Masować kark – doskonały środek do łagodzenia napięć i bólu

Zawartość:

Masować kark – to świetny sposób na relaks i stres z zmęczonych mięśni. Wszelkie siedzący tryb pracy będzie ostatecznie prowadzić do problemów z kręgosłupem. A przede wszystkim cierpi na szyję, bo jest nieaktywna w ciągu dnia. W rezultacie, nie możemy właściwie odwrócić głowę od czasu do czasu czuje ból fotografowania, pożerające kręgi.

load...

Osteochondrosis kręgów szyjnych łączy ludzi kilku zawodach: pracowników biurowych, kierowców i niektórzy przedstawiciele specjalności robotniczych. Choroba ta powoduje wiele bólu i dyskomfortu w życiu tych ludzi. Bardzo często bóle krzyża jest przebrana za nieistniejącej choroby – bóle serca, gardła i głowy. A w rzeczywistości jest to konieczne, aby traktować szyję!

Szyjki objawy choroby zwyrodnieniowej stawów są częste bóle głowy (osteochondroza wywoływać ataki migreny), zawroty głowy, sztywność karku. Również często występuje ból w klatce piersiowej, drętwienie palców, nudności, dzwonienie w uszach.

Takie ataki zdarzają się w godzinach porannych, jeśli dana osoba jest niewygodne spać, a wieczorem – po dzień roboczy jest zwykle spędzony przy komputerze. Wynikiem tego jest zmęczenie, bóle głowy stały, bezsenność, rozdrażnienie i pogorszenie ogólnego stanu zdrowia organizmu. Z problemami kręgosłupa to lepiej nie żartować – skonsultować się z lekarzem, który przepisze niezbędnego leczenia i masaż. Chodzi o to, w jaki sposób do masażu karku, dowiesz się dzisiaj.

Dlaczego potrzeba do masażu karku?

Bardzo dobrze, jeśli będzie robić masaż specjalisty. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie możesz sobie na to pozwolić, nie rozpaczaj. To zawsze jest możliwe, aby dowiedzieć się, jak zrobić masaż w domu. I można zrobić masaż siebie, albo poprosić swoich bliskich.

load...

Sporządzono w prawo, masaż ma pozytywny wpływ na ogólny stan organizmu: poprawia krążenie krwi i przemianę materii, łagodzi uczucie zmęczenia i rozdrażnienia, rozluźnić mięśnie kręgosłupa szyjnego i normalizacji snu.

Masaż przyspiesza odpływ limfy i krwi, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i przyczyniają się do poprawy mózgu dopływ tlenu. I uwaga – masaż to nie tylko chorzy ludzie. Lekarze zalecają okresowo masować i absolutnie zdrowe. Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczyć choroby.

Profilaktyka raka szyjki choroby zwyrodnieniowej krążka jest lepiej zacząć jak najwcześniej po pierwsze objawy mogą pojawić się do 20 roku życia. Masaż Oczywiście lekarz zawsze przypisuje indywidualnie. Ale jeśli zdecydujesz się masować własną rękę, kierując trakcie 10 sesji, które należy powtarzać co sześć miesięcy.

I nie powtórzyć powszechny błąd. Zadaniem masażu – aby rozluźnić mięśnie szyi. A w każdym razie jest to niemożliwe „aby zredukować” coś za życie – może ostatecznie pozostają wyłączone. Ty – nie kręgarz i nie mają żadnego pojęcia o technikach masażu. W związku z tym ograniczenie do tylko poprawia ukrwienie.

Nie będzie źle, aby przypomnieć o prawidłowości. Jeśli będziesz pamiętać o masażu kilka razy w tygodniu, a nawet wtedy, gdy tylko zaczyna boleć kark – dobro nie będzie. Kohl postanowił masażu – zrób to codziennie, przez cały czas trwania. Tylko w ten sposób można zauważyć pozytywny wpływ.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że istnieją ludzie, którzy są absolutnie przeciwwskazane w masażu szyi, zwłaszcza w domu. Tak więc, przez przeciwwskazania obejmują następujące choroby:

 • Nadciśnieniowy
 • Ostre stany zapalne w organizmie
 • Choroby naczyniowe (zakrzepica, miażdżyca tętnic, tętniakiem)
 • Krwawienie
 • Problematyczne skóry (brodawek mola, otwarte rany, czyraki)

Ryzyko w tym przypadku nie powinno być – jest to niezbędne do wykonywania masażu tylko raz, a konsekwencje mogą być bardzo smutny.

Masaż klasyczny z osteochondroza

Więc, co trzeba wiedzieć, aby dokonać właściwego masaż w domu? Bierzemy wygodną pozycję: siedząc na krześle z prostym plecach, nogi zgiąć w kolanach, a stopy ramię szerokości od siebie założyć. Najpierw zrobić własny masaż z tyłu szyi.

Nawiasem mówiąc, kiedy czujesz zmęczenie i dyskomfort w szyi, to pomaga relaksujący masaż okolicy. Najpierw rozgrzać skórę na tylnej powierzchni kręgosłupa szyjnego, dzięki czemu tarcie i masaż. Czy to przez 3 minuty, dzięki czemu ruch od szyi do łopatek. Ta technika masażu jest bardzo proste, ale bardzo skuteczne.

Po rozgrzać skórę, można przystąpić do realizacji głównych elementów masażu. Nie ma zbyt wiele, a jeśli chcesz bardzo szybko je opanować i wszystko można zrobić masaż szyi w domu prawidłowo.

 • Głaskanie

Strokes – to jest dokładnie tam, gdzie powinniśmy zacząć masaż. Powinny one wykonywać jedną lub dwie ręce, dzięki czemu ruch od góry do dołu, przechodząc od linii włosów do ramion.

 • ściskanie

Techniki tej pozycji jest w następujący sposób: na takich samych zasadach jak uderzeń masażu wykonać krawędź jego ruch ręką i wzgórze kciuka. Mówiąc najprościej, jest to niezbędne do naśladowania ściskanie skarpetki praniu.

 • Tarcie

Użyj palcami pocierać ręce zarówno w obszarze karku, a następnie masowanie ruchem okrężnym od ucha do ucha. Następnie zrobić ścieranie linię włosów wzdłuż pleców i kręgów szyi. Istnieją różne opcje dla ruchów ręki podczas dokonywania otarcia szyi: palce w okrągłej podkładki 4, przerywana ruch kręgosłupa do boku (prawa ręka pocierając lewą stronę szyi, a lewa – prawa strona).

 • Foluszniczy

Technika jest taka: wykonywać szczypanie, chwytając za rękę z kciukiem a resztą, jakby kruszenia go w tym samym czasie. Następnie należy przesunąć w kierunku 4 palce. Mash prawą rękę lewą stronę kręgosłupa szyjnego, a lewy – prawy bok. Można również ugniatać paliczków obu rąk po obu stronach szyi.

Po zakończeniu popełnić głaszcząc masować obie ręce i powoli przesuwa się w dół do górnej strefy łopatkami.

Samomassazh przedniej części szyi zaczynają wykonywać podbródek i schodząc do obojczyka. Technologia ta jest ponownie głaskanie, pocieranie i ugniatanie mięśni szyi z jednym lub dwoma rękami. Musimy działać delikatnie, w żadnym wypadku nie może naciskać na tętnicy szyjnej i żyły.

 • Głaskanie

Wykonujemy dłoni, przenosząc się z brodą do klatki piersiowej. Dotyk rąk powinien być delikatny i płynny ruch.

 • Foluszniczy

Delikatnie zacieru część boczną ucha do szyjnej wnęki. Następnie rozgnieść oddzielną część mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy. Głowa przechylona na przeciwnej stronie szyi była spokojna. Broda jest skierowana w kierunku mięśni masowania. Zastosuj schiptseobraznoe okrągły ugniatanie z jednej strony – konieczne jest, aby uchwycić i how-to „zmiażdżyć” mięsień.

Masaż kosmetyczny szyjki

Pomówmy o tym, jak w domu, można dowiedzieć się, jak wykonać własną masaż twarzy na szyję. Poprawia krążenie krwi, jest ona aktualizowana i odżywianie komórek, nadmiar tkanki tłuszczowej jest usuwany w wyniku czego otrzymasz zdrowy i atrakcyjny wygląd. Ponadto, nawet masaż twarzy odpręża, pomaga złagodzić stan naprężeń, aw wielu przypadkach eliminuje ból głowy.

Aby rozpocząć, należy stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę – na przykład, można zapalić świecę z aromatycznym zapachu i obejmują spokojną muzykę. Przygotuj masować skórę szyi – do tego konieczne jest, aby dokładnie oczyścić i można nawilżyć lekko olejem. Ze względu na oleju ruchy są płynne i ręce będą ślizgać się po skórze bez rozciągania go.

Do masażu używamy specjalnego oleju, który musi być ogrzana za ręce. Można użyć olejek lawendowy (zapach uspokaja i relaksuje) lub różowy i olej morelowy – kogoś takiego już.

 • Eliminacja tłuszczu

Ten rodzaj masażu pomaga usunąć złogi tłuszczu i poprawić krążenie krwi w szyi. Wlać kilka kropel oleju i wcierać w skórę masując ruchy do przodu i do góry. Należy zacząć od obojczyka, dzięki czemu ręce masując ruchem, w tym samym czasie jest skłonny szyi lewo i prawo.

Połóż ręce, dłonie w dół i zacząć prowadzić tyłu palcami na skórę pod brodą w kierunku szyi, ręce powinny być zgodne wzajemnie wystarczająco szybko.

Masaż szczotki do masażu karku i konkretnego pozytywny efekt kosmetyczny będą widoczne w trakcie wykonywania przez 2 razy w tygodniu. Brodzie i szyi należy smarować śmietaną. Następnie wykonaj masaż szczotką ruchem okrężnym od klatki piersiowej do ucha, od ramienia do płynnego przejścia do ucha, na piersi do wykonywania ruchów przez ramię do tyłu, a następnie z powrotem do tyłu z powrotem do klatki piersiowej. Manipulacje trwania wynosi 5 minut.

Bardzo skutecznie działa urządzenie mechaniczne do masażu szyi z naturalnego drewna lub nawet tworzywa sztuczne – można je nabyć w niemal każdej drogerii. Ruchy masujące powinny być gładkie, bez jakichkolwiek nacisków i wyłącznie do tyłu i boku szyi.

Są z powodzeniem stosowane na ścieżce masażu szyi – taśma składa się z wielu rolek, które są rozmieszczone w parach. Urządzenie wykonuje uchwyty i wprowadzić do korkociągu. Z tyłu szyi masażu strefy tylko szeroki. Ruchy masujące są skierowane w dół, w kierunku do tyłu włosy. Pochyl głowę do przodu lub z boku.

I nie bój się zacząć – wkrótce będziesz wiedzieć dokładnie, jak masować kark prawidłowo. Niezależnie od wyboru masaż, korzyści nie potrwa długo!

load...