Maska w domu na suche włosy: zasady działania i najlepszych receptur

Dla suchych i łamliwych włosów, wiele kobiet narzeka. Im więcej wilgoci straty związane z osiągnięciami przemysłu piękna i pragnieniem, by stać się bardziej atrakcyjna. Dlatego nawet bardzo młode dziewczęta użyć stylizacji ciepła sprawiają, że dopuszczalna jest odbarwiony loki nadtlenków i barwione barwnikami zawierającymi amoniak. Nie każdy włos wytrzymuje tego obciążenia. Jej stan jest pod wpływem innych czynników – wpływ środowiska, złe nawyki, siedzący tryb pracy, etc. Dziś pokażemy, jak w domu maska ​​do włosów suchych pomogą przywrócić swoje zdrowie i wygląd.

load...

Zawartość:

Troska o suchym

Włosów

Jeśli zamki stają się martwe i matowe, nie zostawiaj go bez opieki. Przed wyruszeniem w procedurach wewnętrznych, spróbuj nauczyć się kilku prostych zasad. Muszą trzymać się czasu.

load...
 1. Po dokonaniu włosy, zmniejszyć do minimum korzystanie z gorących szczypczyki, żelazka i ploek. Brak korzyści dla włosów i częstego korzystania z gorącą suszarką. Aby
 2. Wskazówek

 3. Nici nie rozdzielić, powinny one być co najmniej raz w miesiącu ścinanie ostrych nożyczek.
 4. Suche warkocze związane z upośledzeniem ich właściwości hydrofobowych oraz nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych. Tracą zdolność do zapewnienia szczególnej tajemnicy mieszków włosowych. Z tego powodu dłuższych włosów do absorpcji i utrzymania wilgoci i stracić swoją elastyczność. Mając to na uwadze, należy umyć ich zbyt często tak, aby nie zmyć niezbędne smarowanie zdrowia.
 5. Nie należy zbyt często zmieniać lub odświeżyć kolor swoimi włosami – pożądane jest, aby zrobić to 1 raz na 2 miesiące. Favor delikatne kolory, które są naturalnymi składnikami.
 6. Zwierzęta maski na suchych włosach należy wykonać regularne – co najmniej 2 razy w miesiącu.
 7. Umyj włosy przy użyciu specjalnych szamponów i balsamów. Powinny one mieć właściwości nawilżające i odżywcze składniki w jego składzie.
 8. Chroń włosy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Aby zachować swoje loki nie stają się bardziej kruche i matowe, spróbuj przejść w lecie w nakryciu głowy.

Przestrzeganie tych zaleceń i zabiegów, aby pomóc przywrócić piękno i zdrowie włosów. Oferowane poniżej maski rozwiązywać różne problemy – nawilżają, wzmacniają żyły i dać im dobre jedzenie.

Nawilżające maski

Z kwaśną

Mlekiem

 • Maski na bazie produktów mlecznych są najbardziej skuteczne nawilżające. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie skomplikowanych receptur, po prostu zanurzyć się w jogurtu lub zsiadłego kawałek chleba żytniego. Następnie dodać otrzymaną zawiesinę 1 łyżeczka olej roślinny (łopian, lnianego lub oliwy) i dobrze wymieszać. Otrzymaną mieszaninę wprowadza się na włosy i pozostawić od 20 do 30 minut. Myła się bez użycia szamponu.
 • Dobrze wysuszone loki ożywić maskę przeciw suche włosy w domu, wykonane z kwaśnego mleka. Można również udać się spłukać go po każdym myciu.

Z olejem i cytryną

Doskonała nawilża nici kompozycje, które są oparte na naturalnym oleju roślinnym (rokitnika, migdałów, itp). Jej lekko wciera się na całej długości włosów. A jeśli dodać do tego niewielką ilość soku z cytryny, wtedy efekt będzie znacznie silniejsza.

Mieszanina odżywcza

 • Brandy

Kompozycja ta jest szczególnie przydatna do końców suchego podwójnego. Będziesz potrzebował 1 żółtko, miód i brandy (1 łyżka stołowa. L.). Mieszanina jest gotowane, można dodać trochę oliwy z oliwek. To musi być wchłaniane przez wierzchołki posechennye, a następnie zebrać włosy w kok. Ten mały trick pozwoli skład łatwiej wnikają w ich środku i zaczynają „pracować” od wewnątrz.

 • Z płatków owsianych i lnu

Zwykły owsiane i lnu mają dobre właściwości odżywcze. Powinny mielenia w młynku do kawy i parze wodzie tak, aby uzyskać ciekłą zawiesinę. Dodać do niej trochę oleju łopianu, wymieszać i rozprowadzić na całej długości pasm. To musi być zrobione szybko, aż mieszanina zdążyła ostygnąć. Wymaga to posiadania przez 30 minut, a następnie bez mycia szamponem.

Wzmocnienie kompozycje

 • Z cebulą

0. Nadmiernie loki mają tendencję do wypadania, więc trzeba zadbać o ich umocnienie. Dobre wyniki daje maskę w domu dla włosów suchych, wykonane z tartym cebuli. Surowe cebula, który wciera się w skórę głowy, jest najlepszym środkiem do wzmocnienia spadające kosmyki.

 • Wody mineralnej

Ten przepis jest jego prostota. Wszystko czego potrzebujesz to naturalna woda mineralna gazowana „Essentuki” lub „Borjomi”. Jest to konieczne do płukania włosów po każdym praniu. Z biegiem czasu widać, że będą one zyskać siłę i stają się błyszczące.

Kiedy już spowodowała mieszankę leczniczą, nie leń się i zrobić co najmniej 5 minutach delikatny masaż głowy. Po tym, umieścić czepek, a następnie zaizolować ręcznik lub chustę. Ciepło będzie przyczyniać się do lepszego działania kompozycji.

Pamiętaj, że w domu maseczki na suche włosy mogą być o wiele bardziej skuteczne niż drogich kosmetyków. Niech trochę czasu, ale nie będziesz pewny zrobić krzywdę swoim pacjentom loki. Po tym wszystkim, musisz im opiekę!

Przepis wideo do włosów suchych z kwaśną śmietaną

load...