Maska włosy serwatki i kompozycje przydatne do twarzy

Serwatka – produktem ubocznym produkcji sera i sera. Pomimo tego, że zawiera wapnia, laktozę, witaminy i minerały. Ponadto, jest użyteczna nie tylko w postaci napoju, ale również doskonałą kosmetyku. Maska do włosów serwatki normalizuje tłustą skórę, daje dodatkowe loki objętość i połysk.

load...

Zawartość:

Program Wideo-edukacyjna: korzyści z serwatki

Wpływ surowicy na

Ciała. Wiadomo, że w osoczu wynosi 94% wody i 6% – aminokwasy, witaminy, kwas nikotynowy, witamina C, E, A, cholina, biotyna, wapnia, magnezu i probiotyki.

load...

Białka serwatkowe mają wysoką biodostępność (są lepiej wchłaniane białko kurczaka diety). Z tych substancji są syntetyzowane w wątrobie i białka komórek krwi. Tłuszczu mlecznego czyni pracę bardziej wydajne enzymy. Kwaśny pobudza jelita. Bakterie kwasu mlekowego dostające się do organizmu, niszczą chorobotwórcze flory, neguje gnicie.

Właściwości kosmetyczne

 • Według badań naukowych w produktach mlecznych ma białka o niskiej masie cząsteczkowej, które wywołują procesy odnowy i wzrostu komórek.
 • Serwatka – przeciwutleniacz, który sprawia, że ​​skóra z wiekiem przedwcześnie.
 • Kwas mlekowy delikatnie usuwa „czarnych punktów”, łagodzi stany zapalne i sprawia, że ​​skóra jaśniejsza i bardziej nawilżona.

Jak zrobić serum

 • Sprzedam 2 litrów mleka (najlepiej w domu).
 • Zostaw go na kuchennym blacie w temperaturze pokojowej przez dzień lub dwa mleka skwaśnieć.
 • Wlać do garnka szkliwa i umieścić go na najsłabszym płomienia. Mleko nie powinny kolidować z łyżką zawartość garnka nie gotować.
 • Po pojawieniu się skrzepów sera, odstawić patelnię z ognia. Pozostawić do ostygnięcia napar pod pokrywą zamknięte. Następnie oddzielić skrzepu od serwatki za pomocą durszlak lub gazę.

Proste środki

Włosów

Serwatka daje objętość włosów, połysk i miękkość. Z częstego stosowania, usuwa łupież i zwiększone tłustości skóry.

 • Dwa razy w tygodniu przed myciem włosów, wcieraj w skórę głowy surowicy (lub jogurt).
 • Spośród trzech łyżek suszonych liści zrobić wywar z łopianu. Połączyć z surowicą (1:1 ). Mieszanina pomaga zwiększone wypadanie włosów.
 • Dwie łyżki z gliny i jednej trzeciej filiżanki serwatki, wymieszać, dodać jedną łyżeczkę oleju lnianego lub łopianu.

Maski surowicy

 • Pea

Suszone groszkiem mąki ziarna szlifierka do państwa. Dodać suche mieszanki serwatki w proszku (masa powinna być gęsta). Odżywczy maska ​​gotowa.

 • Kawy

Aby poprawić cerę, połączyć kawę (trzy łyżeczki masy) z jogurtem lub surowicy (jedna łyżeczka).

 • Egg

Żółtka i łyżkę jogurtu, połączyć, dodać 20 g drożdży prasowanych. Utrzymuj maskę na około 20 minut.

Aby zmienić rozszerzone pory, połączyć ubite jajko biały z jogurtem (dwie łyżki) i soku z cytryny (jedna łyżeczka). Jeśli konsystencja funduszy będzie zbyt płynne, dodać trochę mąki. Nałożyć na twarz, zmyć po wysuszeniu.

 • Twaróg

Aby uczynić skórę miękką, zacieru i pół łyżki twarożku i dwa – surowica użyć mieszaniny jako maskę.

 • Jarzynowa

0. Marchew sprawia, że ​​kolor skóry bardziej gładka i matowa. Połówki korzeń rub na tarce, wymieszać z surowicy (2 łyżki. Łyżki). Czas ekspozycji maska ​​- jedną czwartą godzinę.

Serum można zmieszać z sosem jagodowym lub masy puree warzywnym (surowe ziemniaki, dynia, ogórek).

 • Owsiane

Wymieszaj płatki owsiane z jogurtem (1:2 ), nałożyć produkt na wilgotną twarz. Po pewnym czasie mycia.

 • Scrub Mask

3 łyżki stołowe serwatki (kefir, jogurt), a jedna łyżeczka soli miele mix. Delikatnie masować skórę mieszaniną około minutę, przemyć wodą.

Maseczka serwatki sprawi, że twarz wygląda świeżo, jeśli pójdziesz na przebieg procedur. Maska do włosów na serum sprawia, że ​​są puszyste i głośności (przy regularnym stosowaniu). Nie zapominaj, że produkty mleczne, które są wykorzystywane w, mają pozytywny wpływ na skórę. Codziennie pić 1-2 filiżanek tego napoju. Połączone efekty (jak i na zewnątrz i wewnątrz) przyniesie wiele bardziej wymierne rezultaty.

Jeżeli organy i systemy działają bez usterki, cera naturalna i gładka. Jeśli nie jest to problem w organizmie spowodowanym przez choroby, zaburzenia hormonalne, niedożywienie lub zapalenie występuje na powierzchni, koloru i właściwości skóry ulega pogorszeniu. Skóra – barometrem pokazującym stan zdrowia.

load...