Maski do włosów w domu. Tanie i skuteczne

Zawartość:

Atrakcyjność kobiet jest uzależniona od wielu czynników, ale jednym z pierwszych – to włosy, które zawsze powinny być zadbane, błyszczące i mocne. Niestety, nie wszyscy natura obdarzyła zdrowe włosy, a wielu po prostu stracił ten dar – wiele barwiące, perms, utrwalacze zrobiły swoje. Oraz wpływ środowiska jest również ważnym pozytywny wpływ na wygląd.

load...

W celu przywrócenia włosy i przywrócić ich stan zdrowia, konieczne jest, aby dbać o nich, składniki odżywcze pokarmy. A to pomoże maskę do włosów. Muszę powiedzieć, że wiele z nich nadal były testowane przez naszych przodków. Pewnie zauważyłeś, jak grube i zdrowe włosy naszych babć? Więc na pewno warto spróbować, zwłaszcza, że ​​kucharz te środki są bardzo proste, a cena nie jest wysoka w porównaniu z profesjonalnymi balsamów i masek.

Wzmacnia włosy

Jeśli włosy stają się kruche, a końcówki są przycinane, to jest czas, aby im pomóc i wzmocnić trochę. Tu przychodzą z pomocą jaja kurzego zwyczajnego, korzystnie rustykalny, z jasnym pomarańczowym żółtka. Nie czary tu nie ma – w przypadku masek do włosów w domu i tak atrakcyjna, że ​​nie wymagają obecności żadnych specjalnych umiejętności lub nabywania drogich składników. Wystarczy umieścić jajko na włosy i odczekać 5-15 minut. Wszystkie – pożądany efekt pojawił!

Zastosuj jajo jest konieczne do włosów suchych (i, nie ma różnicy w brudnych lub czystych), ponieważ z mokra to tylko będzie poślizgu. Wstępnie jaja powinna być nieco ubijające – ale nie do pianki, tak widelec mieszano żółtka do białka. Spłucz jajo musi być letniej wody z powodu gorąca może „gotować” i będzie zbierać włosów białawe to szmat.

load...

Nawiasem mówiąc, jajo może być zmieszany z innymi składnikami, co po prostu zwiększyć efektywność takiej maski włosów. Na przykład, dodać mleko jaj lub miodu – nie tylko włosy zostaną wzmocnione, ale również świecić. Oliwa z oliwek daje również swój wpływ – maska ​​jaj nie tylko wzmocnić, ale także pożywne. W przypadku włosów cienkich, słabe i kruche, bardzo przydatna jest mieszaniną jaj i bananów.

Dla połysk włosów

Zdarza się, że i gęste włosy i nie pękają, a końcówki nie są bita, ale nie ma połysk i blask, który jest charakterystyczny dla zdrowych włosów. W celu osiągnięcia pożądanego efektu, nie trzeba płacić za balsamy i szampony do połysku. Otwórz lodówkę, na pewno nie jest to pakiet jogurtu. To wszystko, a my będziemy traktować włosy – jest tania, a efekt jest po prostu oszałamiający.

Kefir powinny być lekko ciepłe – zostaw go w pokoju na kilka godzin lub ogrzać w kąpieli wodnej, a teraz po prostu umieścić na włosy. Ten jogurt należy wcierać w korzenie włosów, jak to było, trochę wystartować, rozproszonych wzdłuż całej długości. Spróbuj, że żadna nić nie upadł na sucho. Teraz, przykryć głowę z polietylenu i związać się z ręcznika – maska ​​powinna być ciepła, ogrzewając.

Godzinę lub dwie (może być więcej) można zapomnieć o włosach – być zaangażowane w celach biznesowych lub po prostu odpocząć na kanapie z ulubionej książki. Następnie należy zmyć ciepłą wodą i szamponem do użycia po maska ​​do włosów lub specjalnych balsamów nie trzeba spłukiwać. Aby przeprowadzić tę procedurę po raz w tygodniu, przez dwa miesiące. Zobaczysz, co będzie włosów: błyszczące, grube i ciężkie.

Od utraty włosów

Wiele kobiet doświadcza utraty włosów podczas czesania i szamponu. Ratować sytuację specjalną maskę do włosów, mające na celu wzmocnienie. Przyczyny wypadania włosów może być inna. Ten stresującą sytuacją, a także brak niezbędnych witamin i minerałów, a także złe odżywianie i hormonalnych zakłóceń. W każdym przypadku konieczne jest, aby pomóc włosy znaleźć dawne piękno i wytrzymałość, a następnie wygląd będzie bardziej atrakcyjna, a włosy będą gładkie, błyszczące i uległych.

Spróbuj opakowanie czekolady. Tak, ale nie zdziw się, substancje obecne w pomocy kakao wzmocnienie i odżywienie włosów. Zazwyczaj napoju, który jest stosowany do pieczenia, a nie pasuje – ma niewiele składników odżywczych. Maska do włosów polega na zastosowaniu ciemna czekolada, kakao zawartości co najmniej 70%.

Topić ją w kąpieli wodnej i wlać trochę mleka – jedna tabliczka czekolady, o wadze 100 gramów jest konieczne do podjęcia łącznie 50 gramów mleka. Wszystko wymieszać na gładką masę, a następnie umieścić na głowie. Teraz musimy stworzyć efekt kompres – owinąć głowę ręcznikiem i siedzieć przez dwie godziny. Następnie umyć włosy ciepłą wodą i szamponem. Pamiętaj, że ta maska ​​do włosów bardzo tłuste, trudno zmyć, ale jaki efekt! Już po raz pierwszy można zauważyć, że włosy stały się mocniejsze, świecą i mniej upadek podczas czesania. Powtórz tę procedurę, może być raz w tygodniu, przez co najmniej miesiąc.

Kilka porad dotyczących pielęgnacji

Maski do włosów w domu powinny być prowadzone kursy, regularność – klucz do sukcesu. Nie można zrobić je od czasu do czasu. Co 5-7 dni dla każdej maski byłoby wystarczające. Ale oczywiście powinna trwać nie mniej niż dwa miesiące, a bardziej korzystnie około sześciu miesięcy. Można, oczywiście, alternatywnym maska ​​do włosów i używać różnych receptur, ale to jeszcze bezpieczniejsze spróbować pierwszy i po zakończeniu kursu – kolejny.

Zimą i jesienią mają ukryć włosy pod czapką – od skrajnych temperatur, stają się kruche i suche, co może prowadzić do utraty włosów. Oczywiście, w każdej chwili, płynącej włosy wyglądają piękniej, ale lepiej jest cierpieć kilka miesięcy mrozów niż całe życie, a następnie przywrócić włosy. Po tym wszystkim, problem hipotermii może być tak głębokie, że żadna maska ​​do włosów nie pomoże w domu.

Po umyciu głowy, należy dokładnie spłukać szampon – jeśli cząstki pozostają na skórze i we włosach, może powodować łupież i wysuszenie. Nawiasem mówiąc, każda maska ​​do włosów, również należy starannie przemyto i szamponu może być stosowane, jeżeli jest to konieczne. Ale to nigdy nie powinien być łączony z Mask – balsamy i płucze go kompleksów witaminowych.

Maski do włosów w domu może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów i przywrócić włosom połysk i blask. Ale jeśli czujesz, że nawet po długotrwałym użytkowaniu, nic się nie dzieje i nie widać poprawy, konieczne jest odwołanie się do trichologist – lekarza, który traktuje włosy. Pomoże to ustalić przyczynę problemu i zaproponować, jak najlepiej zapewnić leczenie, maski do włosów, co jest w twoim przypadku.

Postępując zgodnie z procedurami dla wzmocnienia włosów lub ich świecić, spróbuj przepłukać głowę napary z ziół – rumianku, rzędu, piołunu, korzeń łopianu, szałwii. Domy takie napary można przygotować samemu – kup w aptece ziół i zaparzyć ją zgodnie z instrukcją. Potrzebujesz ujędrniające maski do włosów? Następnie użyj korzeń łopianu płukania – to działa wzmacniająco. A jeśli masz łupież, należy użyć naparu z rumianku.

Jak widać, środki do pielęgnacji włosów dużo, są tak zróżnicowane, że czasami trudno jest dokonać właściwego wyboru. Jeżeli nie jesteś mało pieniędzy, można poprosić o pomoc w salonie kosmetycznym, gdzie kreator oferują profesjonalną maskę leczenia i wzmocnić włosy. Ale najpierw wypróbować szkody domowe maski na pewno nie zrobi, i wydawać pieniądze na drogie pieniądze zawsze masz czas.

load...