Maski do skóry tłustej w domu

Zawartość:

Skóra chroni nas przed negatywnym wpływem środowiska, nie jest produkowana witamina D zapewnia termoregulację naturalną, przez skórę wykazuje wiele substancji szkodliwych dla organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o skórę, ponieważ jest stale narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, wiatr, deszcz, promieniowanie słoneczne, kurz. Szczególną uwagę należy zwrócić na pielęgnacji skóry.

load...

W tym artykule przyjrzymy się, jak wdrożyć odpowiednie leczenie dla tłustej skóry twarzy, a także opowiedzieć o maska ​​dla skóry tłustej w domu. Po tym wszystkim, to zależy od właściwej pielęgnacji urody skóry. Tłusta skóra twarzy jest głównie u młodych ludzi. Zwiększone wydzielanie gruczołów łojowych skóry podczas dojrzewania jest związana z okresem dojrzewania. Zwiększone wydzielanie łoju może być również związana z zaburzeniami jelit i układu wydzielania wewnętrznego.

Tłusta skóra charakteryzuje się nieprzyjemnych objawów, takich jak połysk, zaskórników i trądziku, szarawy twarzy. Tłusta skóra jest zawsze grube, źle utrzymane makijaż. Oczywiście, tłusta ma swoje zalety – zapewnia doskonałą ochronę przed zimnem i wiatrem, jak i długie pobyty młodych i elastyczna. Ale pod wpływem ciepła, wady nie są tak widoczne jak wad.

W okresie letnim, tłustej skóry silnie przylega kurz, który przyczynia się do rozwoju różnych stanów zapalnych trądziku – trądzik, zaskórniki. Dodatkowo, nadmiar tłuszczu zatyka pory, uniemożliwia oddychanie skóry. Dlatego ważne jest, aby dbać o skórę, zarówno rano i wieczorem. Ponadto, wysoce skuteczna maska ​​dla skóry tłustej – pomagają osiągnąć niemal doskonały wygląd.


Ogólne informacje na temat pielęgnacji skóry tłustej

Tak, niech najpierw zbadać ogólne aspekty, jak dbać o skóry tłustej.

Osoby z tłustej nie należy przemyć gorącą wodą więcej niż 2 razy w tygodniu, z powodu wysokich temperatur gruczoły łojowe tylko amplifikowane. Do mycia najlepiej używać zimnej wody, który jest doskonale tonizuje skórę, ściąga pory i poprawia odżywienie skóry. Bardzo pomocna rano przetrzeć skórę z lodem. Lepiej jest, jeśli lód będzie wykonany z naparu ziół – nagietek, dziurawiec, serpentyn root, liści mięty i jarzębina w równych częściach.

load...

Podstawą do pielęgnacji skóry tłustej jest gruntowne oczyszczenie dwa razy dziennie, szczególnie jeśli skóra jest podatna na zapalenia. Przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry tłustej należy pamiętać, że takie kosmetyki nie powinny zatyka porów i nie powinny zawierać tłuszcze. Lepiej jest, jeśli do mycia powoduje jednoczesne usunięcie połysk i zatrzymuje wilgoć skóry.

Wszelkie twarzy powinny być wybrane specjalnie dla skóry tłustej, tym fundamencie. Pokrycie powinno być wilgotną ściereczką i proszek kilka razy w ciągu dnia.

Wybierając się do mycia mydła, dać pierwszeństwo tym, co jest zaprojektowane specjalnie dla skóry tłustej. Lepsze przemyć specjalnej szczotki powierzchni, a podczas mycia alternatywny zimnej i ciepłej wody. Po umyciu skóra jest lepiej nie wytrzeć i osuszyć powietrze.

Dla skóry tłustej jest bardzo użyteczne łaźnie parowe, które powinny być wykonywane 2-4 razy w miesiącu. Zanim zaczniemy wziąć kąpiel parową należy umieścić krem ​​na powieki i skórę dokładnie oczyścić. Do naczynia do kąpieli powinny rzucać kilka wysuszonych kwiatów rumianku lub szałwi i wlać do wrzącej wody. Następnie trzeba przechylić głowę do miski z wodą, aby rzucić na głowę ręcznikiem i stanąć nad parą przez 10 minut z zamkniętymi oczami. Następnie trzeba zwilżać ściereczki do twarzy, spłukać zimną (nie zimną!) Wrzącej wody, dodać trochę soku z cytryny.

Jeśli skóra jest stan zapalny, po oczyszczeniu powinny być mokra woda toaletowa, w którym występuje alkohol – oczyszcza skórę. Korzystne jest użycie płyny, które składa się z tlenku cynku i kwasu salicylowego. Tlenek cynku przyczynia się do zwężenia porów, a ponadto usuwa nadmiar oleju z powierzchni skóry, oraz kwas salicylowy przyspiesza gojenie się wypryski i czyni skórę bardziej miękkie.

Dwa lub trzy razy w tygodniu, należy użyć środek złuszczający – peelingi i zarośla – to zapobiega zatykaniu porów, jak trądzik, trądzik. Ponadto takie fundusze doskonale pobudzają krążenie krwi. Większość z nich to dobre żele peeling ekstraktu pokrzywy.

Zamiast kremu do skóry tłustej należy wybrać lekką emulsję serii kosmetyków przeciwzapalnych. Taka emulsja jest doskonale odżywia wilgoci i leczy trądziku. Ponadto, trądzik radzi sobie olejek z drzewa herbacianego: jego roztwór 5% kilka razy dziennie przykładane do trądziku i wyprysków.

Dwa lub trzy razy w tygodniu do zrobienia w domu twarzy maski dla skóry tłustej. Są z dala od skóry i pomaga zmniejszyć pory i zmniejszyć stan zapalny, poprawiają koloryt skóry.

Pielęgnacja skóry tłustej

Rano osoba powinna mycie ciepłą wodą z mydłem, po którym należy przepłukać wodą, w temperaturze pokojowej, suchy ręcznikiem. Pamiętaj, że skóra tłusta nie boi się wody i mydła, kosmetyków na bazie alkoholu i pocieranie ręcznikiem, dzięki czemu można bezpiecznie używać toniki i płyny zawierające alkohol. Po umyciu skóra jest stosowana do lekkiego krem ​​na dzień do skóry tłustej, wtedy można przystąpić do makijażu.

Wieczorem wymaga on tłustej skóry dokładnym oczyszczeniu. W nocy skórę, usuwa nagromadzone w ciągu dnia, pyłów, proszków, kosmetyków. Aby oczyścić skórę lepiej jest przygotować specjalną mydła kosmetycznego. Do wytwarzania tych mydeł trzeba ruszt heblowane lub noża 100 gramów dla niemowląt mydła, napełnić go z 0,5 litra. Wrzącej wody, mieszając aż do całkowitego rozpuszczenia wiórów mydła. Otrzymany roztwór mydła powinien być ogrzewany w ciągu 2-3 minut, dodając do niej podczas ogrzewania w ciągu 2 godzin. L. Kwas borowy.

Po ogrzaniu roztworu należy dodać 1 godzinę. L. Amoniaku i 1 łyżki. L. 3% nadtlenku wodoru. Następnie ubij w roztworze mydła pianki, stosuje się go na twarzy przez linie skórę okrężnymi ruchami. Aby wzmocnić efekt czyszczenia na gąbką lub wacikiem, który jest stosowany do pianki, można wlać trochę drobnej soli lub sody oczyszczonej, ale zbyt często nie warto robić. Potem trzeba zmyć pianę, opłukać twarz zimną wodą i osuszyć ręcznikiem.


Dla tłustej skóry odwodnionej opieki

Zdarza się, że tłusta skóra może wyglądać suche i odkleić. Powodem jest to, że gdy znaczna ilość tłuszczu w skórze mało wilgoci, a tym samym cały tłuszcz jest absorbowany w warstwie rogowej naskórka. Zewnętrznie, skóra wygląda jak zwykły tłuszcz. Dla takiej skóry wymaga szczególnej opieki, który jest nieco inny od tego, jak dbać o tłustej skóry twarzy, który nie ma niedoboru wilgoci. Dla takiej skóry należy wybrać narzędzia, które zmniejszają zawartość tłuszczu, nawilżające skórę w tym samym czasie. Kosmetyczki powinni dbać o skórę w sposób następujący:

 • W praniu rano należy ochłodzić wodą z mycia żelu lub pianki do skóry tłustej. Aby oczyścić i koją skórę należy przetrzeć tonikiem lub balsam, który nie zawiera alkoholu, ponieważ alkohol wysusza skórę znacznie. Następnie należy stosować do wstępnej obróbki nawilżającego skórę istniejących wypukłości lub acnes środek zawierający kwas salicylowy, 5-10% nadtlenku benzenu i 5% drzewa herbacianego -e oleju. Dobry podnieść krem ​​zawierający ochrony przeciwsłonecznej SPF 15-30. Kompozycja przeciwsłoneczny do skóry tłustej powinna wynosić co najmniej 2 elementy następujące: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, Mexoryl SX Tinosorb, avtobenzon.
 • W godzinach wieczornych, skóra powinna być czyszczone, a także tłustej skóry z dużą ilością wilgoci, ale po oczyszczeniu na twarzy należy stosować krem ​​na noc dla skóry tłustej. Szczególnie dobre jeśli częścią krem ​​na noc zawiera retinol, który spowalnia proces powstawania zmarszczek. Nie będzie źle w użyciu i witaminy wzbogaconego serum dla skóry tłustej.

Tradycyjne przepisy dla skóry tłustej

Jak już powiedzieliśmy, maska ​​twarzy dla skóry tłustej jest w stanie nie tylko głęboko oczyścić skórę z nadmiaru oleju i brudu, ale także wzbogaca je z substancji odżywczych, nawilża i poprawia krążenie krwi. Tradycyjne przepisy oferujemy ogromny wybór różnych masek, których skutkiem jest inny. Zatem, zaostrzenie maski twarzy tłustej skóry oznacza, że ​​nie można pomóc, ale śmiać się, czy rozmawiać podczas jej stosowania, ponieważ korzystny wpływ takiej maski w tym przypadku nie będzie. Zmiękczanie maski, odpowiednio, zmiękczają skórę i odżywczo – odżywia skórę składników odżywczych. Więc spójrzmy na kilka receptur masek dla skóry tłustej każdego typu.

Maska dokręcania

 • Białko

Jednej miary białka, powodują że wacika lub szczotki twarz, pozostawić do wyschnięcia, a następnie nałożyć drugą warstwę, a także pozostawić do wyschnięcia, a następnie nałożyć trzecią warstwę. Następnie maska ​​utrzymywane na powierzchni w ciągu 15-20 minut, przemywa się ciepłą wodą, a następnie przemyć twarz z zimną wodą.

 • Białko ałunu

Białko o trzepaczką jaj, a następnie dodanie 1 ch. L. 5% roztworu ałunu i otrzymaną mieszaninę nakłada się na twarz i przemyć po maska ​​jest całkowicie suche. Maska nie jest odpowiednia dla tych skóry tłustej cierpi z powodu braku wilgoci, ponieważ osuszenie skóry.

 • Białko-cytrynowy

Podczas stopniowego wlać bitej białka przez 1 godzinę. L. Sok z cytryny, stosuje się na twarz z grubą warstwą i po 15-20 minutach płukania gorącą wodą.

Zmiękczania maski

 • Lemon pigwy

Cytryna, pigwy, drobno pokroić i wlać 1 łyżka. Wódka. Pozostawić do zaparzenia na 8-10 dni, a następnie odcedzić. Nasycić tą infuzji cienką warstwę waty i umieścić go na powierzchni oka, unikając nozdrza i usta. Aby utrzymać ta maska ​​powinna być w ciągu 15-20 minut. Nie jest konieczne, aby zmyć.

 • Parafina

Topi się w łaźni wodnej o temperaturze 50-100 g parafiny. Stosuje się do suchej skóry szczotką kilkoma warstwami wosku, aby uniknąć oczu, usta i nos i wyjąć po 15-20 minutach od dołu do góry na krawędzi zamrożonej maski.

 • Maseczka z nagietka

1 łyżka. L. Nagietek rozcieńczonego roztworu alkoholu 0,5 v. Woda do nawilżania roztwór cienka warstwa waty, i umieścić ją na powierzchni w ciągu 15-20 minut. Wełna powinien być wilgotny. Po maskach muszą stawić czoła mokrą szmatką.

Odżywcze maski

 • Jabłko

Ruszt 1 jabłek i dodać trochę płatków owsianych, a następnie stosuje się masę przez 15-20 minut, na twarzy i szyi, a następnie przemyć zimną wodą.

 • Drożdże

Drożdżowy mieszać aż do uzyskania konsystencji śmietany w soku cytrynowego i 5% roztworu nadtlenku wodoru, a następnie stosuje się maskę na twarz w ciągu 15-20 minut. Zmyj maskę być wacikiem zamoczonym w zimnej wodzie. Po takiej maski ma nadmiar tłuszczu na skórze nie będzie.

 • Migdałowy ziołowy

2 łyżki. L. Mieszanki ziół – lipy, rumianku, sosny wskazówka, starsi kwiaty – wlać 0,2 litra. Wrzącej wody. W stanie wrzenia przez 10-15 minut w niskiej temperaturze, po czym brzeczkę dodano 1 łyżkę. L. Pokruszone migdały 0,5 h. L. Miód i 1 godzinę. L. Mąka owsiana. Ciepło masa znajduje się na twarzy i odstawić na 30 minut, a następnie spłukać z powierzchni ciepłą wywaru ziół.

Mamy nadzieję, że ujawnili wam wszystkie sekrety właściwej pielęgnacji skóry tłustej. Życzymy zawsze być piękne i atrakcyjne!

load...