Maski medyczne i peelingi z trądzikiem na twarzy

Zawartość:

Co to jest trądzik, niestety, wiele osób nie wie, ze słyszenia – ktoś doświadczył osobiście, ktoś cierpi na trądzik lub bliskich przyjaciół. Wydawałoby się, że zdrowie trądzik w żaden sposób zagrożona, ale stan psychiczny jest bardzo wyrównany. W najlepszym przypadku będzie to zwątpienia, aw najgorszym – może rozwijać się bardzo stabilne kompleksy.

load...

Dlatego też, z konieczności, aby pozbyć się trądziku, a im szybciej – tym lepiej. Jeśli trądzik jest bardzo silnie wyrażone, to najlepiej nie eksperymentować na własną rękę i iść do profesjonalnej kosmetyczki. Lekarz, aby dokładnie ocenić stan skóry i skalę katastrofy, a następnie wybrać najlepsze dla ciebie przebiegu leczenia trądziku.

Trochę trądzik

Więc, co jest trądzik – to zrozumiałe. Mówiąc w uproszczeniu, trądzik – trądzik i pryszcze tym. W większości przypadków, ludzie są po prostu zastanawiasz się, gdzie ich szef wziął takiego nieszczęścia jak trądzik. W rzeczywistości, powodów jest wiele i wiarygodnie ustalić, co dokładnie było spust w Twoim przypadku, to jest bardzo trudne. Ale ogólne informacje trzeba mieć wszystkie takie same.

 • Predyspozycje genetyczne

Jest to często zauważyć tendencja do rodziny – rodzice przekazać swoim dzieciom predyspozycje do trądziku. Oczywiście, nie oznacza to, że moja córka jest z pewnością będzie trądzik, jeśli matki mają trądzik. Ale ta możliwość nie można wykluczyć, niestety.

load...
 • Zmiany hormonalne

Pierwszą rzeczą, którą należy wykluczyć – naruszenie hormonalnej tle. To nic dziwnego, trądzik pojawia się zwykle w okresie dojrzewania, a także kobiet w ciąży. Ponadto, trądzik może pojawić się na tle jakiejkolwiek choroby, co skutkowało zaburzeniami równowagi hormonalnej w organizmie.

 • Źle Skin Care

Wszelkie skóra potrzebuje właściwej, starannej i regularnej pielęgnacji. Szczególnie w przypadku odnosi się do typu skóry tłuszczowych. W przeciwnym razie może powodować trądzik, a nawet stan zapalny krosty. Dlatego zawsze zwrócić należytą uwagę na pielęgnacji skóry, aby uniknąć trądziku.

 • Niedożywienie

Lekarze już dawno udowodnił bezpośredni związek pomiędzy dietą i ludzkiej kondycji jego skóry. Jeśli występują trądzik, należy zwrócić uwagę na żywność. Zbyt dużo mąki, tłuste i smażone, sztucznych barwników i konserwantów, napoje gazowane i kawę czasami zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku i zaskórników.

Na twarzy pojawia się najczęściej wysypka – zwłaszcza na brodzie, czole i nosie. Ponadto, trądzik może mieć wpływ na skórę ramion i pleców. Nasilenie erupcji mogą być bardzo różne – od indywidualnego trądzik do ogromnej liczby z nich. I pamiętaj – im wcześniej zaczniesz leczenie, tym łatwiej będzie poradzić sobie z tym problemem.

Natura oferuje nam wiele składników, które są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z trądzikiem. Więc dlaczego ich nie używać? Zwłaszcza że komponenty dla niemal wszystkich receptur są bardzo łatwo dostępne i nie wymaga prawie żadnych kosztów finansowych. Ale nie zapominaj, że najważniejszą zasadą jest, że trzeba, aby odnieść sukces – to systematyczne. W przypadku, gdy zrobisz an_1 i peelingi od czasu do czasu, po prostu tracić czasu. Bez względu na to, bez względu na to, jakie rodzaje masek i oczyszczają skórę, którą wybrałeś nie.

An_1 medyczne

Działanie an_1 medyczne dla kompleksu trądziku. Po pierwsze, są one głęboko oczyszczają pory. Po drugie, pory pod wpływem an_1 są zwężone, a po trzecie, aby zapobiec pojawieniu się nowych zmian. W rezultacie, trądzik wycofuje. Ale an_1 abuse nie są tego warte.

Pamiętaj, że każda maska ​​musi być stosowana do dobrze oczyszczone i zawsze parze skórę. Łaźnia skóra jest łatwe. Umieścić w rondlu trzy łyżki rumianku, zalać szklanką wody i zagotuj. Wlej bulion rumianku w głębokim zbiorniku. Sprawdzić temperaturę pary, tak aby nie spalić skórę. Oprzeć się na promie, górnej głowicy przykryć ręcznikiem. Czas trwania takiej łaźni parowej – 20 minut.

W takim przypadku, jeśli masz tych lub innych chorób układu krążenia lub układu oddechowego, z łaźni parowych powinno być zaniechane. Ale ponieważ skóra do pary jeszcze trzeba zrobić kompres. Podobnie, przygotowuje się wywar z rumianku, nieco ochłodzić, nasącza się go w małej ręcznik gazy i odnoszą się do twarzy przez około 15 minut. Należy jednak pamiętać, że kompres ochładza się szybko, więc go zmienić okresowo – co najmniej chłodne.

 • Maseczka z białka jaja

Jajko białko – najbardziej prosta i bardzo skuteczna maska. To nie tylko zawęża rozszerzone pory, ale nawet niewielki efekt liftingu daje. Duża ilość witaminy A, intensywnie odżywia skórę i nadaje jej gładki świeży wygląd. Aby przygotować maskę oddzielić dwa białka od żółtek, umieścić je w głębokim pojemniku i dokładnie ubij do tego czasu, aż do uzyskania gęstej białej piany.

Nawiasem mówiąc, to najprostszy sposób to zrobić przy użyciu miksera, trzepaczka chociaż całkiem realne – wystarczy trochę więcej wysiłku i dużo więcej czasu. Otrzymaną maskę założyć na parze skórę, jak to możliwe z grubą warstwą i zostawić na około 20 minut. W tym czasie zaczniesz odczuwać ucisk – to jest zupełnie normalne.

Następnie spłukać zimną wodą i pozostawić do wyschnięcia skóry siebie bez wycierania go. Około 15 minut powinno być uczucie ucisku. Jeśli to nie zniknie, smarować skórę w dowolnym balsam. Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy masz kombinacji rodzaju skóry, suche plamy na masce nie ma zastosowania. Ta maska ​​powinna odbywać się trzy razy w tygodniu w okresie leczenia, a następnie, w celu zapobiegania trądziku, tylko dwa razy w miesiącu.

 • Maska z otrąb

Jeśli pryszcze i trądzik jest wiele, a potrzeba ich pozbyć jak najszybciej przyjść z pomocą an_1 z otrąb. Dla niego, trzeba będzie jedną łyżkę zwykłej sody oczyszczonej, otręby i żywności zimnej przegotowanej wody. Jak wymieszać wszystkie składniki, aż będzie gładkie.

Skóra czysta i pary na zewnątrz, a następnie zastosować na trądzik nawet warstwa an_1. Pamiętaj, aby pokryć górną folią – zwiększy to efekt an_1. Po upływie 15 minut, spłukania an_1, ale nie wodę, wstępnie gotowane kwaśnym roztworze. Do tej mieszanki octu jabłkowego i wody w proporcji od 1 do 8. W prosty sposób, na każde 100 g octu wymagane 800 gramów wody.

 • Maska surowego ziemniaka

Ziemniaki nie tylko oczyszczają skórę ale także zmniejszyć shramiki które często pozostają na ziemi, gdzie zostali surowo zapalnym skóry. Obrać jeden duże ziemniaki, umyć i natrzeć na tarce. Natychmiast umieszczano na parze skórę grubą warstwą na górnej nalozhimte gazy i zostawić na około 30 minut.

Następnie zimną wodę do przemywania skóry, wysuszyć i cienką warstwą kremu, który bardzo szybko wchłaniany. Podczas trądziku maska ​​leczenie powinno być zrobione w ciągu dnia, a następnie, aby zapobiec nowych zmian, powtórz maskę raz w tygodniu. I mało prawdopodobne, aby powrócić trądzik.

 • Maska arachidowy

W większości sklepów można znaleźć masło orzechowe – to może być również stosowany z sukcesem. Maska jest przygotowany w następujący sposób: każdy pojemnik niemetalicznych wymieszać łyżkę topi się w łaźni wodnej z masła arachidowego i jedną łyżkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny, niech masowe niskiej temperaturze. Nawiasem mówiąc, ta maska ​​może być przygotowany na przyszłość – może być przechowywany przez około miesiąc. Najważniejsze – w szczelnie zamkniętym pojemniku i tylko w lodówce.

Maska, stosuje się do suchej skóry cienką warstwę na górnej pokrywie folią i pozostawić na 20 minut. Następnie spłukać dużą ilością zimnej wody i pozostawić do wyschnięcia skóry. Nawiasem mówiąc, to najlepiej zrobić maskę przed pójściem do łóżka, a przez pewien czas po skórze może wyglądać trochę podrażniona. Około godziny później to minie. Oraz w celu zapewnienia, że ​​skóra nie wyschła, należy stosować balsam.

 • Maska z czosnkiem

Czosnek maska ​​jest najbardziej skuteczny w przypadkach, gdzie oprócz wielu trądzik zapalny krosty. Należy jednak uważać, aby nie poparzyć skórę. Szlifować pięć ząbków czosnku i wymieszać z jedną łyżką śmietany i pozostawić do zaparzenia na co najmniej godzinę.

Następnie nałożyć maskę na twarz równomiernie, przykryć ściereczką gazą i pozostawić na 10 minut, nie więcej! Następnie przemyć skórę wodą i należy smarować balsam. Jeśli czujesz pieczenie przed 10 minut, natychmiast przemyć maskę, aby uniknąć poparzenia.

Ze względu na właściwości bakteriobójcze czosnku efektu an_1 jest zauważalny po raz pierwszy. Jednak nie powinno być nadużywane – nie zrobić maskę dwa razy w tygodniu. A czas trwania lecheniya- nie dłuższy niż jeden miesiąc.

 • Stokrotka maska

Najprostszym sposobem, aby pozbyć się tego odparzenia – stokrotka an_1. Jego wytwarzania wlać dwie łyżki suszonego rumianku kubka wrzącej wody i odstawiono aż woda ostygnie. Wlew szczepu za pomocą gazy tkaninę i stosuje się grubą warstwę rumianek na obszarach zagrożonych skóry, stosuje się folię z tworzywa sztucznego na wierzchu. Maska musi być utrzymywane na skórze przez okres co najmniej 30 minut, a następnie płukanie zimną wodą.

 • Maska migdałowy

Innym bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z trądzikiem jak najszybciej – maskę migdałów. Trzeba będzie łyżkę mleka, łyżka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego jedna fiolka roztworu oleju witaminy A i 5 kawałków migdałów.

Migdały, zanurzyć we wrzącej wody i pozostawić na około dwie godziny. Następnie, przy użyciu konwencjonalnej mieszarce lub wideł izomnite migdałowy puree, dodać soków i mleka. Następnie wyciąć kapsułkę i dodać witaminy A. Wymieszać wszystkie składniki, miejsce w lodówce do zaparzenia na godzinę.

Maska umieścić na parze skóry na obszarach problemowych, przykryć folią i pozostaw na 40 minut. Następnie przemyć skórę wodą z ciepłym mlekiem i pozostawić do wyschnięcia naturalnie bez wycierania. Leczyć trądzik, trzeba dokonać takich maską trzy razy w tygodniu. A następnie, w celu zapobiegania trądziku, powtarzać co dwa tygodnie.

Peelingi myjące

Oprócz masek medycznych nie będzie mógł obejść bez oczyszczania zarośla. Mogą również być wykonane w domu. Istnieją różne rodzaje zarośla, które są skuteczne w trądziku. Ich opis znajduje się poniżej.

 • Cytrynowy peeling

W młynku do kawy zmielić dwie łyżki płatków owsianych, wycisnąć sok z połowy cytryny i wymieszać z płatków owsianych miękiszu. Otrzymaną masę nakładać na skórę w parze obszarów problemowych, masaż i pozostawić na 20 minut. Następnie płukanie zimną wodą. Ten peeling wystarczy zrobić dwa razy w tygodniu.

 • Peeling truskawkowy

Jeśli masz do czynienia z trądzikiem w lecie, gdy jest świeże truskawki, można spróbować pokonać chorobę za pomocą peelingu truskawkowym. Aby to zrobić, posiekać widelcem trzy do pięciu głównych berry puree truskawkowe i stosować na obszarze trądziku. Pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie wcierać trądzik zarośla i spłukać wodą.

 • Drożdże zarośla

Istnieją różne rodzaje zarośla z drożdży. Jednym z najbardziej skutecznych na trądzik, proponujemy spróbować. Będziesz potrzebował jednego żółtka, pół łyżeczki oleju roślinnego i jedną łyżeczkę suszone drożdże piekarnicze. Wszystkie składniki dobrze wymieszać i pozostawić na 10 minut w ciepłe miejsce.

Następnie nałożyć na trądzik zarośla, masować skórę i spłukać zimną wodą. Ten peeling nie jest konieczne, aby zrobić więcej niż dwa razy w tygodniu w okresie, gdy jesteś leczeniu trądziku, a następnie – raz w tygodniu w celu zapobiegania.

 • Banan zarośla

Na gorąco Patelnia Saute jednej łyżce gryka, ostudzić i posiekać. Potem pamiętam pół świeżego banana, dodać mąkę gryczaną i umieścić wszystkie wynikowy maskę równomiernie na trądzik. Masować skórę, pozostawić na około 15 minut, a następnie spłukać zimną wodą. W leczeniu trądziku peeling zrobić trzy razy w tygodniu, a następnie dwa razy w miesiącu.

load...