Maski do włosów połysk w domu – niech twoje włosy błyszczą!

Zawartość:

Błyszczące włosy są zawsze związane z ich zdrowia i urody. Stałe korzystanie z suszarki do włosów, lokówki i prasowanie uczynić włosy matowe i łamliwe.

load...

Aby utrzymać włosy odzyskał siłę i blask, musimy nie tylko balsamy klimatyzacją i znane marki, które bez wątpienia niezwykle wydajne, ale również bardzo skuteczne, domowe maski. Zwłaszcza co ugotować je bardzo łatwo i szybko, a składniki są dostępne i zawsze jest w domu.

Wszystkie maski, gotowane w domu należy dokładnie wcierać w korzenie włosów i delikatnie rozproszone na całej ich długości, zwracając szczególną uwagę na końcach. Trzymać maskę do włosów w domu co najmniej pół godziny, aby substancja czynna musiał zostać wchłonięte. Pożądane jest, aby umieścić na głowie plastikową pokrywkę i owinąć się ręcznikiem. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, jeśli jest to pożądane, może być wstępnie ogrzany do ogrzewania składników pod wpływem maski lepiej wchłaniany do włosów. Ten sam efekt uzyskuje się poprzez maskę, jeżeli owinięty głowę ręcznikiem jej ciepłym włosów.

Domowe maseczki do włosów na bazie olejów roślinnych

Najprostszym rozwiązaniem maska ​​domu – to podgrzać oliwę z oliwek. Musi być stosowane na włosy, rozłożone na całej długości, nosić kapelusz i owinąć głowę ręcznikiem. Aby utrzymać taką maskę na włosy muszą być około godzinę, a następnie spłukać szampon i masła użyć zwykłego balsamu. W razie potrzeby można dodać trochę oliwy z oliwek, rokitnik, olej rycynowy lub łopian.

Innym bardzo odżywcze maski na połysk włosów z oliwą z oliwek. Bierze jeden banan i jedną łyżkę jogurtu naturalnego bez dodatków i oliwy z oliwek. Banana Mash widelcem, dodać jogurt i masło, dobrze wymieszać, umieścić na lekko wilgotne włosy, rozłożone na całej długości z grzebieniem z kilkoma zębami. Owinąć głowę ciepłym ręcznikiem i utrzymania maski na 25 minut, a następnie zmyć szamponem.

load...

Włosi często korzystają z oliwą z oliwek do gotowania maski do domu na połysk włosów. Czy dlatego, że mają taki wspaniały gęste włosy? Na niesamowitej połysk, przygotowują maski: zielony olej z oliwek (ilość zależy od gęstości włosów) ogrzewa się w łaźni wodnej i dodać 4-5 kropli olejku z cytryny lub pomarańczy.

Otrzymaną mieszaninę nakłada się na mokre włosy, okryć folią lub nosić kapelusz i trzymać na włosach przez co najmniej 30 minut. Jeszcze lepiej, zrobić maskę na noc, a rano umyć szamponem. Oliwa z oliwek doskonale odżywia i odbudowuje strukturę włosów oraz olejki cytrusowe niezbędne nadać włosom olśniewający połysk.

Maska Żelatyna na połysk włosów

Ostatnio, maska ​​na bazie żelatyny przygotowywane w domu stają się bardzo popularne, a wszystko dlatego, że dają taki sam efekt jak drogie laminowania wnętrza. Tylko z jedną różnicą, żelatyna jest dziesięć razy tańsze. Żelatyna, który jest częścią maski, ogarnia każdą warstwę odżywczą włosów. Keratynowe łuski są wygładzane do nasady włosa, a całość wygląda włosy gładkie i błyszczące. Ponadto, żelatyna sprawia, że ​​włosy silniejsze i zdrowsze, a także zapobiega powstawaniu ładunków elektrostatycznych.

Każda maska ​​żelatyna należy nakładać na wilgotne włosy i zachować co najmniej 40 minut, od czasu do czasu rozgrzewania włosów. Podczas gotowania, maska ​​z żelatyny trzeba nasycić przez około 20 minut, żelatyna jest lepsze „wyrósł”. Zmyj maskę do żelatyny z ciepłą wodą.

Bardzo skuteczna maska ​​żelatyna rozcieńczony w wodzie mineralnej. Aby to zrobić, trzeba wziąć około 1 łyżkę żelatyny i rozpuścić go w 3 łyżkach nie gazowanej wody mineralnej. Wszystko miesza się i ogrzewa się w kąpieli wodnej (lecz nie wrzącej!), Wiek, i nakłada się na włosy.

A olejek można dodawać również w masce (np migdałowym lub lawendy).

Kolejna maska ​​przepis, który daje nie tylko włosom połysk i blask, ale także dać wielką kwotę. Do jego przygotowania potrzebne będą: 1 łyżeczkę żelatyny, łyżeczkę musztardy i bezbarwna henna i żółtka. Żelatynę miesza się z wodą, dają się rozpuszczać. Następnie miesza się z pozostałymi składnikami i ogrzewa całą łaźni wodnej. Otrzymaną mieszaninę stosuje się do włosów przez około 1 godzinę.

Przez żelatyna mogą być dodawane do prawie wszystkich składników – olejków eterycznych i roślinnych, jaj, miodu, soków owocowych i warzywnych i ziołowych herbat. Dostajemy skutecznych maski nie tylko światło, ale także dla żywienia konserwatorskich i włosów.

Maski do włosów połysk z jajkiem

Maska Egg w stanie regularne stosowanie ich do tworzenia cudów z włosami! Zaledwie 10 zabiegów włosy są piękne i błyszczące.

Na przygotowanie maski do włosów są najlepiej z jaj w temperaturze pokojowej, aby krótko przed przygotowaniem maski usuwania jaja z lodówki. Maska Egg stosowane tylko na suche włosy. Stosowana na mokre włosy maska ​​będzie spuścić z głowy. Zmyj maskę powinna być tylko letniej wody; gorąca woda pod wpływem białka jaj można złożyć i ryzykujesz bardzo dużo czasu, aby zmyć włosy z płatków jaj.

Dodawanie wiele opcji, które można przygotować maski dla różnych składników jaja.

Najprostszym – ubite jajko z sokiem z cytryny. Przytrzymać przez około 30 minut. Ta maska ​​sprawi niezwykle jasne blond włosy.

Imbir włosy, aby dodać maskę do polerowania, wykonane z bitą jaj i soku z marchwi. Mocna czarna kawa uczyni błyszczące i lśniące czarne włosy.

Przez żółtka, można dodać trochę miodu i oliwy z oliwek. Aby uzyskać nie tylko maskę połysk włosów, ale także wspaniałe narzędzie, które odżywia włosy od nasady do czubka. Wszystkie powyższe składniki powinny być dokładnie miesza się i nakłada się na włosach przez 2 godziny, owinięte głowę ręcznikiem i nasadki. Efektem takich masek otryasayuschy! Zwraca matowy połysk włosów i połysk maskę jaj z zielonej herbaty.

Aby to zrobić, wziąć 1-3 białka (w zależności od długości włosów) i od 1 do 3 łyżki rozdrobnionych na proszek z zielonej herbaty (Gotowy proszek można kupić w sklepach kosmetycznych domu). Bicz proszek z białkami, tworząc jednorodną piankę. Zastosuj maskę na 15-20 minut, zawinięte z polietylenu włosy. Spłukać zimną wodą.

Przebieg 10 takich masek uczyni twoje włosy lśniące i grube w dotyku. Wszystkie maski, gotowane w domu, są łatwo umyć regularnie szampon. Dla jeszcze większego połysku, można spłukać włosy ciepłą wodą i octu jabłkowego, soku z cytryny (dla blondynki), sok z marchwi (dla rudych) i infuzji czarnej herbaty lub kawy (dla brunetek).

load...