Maski do wzrostu i gęstości włosów – gotować w domu

Zawartość:

W naszych włosów wygląda odgrywają znaczącą rolę, ponieważ kobiety są często nawet wcześniej. Grube i lśniące czupryna – marzenie wielu. Jednak ze względu na sytuację środowiskową dziś, pogoda, styl życia, stres, choroba, i wielu innych czynników wzrostu włosów zatrzymuje się i włosy mogą nawet wypaść. Ponadto ciągłe dążenie do nowego koloru włosów, lub innej stylizacji Perm również negatywny wpływ na naszą włosy.

load...

Problem z cienkiej sierści i utraty doświadczanej przez większość kobiet. Codzienne czesanie tracimy od 50 do 80 włosów, ktoś mniej niż w tym rysunku, ktoś więcej. To wszystko zależy od cech stylu życia organizmu, a nawet pory roku. Wiosną i jesienią wypadanie włosów wzrasta, a maleje w okresie letnim i zimowym. Mieszki włosowe obumierają i opadają z włosami, to jest absolutnie normalne. Po stracie w tym samym miejscu pojawia się nowa szczypiorek i rośnie nowe włosy.

Początkowa ilość cebulek włosów na skórze głowy genetycznie określona, ​​to nie zmienia się przez całe życie. Definiuje liczbę i gęstość włosów. Nie nagłośnionym oznacza, że ​​nie może zmienić tę liczbę, czyli nowe żarówki na głowie nie jest dokładnie wyświetlane. Można jednak spróbować poprawić stan skóry głowy, wzmacnia cebulki włosowe, traktować strukturę włosów, stymuluje ich tempo wzrostu. Cel ten można osiągnąć na skutek pacjenta i koncentruje pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Powinno to pomóc w maskę do włosów: gęstość i wzrostu, przeciw wypadaniu włosów, dla objętości i blasku. Wiele z tych masek można łatwo wytworzyć w domu, a ich skuteczność okazała się czas. Fundusze te wciąż cieszył nasze matki i dziadków. Maski do włosów zawierają głównie naturalne składniki tylko, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i nie zaszkodzi włosom. Są one w stanie wyeliminować łamliwość i suchość, lub przeciwnie, nadmierne wazeliniarstwo włosy, zdjąć niszczą i nadać włosom połysk i objętość. Ponadto skutecznie sprzyjać wygląd gęstości i blasku, wzmacnia cebulki włosowe i korzenie, przyspiesza wzrost włosów.

Maski do włosów na bazie musztardy

Musztarda jest bardzo popularnym ludowym, który został z powodzeniem stosowane do przygotowania w domu dla masek do włosów. Musztarda w proszku ma dobry efekt rozgrzewania, co znacznie zwiększa krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu można lepiej odżywiają cebulki włosowe. To nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, ale także przyspiesza wzrost nowych włosów. Musztarda wysusza włosy, więc nie używać go często do włosów suchych, chociaż to będzie wybawieniem dla skóry tłustej. Musztarda w proszku można kupić w aptece, zanim jej stosowanie jest sprawdzenie reakcji skóry. Oto kilka receptur masek na bazie proszku gorczycy.

load...

Maska z musztardy i cukru

  • Potrzebne będą: 2 łyżki musztardy suchego proszku, 2-3 łyżki ciepłej wody, żółtka jaj, jeden 2 łyżeczki cukru.

Wszystkie składniki są dobrze wymieszane ze sobą dokładnie pocierać jaja. Maska powinna być stosowana bezpośrednio do przecinania skóry głowy przez podzielenie włosy w zamki. Ważne jest, aby pocierać maska ​​do skóry głowy i włosów korzeni, unikając kontaktu z końcówkami. Szef owinąć folią, ciepłym ręcznikiem. Trwa maskować trzeba określić dla siebie. Jeśli silne pieczenie będzie wystarczająco trzymać maskę na włosy na 15-20 minut. I jeśli uczucie ciepła spalania i tolerancji, to możliwe jest dostosowanie czasu na godzinę. Po maski należy zmyć ciepłą wodą i szamponem, nałóż odżywczy balsam, który będzie działał jeszcze lepiej na gorącej głowy.

Pierwsza aplikacja maski z gorczycy skóra spali mocno. Jednakże, jeśli nie ma reakcji alergicznej, konieczne jest, aby zachować maskę na głowie co najmniej 15 minut. Jest spalania oraz stymuluje mieszki włosowe, a 15 minut nie poniósł żadnej szkody dla skóry. Na suchej maski do włosów to zrobić nie więcej niż jeden raz w tygodniu. Ale z tłustej i normalnej włosy, można to zrobić dwa razy w tygodniu.

Maska z musztardą i olejów

  • Potrzebne będą: 2 łyżki musztardy suchego proszku, 2-3 łyżki oleju roślinnego (słonecznikowy, kukurydziany, z oliwek, rzepakowy, etc.), żółtka jaj, z jednej łyżeczki cukru 2.

Olej roślinny, należy najpierw rozgrzać trochę. Wszystkie składniki są dobrze wymieszane ze sobą dokładnie pocierać jaja. Maska powinna być stosowana bezpośrednio do przecinania skóry głowy przez podzielenie włosy w zamki. Ważne jest, aby trzeć się maskę do głowy i włosów korzeni uniknięcia rozkładu długości maski włosów. Szef owinąć folią, ciepłym ręcznikiem. Czas maski przez 15 minut do godziny. Po maski należy zmyć ciepłą wodą i szamponem, nałóż odżywczy balsam. Ta maska ​​jest bardziej odpowiedni do suchych włosów, ze względu na wymianę wody z olejem. Cukier zamaskowane z musztardą zwiększa jego spalanie.

Maski do włosów na bazie koniaku

Cognac – szlachetny napój, który ma wiele właściwości leczniczych. Koniak zawiera alkohole i olejki eteryczne, garbniki, przydatnych do ciała, szczególnie na skórę. Maski do włosów na bazie brandy są bardzo popularne i dobrze znane jako skuteczny środek przeciw wypadaniu włosów, aby przyspieszyć ich wzrost, co daje gęstość i objętość. Maski z koniakiem można łatwo wykonać w domu. Duchy koniak mają zdolność do poprawy krążenia krwi w skórze głowy, przywrócenia bulwiasta objętość pęcherzyka dać na korzenie, są one najbardziej skuteczne w celu zwiększenia wzrostu włosów.

Maska z koniakiem i miodem

  • Potrzebne będą: żółtka jaj, jeden 2 łyżki koniaku, 2 łyżki miodu.

Wszystkie składniki ostrożnie miesza się ze sobą, wcierać w skórę głowy u nasady i stosowane oraz przez włosy. Po zastosowaniu należy owinąć głowę folią na górze – ręcznik lub ciepły szal. Trzymać maskę na włosy muszą być co najmniej godzinę, a co najważniejsze – pozostawić na noc. Następnie – spłukać ciepłą wodą z neutralnym szamponem.

Maska z olejów roślinnych i koniak

  • Potrzebne będą: 2 łyżki brandy, 1 łyżka miodu, 2 łyżki oleju roślinnego (słonecznikowy, oliwa, rzepakowy, kukurydziany, migdały, etc.).

Wszystkie składniki ostrożnie miesza się ze sobą, wcierać w skórę głowy u nasady i stosowane oraz przez włosy. Po zastosowaniu należy owinąć głowę folią na górze – ręcznik lub ciepły szal. Trzymać maskę na włosy muszą być co najmniej godzinę, a co najważniejsze – pozostawić na noc. Następnie – spłukać ciepłą wodą z neutralnym szamponem.

Maski do włosów na bazie jaj

Jak widać, wszystkie te maski zawierają jaja lub żółtka. W dawnych czasach, że jajo zostało wykorzystane jako uniwersalny środek 2-w-1 – szampon i balsam. Jaja zawierają wiele witamin i składników odżywczych, a zatem mieć zdolność do nawilżania oraz włosy na całej długości, w celu przywrócenia jego konstrukcję, co daje gęstość i zapewnia szybszy wzrost. Ponadto, produkty do pielęgnacji włosów, jak jajka są korzystne dla skóry głowy, eliminuje się z nadmiernego łuszczenia i łupieżu.

Zaleca się stosowanie tylko żółtka jaj w maskach jaj. To jest najlepiej nadaje się do tego celu, jaja z żółtkiem krajowej pomarańczy. Białko jest wiadomo, że mają zdolność do krotnie szybciej niż jaja. I tak, gdy stosuje się maskę na włosy i przykrył ją z ciepłym ręcznikiem z wytwarzaniem ciepła białka głowy spasuje, to włosy nie będą się bardzo przyjemny zapach gotowanych jaj. Ale z żółtkiem nie stanie. To musi być dokładnie wcierać z innymi składnikami maski, wymieszać na gładką masę.

Witamina maska ​​do włosów z oliwek

Aby pobudzić wzrost włosów i wzmocnienie siły mieszków włosowych, dając leczenia utraty gęstości i objętości jest również szeroko stosowany do masek do włosów na bazie olejów roślinnych, które są po prostu gotować w domu. Do tych celów można stosować jako zasady, słonecznikowy, z oliwek, kukurydzy, migdałów, olej z orzechów kokosowych. Dobry łopian stymuluje wzrost włosów i olej rycynowy. Olej bazowy może dodać kilka kropli olejków eterycznych. Dobrze nadaje się pomarańczowa, kamfora, rozmaryn, lawenda, masło kakaowe, cynamon, melisa, bergamotka.

Olej można dodawać w dowolnej maski, bez względu na ich skład. Również dobre tylko ogrzać oleju i wetrzeć w skórę głowy, stosowane na całej długości włosów. Mieszanina oleju dodaje się kilka kropel roztworu oleju witamin, takich jak witamina A i E. Takiej maski należy pozostawić na włosach na noc, owinął głowę w folię i ręcznik cieplej. Oleje doskonale odżywiają skórę głowy i włosy, nadaje się do suchych włosów. Po zastosowaniu maski włosy muszą być dobrze spłukać szampon.

load...