Masło kakaowe. Zastosowanie i zalety

Masło kakaowe jest znany wszystkim jako jeden ze składników tak umiłował nas batony, kakaowe, ponieważ daje ten sam gorzki smak. Ale to nie jest jego jedyną zaletą, olej ten jest powszechnie stosowany w kosmetykach, a także jest wykorzystywany do pielęgnacji skóry w domu.

load...

Proces uzyskiwania masło kakaowe jest znacznie trudniejsze i dłuższe niż w przypadku z innymi olejami. Nasiona zebrane z drzewa kakaowca owoce są fermentowane, czyli innymi słowy – fermentacji, dzięki czemu stają się one bogaty brązowy kolor i ten sam zapach czekolady. Następnie wszystkie nasiona są oczyszczone, rozdrabnia się i poddaje obróbce cieplnej, w wyniku śruty kakaowej, co z kolei rozdrabnia się miazgi kakaowej. Cóż, z najnowszej olej jest pobierany przez naciśnięcie.

W kosmetologii wykorzystywane masło kakaowe, które przeszły wysokiej jakości czysty i nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń chemicznych. Olej ten jest stabilna nawet w 25-27 ° C, łatwo podzielić na kawałki. Zaczyna się topić w temperaturze 32-35 ° C, co jest bardzo wygodne ze względu na temperaturę powierzchni około 36 ° C, a w związku z tym, po zetknięciu się z olejem natychmiast zaczyna się topić.

W strukturze masła kakaowego zawiera nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe (oleinowy, laurynowy, linolowy, stearynowy, palmitynowy i arachidowy), które odgrywają bardzo ważną rolę w życiowej aktywności skórze: one nawilżają, odżywiają i spowalniają starzenie się komórek.

Wpływ masła kakaowego na skórze

Masło z kakao ma rzeczywiście korzystne właściwości, które są wymagane suchej skóry i łuszczenie skóry odsłonięte i przedwczesne starzenie. Jest pięknie odmładza oraz nawilża i odżywia komórki, napełniając je energią i przywrócenie skórze zdrowy blask, jędrność i elastyczność.

load...

Masło kakaowe będzie również przydatna dla skóry normalnej. Pomaga zmiękczyć i utrzymać skórę w dobrej kondycji, który jest związany, aby stać się jeszcze bardziej delikatna i gładka. Ponadto olej ten ma właściwości wygładzające, która jest niezbędna do pozbycia się zmarszczek.

Szczególnie ważne zastosowanie masła kakaowego w okresie zimowym, bo zimno i wiatr suszy i uszkodzić delikatną skórę twarzy i warg. Ze względu na właściwości procesu odzyskiwania oleju uszkodzonych komórek ulega przyspieszeniu.

W lecie tego oleju będzie idealnym towarzyszem dla tych, którzy lubią dobrą opaleniznę, ale również pomaga w gojeniu blizn lub małych śladów trądziku.

Inną niezwykłą właściwość posiadał masło kakaowe – ochrona przed toksyn i innych szkodliwych substancji przenikających do komórek skóry. Jest to szczególnie ważne dla osób mieszkających w dużych miastach.

Warto zauważyć, że olej ten jest idealny dla skóry wrażliwej i skóry wokół oczu, ponieważ wnika w głąb skóry, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej pozostałości i połysk. Stosowanie tego oleju daje elegancki efekt, a co najważniejsze nie powoduje niedogodności i kłopotów.

Korzystanie z masłem kakaowym w domu

Nie czuj się zobowiązany do salonów kosmetycznych, aby uzyskać jakość twarzy. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę produktów kosmetycznych do skóry na bazie masła kakaowego. Jednakże, można użyć go jako oddzielna preparatu kosmetycznego w domu.

Masło kakaowe jest idealny zamiast zwykłej krem ​​odżywczy do cery suchej i osłabionej skóry, jak również wtedy, gdy objawy starzenia się i zmarszczek. Tylko mały kawałek tego oleju, stosuje się oczyszczoną skórę twarzy. Dla wygody stosowania oleju należy trzymać w dłoniach, tak, że jest topiony lub zastosować grubą warstwę jako maska, a nie topienie. Najwygodniejszym sposobem przeprowadzenia takiej procedury przed pójściem do łóżka, bo to była noc skóra lepiej wchłania substancje odżywcze. Jeśli jesteś właścicielem bardzo suchej i wrażliwej skóry, olej jest bardzo odpowiednia jako alternatywa dla krem ​​na dzień. Tylko nie zapomnij lekko wilgotną szmatką twarz przed nałożeniem makijażu.

Dla skóry wokół oczu mogą być również stosowane czystego masła kakaowego, nie prowadzi do obrzęków i zaczerwienień. Jeśli uważasz, że po aplikacji pozostaje uczucie tłustej warstwy na powiekach, można użyć oleju w mieszaninie z innymi olejami (dzikiej róży, migdałów, brzoskwini lub sezamu) w proporcjach 1: 2 lub 1: 3. Jest to również doskonałe narzędzie do wzmocnienia rzęsy i brwi oraz leczenia pęknięć na ustach.

Pielęgnacja włosów z pomocą oleju

Jak widać, masło kakaowe w kosmetyce odgrywa bardzo ważną rolę, ale nie jest to jedyny obszar jego zastosowania. Jest to nie tylko doskonały krem ​​do twarzy, ale także dobry sposób, aby przywrócić i przyspieszyć wzrost włosów, ponieważ zawiera wiele składników mineralnych i tłuszczów, które są w stanie szybko przywrócić swoją siłę i połysk włosów, a także dać dodatkową objętość i elastyczność.

Masło kakaowe do włosów może być stosowany jako masaż skóry głowy, jak i maskami. To może być łączona z innymi olejami, jogurt, żółtka, itp Opcje otrzymywania takich wiele różnych masek, a każdy z jego własnego dobra. Nałożyć mieszaninę na korzeniach lekkich ruchów trących, jest następnie równomiernie na całej długości aż do końców włosów i skóry z polietylenu lub specjalny kapturek na jedną godzinę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, można owinąć głowę ręcznikiem w kilku warstwach, dzięki czemu olej jest lepiej wchłaniany przez ciepło. Zmyć maskę ciepłą (nie gorące!) Wody. Wystarczy przeprowadzić taką procedurę 2-3 razy w tygodniu, aby zauważyć znaczną poprawę jakości włosów.

Wszystko w twoich rękach, to pozostaje tylko pamiętać, że w każdym przypadku głównym regularność i ciągłość, tylko wtedy wyniki będą cię zadowolić!

load...