkie ruchy ślizgowe chodzić po jednej stronie z tyłu, a także udać się na drugą. W tym przypadku, palma powinien poruszać się w przeciwnych kierunkach względem siebie. Powtórz kilka razy.
 8. Ugniatać łopatkami. Umieść dłonie na ostrzu i zrobić ruch kołowy z kciukami, delikatnie naciskając. Siła nacisku należy dostosować w zależności od doznań. Najczęściej jest to obszar, na masaż bolesne odczucia wynikają z powodu nagromadzonego napięcia i zmęczenia.
 9.  Umieścić zaopatrzony od nadgarstka do łokcia rękę na plecach i delikatnie przesunąć ramiona w bok. Powtórz to samo ćwiczenie z rękami na przekątnej.
 10. Naciśnij dłoń do małego z tyłu, i zrobić przeciwnym ruchu. Wysiłki powinny być namacalne, ukazał się zmarszczek na skórze. Zrobić kilka z tych ruchów, chodzić w górę iw dół na plecach.
 11. Połóż ręce na ramionach i zagnieść z kciukami obręczy barkowej i szyi mięśni.
 12. Ściskać dłonie i delikatnie dotknij mięśnie na całym grzbiecie.
 13. Krawędź dłoni popełnić drobne stukanie na plecach w górę iw dół kręgosłupa.
 14. Zakończyć uderzeń masażu. Zrelaksowany ręce zjechać w dół jej pleców, dzięki czemu łatwe falowania.

Pamiętaj, że wszystkie procedury były przeprowadzane w wygodnej pozycji, mięśnie powinny zostać złagodzone, a ciało – nie doświadczają dyskomfortu. Brak działania lub ruch nie powinien powodować ból. Każdy, nawet łagodny masaż – to silny środek rozgrzewający. Dlatego po zakończeniu procedury zaleca się zmarznąć.

Izdrevna wiadomo, że masaż szyi i plecach jest jednym z najpewniejszych sposobów leczyć osteochondroza. Pomaga poprawić metabolizm i pozbyć się bólu. W czasie, gdy osiadłych organizmów osiadłych zranić setki tysięcy ludzi, masaż jest szybkie ustalenie, które pomogą przywrócić siłę i zdrowie. Spróbuj tego środka dla siebie. Można zauważyć efekt po pierwszej sesji. Bądź zdrowy i piękny!

load...